Įsteigta Transporto inovacijų asociacija skaitmenizuos transporto ir logistikos sektorių  

1

Įsteigta Transporto inovacijų asociacija skaitmenizuos transporto ir logistikos sektorių  

Vakar Lietuvos transporto, logistikos ir informacinių technologijų sričių įmonių atstovai rinkosi į Transporto inovacijų asociacijos steigiamąjį susitikimą. Įkurta nauja asociacija sieks skatinti transporto ir logistikos srities skaitmenizaciją. Ekspertai pripažįsta, kad šioje srityje jaučiamas inovacijų trūkumas, o jų taikymas leistų didinti tiek verslo, tiek ir valdžios institucijų veiklos efektyvumą ir tvarumą, be to, stiprėtų Lietuvos, kaip transporto koridoriaus tarp Rytų ir Vakarų, patrauklumas.

„Lietuvos transporto ir logistikos sektorius laikomas vienu labiausiai biurokratinėmis procedūromis apkrautų ir mažiausiai skaitmenizuotų sektorių. Su kaimyninėmis šalimis iš tiesų neturime bendrų sistemų, kad krovinių judėjimas vyktų sklandžiai ir efektyviai. Vis tik, sujungę jėgas su inovacijų profesionalais ir valstybės institucijomis, galime tikėtis spartaus sektoriaus vystymosi ir augančio jo konkurencingumo. Būtent todėl ir steigiame šią asociaciją“, – sako Jurgis Adomavičius, Transporto inovacijų asociacijos įkūrėjas.

Asociacija sieks į vieną bendruomenę burti ne tik transporto ir logistikos įmones bei technologinio sektoriaus atstovus, bet ir įtraukti valdžios institucijas, kitas asociacijas, partnerius. Tokiu būdu norima užtikrinti, kad kuriamos technologinės inovacijos geriau atitiktų transporto ir logistikos srities verslo poreikius, taip pat būtų suderinamos su Lietuvos valdžios institucijų reikalavimais ar partneriaujančių šalių ypatumais.

Pasak J. Adomavičiaus, idėja kurti Transporto inovacijų asociaciją kilo rengiant „Transporto Inovacijų Forumą“: „Buriant pranešėjus pastebėjome, kad didžiausio susidomėjimo sulaukia inovacijų, skaitmenizacijos temos, kad čia transporto ir logistikos sektoriaus atstovai mato daugiausia problemų ir galimybių. Dažnai pasitaiko, kad atskiri verslo vienetai ar valstybinės institucijos stengiasi skaitmenizuoti procesus, tačiau nesulaukę tinkamo politinio ar rinkos dalyvių palaikymo, finansavimo ar nesuradę tinkamų vystytojų patiria nesėkmę. Tikimės, kad ateityje asociacijos ir valstybės institucijų bendradarbiavimas leis sukurti naują produktyvią Lietuvos industrijos šaką, kaip nutiko fintech atveju.“

Steigiamajame susitikime iniciatyvą sveikinusi „Verslios Lietuvos“ direktorė Daina Kleponė taip pat džiaugėsi, jog įkuriama transporto ir logistikos sektorių tobulinti siekianti asociacija.

„Transporto sektorius yra vienas svarbiausių Lietuvos ekonomikos variklių, sudarantis net 60 proc. viso Lietuvos paslaugų eksporto, rodo 2019 m. duomenys. Taip pat, pernai šis sektorius buvo ir sparčiausiai augantis – paaugo net 21 proc. – iki 7 mlrd. eurų. Deja, šiame sektoriuje kaip ir visoje Lietuvos ekonomikoje vis dar dominuoja žema pridėtinė vertė. Šiandien kaip ir bendrai Lietuvos ekonomikai, taip ir transporto sektoriui inovacijos yra tiesiog būtinos jau ne tik pereiti į kitą efektyvumo lygį, tačiau net ir tam, kad kompanijos išliktų esamoje konkurencingoje aplinkoje. Todėl mes labai džiaugiamės  tokios asociacijos iniciatyva ir tikime, kad transporto ir logistikos sektoriuje Lietuva greitai nustebins pasaulį savo inovatyviais ir efektyviais sprendimais“, – sako D. Kleponė.

„Ši asociacija siekia apjungti transporto ir logistikos sektorių su technologijų industrija, startuoliais, kurie padėtų didinti efektyvumą transporto ir logistikos srityje bei išnaudoti jos turimą potencialą. Siekiant didesnės skaitmenizacijos, asociacija bus aktyvi ne tik strateginiame lygmenyje, bet ir kuriant konkrečius skaitmeninius sprendimus, platformas ar įrankius“, – sako Paulius Lazauskas, vienas iš Transporto inovacijų asociacijos steigėjų. 

