Ką reikia žinoti prieš sėdant prie pakaitinio automobilio vairo?

Ką reikia žinoti prieš sėdant prie pakaitinio automobilio vairo?

Daugelis savo kasdienybės nebeįsivaizduoja be automobilio, todėl net ir kelių dienų pertrauka be asmeninės transporto priemonės tampa rimtu iššūkiu. Pastebima, kad pastaruoju metu šalies vairuotojai vis dažniau renkasi pakaitinio automobilio paslaugą, kurią siūlo jų draudimų bendrovės. Vis tik važinėjant tokiu automobiliu, svarbu įsidėmėti keletą svarbių taisyklių, numatytų daugumoje šios paslaugos sutarčių.

Klientams prireikia vis dažniau

Draudimo bendrovės ERGO Verslo klientų transporto draudimo portfelio valdytojo Rimvydo Pociaus teigimu, jei dar prieš daugiau nei dešimtmetį pakaitinių automobilių klientams prireikdavo vos keletą kartų per mėnesį, tai dabar neretai per tą patį laikotarpį jų suteikiama ir po kelis šimtus. Anot R. Pociaus, šiemet draudimo bendrovė per pirmąjį metų pusmetį į eismo įvykius patekusiems ar su gedimais kelyje susidūrusiems vairuotojams iš viso suteikė netoli tūkstančio pakaitinių automobilių.

„Klientai išties aktyviai naudojasi šia galimybe laukdami, kol nuolatinis jų automobilis bus pataisytas. Laikina transporto priemonė gali būti suteikiama kasko draudimą su pakaitinio automobilio paslauga pasirinkusiems vairuotojams, kai jų nuolatinė transporto priemonė po eismo įvykio remontuojama ilgiau nei 24 val.“ – sako R. Pocius.

Perleidžiant kitam ar keliaujant į užsienį – svarbu įvertinti rizikas

Pakaitinius automobilius suteikiančios bendrovės „Euro Asista“ komercijos direktorius Nerijus Jarmala pažymi – prieš sėdant prie pakaitinio automobilio vairo, svarbu įsidėmėti, jog šios transporto priemonės vairavimas nelygus asmeninio automobilio vairavimui.

„Už pakaitinį automobilį atsako tas asmuo, pagal kurio draudimo polisą pakaitinis automobilis yra išduotas. Tai reiškia, kad automobilį jis gali perleisti vairuoti ir kitam žmogui, pavyzdžiui, savo šeimos nariui, tačiau už transporto priemonę jis atsako pats“, – teigia bendrovės atstovas.

Jis taip pat pažymi, kad visi išduodami pakaitiniai automobiliai yra apdrausti, todėl eismo įvykių atvejais žala yra padengiama. Tiesa, įprastai tokiais atvejais taikoma ir tam tikro dydžio išskaita, kurią turi sumokėti laikinai automobilį valdantis asmuo.

Anot N. Jarmalos, pakaitiniu automobiliu galima laisvai važinėti ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europos Sąjungos teritorijoje. Visgi, tokiu atveju vairuotojas prisiima su kelionėmis užsienyje susijusias rizikas. Tai ypač aktualu pandemijos kontekste, nes daugeliui valstybių taikant įvairius apribojimus ir saviizoliacijos reikalavimus, į užsienio šalį išvykę gyventojai joje gali likti ilgiau, nei planavo, ir taip nespėti laiku grąžinti pakaitinio automobilio. Tokiu atveju taikoma pakaitinio automobilio nuomos sutartyje numatyta atsakomybė.

Reikia pasverti poreikius ir lūkesčius

Kreipiantis dėl pakaitinio automobilio taip pat reikėtų nepamiršti nurodyti ir tam tikrų specifinių poreikių, jei vairuotojas jų turi.

„Pavyzdžiui, pasitaiko atvejų, kai asmenys ilgą laiką vairuoja automobilį su automatine pavarų dėže, o gauna pakaitinį automobilį su mechanine. Žinoma, svarbu suprasti ir tai, kad vairuotojams suteikiami vidutinės klasės automobiliai, todėl ne visada galima tikėtis prabangiausių modelių, net jei toks ir yra asmeninis besikreipiančiojo automobilis“, – sako N. Jarmala.

Pakaitinius automobilius teikiančios bendrovės atstovas pažymi, kad pasinaudojus transporto priemone, ją būtina grąžinti tvarkingą bei su pilnu kuro baku. Jei automobilis grąžinamas itin netvarkingas ar jam reikia specialaus valymo, tokios išlaidos gali būti padengiamos iš automobilį naudojusio asmens sumokėto užstato.

