„Ford“ ateitis: elektriniai automobiliai Europoje, atsinaujinanti energija, jokių atliekų ir taršos emisijų

1

„Ford“ ateitis: elektriniai automobiliai Europoje, atsinaujinanti energija, jokių atliekų ir taršos emisijų

Ambicingi tikslai įvardyti naujoje 20-ies metų strategijoje 

Kelnas, birželio 20 d. Automobilių gamintojo „Ford“ paskelbtoje naujoje strategijoje kompanija įvardijo tvarios plėtros tikslus artimiausiems 20-čiai metų ir įtvirtino pažadą Europos rinkai: visi kontinente naujai į kelius išriedantys „Ford“ per artimiausius metus bus visiškai ar bent iš dalies varomi elektra.  

Šis pažadas galioja visai „Ford“ modelių Europoje plejadai, nuo mažų šeimos automobilių, populiariųjų SUV, jau atnaujintų hibridinių mikroautobusų iki naujai kuriamų modelių, kaip „Mustang“ įkvėptas SUV ar visiškai elektrinis „Transit“ mikroautobusas.

Pirmą kartą šią „elektrinę“ viziją „Ford“ pristatė šiemet balandį Amsterdame vykusiame specialiame renginyje „Go Electric“. Vizija netruko įgauti aiškius kontūrus – kompanija jau pristatė 16 elektrifikuotų modelių Europai, kurie, „Ford“ teigimu, padės mažinti miestų taršą.

Ilgalaikiai kompanijos tikslai, susiję su automobilių visišku ar daliniu elektrifikavimu, galutinai įtvirtinti ką tik paviešintoje „Ford“ 2018–2019 m. tvarumo ataskaitoje.

Pirmą kartą išsamią tvarumo ataskaitą „Ford“ pristatė 1999 metais ir tapo pirmąja sektoriaus kompanija, įvardijusia ilgalaikius tvarios plėtros tikslus. Šiemet – 20 metų nuo pirmosios ataskaitos paskelbimo, ir gamintojas šią progą vertina kaip galimybę sąžiningai įvertinti, kas jau pasiekta ir kur dar reikia įdėti daugiau pastangų.

„Pasiekėme svarbų posūkį: turime apsispręsti, kuria kryptimi norime judėti toliau. Kaip mes galime patobulinti transporto sistemą, kuri dėl nuolatinės plėtros tapo vis mažiau tvari? Jei norime tapti viena patikimiausių kompanijų pasaulyje, kurti ir gaminti išmanius automobilius išmaniam pasauliui, privalome dalyvauti priimant sprendimus, o ne patys būti problemos dalimi“, – įžanginiame ataskaitos žodyje pabrėžia Williamas Clay Fordas jaunesnysis, „Ford“ valdybos pirmininkas ir Jimas Hackettas, „Ford“ prezidentas ir vykdomasis vadovas.

Vienas iš svarbiausių „Ford“ siekių – diegti inovacijas kiekviename automobilio kūrimo etape, nuo dizaino studijos iki gamybos linijų. Elektra automobiliuose ir švari energija gamyklose – tokiais veiksmais „Ford“ atsako į globalius klimato kaitos iššūkius.

Iki 2030 m. „Ford“ įsipareigojo automobilių gamyboje visiškai atsisakyti vienkartinio naudojimo plastiko ir naudoti vien perdirbtą plastiką ar bioplastikus. Iki 2035 m. visose „Ford“ gamyklose bus naudojama tik atsinaujinanti energija, gaunama iš vandens, geoterminių, vėjo ir saulės jegainių. Nulinės šiltnamio dujų emisijos, gamyba be atliekų, vežamų į sąvartynus – taip pat „Ford“ tikslų sąraše.

„Esame įsipareigoję prisidėti prie geresnės planetos ir bendruomenių, kuriose dirbame, ateities. Drauge su savo partneriais ir tiekėjais ieškome sprendimų, kurie leistų apsaugoti planetą ir žmones“, – sakė Kim Pittel, „Ford“ tvarios plėtros, aplinkosaugos ir saugios inžinerijos viceprezidentė.

Tarp „Ford“ pasiekimų, susijusių su tvaria plėtra Europoje – fotovoltinių saulės modulių jėgainė „Ford“ Europos dalių ir distribucijos centre Kelno mieste, solidžiai prisidedanti prie švarios elektros gamybos regione. Daugiau nei dešimtmetį visose savo gamyklose Kelne „Ford“ naudoja visiškai švarią elektros energiją, įskaitant gaunamą iš trijų vandens jėgainių Norvegijoje bei Švedijoje.

Jungtinėje Karalystėje, Debenhame, įsikūrusiose didžiausioje pasaulyje „Ford“ dyzelinių variklių gamykloje įrengtos trys vėjo turbinos, švaria energija aprūpinančios ten pat esančią automobilių surinkimo gamyklą.

