Kaip pasirinkti padangas vasarai? Eksperto patarimai

1

Kaip pasirinkti padangas vasarai? Eksperto patarimai

Padangas į vasarines geriausia keisti, kai naktimis nebebūna šalnų ir temperatūra važiuojant automobiliu siekia bent septynis laipsnius, sako „Goodyear“ pardavimų vadovas Baltijos šalims Martins Grinbergs. Tai ypač aktualu važiuojantiems anksti ryte ir vėlai vakare, kai kelio danga dar gali būti slidi. Tačiau su žieminėmis padangomis važinėti visą vasarą yra nesaugu dėl smarkiai pailgėjusio stabdymo kelio.

 M.Grinbergs teigimu, Lietuvoje šiltuoju sezonui praverčia ir universalios padangos. Jos tinkamos netikėtai pašalus ar pasnigus vėlyvą pavasarį bei rudenį, kol padangos dar nepakeistos į žiemines. Žiemai M.Grinbergs rekomenduotų padangas vis dėl to pasikeisti – pasnigus ar apledėjus kelio dangai universalios padangos neužtikrina tokio saugumo, kaip žieminės.

 Prieš įsigydami naujas padangas atkreipkite dėmesį į tai, ką rodo testų rezultatai, palyginkite juos, – sako specialistas. Jei ieškote padangų su trumpesniu stabdymo keliu drėgnoje kelio dangoje, patikrinkite šio testo rezultatus. Testai įprastai yra atliekami nepriklausomų, dažniausiai Vokietijos ekspertų ir yra labai patikimi. Juose rasite informacijos apie kilometražą, stabdymo kelią, kuro suvartojimą, net garsą. Jei neieškote kažko ypatingo, tuomet geriausia, kai tarp šių savybių yra balansas.

 Padangų keliamas triukšmas ypač svarbu kalbant apie elektromobilius, kurie važiuoja tyliai, teigia M.Grinbergs. Štai „Goodyear“ inžinieriai sukūrė unikalią Sound Comfort technologiją, kuri net perpus sumažina automobilio viduje girdimą padangų skleidžiamą garsą.

 Teisingai pasirinktos padangos taupo degalus bei tarnauja ilgesnį laiką. Kai kurie testai rodo degalų sunaudojimo efektyvumą – t.y. kokia nuvažiuoto kilometro kaina. Svarstant ar primokėti už geresnės kokybės padangas specialistas siūlo paskaičiuoti, kiek pasirinkę brangesnes padangas sutaupysite degalų ir kaip ilgai jas naudosite – kartais naudojimas gali prailgėti net visu sezonu, o tai yra labai daug.

 Su kai kuriomis padangomis galite įveikti net 50 proc. ilgesnius atstumus, sako M. Grinbergs. Tai reiškia, kad padangos tarnaus gerokai ilgiau. Į tai specialistas ypač siūlo atkreipti dėmesį renkantis padangas nedidelio galingumo šeimos automobiliui. 

 Plačios ar siauros padangos? Sausu keliu važiuojant plačios padangos yra saugesnės, o štai šlapią kelio dangą geriau įveiks siauresnės. Platesnės ir itin didelio našumo padangos visuomet geriau tiks dideliems ir galingiems automobiliams – jiems „Goodyear“ šiemet siūlo visiškai naujas Eagle F1 Asymmetric 6 padangas. Šios padangos dėl naujo gumos mišinio turi didesnį mikro sukibimą su keliu bei pagerina stabdymą šlapiame kelyje. Šių padangų mažesnis triukšmo ir pasipriešinimo riedėjimui lygis, dėl to jos puikiai tinka elektriniams automobiliams. Beje, šios padangos puikiai tiks ir sportiniams, šeimyniniams automobiliams ar prabangiems sedanams.

 Prieš įsigydami padangas būtinai įvertinkite stabdymo kelią lietingomis dienomis – Lietuvoje tai itin svarbu. Ypač pavojingos gali būti pirmosios kelios minutės prasidėjus lietui. Kelio danga išsyk nesugeria vandens, todėl vanduo ją padengia tarsi plona riebalų plėvele ir kelias staiga pasidaro labai slidus. Tokiu atveju reikia laikytis didesnio atstumo tarp automobilių bei pasirinkti mažesnį greitį. M.Grinbergs siūlo nepamiršti pasikeisti valytuvų prieš vasaros sezoną – po žiemos valytuvų gumos dažnai būna sutrūkinėjusios ir aptrupėjusios.

 Ar jau laikas keisti pernykščias padangas, lengvai galite pasitikrinti patys – lengvojo automobilio protektoriaus gylis vasaros metu gali būti ne mažesnis, nei 1,6 milimetro. Žinoma, geriau nelaukti visiško padangų nusidėvėjimo, o važinėjant senomis padangomis reikia būti itin budriems ir įvertinti, kad važiavimas šlapia kelio danga gali būti pavojingas.

 Prieš apsispręsdami, ar toliau naudoti pernykščias padangas, atkreipkite dėmesį, kaip jos buvo laikomos žiemą. Padangų negalima laikyti tiesioginėje saulės šviesoje, labai šiltose, drėgnose patalpose, ar, pavyzdžiui, balkone, neuždengtas. Neteisingas padangų sandėliavimas gali smarkiai sutrumpinti naudojimo trukmę. Ir atvirkščiai – teisingai laikomos padangos gali tarnauti ir šešerius metus. Na, o jei norite įsitikinti, kad padangos dar tinkamos, pasitarkite su specialistu.

 M.Grinbergs padangų pasirinkimą prilygina draudimui. Drausdamasis niekada nežinai, ar nutiks kas nors blogo. Taip pat ir renkantis padangas – kelyje atsitikus ekstremaliai situacijai teisingai pasirinktos padangos gali išsaugoti sveikatą ir net gyvybę. Gali būti, kad su pigiomis ir prastomis padangomis taip pat važinėsite ilgai, tačiau ar verta taip rizikuoti?

