Į Lietuvos viešojo transporto rinką žengianti Latvijos bendrovė pirmuosius keleivius veš Šiaulių rajone

1

Į Lietuvos viešojo transporto rinką žengianti Latvijos bendrovė pirmuosius keleivius veš Šiaulių rajone

Latvijos bendrovė „Rigas mikroautobusu satiksme“ (RMS), laimėjusi Šiaulių rajono savivaldybės viešą konkursą, nuo liepos 1 dienos pradėjo aptarnauti 13 vietinio susisiekimo maršrutų. Tai pirmasis bendrovės žingsnis Lietuvos rinkoje – nuo rugsėjo 1 d. įmonė taip pat pradės aptarnauti dalį Vilniaus miesto viešojo transporto maršrutų.
„Visi mūsų naujo autoparko autobusai, kuriais aptarnausime Šiaulių rajono keleivius – yra nauji arba ne senesni nei 5 m., ekonomiški, saugūs ir komfortabilūs. Jei bus poreikis, esame pasirengę keleiviams pasiūlyti ne tik saugias keliones naujais autobusais ir malonų aptarnavimą, bet ir papildomų paslaugų, pavyzdžiui, nemokamą internetą mūsų maršrutuose“, – sako Jolita Dūdienė, UAB „B-Bus“ Šiaulių regiono vadovė.
Bendrovė Šiaulių rajono gyventojus gabens 8 „Mercedes Benz Srinter“ modelio 2013 metų gamybos autobusais, turinčiais 20 sėdimų vietų. Vežėjo autobusų parką Šiauliuose prieš keletą dienų papildė ir 2 nauji, 2017 m. gamybos „Isuzu Turquoise“ modelio autobusai, turintys 33 sėdimas vietas, o rugpjūčio mėn. atkeliaus ir naujas šių metų gamybos „Volkswagen Crafter“ modelis, turintis 32 sėdimas vietas. Didžiausias Latvijos bendrovės autobusas, aptarnausiantis Šiaulių rajono keleivius – „Yutong 6121HQ“ markės IC13 modelio, 2015 m. gamybos autobusas, turintis 60 sėdimų vietų.
Latvijos vežėjas Šiauliuose įdarbino 15 vairuotojų, turinčių ne mažesnį kaip 5 metų darbo stažą vairuojant D kategorijos transporto priemones ir profesinę kvalifikaciją patvirtinančią pažymą (95 kodas), pagal ES reikalavimus. „Papildomai vairuotojams buvo surengti apmokymai, kurių metu jie buvo supažindinti su darbo specifika, mokomi dirbti kasos aparatais. Tikimės, kad vairuotojų profesionalumas ir malonus klientų aptarnavimas taps mūsų vizite kortele“, – sako J.Dūdienė.
Kaip numatyta sutartyje su Šiaulių rajono savivaldybe, Latvijos vežėjas Šiaulių rajono gyventojus gabens trejus metus iki 2020 m. liepos 1 d. rajono tarybos nustatytais tarifais.
Bendrovė „Rigas mikroautobusu satiksme“ veš keleivius 13 maršrutų iš Šiaulių į Bazilionus, Bubių sodus, Kairius, Kelmę, Pašiaušę, Radviliškį, Šaukėnus, Šilėnus, Tytuvėnus, Voveriškius, Kuršėnus. Maršrutų tvarkaraščiai, kuriuos savivaldybė turi teisę keisti iki 30 proc., skelbiami Šiaulių rajono savivaldybės interneto svetainėje.
Pasak J.Dūdienės, bendrovė taip pat planuoja Šiaulių autoparko autobusais teikti ir kitą paslaugą – vežti keleivius užsakomaisiais reisais ES ribose.
Nuo rugsėjo 1 d. Latvijos bendrovės „Rigas mikroautobusu satiksme“ ir UAB „Transrevis“ konsorciumas, laimėjęs Vilniaus savivaldybės konkursą, pradės teikti keleivių vežimo paslaugas ir Vilniuje.

