J.Narkevič: tęsiame darbus dėl geležinkelio ruožo Balstogė-Vilnius-Gardinas atstatymo ir modernizavimo

J.Narkevič: tęsiame darbus dėl geležinkelio ruožo Balstogė-Vilnius-Gardinas atstatymo ir modernizavimo

Laikinai einantis susisiekimo ministro pareigas Jaroslav Narkevič laišku kreipėsi į Lenkijos infrastruktūros ministrą Andrzej Adamczyk dėl geležinkelio ruožo Balstogė-Vilnius-Gardinas tiesimo galimybių vertinimo. Šiame ruože siūloma sukurti geležinkelių infrastruktūrą, pritaikytą greitiesiems traukiniams. 

„Šių metų rugsėjį, Lietuvoje viešint Lenkijos infrastruktūros ministrui Andrzej Adamczyk tarp kitų klausimų aptarėme ir mano inicijuotą, dėl galimybės sukurti papildomą susisiekimą greitaisiais traukiniais tarp trijų valstybių: Lenkijos, Lietuvos ir Baltarusijos. Tuomet sutarėme, kad ties šiuo klausimu bus dirbama ir toliau. Tad tęsdamas šį darbą, bei vykdydamas susitarimą tarp dviejų šalių ministrų, kreipiausi į Lenkijos infrastruktūros ministrą dėl geležinkelio ruožo Balstogė-Vilnius-Gardinas tiesimo galimybių vertinimo analizės. Galimybių analizė turėtų detaliai išnagrinėti infrastruktūros ir lėšų poreikį, siekiant sukurti šiame ruože sąlygas tarptautiniam susisiekimui greitaisiais keleiviniais traukiniais“, – sako l. e. ministro pareigas J. Narkevič. 

Tikimasi, kad ši iniciatyva taip pat konkrečiais darbais prisidės prie ES iniciatyvos paskelbti 2021-uosius metus geležinkelių transporto metais. Dėl ženkliai mažesnio poveikio aplinkai geležinkelių transportas yra pranašesnis už kitas transporto rūšis, o šio transporto plėtra ir skatinimas atitinka Europos Sąjungos tikslus transporto ir aplinkosaugos srityse. Sukuriant papildomą susisiekimą greitaisiais traukiniais ir modernizavus Balstogė-Gardinas-Vilnius geležinkelio ruožą, atsirastų galimybė greičiau keliauti, sumažėtų automobilių srautai, linija taip pat atgaivintų ir pasienio regionus, palengvintų prekių ir paslaugų judėjimą, skatintų turizmą ir kultūrinius mainus bei ekonominius ir kultūrinius ryšius su kaimyninėmis šalimis. 

Laikinai einančio susisiekimo ministro pareigas J. Narkevič laiškas – iniciatyva atlikti ekonominę analizę, kuri leistų toliau tęsti diskusijas dėl minėto geležinkelio ruožo modernizavimo tikslingumo. 

Susisiekimo ministerija primena, kad jau vykdomi darbai atkuriant geležinkelio liniją Marcinkonys – Druskininkai – valstybės siena su Baltarusija.

Pranešimą paskelbė: Vaiva Grigaitienė, LR Susisiekimo ministerija

Kiti skelbimai:
 
REIMA Vandra Bubblegum Pink 140
 
Crocs™ Baya Lined Clog Kid's Charcoal/Charcoal 33,5
 
Camper Sneaker Courb K300381 Black 44
 
Crocs™ Classic Slide 206121 Black 39,5
 
Crocs™ Women's Swiftwater Flip Black/Black 39,5

Rekomenduojame

DFDS – pirmaujantis  pasaulio keltų operatorius 10 metų iš eilės

DFDS – pirmaujantis pasaulio keltų operatorius 10 metų iš eilės

Vienas didžiausių Europoje keltų operatorių DFDS, teikiantis keleivių ir krovinių pervežimo paslaugas, laimėjo prestižinį Pirmaujančio pasaulyje keltų operatoriaus apdovanojimą. Išskirtinius pasiekimus ir profesionalumą kelionių sektoriuje vertinančiuose Pasaulio kelionių apdovanojimuose DFDS geriausiu keleivinių keltų operatoriumi pripažįstamas jau dešimtus metus iš eilės.  „Pasauliniai turizmo apdovanojimai „World Travel Awards“, kurie yra savotiški kelionių pramonės „Oskarai“ teikiami įvertinus kelionių […]

Lietuvos oro uostai ragina valstybės institucijas reglamentuoti keleivių COVID-19 testavimą oro uostuose

Lietuvos oro uostai ragina valstybės institucijas reglamentuoti keleivių COVID-19 testavimą oro uostuose

Visame pasaulyje vis dažniau taikoma praktika, kai keleiviai COVID-19 testą gali atlikti tiek oro uosto patalpose, tiek aplink esančioje teritorijoje prieš arba po kelionės. Matant įvairių šalių praktiką, tokį poreikį naujoje kelionių realybėje mato ir Lietuvos oro  uostai. Anot oro uostų atstovų, pagrindine problema lieka tai, jog bet kokio tipo testavimui atsirasti Lietuvos oro uostuose […]

Kaimyninių šalių projektai priminė apie tunelį į Neringą

Kaimyninių šalių projektai priminė apie tunelį į Neringą

Vokiečiai ir danai sutarė ir pradėjo statyti 18 km tunelį po Baltijos jūra. Jis statomas ant kranto ir bus paskandintas į 40 metrų gylį jūroje. Tunelis pakeis keltą, kuris kursuoja tarp Vokietijos ir Danijos per vieną iš Baltijos sąsiaurių, ir maždaug 5 kartus sutrumpins kelionės laiką. Keltus tuneliu keičia ir mūsų Baltijos kaimynai – estai […]

Rekonstruojama sostinės Didlaukio gatvė bus estetiškesnė ir patogesnė pėstiesiems   

Rekonstruojama sostinės Didlaukio gatvė bus estetiškesnė ir patogesnė pėstiesiems   

                                                                                                            Gerokai per […]