Į Lietuvos viešojo transporto rinką žengianti Latvijos bendrovė pirmuosius keleivius veš Šiaulių rajone

1

Į Lietuvos viešojo transporto rinką žengianti Latvijos bendrovė pirmuosius keleivius veš Šiaulių rajone

Latvijos bendrovė „Rigas mikroautobusu satiksme“ (RMS), laimėjusi Šiaulių rajono savivaldybės viešą konkursą, nuo liepos 1 dienos pradėjo aptarnauti 13 vietinio susisiekimo maršrutų. Tai pirmasis bendrovės žingsnis Lietuvos rinkoje – nuo rugsėjo 1 d. įmonė taip pat pradės aptarnauti dalį Vilniaus miesto viešojo transporto maršrutų.
„Visi mūsų naujo autoparko autobusai, kuriais aptarnausime Šiaulių rajono keleivius – yra nauji arba ne senesni nei 5 m., ekonomiški, saugūs ir komfortabilūs. Jei bus poreikis, esame pasirengę keleiviams pasiūlyti ne tik saugias keliones naujais autobusais ir malonų aptarnavimą, bet ir papildomų paslaugų, pavyzdžiui, nemokamą internetą mūsų maršrutuose“, – sako Jolita Dūdienė, UAB „B-Bus“ Šiaulių regiono vadovė.
Bendrovė Šiaulių rajono gyventojus gabens 8 „Mercedes Benz Srinter“ modelio 2013 metų gamybos autobusais, turinčiais 20 sėdimų vietų. Vežėjo autobusų parką Šiauliuose prieš keletą dienų papildė ir 2 nauji, 2017 m. gamybos „Isuzu Turquoise“ modelio autobusai, turintys 33 sėdimas vietas, o rugpjūčio mėn. atkeliaus ir naujas šių metų gamybos „Volkswagen Crafter“ modelis, turintis 32 sėdimas vietas. Didžiausias Latvijos bendrovės autobusas, aptarnausiantis Šiaulių rajono keleivius – „Yutong 6121HQ“ markės IC13 modelio, 2015 m. gamybos autobusas, turintis 60 sėdimų vietų.
Latvijos vežėjas Šiauliuose įdarbino 15 vairuotojų, turinčių ne mažesnį kaip 5 metų darbo stažą vairuojant D kategorijos transporto priemones ir profesinę kvalifikaciją patvirtinančią pažymą (95 kodas), pagal ES reikalavimus. „Papildomai vairuotojams buvo surengti apmokymai, kurių metu jie buvo supažindinti su darbo specifika, mokomi dirbti kasos aparatais. Tikimės, kad vairuotojų profesionalumas ir malonus klientų aptarnavimas taps mūsų vizite kortele“, – sako J.Dūdienė.
Kaip numatyta sutartyje su Šiaulių rajono savivaldybe, Latvijos vežėjas Šiaulių rajono gyventojus gabens trejus metus iki 2020 m. liepos 1 d. rajono tarybos nustatytais tarifais.
Bendrovė „Rigas mikroautobusu satiksme“ veš keleivius 13 maršrutų iš Šiaulių į Bazilionus, Bubių sodus, Kairius, Kelmę, Pašiaušę, Radviliškį, Šaukėnus, Šilėnus, Tytuvėnus, Voveriškius, Kuršėnus. Maršrutų tvarkaraščiai, kuriuos savivaldybė turi teisę keisti iki 30 proc., skelbiami Šiaulių rajono savivaldybės interneto svetainėje.
Pasak J.Dūdienės, bendrovė taip pat planuoja Šiaulių autoparko autobusais teikti ir kitą paslaugą – vežti keleivius užsakomaisiais reisais ES ribose.
Nuo rugsėjo 1 d. Latvijos bendrovės „Rigas mikroautobusu satiksme“ ir UAB „Transrevis“ konsorciumas, laimėjęs Vilniaus savivaldybės konkursą, pradės teikti keleivių vežimo paslaugas ir Vilniuje.

