Kalėdiniu laikotarpiu Kauno oro uoste ketvirtadaliu ūgtels krovininių skrydžių skaičius

1

Kalėdiniu laikotarpiu Kauno oro uoste ketvirtadaliu ūgtels krovininių skrydžių skaičius

Kalėdinės dovanos ir sveikinimai jau keliauja aplink pasaulį. Tam, kad staigmenos kuo greičiau pasiektų gavėjus, jas į Kauno oro uostą ir iš jo iki pat didžiųjų žiemos švenčių skraidins dar vienas krovininis orlaivis. Kalėdiniu laikotarpiu Kaune siuntoms skiriami keturi papildomi skrydžiai per savaitę. Skaičiuojama, kad iš viso krovininių skrydžių skaičius ūgtels ketvirtadaliu.

Pajėgas pastiprinsiantis orlaivis į Kauno oro uostą ir iš jo skraido nuo lapkričio vidurio iki gruodžio 21 dienos. Skrydžiai vykdomi kartą per dieną nuo antradienio iki penktadienio. Orlaivis Kauną jungia su Vokietija, Kelno-Bonos oro uostu, tad Vidurio Europą įvairiausi siuntiniai pasieks kur kas greičiau. Dėl sukurtos patogios infrastruktūros į ir iš Kauno atgabenamų krovinių srautas yra intensyvus visus metus, o patį įkarštį pasiekia šventiniu laikotarpiu. Be abejo, šis metų laikas be galo svarbus kiekvienai krovinius gabenančiai įmonei, todėl ieškoma sprendimų, kaip suteikti geriausias sąlygas efektyviai partnerių veiklai vykdyti.

„Iš savo pusės siekiame užtikrinti, kad visi oro uoste vykdomi procesai, įskaitant tinkamą orlaivių aptarnavimą ir tam reikalingus pajėgumus, vyktų operatyviai ir sklandžiai. Kauno oro uostas turi patirties aptarnaujant net ir didžiausius krovininius orlaivius, tokius kaip „Boeing B747“. Tad antruosius pagal dydį šalyje oro vartus esame visiškai parengę intensyviai krovinių vežimo veiklai. Tai, kad partneriai didina skrydžių skaičių dar kartą patvirtina, kad mūsų kompetencijomis ir galimybėmis yra pasitikima“, – tvirtina Kauno oro uosto vadovas Karolis Matulaitis.

Skubių siuntų įmonės UPS įgalioto atstovo UAB „Skubios siuntos“ direktorius Vaidotas Lašas patvirtina, kad žiemos šventės siuntų pervežimu užsiimančioms bendrovėms yra bene labiausiai įtemptas metų laikas. Kalėdinis pikas UPS prasideda iškart po Padėkos dienos, kai vyksta „Juodojo penktadienio“ išpardavimai. Šiais metais, UPS visame pasaulyje ketina pasamdyti apie 100 tūkst. papildomų darbuotojų kalėdiniam periodui, kad užtikrintų sklandų siuntinių judėjimą.

„2018 metų kalėdiniam sezonui ruošiamės ne tik išplėsdami automobilių parką, samdydami naujus darbuotojus, bet ir didindami skrydžių kiekį į Kauno oro uostą. Jau dabar kiekvieną dieną į Kauną atvyksta du UPS siuntinius skraidinantys lėktuvai, kurie kartu gali gabenti daugiau nei 10 tonų“, – pažymi V. Lašas.

Savo ruožtu Kauno oro uostas skaičiuoja, kad metams baigiantis iš viso bus perskraidinta 3 tūkst. tonų krovinių. Iki kalėdinio laikotarpio į Kauno oro uostą kiekvieną darbo dieną atvyksta ir išvyksta trys krovininiai orlaiviai. Iš viso per savaitę įvykdoma 15 krovininių skrydžių pirmyn ir atgal. Skrydžius rengia dvi aviakompanijos – „Sprint Air Cargo“ ir „Sprint Air“. Kroviniai į Kauno oro uostą atgabenami skubių siuntų pergabenimo įmonėmis – UPS ir TNT.

Antri pagal dydį šalies oro vartai pasižymi patogia strategine padėtimi. Iš čia patogu pasiekti centrinę Europą ir Baltijos regioną. Krovininiai orlaiviai į Kauną atvyksta iš Kelno-Bonos (Vokietija), Varšuvos Šopeno (Lenkija) ir Rygos (Latvija) oro uostų. Tomis pačiomis kryptimis vykdomi ir išvykimai.

