Į Šiaulių gatves išriedėjo nauji ir „žali“ autobusai

1

Į Šiaulių gatves išriedėjo nauji ir „žali“ autobusai

Šiaulių miesto viešasis transportas sulaukė įspūdingos „injekcijos“. Į gatves išriedėjo 12 naujutėlaičių modernių, patogių miesto autobusų. Naujos transporto priemonės įsigytos gavus Europos Sąjungos paramą. Šiauliuose tai pavyko padaryti anksčiau, nei kituose didžiuosiuose miestuose. Taip pat labai svarbu, kad nauji autobusai tausos aplinką.  

Prie Šiaulių arenos pristatytas naujausias Šiaulių miesto pirkinys – 12 MAN Lion’s City autobusų. Įsigyti žemagrindžiai miesto autobusai, naudojantys suslėgtąsias gamtines dujas, jų ilgis – beveik 12 metrų, kiekviename telpa 76 keleiviai, yra vietos asmenims, turintiems specialiųjų poreikių. Autobusuose sumontuotos modernios oro kondicionavimo sistemos, kurios keleiviams užtikrins komfortiškas keliones visais metų laikais. Transporto priemonėse yra ir USB lizdai, tad keleiviai turės galimybę įkrauti telefonus ar kitus išmaniuosius įrenginius. Prie vairuotojo esantys ekranai informuos keleivius apie maršruto stoteles, saugumą užtikrins vaizdo kameros, taip pat įrengta keleivių registracijos sistema ir kitos naujovės.

Šiaulių vyskupui Eugenijui Bartuliui pašventinus visus autobusus, simbolinę pirkinio juostelę perkirpo Šiaulių miesto meras Artūras Visockas, UAB „Busturas“ generalinis direktorius Vaidas Seirackas ir kompanijai MAN Lietuvoje atstovaujančios bendrovės vadovas Vidas Čebatavičius.

Šiaulių meras pasidžiaugė, kad nauji autobusai leis Šiauliuose pagerinti viešojo transporto paslaugų kokybę.

„Turime tokią siekiamybę, kad naujų autobusų pristatymas mieste būtų besikartojantis veiksmas. O kalbėdamas apie kitas Savivaldybei pavaldžias įmones, kurių veikla taip pat yra nuolat tobulinama, noriu pabrėžti, kad viešąsias paslaugas teikiančios įmonės nebus privatizuojamos. Mano pagrindinis tikslas – pasiekti, kad viešųjų paslaugų srityje Šiauliai būtų pirmieji tarp didžiųjų miestų, ir manau, kad tai mes pasieksime“, – sakė Artūras Visockas.

Pasak Vido Čebatavičiaus, bene didžiausias šių autobusų privalumas – mažesnė aplinkos tarša. Šios transporto priemonės į orą išmes net 60 tonų mažiau kietųjų dalelių, palyginti su dyzeliniais autobusais.  

Naujiems autobusams įsigyti skirtos ES paramos lėšos pagal priemonę „Miesto viešojo transporto priemonių parko atnaujinimas“. 12 MAN Lion’s City autobusų bendra kaina 2 mln. 717 tūkst. Eur (be PVM), bendrovės „Busturas“ dalis – 15 proc., tai sudaro 407 550 eurų. Šiauliečiai autobusus gavo pirmiau, nei kitų Lietuvos didžiųjų miestų gyventojai.

Pranešimą paskelbė: Vitalis Lebedis, Šiaulių miesto savivaldybė

Kiti skelbimai:
 
AUDIMAS Trumpa tampri marginta suknelė 20FL-012 Water Printed XL
 
AUDIMAS Ilgi daugiafunk.paplūdimio šortai 2011-518 Dutch Blue 56
 
AUDIMAS Parka su pašiltinimu THERMORE 2011-407 India Ink L
 
Nike 22-97-15-7 Black 15 42,5
 
AUDIMAS Atsegamas džemp. medv. vidumi 20LT-406 Black XL

Rekomenduojame

Lietuvos gyvenviečių gatvėse ir keliuose planuojami intensyvūs asfaltavimo darbai

Lietuvos gyvenviečių gatvėse ir keliuose planuojami intensyvūs asfaltavimo darbai

Beveik 40 šalies savivaldybių sulauks lėšų, už kurias šiemet bus asfaltuojami gyvenvietėse esantys bei gyvenvietes jungiantys keliai su žvyro danga. Gyvenviečių kelių infrastruktūrai gerinti susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevič įsakymu skirta daugiau nei 27 mln. eurų.  „Mūsų šalies miestuose ir gyvenvietėse vis dar yra nemažai neišasfaltuotų gatvių bei gyvenvietes jungiančių žvyrkelių – dalis jų jau netrukus […]

„Goodyear Blimp“ dirižablis sugrįžta į Europą

„Goodyear Blimp“ dirižablis sugrįžta į Europą

Į Europos padangę sugrįžta legenda – po beveik dešimties metų pertraukos į dangų vėl pakyla „Goodyear Blimp“ dirižablis. Tai yra viena paskutinių kompanijos investicijų, skirta stiprinti įmonės žinomumą ir verslo iniciatyvas Europoje. Daugiausiai dėmesio pastaruoju metu buvo skirta Europos rinkos produktų asortimento atnaujinimui, kurių ne vienas sulaukė apdovanojimų, taip pat su naujų partnerių augimu susietai […]

„Volkswagen“ ir „Audi“ automobilius jau galima įsigyti internetu

„Volkswagen“ ir „Audi“ automobilius jau galima įsigyti internetu

„Volkswagen“ ir „Audi“ atstovai Lietuvoje atvėrė elektronines parduotuves, kuriose vairuotojai galės išsirinkti ir gauti automobilį neišeidami iš namų. Naujai atidarytų el. parduotuvių lankytojai jau dabar gali ne tik apžiūrėti naujausius automobilių modelius ir susipažinti su jų techninėmis specifikacijomis, bet ir gauti ekspertinę konsultaciją, užsiregistruoti bandomajam važiavimui ar užsisakyti tokias papildomas paslaugas kaip automobilio registracija ar […]

Seimo nario Kęstučio Masiulio pranešimas: parlamentaras prašo neprivatizuoti Lietuvos aerodromų

Seimo nario Kęstučio Masiulio pranešimas: parlamentaras prašo neprivatizuoti Lietuvos aerodromų

2020 m. gegužės 27 d. pranešimas žiniasklaidai Seimo narys Kęstutis Masiulis kreipėsi į Švietimo, mokslo ir sporto ministeriją, ragindamas sustabdyti aerodromų naikinimą ir pristatyti visuomenei jų plėtros strategiją. „Nuo pat 1990 m. Lietuva neturi jokios rimtos strategijos, ką daryti su aerodromais. Turtas parceliuojamas, neprižiūrimas ir nykstantis. Aerodromai iki šiol gyvuoja tik entuziastų dėka. Valstybinės institucijos […]