Ką savo automobilyje kasdien privalo turėti Europos čempionė

1

Ką savo automobilyje kasdien privalo turėti Europos čempionė

Airinė Palšytė: „Mano automobilyje lūpdažių nerasi – viskas skirta sportui“ 

Vilnius, spalio mėn. 27 d. Vasarą „Mazda CX-5“ įsigijusi Lietuvos lengvaatletė, olimpietė, šuolio į aukštį Lietuvos nacionalinio rekordo savininkė, Europos čempionė ir pasaulio bei Europos jaunimo vicečempionė Airinė Palšytė savo automobilį vadina sportininko biuru, mat jame ji kasdien vežasi tai, ko jai reikia, kaip profesionaliai sportininkei. 

„Mano automobilis yra tikras sportininko biuras. Vežu su savini milijoną daiktų. Jei neturėčiau automobilio, neįsivaizduoju kaip visą inventorių turėčiau gabentis su savimi. Kuprinė būtų milžiniška“, – juokiasi ji. 

Kaip sportininkė, Airinė visuomet turi turėti po ranka vandens, juk niekada negali žinoti, kada papulsi į spūstį, o sportininko kūnas negali patirti dehidratacijos, tad keli vandens buteliukai salone ar bagažinėje yra būtinybė. Taip pat automobilyje visuomet galima rasti ir energetinio gėrimo skardinių, nes sportininkams tiek treniruotės metu, tiek po jos kartais prireikia energijos papildymo. 

Ryte iš namų sportininkė vyksta į treniruotę, o po treniruotės – tvarkosi kitus reikalus, tad bagažinėje ar ant galinės sėdynės kartu su Airine važiuoja daiktų krepšys. Jame yra daiktų, kurie yra susiję su tuo, kur sportininkei reikia vykti. Jei po treniruotės vykstama į susitikimą, tuomet bus persirengimui po treniruotės skirtų drabužių, batelių. Beje, jos automobilyje nerasi lūpdažių ar kitų kosmetikos priemonių. „Visgi esu sportininkė, tad visos reikalingos priemonės mano automobilyje yra susijusios su treniruotėmis, o ne grožio procedūromis“, – pabrėžia ji. 

„Jei atidarysite mano automobilio bagažinę, ten visuomet rasite įvairios specifinės sportininkų lengvaatlečių avalynės. Pavyzdžiui, nuolat vežuosi įvairių „startukų“ – batelių su vinutėmis ant pado, skirtų skirtingoms treniruotėms – sprinto ar šuolio. Automobilyje stengiuosi turėti visas reikalingas batelių poras, kad nereiktų vis iš naujo nešiotis ir galvoti, ko man šiandien prireiks“, – pasakoja sportininkė. 

Be to, įvairioms savo treniruotėms Airinė vežasi labai įvairaus inventoriaus. Bagažinėje ji nuolat turi  maišiuką, kuriame yra štangos reikmenys: specialūs bateliai, skirti pratimams su svoriais, įvairūs apsauginiai diržai, gumos, su kuriomis ji atlieka pratimus prieš kilnodama štangą, kineziterapiniai kamuoliukai, volai raumenims, masažiniai „stickai“. 

Dar vienas įdomus Airinės treniruočių palydovas – profesionalus kūno raumenų stimuliacijos aparatas. Tai – papildoma treniruočių priemonė, su kuria ji ir sportuoja, ir atsistato po fizinio krūvio. Masažo metu, kol lengvaatletei yra masažuojama viena raumenų grupė, ji užsideda šį aparatą ant kitų raumenų ir taip juos atpalaiduoja. 

„Salone nuolat turiu įvairių sportininkams skirtų užkandukų. Tai gali būti baltyminiai batonėliai, riešutų batonėliai, ar tiesiog riešutų, džiovintų vaisių. Važiuojant, tarp treniruočių, privalau turėti greito, sveiko maisto bei papildomos energijos šaltinių“, – sako A. Palšytė. 