 „Goodyear“ yra viena didžiausių padangas gaminančių bendrovių pasaulyje. Joje dirba apie 72 tūkst. žmonių, o gamyba vyksta 57 gamyklose, kurios yra 23 pasaulio valstybėje. Bendrovės naujovių kūrimo centrai Akrone (Ohajo valstija, JAV) ir Colmar-Berge (Liuksemburgas) kuria moderniausius produktus ir paslaugas, kurie tampa naujais padangų pramonės technologijų etalonais. Daugiau informacijos apie „Goodyear“ ir jos produktus rasite interneto svetainėje www.goodyear.com/corporate.

Pranešimą paskelbė: Kristina Jugulytė, PR Service

Rekomenduojame

Europos investicijų banko konsultavimo paslaugų tarnyba remia žaliąją krovininę laivybą Lietuvos vidaus vandenyse

Europos investicijų banko konsultavimo paslaugų tarnyba remia žaliąją krovininę laivybą Lietuvos vidaus vandenyse

Projekto tikslas – atnaujinti krovinių gabenimą vandens transportu tarp dviejų didžiųjų Lietuvos miestų: Klaipėdos ir Kauno Per Europos investavimo konsultacijų centrą EIB teikia konsultacinę paramą Lietuvos vidaus vandens kelių direkcijai, kad šalies transporto infrastruktūra būtų tvaresnė Europos investicijų bankas (EIB) ir Lietuvos vidaus vandens kelių direkcija (VVKD) pasirašė konsultavimo paslaugų sutartį, pagal kurią bus teikiama […]

Dviračių gatvės Lietuvos miestuose: eismo organizavimas palankesnis ne automobiliams, bet dviratininkams

Dviračių gatvės Lietuvos miestuose: eismo organizavimas palankesnis ne automobiliams, bet dviratininkams

Nuo birželio 1 d. Lietuvos miestuose galės atsirasti „Dviračių gatvės“ – tokiu nauju kelio ženklu pažymėtos gatvės bus skirtos mišriam dviračių ir automobilių, kitų ne motorinių ir motorinių transporto priemonių eismui. Jose eismo dalyviams galios specialūs Kelių eismo taisyklių reikalavimai, o dviratininkai galės jaustis gerokai laisviau ir saugiau. „Dviračių gatvių atvėrimas – naujas žingsnis skatinant […]

Vilniuje pristatyta nauja gatvė

Vilniuje pristatyta nauja gatvė

Šnipiškės toliau atsinaujina – tarp Žalgirio iki Lvivo gatvių šiandien šventiškai atidaryta nauja beveik kilometro ilgio Kernavės gatvė.  Gatvė įrengta rūpinantis, kad ji būtų patogi, saugi, žalia, gyva, kaimyniška, tiesiog – jauki.  „Šnipiškės stiebiasi, priimdamos ir naujus verslus, ir naujus gyventojus, o kartu išlaikydamos autentišką dvasią. Kernavės gatvės vietoje prieš kelerius metus buvo tiesiog išvažinėtas molynas, […]

Moterų jūrininkių dienos proga „Stena Line“ praneša apie pirmąją laivo kapitonę

Moterų jūrininkių dienos proga „Stena Line“ praneša apie pirmąją laivo kapitonę

Nedaugelis žino, bet šiandien Tarptautinė jūrininkystės organizacija oficialiai mini Tarptautinę moterų jūrininkių dieną. Pasaulinis laivybos sektorius kasmet pažymi reikšmingą moterų vaidmenį jūrų pramonėje ir atkreipia dėmesį į iššūkius, su kuriais susiduriame norėdami padėti kiekvienai moteriai sėkmingai siekti karjeros jūroje. Švedijos keltų bendrovė „Stena Line“ gegužę taip pat švenčia įvairovės mėnesį, todėl kartu su šia proga […]

„Volkswagen“ ir „Audi“ pirmojo 2022-ųjų trečdalio rezultatai: nors iššūkių nemažėja, rinka pamažu atsigauna

„Volkswagen“ ir „Audi“ pirmojo 2022-ųjų trečdalio rezultatai: nors iššūkių nemažėja, rinka pamažu atsigauna

„Moller Baltic Import“, importuojanti „Volkswagen“ keleivinius bei komercinius automobilius Baltijos šalyse ir „Audi“ automobilius Lietuvoje bei Latvijoje, per pirmąjį 2022 metų trečdalį pagerino savo pardavimų rezultatus. Nors rinka susiduria su vis daugiau naujų iššūkių, naujų automobilių gamybos pajėgumai pamažu stabilizuojasi. „Volkswagen“ keleivinių elektromobilių pardavimai Baltijos šalyse išaugo 41 proc. Vienintelis smuktelėjęs segmentas buvo „Volkswagen“ komerciniai […]

Lietuva parengė dar vieną karinio mobilumo jungčių gerinimo projektų paketą ir siekia gauti ES finansavimą

Lietuva parengė dar vieną karinio mobilumo jungčių gerinimo projektų paketą ir siekia gauti ES finansavimą

Siekdama gerinti karinio mobilumo jungtis su Europa, Lietuva parengė projektų sąrašą ir Europos Komisijai (EK) teiks naujas paraiškas dėl dvigubos paskirties – civilinės ir karinės – transporto infrastruktūros projektų finansavimo. Šią galimybę suteikia gegužės 12 d. EK paskelbtas antrasis kvietimas teikti paraiškas finansuoti projektus pagal Europos infrastruktūros tinklų priemonę (CEF). Susisiekimo ir Krašto apsaugos ministerijos […]