Apie Kauno oro uostą

Kauno oro uostas priklauso Lietuvos oro uostų tinklui, valdančiam trejus oro vartus Vilniuje, Kaune ir Palangoje. Per 2017 m. jie aptarnavo 5,2 mln. keleivių ir 55 tūkst. skrydžių. Žiemos sezono metu iš Lietuvos oro uostų 15 aviakompanijų tiesiogiai skraidina 65 reguliariosiomis kryptimis į 56 miestus 26 šalyse. Tarptautinės oro uostų tarybos (ACI Europe) duomenimis, Lietuvos oro uostai prie Lietuvos BVP prisideda 2,5 proc. 

Pranešimą paskelbė: – -, UAB „VIP Viešosios informacijos partneriai“

Kiti skelbimai:
 
Gija 3D Gembird PLA Sky Blue | 1,75mm | 1kg
 
Guess GUUT104GG 9-10“ Universal Tablet Case Black
 
Corsair ValueSelect 8GB DDR4 2400MHz CL16 DIMM
 
Crocs™ Serena Flip Women's Pool 38,5
 
Dishwasher BOSCH SMS 25AI03E (width 60cm; inox color)
Lietuviai elektromobiliais domisi aktyviau nei kaimynai

Lietuviai elektromobiliais domisi aktyviau nei kaimynai

Elektromobiliai – naujosios kartos transporto priemonės – Lietuvoje kelią skinasi pamažu. Tarp visų šalyje registruotųjų transporto priemonių elektromobilių ir hibridinių automobilių – vos 2 proc. Ant aukščiausiojo laiptelio vis dar tvirtai stovi automobiliai dyzeliniais varikliais – jie sudaro daugiau nei 2/3 viso šalies automobilių parko. Tačiau, pasak ekspertų, artimiausiu metu situacija turėtų pradėti gerėti. Populiariausi […]

  Straipsniai »
Šventiniu Joninių laikotarpiu Vilniaus centre – laikini eismo pakeitimai 

Šventiniu Joninių laikotarpiu Vilniaus centre – laikini eismo pakeitimai 

Šventiniu Joninių laikotarpiu Vilniaus centre – laikini eismo pakeitimai  Ilgąjį Joninių  savaitgalį, švenčiant Jonines,  Vilniaus centre išaugs pėsčiųjų  srautai, o Vilniaus gatvė taps pėsčiųjų zona. Sostinės savivaldybė kviečia keliauti į renginius, pasivaikščioti Senamiestyje pėsčiomis arba rinktis dviračius, paspirtukus.  Nuo birželio 21 d. 19 val. iki birželio 24 d. 4 val. bus draudžiamas transporto eismas Vilniaus […]

  Straipsniai »
Sostinės Pilaitės rajone atnaujintos 2 svarbios gatvės

Sostinės Pilaitės rajone atnaujintos 2 svarbios gatvės

Sostinės Pilaitės rajone atnaujintos 2 svarbios gatvės Pilaitėje, viename sparčiausiai augančių sostinės rajonų, vos per porą mėnesių iškart atnaujintos dvi svarbios gatvės, kuriomis kasdien keliauja apie 11  tūkst. vilniečių: Taurupės gatvės dalis (iki Sietyno gatvės) ir Senasis Pilaitės kelias. Sutvarkius šias jungtis šiuo metu kur kas patogiau ir saugiau pasiekti Karoliniškių rajoną ar Pilaitės prospektą.  […]

  Straipsniai »
Kaunas baigia rengti Darnaus judumo planą: laukia miestiečių pastabų ir pasiūlymų

Kaunas baigia rengti Darnaus judumo planą: laukia miestiečių pastabų ir pasiūlymų

Darnaus judumo planą baigiantis rengti Kaunas šį svarbų strateginį dokumentą pateikė visuomenės svarstymui. Iki liepos 7 dienos miestas laukia kauniečių pastabų ir pasiūlymų. Darnaus judumo plane numatyti veiksmai, turintys iki 2030 metų kardinaliai pakeisti miestiečių judėjimo mieste įpročius. Moksliniais tyrimais įrodyta, kad labiausiai aplinką teršia ir klimato kaitai daugiausiai įtakos turi transporto sektorius. Lietuvoje išmetamųjų […]

  Straipsniai »