ERGO Baltijos šalyse

ERGO yra viena pirmaujančių draudimo grupių Baltijos šalyse, siūlanti ne gyvybės, gyvybės bei sveikatos draudimą. Metinė įmokų suma ERGO Baltijos šalyse sudaro 242 mln. eurų. Per metus ERGO Baltijos šalyse klientams apmoka žalų už beveik 143 mln. eurų. Daugiau nei 650 tūkst. klientų Baltijos šalyse pasitiki ERGO grupės paslaugomis, patirtimi bei finansiniu stabilumu.

Draudimo bendrovė ERGO Lietuvoje įvardinta geriausiai klientus aptarnaujančia draudimo sektoriaus įmone 2019 m. (remiantis bendrovės „Dive Lietuva“ slapto pirkėjo tyrimu).

Baltijos šalyse veikiančios ERGO bendrovės yra tarptautinės ERGO grupės dalis. Tai viena didžiausių draudimo grupių Europoje. ERGO atstovaujama daugiau nei 30 šalių Europoje bei Azijoje. Pagrindinis ERGO akcininkas yra viena didžiausių pasaulyje perdraudimo grupių „Munich Re“.

Pranešimą paskelbė: Ieva Urbonaitė, UAB „INK agency“

Kiti skelbimai:
 
HELLY HANSEN Vidda Parka Women's Black L
 
CAMPER Oxyde Foca Dark Brown 37
 
HELLY HANSEN Rigging Coat Men's Black L
 
Crocs™ Classic Lined Clog Navy/Charcoal 36,5
 
REIMA Stemu Denim Blue 29

Rekomenduojame

Kokią ateities susisiekimo sistemą kursime Vilniuje?

Kokią ateities susisiekimo sistemą kursime Vilniuje?

Vilniaus valdžia negaili dėmesio ir pinigų dviračių takų statybai. Reikia pagalvoti, kaip efektyviai šią sukurtą susisiekimo infrastruktūrą išnaudoti. Didelių pasiekimų šioje srityje turi Indija ir Vietnamas. Vilniuje automobilių spūsčių mastui artėjant prie Indijos miestų, galima pasinaudoti pastarųjų patirtimi – dviračių taksi kroviniams ir žmonėms pervežti. Indijoje tokiu transportu užsiima žmonės, vadinami „rikšomis“. Žmonių pervežimui jie […]

Tyrimas: po eismo nelaimės skambiname ne skubios pagalbos numeriu, o antrajai pusei

Tyrimas: po eismo nelaimės skambiname ne skubios pagalbos numeriu, o antrajai pusei

Kelyje patyrę eismo nelaimę Lietuvos vairuotojai pirmiausia apie ją praneša ne skubios pagalbos tarnyboms, o sutuoktiniui arba partneriui. Tyrimas parodė, kad beveik trečdalis mūsų šalies vairuotojų po eismo avarijos iškart skambina antrajai pusei ir tik 17 proc. vairuojančių lietuvių iškart renka pagalbos numerį 112. Tokias tendencijas atskleidė draudimo bendrovės „Gjensidige“ užsakymu bendrovės „Nielsen“ atlikta reprezentatyvi […]

„BMW Motorrad“ atskleidė penkias 2021 m. motociklų sezono naujienas

„BMW Motorrad“ atskleidė penkias 2021 m. motociklų sezono naujienas

Rudeniui artėjant pabaigos link, Vokietijos gamintoja „BMW Motorrad“ atskleidė būsimojo 2021 m. motociklų sezono naujienas. Kitąmet į gatves išriedės net penki nauji modeliai: šį pavasarį atnaujinto „R 18“ klasikinė versija „BMW R 18 Classic“ ir  atnaujinta „BMW R nineT“ modelių šeima: „R nineT“, „R nineT Pure“, „R nineT Scrambler“ bei „R nineT Urban G/S“.   […]

Vilnius kviečia Vėlinių dienomis kapines lankyti saugiai: vengti didesnių susibūrimų, dėvėti kaukes

Vilnius kviečia Vėlinių dienomis kapines lankyti saugiai: vengti didesnių susibūrimų, dėvėti kaukes

Šiandien sostinėje įsigaliojus lokalaus karantino apribojimams, savivaldybė kviečia gyventojus atsakingai planuoti artėjantį Vėlinių savaitgalį, įvertinti savo sveikatos būklę ir rizikas, ypač tai svarbu vyresnio amžiaus žmonėms, turintiems įvairių lėtinių susirgimų. Savo ruožtu savivaldybė pasirūpino, kad spalio 31 d. ir lapkričio 1–2 d. dažniau kursuotų viešasis transportas, o Rokantiškių, Saltoniškių, Karveliškių ir Kairėnų kapinių prieigose pakeitė […]