„Goodyear“ pristatė 90 % tvariųjų medžiagų demonstracinę padangą, patvirtintą naudoti keliuose

1

„Goodyear“ pristatė 90 % tvariųjų medžiagų demonstracinę padangą, patvirtintą naudoti keliuose

„Goodyear Tire & Rubber Company“ pristatė demonstracinę padangą, kurią sudaro 90 % tvariųjų medžiagų. Ši demonstracinė padanga išlaikė visus taikomus teisės aktų nustatytus bandymus ir „Goodyear“ vidaus bandymus. 

Šios demonstracinės padangos pasipriešinimas riedėjimui taip pat buvo mažesnis, palyginti su etalonine padanga, pagaminta iš tradicinių medžiagų. Mažesnis pasipriešinimas riedėjimui reiškia, kad ši demonstracinė padanga gali padėti sutaupyti daugiau degalų ir sumažinti anglies dioksido pėdsaką.

Be to, 2022 m. sausio mėn., paskelbusi apie galimybę pademonstruoti 70 % tvariųjų medžiagų padangą, „Goodyear“, bendradarbiaudama su savo tiekėjų baze, planuoja 2023 m. pristatyti iki 70 % tvariųjų medžiagų turinčią padangą. Vartotojai, norintys įsigyti šią padangą, gali užsiregistruoti, kad gautų atnaujinimus adresu Goodyear.com/SustainableMaterialTire.  

Norint pateikti rinkai 90 % tvarių medžiagų padangą, reikės toliau bendradarbiauti su bendrovės tiekėjų baze, kad būtų galima nustatyti mastą, reikalingą šioms naujoviškoms medžiagoms gaminti dideliais kiekiais. 

„Toliau darome pažangą siekdami savo tikslo – iki 2030 m. pristatyti pirmąją 100 proc. tvarių medžiagų padangą pramonėje, – sakė Chrisas Helselis, vyresnysis viceprezidentas, atsakingas už pasaulines operacijas ir vyriausiasis technologijų vadovas. – Praėję metai buvo labai svarbūs siekiant šio tikslo. Tyrėme naujas technologijas, nustatėme tolesnio bendradarbiavimo galimybes ir panaudojome savo komandos atkaklumą, kad ne tik pademonstruotume, jog galime pagaminti 90 proc. tvarių medžiagų padangą, bet ir šiais metais pagamintume padangą, kurioje tvarių medžiagų kiekis siekia 70 proc. Mūsų komanda ir toliau demonstruoja savo novatoriškumą ir įsipareigojimą kurti geresnę ateitį.“

90 % tvariųjų medžiagų demonstracinė padanga – 17 sudedamųjų dalių iš 12 skirtingų padangos komponentų

Šią 90 % tvariųjų medžiagų demonstruojančią padangą sudaro 17 sudedamųjų dalių iš 12 skirtingų komponentų:

