Į Lietuvos viešojo transporto rinką žengianti Latvijos bendrovė pirmuosius keleivius veš Šiaulių rajone

1

Į Lietuvos viešojo transporto rinką žengianti Latvijos bendrovė pirmuosius keleivius veš Šiaulių rajone

Latvijos bendrovė „Rigas mikroautobusu satiksme“ (RMS), laimėjusi Šiaulių rajono savivaldybės viešą konkursą, nuo liepos 1 dienos pradėjo aptarnauti 13 vietinio susisiekimo maršrutų. Tai pirmasis bendrovės žingsnis Lietuvos rinkoje – nuo rugsėjo 1 d. įmonė taip pat pradės aptarnauti dalį Vilniaus miesto viešojo transporto maršrutų.
„Visi mūsų naujo autoparko autobusai, kuriais aptarnausime Šiaulių rajono keleivius – yra nauji arba ne senesni nei 5 m., ekonomiški, saugūs ir komfortabilūs. Jei bus poreikis, esame pasirengę keleiviams pasiūlyti ne tik saugias keliones naujais autobusais ir malonų aptarnavimą, bet ir papildomų paslaugų, pavyzdžiui, nemokamą internetą mūsų maršrutuose“, – sako Jolita Dūdienė, UAB „B-Bus“ Šiaulių regiono vadovė.
Bendrovė Šiaulių rajono gyventojus gabens 8 „Mercedes Benz Srinter“ modelio 2013 metų gamybos autobusais, turinčiais 20 sėdimų vietų. Vežėjo autobusų parką Šiauliuose prieš keletą dienų papildė ir 2 nauji, 2017 m. gamybos „Isuzu Turquoise“ modelio autobusai, turintys 33 sėdimas vietas, o rugpjūčio mėn. atkeliaus ir naujas šių metų gamybos „Volkswagen Crafter“ modelis, turintis 32 sėdimas vietas. Didžiausias Latvijos bendrovės autobusas, aptarnausiantis Šiaulių rajono keleivius – „Yutong 6121HQ“ markės IC13 modelio, 2015 m. gamybos autobusas, turintis 60 sėdimų vietų.
Latvijos vežėjas Šiauliuose įdarbino 15 vairuotojų, turinčių ne mažesnį kaip 5 metų darbo stažą vairuojant D kategorijos transporto priemones ir profesinę kvalifikaciją patvirtinančią pažymą (95 kodas), pagal ES reikalavimus. „Papildomai vairuotojams buvo surengti apmokymai, kurių metu jie buvo supažindinti su darbo specifika, mokomi dirbti kasos aparatais. Tikimės, kad vairuotojų profesionalumas ir malonus klientų aptarnavimas taps mūsų vizite kortele“, – sako J.Dūdienė.
Kaip numatyta sutartyje su Šiaulių rajono savivaldybe, Latvijos vežėjas Šiaulių rajono gyventojus gabens trejus metus iki 2020 m. liepos 1 d. rajono tarybos nustatytais tarifais.
Bendrovė „Rigas mikroautobusu satiksme“ veš keleivius 13 maršrutų iš Šiaulių į Bazilionus, Bubių sodus, Kairius, Kelmę, Pašiaušę, Radviliškį, Šaukėnus, Šilėnus, Tytuvėnus, Voveriškius, Kuršėnus. Maršrutų tvarkaraščiai, kuriuos savivaldybė turi teisę keisti iki 30 proc., skelbiami Šiaulių rajono savivaldybės interneto svetainėje.
Pasak J.Dūdienės, bendrovė taip pat planuoja Šiaulių autoparko autobusais teikti ir kitą paslaugą – vežti keleivius užsakomaisiais reisais ES ribose.
Nuo rugsėjo 1 d. Latvijos bendrovės „Rigas mikroautobusu satiksme“ ir UAB „Transrevis“ konsorciumas, laimėjęs Vilniaus savivaldybės konkursą, pradės teikti keleivių vežimo paslaugas ir Vilniuje.

