Į Lietuvos viešojo transporto rinką žengianti Latvijos bendrovė pirmuosius keleivius veš Šiaulių rajone

1

Į Lietuvos viešojo transporto rinką žengianti Latvijos bendrovė pirmuosius keleivius veš Šiaulių rajone

Latvijos bendrovė „Rigas mikroautobusu satiksme“ (RMS), laimėjusi Šiaulių rajono savivaldybės viešą konkursą, nuo liepos 1 dienos pradėjo aptarnauti 13 vietinio susisiekimo maršrutų. Tai pirmasis bendrovės žingsnis Lietuvos rinkoje – nuo rugsėjo 1 d. įmonė taip pat pradės aptarnauti dalį Vilniaus miesto viešojo transporto maršrutų.
„Visi mūsų naujo autoparko autobusai, kuriais aptarnausime Šiaulių rajono keleivius – yra nauji arba ne senesni nei 5 m., ekonomiški, saugūs ir komfortabilūs. Jei bus poreikis, esame pasirengę keleiviams pasiūlyti ne tik saugias keliones naujais autobusais ir malonų aptarnavimą, bet ir papildomų paslaugų, pavyzdžiui, nemokamą internetą mūsų maršrutuose“, – sako Jolita Dūdienė, UAB „B-Bus“ Šiaulių regiono vadovė.
Bendrovė Šiaulių rajono gyventojus gabens 8 „Mercedes Benz Srinter“ modelio 2013 metų gamybos autobusais, turinčiais 20 sėdimų vietų. Vežėjo autobusų parką Šiauliuose prieš keletą dienų papildė ir 2 nauji, 2017 m. gamybos „Isuzu Turquoise“ modelio autobusai, turintys 33 sėdimas vietas, o rugpjūčio mėn. atkeliaus ir naujas šių metų gamybos „Volkswagen Crafter“ modelis, turintis 32 sėdimas vietas. Didžiausias Latvijos bendrovės autobusas, aptarnausiantis Šiaulių rajono keleivius – „Yutong 6121HQ“ markės IC13 modelio, 2015 m. gamybos autobusas, turintis 60 sėdimų vietų.
Latvijos vežėjas Šiauliuose įdarbino 15 vairuotojų, turinčių ne mažesnį kaip 5 metų darbo stažą vairuojant D kategorijos transporto priemones ir profesinę kvalifikaciją patvirtinančią pažymą (95 kodas), pagal ES reikalavimus. „Papildomai vairuotojams buvo surengti apmokymai, kurių metu jie buvo supažindinti su darbo specifika, mokomi dirbti kasos aparatais. Tikimės, kad vairuotojų profesionalumas ir malonus klientų aptarnavimas taps mūsų vizite kortele“, – sako J.Dūdienė.
Kaip numatyta sutartyje su Šiaulių rajono savivaldybe, Latvijos vežėjas Šiaulių rajono gyventojus gabens trejus metus iki 2020 m. liepos 1 d. rajono tarybos nustatytais tarifais.
Bendrovė „Rigas mikroautobusu satiksme“ veš keleivius 13 maršrutų iš Šiaulių į Bazilionus, Bubių sodus, Kairius, Kelmę, Pašiaušę, Radviliškį, Šaukėnus, Šilėnus, Tytuvėnus, Voveriškius, Kuršėnus. Maršrutų tvarkaraščiai, kuriuos savivaldybė turi teisę keisti iki 30 proc., skelbiami Šiaulių rajono savivaldybės interneto svetainėje.
Pasak J.Dūdienės, bendrovė taip pat planuoja Šiaulių autoparko autobusais teikti ir kitą paslaugą – vežti keleivius užsakomaisiais reisais ES ribose.
Nuo rugsėjo 1 d. Latvijos bendrovės „Rigas mikroautobusu satiksme“ ir UAB „Transrevis“ konsorciumas, laimėjęs Vilniaus savivaldybės konkursą, pradės teikti keleivių vežimo paslaugas ir Vilniuje.