  • juodoji anglis, kuri dedama į padangas, kad būtų sustiprintas jų mišinys ir pailgintas jų tarnavimo laikas, tradiciškai gaminama deginant įvairių rūšių naftos produktus. 90 % „Goodyear“ demonstruojamojoje padangoje iš tvariųjų medžiagų yra keturių skirtingų rūšių suodžių, kurie gaminami iš metano, anglies dioksido, augalinės kilmės naftos ir nebenaudojamų padangų pirolizės alyvos žaliavų. Šiomis suodžių technologijomis siekiama mažinti anglies dioksido išmetimą, užtikrinti žiediškumą ir naudoti biologinės kilmės anglį, kartu užtikrinant eksploatacines savybes.
  • Šioje demonstracinėje padangoje naudojamas sojos pupelių aliejus padeda išlaikyti padangos gumos mišinio elastingumą kintant temperatūrai. Sojos pupelių aliejus yra biologinis šaltinis, padedantis sumažinti „Goodyear“ naudojamų naftos produktų kiekį. Nors beveik 100 % sojos baltymų sunaudojama maistui ir gyvūnų pašarams, lieka nemažas aliejaus perteklius, kurį galima naudoti pramonėje.
  • Silicio dioksidas yra dažnai padangose naudojama sudedamoji dalis, padedanti pagerinti sukibimą ir sumažinti degalų sąnaudas. Šioje demonstracinėje padangoje yra aukštos kokybės silicio dioksido, pagaminto iš ryžių lukštų atliekų likučių (RHA silicio dioksido) – ryžių perdirbimo šalutinio produkto, kuris dažnai išmetamas ir patenka į sąvartynus.
  • Poliesteris perdirbamas iš po vartojimo likusių butelių, grąžinant poliesterį į pagrindines chemines medžiagas ir perdirbant jas į techninės klasės poliesterį, naudojamą padangų kordams gaminti.
  • Dervos naudojamos padangų sukibimo su kelio danga savybėms pagerinti. Šioje demonstracinėje padangoje tradicinės iš naftos pagamintos dervos pakeistos biologiškai atsinaujinančiomis pušų dervomis.

 

  • Radialinės padangos konstrukciją sutvirtina vielos ir plieniniai kordai. Šioje demonstracinėje padangoje naudojama karoliukų viela ir plieninis kordas iš plieno, kurio sudėtyje yra daug perdirbto plieno, pagaminto naudojant elektrinės lankinės krosnies (EAF) procesą. Naudojant EAF procesą, plienas gaminamas naudojant mažiau energijos ir didesnį perdirbto plieno kiekį. Naudojant EAF procesą galima sumažinti išmetamų šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį, palyginti su plienu, pagamintu naudojant aukštakrosnę.
  • Į šią padangą taip pat įtraukti ISCC sertifikuoti masės balanso polimerai, pagaminti iš bio ir biocirkuliacinių žaliavų.

Perėjimas prie tvarių medžiagų akivaizdus kai kuriose dabartinėse „Goodyear“ gaminių linijose. Šiuo metu aštuoniose gaminių linijose ir kai kuriose lenktyninėse padangose naudojamas sojų pupelių aliejus.

Be to, „Goodyear“ nuo 2018 m. daugiau nei dvigubai padidino RHA silicio dioksido naudojimą savo gaminių linijose. Pristatydama padangą, kurioje yra iki 70 % tvariųjų medžiagų, „Goodyear“ demonstruoja apčiuopiamą įsipareigojimą su rinkoje esančiais sprendimais kurti geresnę ateitį. 

*Tvari medžiaga apibrėžiama kaip biologinė, atsinaujinanti, perdirbta medžiaga arba medžiaga, kuri gali būti gaminama taikant kitus tvarius metodus, kad būtų taupomi ištekliai ir (arba) mažinamas išmetamųjų teršalų kiekis.

** 90 % tvariųjų medžiagų padanga buvo sukurta kaip demonstracinė padanga, o tai reiškia, kad „Goodyear“ įrodė savo gebėjimą gaminti plataus vartojimo padangas su dideliu tvariųjų medžiagų kiekiu.                                                                                                                                                                                                                                   

Pranešimą paskelbė: PR Service, PR Service

Rekomenduojame

NaudotosKnygos.lt
„Audi Activesphere“ koncepcija 

„Audi Activesphere“ koncepcija 

Ketvirtasis futuristinis „Audi Activesphere“ modelis yra keturių žiedų prekės ženklo „Sphere“ serijos koncepcinių automobilių kulminacija. Pristatytas keturių durų krosoveris-kupė pasižymi stebėtinai universalia kėbulo konstrukcija, o uždaras automobilio galas vieno mygtuko paspaudimu gali virsti atvira erdve kroviniams („Active back“).  Tobulai derindamas priešingybes, „Audi Activesphere“ yra universalus išsišokėlis, nepaisantis ribų. Jo pakaba ir pavaros sistema vienodai gerai […]

Naujasis „BMW M3 CS“: iki 100 km/val. – per 3,4 sek.