Apie „Rigas mikroautobusu satiksme“
Latvijos tikroji ūkinė bendrija „Rigas mikroautobusu satiksme“ priklauso „B-Bus“ įmonių grupei, kuri teikia viešojo transporto paslaugas nuo 1933 m. Grupėje dirba 730 darbuotojų, ji valdo daugiau kaip 300 autobusų parką ir vykdo apie 90 įvairių maršrutų. Iki 2021 m. „B-Bus“ grupė planuoja padidinti savo parką Baltijos šalių regione iki 1 000 – 1500 autobusų. 2016 m. grupės apyvarta siekė beveik 19,5 mln EUR.

Pranešimą paskelbė: Ieva Šimkūnaitė-Jansonienė, KPMS ir partneriai

Kiti skelbimai:
 
Camper Oruga K200157 Black 014 38
 
Converse Chuck Taylor All Star Hi White/White 36,5
 
Camper Imar Copa K200929 White Natural 36
 
Vagabond Anni 4937-001 Black 37
 
Crocs™ Funlab Unicorn Charm Sandal Kids Lavender 28

Rekomenduojame

Taisyklės galioja ir dviračių takuose: ką pamiršta eismo dalyviai?

Taisyklės galioja ir dviračių takuose: ką pamiršta eismo dalyviai?

Dviračių sezonui įsibėgėjant, į miestų gatves ir užmiesčio kelius išrieda vis daugiau dviratininkų. Deja, dar ne visi dviračiais važinėja saugiai. Specialistai primena, kad tiek lekiant dviračių takais miestuose, tiek minant pedalus užmiestyje, svarbu atminti dviratininkams galiojančias taisykles ir reikalavimus, o taip pat – žinoti nerašytas taisykles, kurios leis prie vairo jaustis saugiau. Dviračių takas – […]

J. Narkevič: Dengiamos dėl karantino sunkumus patyrusių leidėjų išlaidos

J. Narkevič: Dengiamos dėl karantino sunkumus patyrusių leidėjų išlaidos

Vyriausybei skyrus 597 tūkst. AB Lietuvos pašto teikiamoms periodinių leidinių pristatymo kaimo vietovėse ir miestuose paslaugoms kompensuoti, leidėjams bus padengtos periodinių leidinių pristatymo išlaidos už 2 mėn.  „Mes žinome ir suprantame, kad periodinių leidinių leidėjai prasidėjus karantinui tapo pažeidžiami, susidūrė su nežinomybe, ar sugebės išlikti šiais sudėtingais laikais. Tikime, jog kompensuodami leidinių pristatymo išlaidas prisidėsime […]

Svarbūs Šiaulių regiono projektai sulaukė didžiosios dalies – net 84 Seimo narių palaikymo!

Svarbūs Šiaulių regiono projektai sulaukė didžiosios dalies – net 84 Seimo narių palaikymo!

Šiaulių miesto vadovai pastaruoju metu itin stengėsi, kad į Vyriausybėje rengiamą ekonomikos skatinimo planą, dar vadinamą Ateities ekonomikos DNR planu, patektų ir keletas ne tik miestui, regionui, bet ir visai šaliai svarbių projektų – Šiaulių oro uosto infrastruktūros išvystymo ir geležinkelio vėžės į Šiaulių LEZ teritoriją atstatymo projektai. Dabar Šiaulių iniciatyva sulaukė itin rimto palaikymo […]

Ruošiantis į kelionę lėktuvu: patarimai keliautojams oro uostuose

Ruošiantis į kelionę lėktuvu: patarimai keliautojams oro uostuose

Palengva grįžtanti keleivinė aviacija skrydžių pasiilgusiems keliautojams kelia vis daugiau džiaugsmo. Vis dėlto daugelyje šalių galiojant įvairiems apribojimams ir saugumo priemonėms, keliautojams būtina atsiminti tam tikrus pokyčius oro uostuose ir orlaiviuose. Siekiant palengvinti skrydžio pasiruošimo procesą, Lietuvos oro uostai primena pagrindines kelionių šiuo metu taisykles, padėsiančias užtikrinti jūsų ir aplinkinių saugumą. Namų darbai – atlikti […]