Kaip apsaugoti automobilio stiklą nuo sudužimo ir ką daryti, jei nepavyko

Kaip apsaugoti automobilio stiklą nuo sudužimo ir ką daryti, jei nepavyko

Automobilio stiklo pažeidimų šalinimas ar viso stiklo keitimas – vienas dažniausių darbų, kurį atlieka automobilių savininkai, turintys KASKO draudimą. Ekspertai atkreipia dėmesį, kaip tokių žalų išvengti ir ką daryti, jeigu stiklas jau skilo.

„Stiklo žalos sudaro maždaug penktadalį visų KASKO žalų, iš jų didžioji dalis – dėl priekinio stiklo apgadinimų, daugiausiai dėl akmenėlių ar kitų priežasčių atsiradusių įdaužų. Šoniniai ir galiniai automobilių stiklai dažniau nukenčia dėl vagysčių ar kitų įvykių, nutikusių ne kelyje. Stiklai pagal draudimą gali būti ir keičiami, kai pažeidimo plotis yra didesnis nei 2,5 cm, ir taisomi, kai pažeidimas būna mažesnis. Trimis ketvirčiais atvejų, kuomet kreipiasi klientai, langą tenka keisti“, – sako Andrius Gasparavičius, BTA Transporto žalų reguliavimo skyriaus vadovas.

„Grėsmių automobilių stiklams kyla visais sezonais. Tačiau daugiausiai klientų sulaukiame vasarą, kai žmonės daugiau keliauja. Šiltuoju metų laiku remontuojami keliai ir tokiuose ruožuose pasitaiko skaldos. Nesilaikant saugaus atstumo iki priekyje esančio automobilio iš po šio ratų gali išskrieti akmenukai ir įskelti stiklą. Žiemą akmenukai gali būti išsviedžiami, kai dėl sniego ir kitų sąlygų padangos daugiau prasisuka. Be to, žiemą išauga rizika, kad ir mažos įdaužos plėsis į didelį skilimą dėl į įdaužos vidų patekusios drėgmės ar temperatūrų skirtumo automobilio salone ir lauke“, – patirtimi dalijasi Darius Janavičius, „Stiklita Market“ direktorius.

Jo teigimu, didesnė įdaužos rizika yra toms transporto priemonėms, kurių stiklai įtaisyti beveik vertikaliai.

„Tai būdinga visiems vilkikų modeliams, didesnei daliai mikroautobusų, visureigiams. Į jų stiklus akmenukas atsitrenkia kaip į sieną ir perduoda visą savo energiją. Kuo nuožulnesnis stiklo montavimas, tuo saugiau, nes nuo jo akmenukas rikošetuoja ir poveikis stiklui būna minimalus“, – aiškina stiklų taisymo ekspertas.

Ką daryti skilus stiklui?

Jeigu automobilio stikle atsirado pažeidimas – pirmiausia vairuotojas turėtų pažeidimo vietą nuvalyti ir užklijuoti lipnia juostele, kad ji neužsiterštų ir negautų drėgmės. Nuo šių veiksmų priklauso, kaip lengvai ir kokybiškai pavyks stiklą pataisyti.

Jei automobilis yra apdraustas KASKO draudimu ir sutartyje numatyta transporto priemonės stiklų apsauga – kreiptis į savo draudimo bendrovę, nepriklausomai nuo to, ar stiklą reikės keisti, ar remontuoti.

„Į specialistus rekomenduojame kreiptis vos pastebėjus įdaužą. Meistras pagal pažeidimo dydį, vietą stikle, būklę, skilimo riziką ateityje ir kitus faktorius įvertins, ar ją galima remontuoti“, – sako D. Janavičius.

Jo teigimu, įprastai remontuoti galima tuos pažeidimus, kurie yra ant permatomos stiklo dalies, ne didesni nei 2-2,5cm skersmens ir nuo bet kurio stiklo krašto nutolę ne mažiau nei per 5 centimetrus.

„Meistras pažeidimo vietą kruopščiai nuvalo, jei reikia – pragręžia specialiu plonu grąžteliu ir per skylutę įleidžia stiklo remontui skirtus polimerinius klijus. Jie išdžiovinami specialia UV lempa. Po džiovinimo klijų perteklius pašalinamas ir įdaužos vieta nupoliruojama. Darbas trunka iki pusvalandžio. Po jo stiklas atgauna savo pirminį stiprumą, o klientas išsaugo originalų stiklą ir gamyklinį stiklo įklijavimą. Be to, toks procesas yra nepalyginamai tvaresnis už stiklo keitimą“, – remonto procesą apžvelgia serviso vadovas D. Janavičius.

