Kalėdiniu laikotarpiu Kauno oro uoste ketvirtadaliu ūgtels krovininių skrydžių skaičius

1

Kalėdiniu laikotarpiu Kauno oro uoste ketvirtadaliu ūgtels krovininių skrydžių skaičius

Kalėdinės dovanos ir sveikinimai jau keliauja aplink pasaulį. Tam, kad staigmenos kuo greičiau pasiektų gavėjus, jas į Kauno oro uostą ir iš jo iki pat didžiųjų žiemos švenčių skraidins dar vienas krovininis orlaivis. Kalėdiniu laikotarpiu Kaune siuntoms skiriami keturi papildomi skrydžiai per savaitę. Skaičiuojama, kad iš viso krovininių skrydžių skaičius ūgtels ketvirtadaliu.

Pajėgas pastiprinsiantis orlaivis į Kauno oro uostą ir iš jo skraido nuo lapkričio vidurio iki gruodžio 21 dienos. Skrydžiai vykdomi kartą per dieną nuo antradienio iki penktadienio. Orlaivis Kauną jungia su Vokietija, Kelno-Bonos oro uostu, tad Vidurio Europą įvairiausi siuntiniai pasieks kur kas greičiau. Dėl sukurtos patogios infrastruktūros į ir iš Kauno atgabenamų krovinių srautas yra intensyvus visus metus, o patį įkarštį pasiekia šventiniu laikotarpiu. Be abejo, šis metų laikas be galo svarbus kiekvienai krovinius gabenančiai įmonei, todėl ieškoma sprendimų, kaip suteikti geriausias sąlygas efektyviai partnerių veiklai vykdyti.

„Iš savo pusės siekiame užtikrinti, kad visi oro uoste vykdomi procesai, įskaitant tinkamą orlaivių aptarnavimą ir tam reikalingus pajėgumus, vyktų operatyviai ir sklandžiai. Kauno oro uostas turi patirties aptarnaujant net ir didžiausius krovininius orlaivius, tokius kaip „Boeing B747“. Tad antruosius pagal dydį šalyje oro vartus esame visiškai parengę intensyviai krovinių vežimo veiklai. Tai, kad partneriai didina skrydžių skaičių dar kartą patvirtina, kad mūsų kompetencijomis ir galimybėmis yra pasitikima“, – tvirtina Kauno oro uosto vadovas Karolis Matulaitis.

Skubių siuntų įmonės UPS įgalioto atstovo UAB „Skubios siuntos“ direktorius Vaidotas Lašas patvirtina, kad žiemos šventės siuntų pervežimu užsiimančioms bendrovėms yra bene labiausiai įtemptas metų laikas. Kalėdinis pikas UPS prasideda iškart po Padėkos dienos, kai vyksta „Juodojo penktadienio“ išpardavimai. Šiais metais, UPS visame pasaulyje ketina pasamdyti apie 100 tūkst. papildomų darbuotojų kalėdiniam periodui, kad užtikrintų sklandų siuntinių judėjimą.

„2018 metų kalėdiniam sezonui ruošiamės ne tik išplėsdami automobilių parką, samdydami naujus darbuotojus, bet ir didindami skrydžių kiekį į Kauno oro uostą. Jau dabar kiekvieną dieną į Kauną atvyksta du UPS siuntinius skraidinantys lėktuvai, kurie kartu gali gabenti daugiau nei 10 tonų“, – pažymi V. Lašas.

Savo ruožtu Kauno oro uostas skaičiuoja, kad metams baigiantis iš viso bus perskraidinta 3 tūkst. tonų krovinių. Iki kalėdinio laikotarpio į Kauno oro uostą kiekvieną darbo dieną atvyksta ir išvyksta trys krovininiai orlaiviai. Iš viso per savaitę įvykdoma 15 krovininių skrydžių pirmyn ir atgal. Skrydžius rengia dvi aviakompanijos – „Sprint Air Cargo“ ir „Sprint Air“. Kroviniai į Kauno oro uostą atgabenami skubių siuntų pergabenimo įmonėmis – UPS ir TNT.

Antri pagal dydį šalies oro vartai pasižymi patogia strategine padėtimi. Iš čia patogu pasiekti centrinę Europą ir Baltijos regioną. Krovininiai orlaiviai į Kauną atvyksta iš Kelno-Bonos (Vokietija), Varšuvos Šopeno (Lenkija) ir Rygos (Latvija) oro uostų. Tomis pačiomis kryptimis vykdomi ir išvykimai.