Be jokios abejonės Airinės automobilyje yra visi privalomi saugos dalykai: gesintuvas, šviesą atspindinti liemenė, vaistinėlė, avarinis ženklas. Tačiau papildomai ji vežiojasi langų gremžtuką-šepetį, mat, anot jos, niekada negali žinoti kada teks nušluoti dulkes nuo stiklo, pravažiavus žvyrkeliu, ar nuvalyti nuo langų ledą. 

„Kartais vežuosi skėtį, ypač – lietingu metu. Nemėgstu visko nešiotis su savimi, o ir nežinau, kada ko prireiks, tad skėtį turiu visuomet. Tai labai patogu. Rudenį į automobilio bagažinę įsimetu net botus, nes filmavimai ar fotosesijos, kuriuose tenka dalyvauti, vyksta ir gamtoje. Automobilio daiktadėžėje visada turiu vienkartinių servetėlių, čia taip pat guli techninė automobilio knygutė“, – vardija sportininkė. 

Jei automobiliui nuleistų padangą, Airinė nesiimtų jo keisti pati, tad domkrato ji neturi. Sportininkė įsitikinusi, kad atsitikus tokiam nenumatytam įvykiui jai padėtų „Inchcape“ serviso komanda. Airinė sako, kad automobilio techniniai dalykai nėra ta sritis, į kurią ji turėtų brautis, tad čia ji pasitiki specialistų žiniomis ir pagalba. Žinoma, langų valymo skysčio talpą ji papildo ir pati.

„Langų skysčio atsargai bagažinėje nesivežioju, pildau, kai įsižiebia įspėjimo signalas. Automobilyje ir taip turiu daug daiktų, tad stengiuosi neapsikrauti papildomu bagažu“, – sako ji ir priduria, kad dar vienas svarbus daikčiukas – telefono pakrovėjas. Sportininkė automobilyje, kuriame yra laisvų rankų įrangą, daug kalba telefonu tad jį tenka dažnai krauti. Čia gelbsti automobilio USB jungtis, į kurią ji įjungia telefono pakrovėją. 

Sportininkė „Inchcape Motors“ salone „Mazda CX-5“ išsirinko savo 25-ojo gimtadienio proga. Airinės Palšytės nuotykius su naująja „Mazda CX-5“ galima sekti socialiniame tinkle „Facebook“, sportininkės paskyroje. 

Apie „Mazda Motor Corporation“ 

Japonijos automobilių koncernas „Mazda Motor Corporation“ savo veiklą pradėjo kaip kukli „Toyo Cork Kogyo Co. Ltd.“ bendrovė 1920 metais. Pirmąją transporto priemonę pagamino 1931 metais – tai buvo triratis prekių išvežiojimui skirtas motociklas. Pirmąjį automobilį „Mazda“ pagamino 1960-aisiais. 1967 metais pradėjo pirmojo automobilio su rotoriniu varikliu gamybą. Šiuo metu gamina lengvuosius ir komercinius automobilius bei jų komponentus trijose gamyklose Japonijoje, taip pat JAV, Kinijoje, Taivane, Tailande, Filipinuose, Zimbabvėje, Pietų Afrikos Respublikoje, Ekvadore ir Kolumbijoje. Koncerne dirba daugiau nei 38 tūkst. žmonių, jo pardavimai viršija 77 mlrd. litų.

Apie „Inchcape“

„Inchcape“ yra vienintelis įgaliotasis koncerno „Jaguar Land Rover“ atstovas Lietuvoje.

Viena didžiausių pasaulyje automobilių prekybos bendrovių Lietuvoje veikia jau 10 metų, 2007-aisiais įkūrus UAB „Inchcape Motors“. Šiandien „Inchcape Motors“ yra didžiausia automobilių prekybos bendrovė, atstovaujanti automobilių „Ford“, „Hyundai“, „Jaguar“, „Land Rover“,  „Range Rover“, „Mazda“ ir „Mitsubishi“ automobilių gamintojus.