Ką daryti, kad aplenktumėte langų servisą?

Anot „Stiklita Market“ serviso vadovo, pagrindinis stiklų apsaugos nuo skilimo veiksnys yra saugus atstumas tarp automobilių ir saugus greitis. Tai užtikrina, kad iš po kito automobilio ratų išlėkęs akmenukas nepataikys į jūsų automobilį. Todėl, jei kelyje jus aplenktų kitas automobilis, D. Janavičius ragina nespausti akceleratoriaus, kad kuo greičiau padidėtų atstumas tarp transporto priemonių.

„Važiuojant žvyrkeliu svarbu atkreipti dėmesį į prasilenkiančius automobilius. Jei matote, kad priešinga kryptimi transporto priemonė juda dideliu greičiu – stenkitės laikytis kuo dešiniau, sumažinkite greitį ar net visai sustokite“, – ragina ekspertas.

Jis sutiko ir tokių serviso klientų, kurių stiklas skilo po to, kai važiuojant siauru asfaltuotu keliu priekyje esantis automobilis užvažiavo ant neasfaltuoto kelkraščio ir pakėlė akmenukų debesį.

Valytuvus D. Janavičius ragina keisti bent kartą per metus ir būtinai pasitikrinti jų būklę rudenį, kai pagausėja kritulių, pradeda prastėti matomumas bei vairavimo sąlygos. Žiemą valytuvų šluotelės dėvisi sparčiau, todėl pasibaigus šaltajam sezonui juos taip pat verta patikrinti. Ne tik dėl to, kad jie gali subraižyti stiklą – gera valytuvų būklė užtikrina ir gerą matomumą, todėl didina bendrą važiavimo saugumą.

A. Gasparavičiaus teigimu, neretai pasitaiko, kad automobilio naudotojas stiklus žiemą subraižo ir pats. „Rizika kyla tuomet, kai ant rečiau plaunamo automobilio iškrenta sniegas. Prieš važiavimą valant tokią transporto priemonę nuo jos būna braukiamas sniego ir smulkaus purvo mišinys, galintis subraižyti stiklo paviršių. Dėl to rekomenduojame neužmiršti žiemą apsilankyti automobilių plovykloje“, – primena draudimo bendrovės atstovas.

„Auksinė taisyklė, kuria galima vadovautis ne tik kalbant apie automobilių langus, bet ir apie viską gyvenime – prevencija yra geriau už problemų šalinimą. Kai kurie veiksmai, apsaugantys nuo langų apgadinimų, iš pirmo žvilgsnio atrodo pertekliniai. Tačiau jų nesiėmus ir susidūrus su realia problema nepatogumai – net jei patirtą žalą atlygins draudimas – bus didesni už atsargumo kainą“, – sako A. Gasparavičius.

Apie BTA:                  

AAS „BTA Baltic Insurance Company“ (BTA) priklauso Vidurio ir Rytų Europos draudimo rinkos lyderei Austrijos „Vienna Insurance Group AG“ (VIG) ir yra didžiausia VIG bendrovė Baltijos regione. Beveik 200 metų veikianti, per 50 įmonių 25-iose šalyse valdanti VIG pirmauja Baltijos šalyse, kur grupės įmonės 2021 m. užima ketvirtadalį ne gyvybės draudimo rinkos. 2021 m. BTA savo draudimo partneriu Lietuvoje pasirinko apie 400 tūkst. privačių bei verslo klientų, su kuriais pasirašyta apie 1 mln. draudimo sutarčių, atlyginta per 64 mln. eurų žalų.