Apie „Rigas mikroautobusu satiksme“
Latvijos tikroji ūkinė bendrija „Rigas mikroautobusu satiksme“ priklauso „B-Bus“ įmonių grupei, kuri teikia viešojo transporto paslaugas nuo 1933 m. Grupėje dirba 730 darbuotojų, ji valdo daugiau kaip 300 autobusų parką ir vykdo apie 90 įvairių maršrutų. Iki 2021 m. „B-Bus“ grupė planuoja padidinti savo parką Baltijos šalių regione iki 1 000 – 1500 autobusų. 2016 m. grupės apyvarta siekė beveik 19,5 mln EUR.

Pranešimą paskelbė: Ieva Šimkūnaitė-Jansonienė, KPMS ir partneriai

Kiti skelbimai:
 
EMU Australia Kitty Sneaker Pink 24
 
HELLY HANSEN Woodlands Coffee Bean/Natura/Black 45
 
Argan Infusion Anti Dandruff Shampoo Šampūnas nuo pleiskanų, 250ml
 
EMU Australia Leopard Brumby Midnight 28
 
HELLY HANSEN Seraphina Demi Women's Whiskey/Frosted Almond 38

Kelių ženklinimo darbai baigti: ar keliuose esame saugiasni?

Prasidėjus tamsiajam metų laikotarpiui, kai keliuose kyla nemažai sumaišties, kelininkai baigė atnaujinti kelių linijas ir horizontalųjį ženklinimą visuose krašto ir rajoniniuose, o dar vasarą darbai buvo atlikti ir magistraliniuose keliuose. Šiais metais iš viso buvo paženklinta 2 200 000 kvad. metrų ženklinamo ploto. Vairuotojams matomas kelio linijos atspindys – svarbus faktorius, darantis įtaką eismo saugumui, […]

  Straipsniai »

„Rail Baltica“ vizija: sujungti skrydžius su traukinių transportu

2019 m. lapkričio 13 d., už „Rail Baltica“ projektą atsakinga įmonė „RB Rail AS“ pristatė tyrimą, kuriame įvertintos pagrindinės oro uostų keleivių srautų integravimo į greitųjų traukinių tinklą „Rail Baltica“ ypatybės ir reikalavimai. Tyrime pateikiamas paslaugų aprašymas, naudojimo prognozė ir rekomendacijos detaliesiems geležinkelio stočių projektams, kurios apima visas 7 tarptautines „Rail Baltica“ keleivių stotis – […]

  Straipsniai »
Šnipiškėse atsiras pirmoji bendrojo naudojimo (shared space) gatvė

Šnipiškėse atsiras pirmoji bendrojo naudojimo (shared space) gatvė

Šnipiškės sparčiai atgimsta – Širvintų gatvė taps viena pirmųjų bendrojo naudojimo erdve, per kurią nusidrieks naujas dviračių takas ir šaligatvis, o šalia jų atsiras viešoji erdvė su sporto ir žaidimų aikštele. Šia gatve dalinsis pėstieji, dviratininkai ir vairuotojai. Apie 700 metrų ilgio gatvėje bus pasodinta naujų želdinių, įrengtas naujas apšvietimas, suoliukai. Šio projekto įgyvendinimui iki […]

  Straipsniai »

Robotai logistikos versle: kaip ši sfera atrodys po dešimties metų?

Robotai logistikos versle: kaip ši sfera atrodys po dešimties metų? Jau ne vieną dešimtmetį viešoje erdvėje sklandančios prognozės, kad žmogaus darbo jėgą pakeis robotai, neaplenkia ir logistikos bei siuntų verslų. Tačiau į duris besibeldžiančio mechaninio kurjerio neturime nei dabar, nei, panašu, sulauksime artimiausioje ateityje. Tiesa, tam tikrų logistikos ir siuntų bendrovėse vykstančių procesų automatizavimo pavyzdžių […]

  Straipsniai »