170 metų sėkmingai veikianti „Inchcape“ 29 pasaulio valstybėse verčiasi naujų ir naudotų automobilių prekyba, prekyba atsarginėmis dalimis, techniniu aptarnavimu, finansavimu ir draudimu. Tarptautinėje rinkoje bendrovė atstovauja net 30 automobilių gamintojų. „Inchcape“ siekia tapti labiausiai į klientą orientuota automobilių prekybos kompanija. „Inchcape“ akcijomis prekiaujama Londono akcijų biržoje nuo 1958 metų. Įmonėje dirba maždaug 16 300 žmonių, jos centrinė buveinė įsikūrusi Londone.

Pranešimą paskelbė : Dominykas Dimavičius, UAB „Publicum“

Kiti skelbimai:
 
Lakštinė stangrinanti veido kaukė, 25 ml
 
HELLY HANSEN Koppervik Black/Ebony/Grey Fog 45
 
Vagabond Kenova 4457-201 Black 36
 
HELLY HANSEN Seraphina Women's Oatmeal/Natura/Cement 38
 
REIMA Ivalo Black 36

Kaip prižiūrėti dyzelinių automobilių ekologines sistemas?

  Dyzelinis automobilis su įdiegtomis ir tinkamai veikiančiomis išmetamųjų dujų neutralizavimo sistemomis, palyginus su benzinu veikiančiu automobiliu, yra ne tik taupesnis, bet ir nenusileidžia ekologiniais rodikliais, o CO2 emisija yra mažesnė – tai patvirtino Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) mokslininkų atliktas tyrimas. Tačiau ne visi vairuotojai žino, kaip automobiliuose įdiegtas ekologines sistemas prižiūrėti. Tad ar […]

  Straipsniai »
Ribotos judėsenos žmonių kelionės lėktuvu – ką svarbu žinoti?

Ribotos judėsenos žmonių kelionės lėktuvu – ką svarbu žinoti?

Ruošiantis kelionei lėktuvu, norisi, kad ji būtų sklandi jau nuo pat atvykimo į oro uostą. Savo ruožtu oro uostai stengiasi užtikrinti, kad kelionė būtų maloni visiems keliautojams, įskaitant ir ribotos judėsenos žmones. Šiems keleiviams pravartu žinoti apie būtent jiems skirtas paslaugas, kuriomis galima pasinaudoti oro uoste. Kelionė į oro uostą – greita ir paprasta „Lietuvos […]

  Straipsniai »

Susisiekimo ministras: perskirstyta 3,3 mln. eurų rezervinių lėšų Lietuvos keliams

 Atsižvelgiant į šiemet kelių rekonstravimo projektuose sutaupytas ar nepanaudotas lėšas, Susisiekimo ministerijos siūlymu perskirstyti 3,3 mln. eurų rezervinių Kelių priežiūros ir plėtros programos finansavimo lėšų. Tam Vyriausybė pritarė 2019 m. spalio 30 dieną. „Perskirstomos lėšos teks kelių objektams, kuriuose darbai jau atlikti arba bus atlikti iki šių metų pabaigos. Taip pat atsižvelgėme į papildomai gautus […]

  Straipsniai »

Nuoseklus Lietuvos oro uostų augimas – stebimas visų finansinių rodiklių kilimas

Lietuvos oro uostai ir toliau skaičiuoja augančius finansinius rodiklius. Apžvelgus pirmuosius 9 šių metų  mėnesius suskaičiuota, jog lyginant su praėjusiais metais, bendros pajamos didėjo 13 proc. ir siekia beveik 37 mln. eurų. Lietuvos oro uostai pažymi, kad didėjo ir  aviacinės – skrydžių, keleivių aptarnavimo, krovinių gabenimo, ir neaviacinės veiklos – patalpų nuomos, maitinimo įstaigų, įvairių […]

  Straipsniai »