Apie „Rigas mikroautobusu satiksme“
Latvijos tikroji ūkinė bendrija „Rigas mikroautobusu satiksme“ priklauso „B-Bus“ įmonių grupei, kuri teikia viešojo transporto paslaugas nuo 1933 m. Grupėje dirba 730 darbuotojų, ji valdo daugiau kaip 300 autobusų parką ir vykdo apie 90 įvairių maršrutų. Iki 2021 m. „B-Bus“ grupė planuoja padidinti savo parką Baltijos šalių regione iki 1 000 – 1500 autobusų. 2016 m. grupės apyvarta siekė beveik 19,5 mln EUR.

Pranešimą paskelbė: Ieva Šimkūnaitė-Jansonienė, KPMS ir partneriai

Kiti skelbimai:
 
Crocs™ Crocband™ Citrus/Grey 36,5
 
Crocs™ Crocband Sport Cord Clog Navy 47,5
 
Crocs™ Women's LiteRide Sandal Poppy/White 42,5
 
TOMS Cork Women's Altair Slipon Multi 40
 
TOMS Woven Stripe Women's Deconstructed Alpargata Red 37,5
Grėsmė kelyje – nematomi dviratininkai: ko reikia situacijai pakeisti?

Grėsmė kelyje – nematomi dviratininkai: ko reikia situacijai pakeisti?

Lietuvoje augant dviratininkų skaičiui vis aktualesni tampa ir jų saugumo kelyje klausimai. Draudimo bendrovės ERGO Lietuvoje užsakymu atliktas tyrimas parodė, kad viena didžiausių problemų išlieka dviratininkų matomumas kelyje – ypač tamsiuoju paros metu. Net 82 proc. atliktos apklausos respondentų pavojingiausia su dviratininkais susijusia situacija kelyje įvardijo važiavimą dviračiu tamsiu paros metu be žibintų ar šviesą […]

  Straipsniai »

„airBaltic“ per pirmąjį 2019-ųjų pusmetį aptarnavo 20 proc. daugiau klientų

Per pirmąjį 2019 metų pusmetį oro linijų bendrovė „airBaltic“ aptarnavo daugiau nei 240 000 keleivių, keliaujančių į Lietuvą ir iš jos. Palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, oro linijos pervežė 20 proc. daugiau keleivių iš Lietuvos į Europos šalis, Skandinaviją, Rusiją, NVS šalis ir Vidurio Rytus. „Ateityje ir toliau planuojame didinti tiesioginių skrydžių skaičių iš visų […]

  Straipsniai »

Derėtis galima

Emocijos ar taisyklės. Kaip priimami sprendimai sektoriuje B2B? Ar gali pirkimai konkurso būdu apsaugoti nuo emocijų ir laikantis taisyklių padėti pasirinkti logistikos partnerį? Apie tai kalbamės su Aleksandru Kovalčuku, „AsstrA-Associated Traffic“ AG Konkursų valdymo skyriaus vadovu. – Aleksandrai, ar kompanija „AsstrA“ taiko konkursinės prekybos procedūras? Konkursiniai Klientai užtikrina beveik pusę „AsstrA“ pardavimų apimties, todėl dalyvavimas […]

  Straipsniai »
Festivalininkai renkasi keliones autobusais

Festivalininkai renkasi keliones autobusais

Jau kelintą vasarą Lietuvoje neatslūgsta festivalių populiarumo banga – vieni plečiasi, kiti startuoja naujuose vietose. Festivaliams masiškėjant atsiranda ir susisiekimo, automobilių parkavimo problemos.  Apie galimybes keliauti į muzikinius festivalius pasakoja vežėjų atstovai.  “Yra daug skirtingų keliavimo būdų į festivalį – automobiliu, traukiniu, autobusu, kartais net ir dviračiais keliauja žmonės. Mes kasmet ieškome vis įvairesnių keliavimo […]

  Straipsniai »