Apie Kauno oro uostą

Kauno oro uostas priklauso Lietuvos oro uostų tinklui, valdančiam trejus oro vartus Vilniuje, Kaune ir Palangoje. Per 2017 m. jie aptarnavo 5,2 mln. keleivių ir 55 tūkst. skrydžių. Žiemos sezono metu iš Lietuvos oro uostų 15 aviakompanijų tiesiogiai skraidina 65 reguliariosiomis kryptimis į 56 miestus 26 šalyse. Tarptautinės oro uostų tarybos (ACI Europe) duomenimis, Lietuvos oro uostai prie Lietuvos BVP prisideda 2,5 proc. 

Pranešimą paskelbė: – -, UAB „VIP Viešosios informacijos partneriai“

Kiti skelbimai:
 
Mocco Ultra Back Case 0.3 mm Silicone Case for Sony Xperia XZ1 Transparent
 
White Diamonds Liquid Plastic Case With Swarovski Crystals for Samsung G920 Galaxy S6 Transparent – Pink
 
Dux Ducis Light Case Premium High Quality and Protect Silicone Case For Apple iPhone 7 Plus / 8 Plus Transparent – Blue
 
Adriatica A1246.5216Q
 
Samsung EB425161LU Original Battery Trend S7560 / Ace 2 1500 mAh (OEM)

Berlyno siena Vilniuje

Nuo Vakarinio aplinkkelio Žirmūnų link nutįsusi aukštos įtampos elektros linija, šalia kurios – kažkada suplanuotai gatvei palikti laisvos žemės plotai. Ši apie 150 metrų pločio ir 6,5 kilometro neurbanizuota žemės juosta dalija miestą į dvi nelygias dalis. Iš čia – asociacijos su Berlynu. Vokiečiai, nugriovę sieną, Potsdamo aikštėje ir jos prieigose pirmiausia iškasė gilią daubą […]

  Straipsniai »
Lenktynių sezono įdomybės – „Auto Bazar“ parodoje

Lenktynių sezono įdomybės – „Auto Bazar“ parodoje

Lenktynių sezonas pamažu įsibėgėja – automobilių ir motociklų sporto renginiai jau kiekvieną savaitgalį vyksta įvairiausiuose Lietuvos kampeliuose. Gegužės 10–11 d. nemažai sportinės technikos bus galima išvysti vienoje vietoje – Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ vyksiančioje parodoje „Auto Bazar 2019“. Čia bus eksponuojamas Arūno Gelažninko KTM motociklas, Edvino Einikio daugiau nei 500 AG pasiekianti „Audi […]

  Straipsniai »
Stabdoma registracija į „Moterų ralį“

Stabdoma registracija į „Moterų ralį“

Iki „Moterų ralio“ likus daugiau nei savaitei, organizatoriai stabdo ekipažų registraciją. Šiemet į ralį užsiregistravo 20 procentų daugiau ekipažų negu pernai. Daugiau nei trečdalis ekipažų „Moterų ralyje“ dalyvaus pirmą kartą. „Maksimaliai ilgai laikėme registracijos kanalą atidarytą, kad tik kuo daugiau norinčių  moterų ir merginų galėtų sudalyvauti pramoginiame ralio renginyje. Pasiekėme planuotą dalyvių skaičių, todėl stabdome […]

  Straipsniai »
Lietuvos oro uostų metų pradžia: aptarnauta daugiau nei 1 mln. keleivių

Lietuvos oro uostų metų pradžia: aptarnauta daugiau nei 1 mln. keleivių

Po pirmų trijų šių metų mėnesių Lietuvos oro uostai fiksuoja kryptingą įmonės rezultatų augimą. Bendrovė aptarnavo 13,4 tūkst. skrydžių ir perskraidino daugiau kaip 1,322 mln. keleivių, o tai yra 7 proc. daugiau nei pernai tuo pačiu metu. Stabiliai augančius rodiklius siekiama užtikrinti ir toliau šiais metais. Prabėgus pirmajam metų ketvirčiui didžiausią perskraidintų keleivių rezultatą fiksavo […]

  Straipsniai »