Apie „Rigas mikroautobusu satiksme“
Latvijos tikroji ūkinė bendrija „Rigas mikroautobusu satiksme“ priklauso „B-Bus“ įmonių grupei, kuri teikia viešojo transporto paslaugas nuo 1933 m. Grupėje dirba 730 darbuotojų, ji valdo daugiau kaip 300 autobusų parką ir vykdo apie 90 įvairių maršrutų. Iki 2021 m. „B-Bus“ grupė planuoja padidinti savo parką Baltijos šalių regione iki 1 000 – 1500 autobusų. 2016 m. grupės apyvarta siekė beveik 19,5 mln EUR.

Pranešimą paskelbė: Ieva Šimkūnaitė-Jansonienė, KPMS ir partneriai

Kiti skelbimai:
 
Crocs™ LiteRide Flip Navy/Melon 36,5
 
Crocs™ Bayaband Sandal Kid's Candy Pink 27
 
Crocs™ Bayaband Sandal Kid's Candy Pink 30
 
BENSIMON Tennis Lacet Femme Denim C15B 37
 
Crocs™ Sexi Flip Oyster 41
Po detalės keitimo Druskininkų keltuvas atnaujins darbą

Po detalės keitimo Druskininkų keltuvas atnaujins darbą

Praėjusį savaitgalį dėl gedimo sustoję Druskininkų “Lynų kelio” keltuvai planuoja darbą atnaujinti jau ryt. Iš Šveicarijos gamintojo pristatyta nauja ir originali pagrindinė pavara. Ją pakeitus keleiviai bus pradėti kelti jau šeštadienį ryte. ““Lynų kelias” suremontuotas pakeitus pagrindinę greičių pavarą nauja. Didžiausias dėmesys saugumui, tad pakeista visa pavara, be jokių kompromisų. Ji skubiai buvo atgabenta iš […]

  Straipsniai »
Dėmesio! Vienoje judriausių Kauno sankryžų – eismo apribojimai

Dėmesio! Vienoje judriausių Kauno sankryžų – eismo apribojimai

Artėjantis vasaros sezonas – pats darbų įkarštis Laisvės alėją rekonstruojantiems rangovams. Jau nuo kitos savaitės darbai persikels į vieną pagrindinių Kauno sankryžų, jungiančių Savanorių prospektą su Šv. Gertrūdos ir E. Ožeškienės gatvėmis. Dėl to numatomi ženklūs eismo apribojimai nuo gegužės 20 d. iki rugpjūčio 31 d. ir gali susidaryti transporto spūstys. Vairuotojai raginami atkreipti dėmesį […]

  Straipsniai »

Dėl piktnaudžiavimo CAA kreiptasi į specialiąsias tarnybas

Lietuvos transporto saugos administracija (LTSA) kreipėsi į Specialiųjų tyrimų tarnybą bei Viešųjų pirkimų tarnybą dėl galimo piktnaudžiavimo ir šiurkščių viešųjų pirkimų procedūrų pažeidimų buvusioje Civilinės aviacijos administracijoje (CAA). „Susisiekimo sektoriuje įdiegta korupcijos prevencijos sistema atskleidė galimą įžūlaus piktnaudžiavimo atvejį ministerijai pavaldžioje įmonėje. Principingai vertiname bet kokias korupcijos apraiškas, todėl kreiptasi į specialiąsias tarnybas. Ministerijai pavaldžiame […]

  Straipsniai »

Prie socialinės akcijos „Važiuoji vienas? Pavežk kaimyną!“ jungiasi šalies miestų bendruomenės

Artėjant gegužės 24-ajai – Tarptautinei kaimynų dienai, prie Susisiekimo ministerijos socialinės akcijos „Važiuoji vienas? Pavežk kaimyną!“ jungiasi Lietuvos miestų savivaldybės ir bendruomenės, kurioms itin aktualios transporto spūsčių ir aplinkos taršos problemos. „Tikiuosi, kad iniciatyva „Važiuoji vienas? Pavežk kaimyną!“ paskatins visos Lietuvos, ir ypač miestų, gyventojus būti atidesniems vieni kitiems, geranoriškiems kaimynų atžvilgiu. Piko metu tai […]

  Straipsniai »