Pranešimą paskelbė: Andrius Baranauskas, Winning Reputation

Rekomenduojame

NaudotosKnygos.lt
Kaune atidaryta nauja Pietrytinio aplinkkelio atkarpa

Kaune atidaryta nauja Pietrytinio aplinkkelio atkarpa

Amaliuose šią savaitę atverta pusantro kilometro atkarpa su naujais viadukais ir žiedinėmis sankryžomis. Tai ženkli dalis pirmajame Pietrytinio aplinkkelio darbų etape. Įgyvendinus visą projektą, naujoji trasa taps patogia ir greita jungtimi tarp A1 ir „Via Baltica“ magistralių. Maža to, apvažiavimas nukraus tranzitinį eismą nuo Petrašiūnų, taip sumažinant oro bei triukšmo taršą. Naujas transporto mazgas „Šių […]


Kelininkai ragina oponuoti Europos iniciatyvai leisti didesnių ir sunkesnių vilkikų eismą

Kelininkai ragina oponuoti Europos iniciatyvai leisti didesnių ir sunkesnių vilkikų eismą

Europos Sąjunga ruošiasi įteisinti didesnių gabaritų ir gerokai sunkesnių vilkikų eismą. Šiam sprendimui jau yra pritaręs Europos Parlamentas, laukia diskusijos Europos Taryboje. Lietuvos kelių sektoriaus verslo ir mokslo organizacijas vienijančios asociacijos „Lietuvos keliai“ vadovas Šarūnas Frolenko įspėja, kad šiam pokyčiui tinkamai nepasiruošus mūsų šalies gali laukti didžiuliai finansiniai praradimai. Sukels spartesnę kelių infrastruktūros degradacijąŠiuo metu […]


2024 m. pirmąjį ketvirtį kas antras lietuvis automobilį pirko lizingu, rinkoje – naujas žaidėjas

2024 m. pirmąjį ketvirtį kas antras lietuvis automobilį pirko lizingu, rinkoje – naujas žaidėjas

Transporto rinkos statistikos ir analizės duomenimis, per pirmuosius tris 2024 m. mėnesius Lietuvoje buvo įregistruotas 7401 automobilis, Latvijoje – 4664, o Estijoje 4716. Lietuvoje 56 proc. automobilių įsigyti lizingu. Tiesa, lyginant su praėjusių metų pirmojo ketvirčio duomenimis, lizingu įsigytų automobilių dalis krito apie 3 proc. Pasak bendrovės „Citadele Leasing“ filialo Lietuvoje vadovo Vaidoto Gursko, šis […]


Tyrimas: automobiliai su galingais varikliais į eismo įvykius patenka dažniau

Tyrimas: automobiliai su galingais varikliais į eismo įvykius patenka dažniau

Neseniai vairuotojo pažymėjimą įgijusiems vairuotojams dažnai patariama rinktis automobilį su silpnesniu varikliu, nes jį bus lengviau vairuoti. Visgi tai nėra visiška tiesa, nes galingesni automobiliai yra daug lengviau valdomi ir turi geresnę stabdžių sistemą. Kadangi nemažai automobilių praeityje yra patyrę apgadinimų, transporto priemonių ataskaitas teikianti įmonė „carVertical“ nusprendė išsiaiškinti, ar automobiliai su galingesniais varikliais dažniau […]


2023 metų Lietuvos oro uostų finansiniai rezultatai: į valstybės biudžetą sumokės 5 mln. eurų dividendų

2023 metų Lietuvos oro uostų finansiniai rezultatai: į valstybės biudžetą sumokės 5 mln. eurų dividendų

2023 metų Lietuvos oro uostų (LTOU) finansiniai rodikliai demonstravo teigiamas tendencijas, didžiausią įtaką jiems darė išaugę bendri skrydžių bei keleivių srautai. 2023 metus tris šalies oro uostus valdanti bendrovė baigė pelningai – grynasis pelnas sudarė 5,5 mln. eurų (2022 m. koreguotas grynasis pelnas buvo 6,6 mln. eurų). Svarbu paminėti, kad 2023 metais LTOU iš valstybės […]


Kelionė po Baltijos šalis: paslaugiausi vairuotojai – estai, lietuviai padėti sustoja rečiausiai

Kelionė po Baltijos šalis: paslaugiausi vairuotojai – estai, lietuviai padėti sustoja rečiausiai

Sugedus automobiliui ar kelyje panorus atlikti nenumatytą manevrą, vairuotojas gali itin greitai sulaukti kitų vairuotojų tolerantiškų veiksmų ir pagalbos. Praėjusį mėnesį atlikta gyventojų apklausa parodė, kad Estijoje gyvena paslaugiausi vairuotojai. Lietuvoje esame mažiausiai linkę sustoti pakelėje padėti kitiems, tačiau dažniausiai užleidžiame į kitą eismo juostą persirikiuojančias transporto priemones. Menkiausios galimybės persirikiuojant sulaukti kitų vairuotojų pagalbos […]