Bendradarbystės erdvėje „UMA Workspace“ antradienio vakarą iniciatyvą sveikino ir Lietuvos nacionalinės vežėjų automobiliais asociacijos „Linava“ prezidentas Romas Austinskas, Lietuvos nacionalinės ekspeditorių ir logistų asociacijos „Lineka“ prezidentas Arūnas Bertašius, asociacijos „Infobalt“ skaitmeninės politikos vadovė Rūta Šatrovaitė Bulbovienė, Lietuvos respublikos muitinės, Lietuvos inovacijų centro atstovai.

Asociacijos iniciatoriai tikina, kad asociacija yra atvira, sieks augti ir kviečia jungtis visas transporto, logistikos, ekspedijavimo, IT ar kitų susijusių sričių bendroves, taip pat valstybines institucijas, asociacijas ar kitas suinteresuotas šalis, norinčias prisidėti prie didesnės sektoriaus skaitmenizacijos.

Pranešimą paskelbė: Paulius Udra, Integrity PR

Kiti skelbimai:
 
Bio Phyto Mild Facial Cleanser Veido prausiklis, 250 ml
 
TOMMY HILFIGER 15-39-01-5 Black 01 44
 
AUDIMAS Švelnaus mod.polo maršk.ilg.rank. 2021-571 Navy Blazer S
 
Este 83-28-05-8 Black 37
 
Camper Courb K300289 Blue 46

Rekomenduojame

Dėl pandemijos pernai mažėjo eismo įvykių skaičius, tačiau ne vairuotojų patirtos žalos

Dėl pandemijos pernai mažėjo eismo įvykių skaičius, tačiau ne vairuotojų patirtos žalos

Pernai užklupusi koronaviruso pandemija savo pėdsaką paliko daugelyje sričių, tarp jų – ir eismo įvykių statistikoje. Draudimo bendrovės ERGO Transporto priemonių žalų administravimo skyriaus vadovas Raimondas Bieliauskas pastebi, kad 2020 metai išsiskyrė mažesniu nei įprasta fiksuotų eismo įvykių skaičiumi. Tai liudija ir kelių policijos statistika. Visgi, net ir galiojant karantino suvaržymams, smulkesnių eismo įvykių miestų […]

Vairavimas žiemą: svarbi automobilio techninė būklė

Vairavimas žiemą: svarbi automobilio techninė būklė

Besikeičiančios žiemos sąlygos, gausiau iškrentantis sniegas ir žema temperatūra vairuotojus ragina būti atsargesnius kelyje, rinktis saugų, o ne maksimaliai leistiną greitį bei laikytis didesnio nei įprasta saugaus atstumo. Kitas svarbus saugaus dalyvavimo eisme žiemą aspektas – tvarkinga automobilio techninė būklė ir priežiūra. Vienas svarbiausių saugumo reikalavimų – tinkamos naudoti žieminės padangos, kurių protektoriaus gylis turi […]

Kokia bus kuriama ateities susisiekimo sistema

Kokia bus kuriama ateities susisiekimo sistema

Pandemija ir karantinas parodė, koks svarbus ekonomikai ir socialiniam gyvenimui yra susisiekimas. Šiai svarbiai Lietuvos žmonių veiklos sričiai privalo vadovauti Susisiekimo ministerija. Kaip šį darbą ji turi atlikti, išdėstyta Transporto veiklos pagrindų įstatyme ir pačios ministerijos sudarytuose jos veiklos nuostatuose. Visuose šiuose dokumentuose rašoma, kad Susisiekimo ministerija formuoja valstybės transporto politiką, organizuoja, koordinuoja ir kontroliuoja […]

Vyriausybės kanceliarija atsisako prabangių automobilių

Vyriausybės kanceliarija atsisako prabangių automobilių

Vyriausybės kanceliarija nutraukia automobilių nuomos sutartį ir atsisako prabangių automobilių naudojimo. „Šiuo metu matome, kad per pandemiją daugiau dirbant nuotoliniu būdu, sumažėjus judėjimui, išvykų ir susitikimų kitose institucijose, galime reikšmingai sutaupyti, taip pat atsisakyti nereikalingos prabangos ir perdėtų, nebūtinų valdžios privilegijų. Todėl nematau poreikio naudotis asmeninio vairuotojo su automobiliu paslaugomis, kas anksčiau buvo įprasta praktika. […]