Naujasis „BMW M3 CS“: iki 100 km/val. – per 3,4 sek.

Vokietijos automobilių koncerno „BMW“ sportinių modelių padalinys „M GmbH“ pristatė atnaujintą, dar greitesnį „BMW M3 CS“ sedaną. Šis modelis, kuris pritaikytas ir važiavimui lenktynių trasose, ir yra universalus kasdienėse kelionėse, pasižymi patobulintu 405 kW/550 AG galios varikliu, subtilia išvaizda bei inovacijomis valdymo srityje.   „Naujausias modelis yra dar sportiškesnis ir dinamiškesnis. Tai pavyko pasiekti patobulinus […]

Ruošiamasi rekonstruoti krašto apsaugai svarbų valstybinės reikšmės kelią Švenčionių rajone

Ruošiamasi rekonstruoti krašto apsaugai svarbų valstybinės reikšmės kelią Švenčionių rajone

Švenčionių rajone ties Pabradės poligonu rengiamasi kapitališkai remontuoti rajoninio kelio Nr. 4415 Pabradė–Meškerinė beveik 6 km ilgio ruožą (nuo 5,3 iki 11,1 km). Lietuvos automobilių kelių direkcija paskelbė viešąjį pirkimą šio ruožo kapitalinio remonto techninio darbo projektui parengti, projekto vykdymui prižiūrėti ir darbams atlikti. Planuojama, kad sėkmingai atlikus viešųjų pirkimų procedūras, projektą bus galima įgyvendinti […]

Saugaus eismo situacija Lietuvoje pernai: padėtis gerėjo, bet problemų dar apstu

Saugaus eismo situacija Lietuvoje pernai: padėtis gerėjo, bet problemų dar apstu

Nors kiekvienais metais eismo saugumo užtikrinimui pritaikoma įvairių naujovių, vairuotojai vis labiau drausminami, tačiau kai kurios tendencijos išlieka neraminančios. Statistiniai duomenys atskleidžia, kad eismo įvykių skaičius pernai kai kuriuose miestuose kartais pasiekdavo ir priešpandeminius rezultatus, taip pat padaugėjo incidentų, kuriuose sužeidžiami žmonės. Pavojingiausia – uostamiestyje Kaip rodo pastarųjų ketverių metų draudimo bendrovės ERGO duomenys, keliuose […]

300 naujų vilkikų papildys „cargoGO Logistics“ transporto parką – investuoja 40 milijonų eurų

300 naujų vilkikų papildys „cargoGO Logistics“ transporto parką – investuoja 40 milijonų eurų

Viena didžiausių logistikos kompanijų Lietuvoje UAB „cargoGO Logistics“ didina savo veiklos apimtis ir transporto parką papildys 300 naujų vilkikų. Užsakyti automobiliai įmonės transporto bazę pasieks etapais, išdėstytais per visus 2023-uosius metus. Į transporto parko plėtrą įmonė investuoja 40 mln. Eur. „Didžioji dalis įsigyjamų automobilių bus skirti plėtrai – jaučiame didelį vilkikų poreikį. Šiuo metu valdome […]

Kodėl naujų elektromobilių kainos vis dar yra aukštos?

Kodėl naujų elektromobilių kainos vis dar yra aukštos?

Nenumaldomai artėjant elektromobilių erai, didžioji dalis automobilių gamintojų savo gamoje įterpia ir elektra varomus modelius, kuriuos renkasi vis daugiau pirkėjų. Tačiau elektromobilių paklausa vis dar neprilygsta benzininiams bei dyzeliniams modeliams dėl mažo pasirinkimo, vairuotojų įpročių ir, svarbiausia, aukštos kainos. Daugelis vairuotojų pereitų prie elektra varomų automobilių anksčiau, bet ne kiekvienas juos gali įpirkti. Nors rinka […]