Be to, „Ford“ pernai investavo 1 mln. JAV dolerių į pirmąjį Europoje „Ford“ Išteklių centrą Rumunijoje, veikiantį kaip inovatyvios verslininkystės ir tvarios pažangos idėjų generavimo inkubatorius.

Apie „Ford Motor“

„Ford Motor Company“ yra pasaulinis automobilių pramonės lyderis, įsikūręs Dyrborno mieste Mičigano valstijoje, JAV. „Ford“ gamina ir parduoda automobilius 6 kontinentuose. Koncerne dirba 166 tūkst. žmonių, veikia 70 gamyklų. Koncernas gamina „Ford“ ir „Lincoln“ automobilius. Finansines paslaugas klientams teikia „Ford Motor Credit Company“. Daugiau informacijos apie kompaniją: www.fordmotorcompany.com.

Apie „Inchcape“

Jau dešimt metų Lietuvoje veikianti bendrovė „Inchcape Motors“ yra didžiausia automobilių prekybos bendrovė šalyje. Lietuvoje ji yra vienintelis įgaliotasis koncerno „Ford“ atstovas. Be „Ford“ bendrovė atstovauja „Jaguar“ bei „Land Rover“, „Hyundai“, „Range Rover“, „Mazda“ ir „Mitsubishi“ automobilių gamintojus.

„Inchcape“ – viena didžiausių pasaulyje automobilių prekybos bendrovių. 170 metų sėkmingai veikianti 29 pasaulio valstybėse, bendrovė verčiasi naujų ir naudotų automobilių prekyba, prekyba atsarginėmis dalimis, techniniu aptarnavimu, finansavimu ir draudimu. Tarptautinėje rinkoje bendrovė atstovauja net 30 automobilių gamintojų. „Inchcape“ siekia tapti labiausiai į klientą orientuota automobilių prekybos kompanija. „Inchcape“ akcijomis prekiaujama Londono akcijų biržoje nuo 1958 metų. Įmonėje dirba maždaug 16 300 žmonių, jos centrinė buveinė įsikūrusi Londone.

Daugiau informacijos:                         

Tomas Didžbalis

„Ford“ ženklo vadovas Lietuvoje

„Inchcape Motors“

8 5 2168226

tomas.didzbalis@inchcape.lt

Pranešimą paskelbė: Rūta Slušnytė, UAB „Publicum“

Kiti skelbimai:
 
TOMS Popsicles Kid's Alpargata Cadet Blue 28,5
 
Crocs™ Funlab Shark Band Sandal Kids Navy 24
 
ZAXY Looney Tunes Thong 17762 Grey 37
 
Crocs™ Serena Metallic Bar Flip Womens Gold/Black 39,5
 
ZAXY Start V Black/Pink 35,5

Rekomenduojame

Karantino pasekmės keliuose: kamščių neliko, rekordiškai sumažėjo avarijų

Karantino pasekmės keliuose: kamščių neliko, rekordiškai sumažėjo avarijų

Praėjusi savaitė į Lietuvos gatves ir kelius atnešė visišką štilį. Jau pirmąją karantino savaitę, draudikų duomenimis, pagal privalomą draudimą eismo įvykių sumažėjo daugiau nei pusiau, o  kovo 23-29 d. jų skaičius buvo dar dviem trečdaliais mažesnis nei įprasta. „Pratęsus karantiną ir vis didesnei daliai žmonių suvokiant saviizoliacijos svarbą, tikėtina, kad „karo keliuose“ fronte bus galima […]

„Lexus“ pristato pirmą pasaulyje tatuiruotą automobilį

„Lexus“ pristato pirmą pasaulyje tatuiruotą automobilį

Tatuiruotės – įprastas šiuolaikinės kultūros reiškinys, tad toks žmogaus kūno puošybos būdas nieko nebestebina. Visgi, ar daugeliui mūsų teko regėti tatuiruotėmis išmargintą automobilį? Norėdamas pabrėžti profesinį meistriškumą, automobilių prekės ženklas „Lexus“ pristato pirmą pasaulyje tatuiruotą automobilį. Naująjį kompaktiškojo visureigio „UX“ įvaizdį sukūrė ir įgyvendino tatuiruočių meistrė iš Londono Claudia De Sabe. Drobę menininkei atstojo visiškai […]

Susisiekimo ministerija užsakomaisiais skrydžiais į Lietuvą jau sugrąžino 2526 piliečius

Susisiekimo ministerija užsakomaisiais skrydžiais į Lietuvą jau sugrąžino 2526 piliečius

Užsidarant vienai po kitos valstybių sienoms, Lietuvos gyventojams sugrįžti į šalį tapo labai sudėtinga, jie įstrigo pačiuose įvairiausiuose pasaulio kraštuose. Susisiekimo ministerija užsakomaisiais skrydžiais į Lietuvą jau sugrąžino 2526 piliečius. „Kai kovo 13 dieną Lietuva  paskelbė karantiną, o pasaulis ėmė uždarinėti sienas, dalis į Lietuvą negalinčių sugrįžti piliečių atsidūrė išties nepavydėtinoje padėtyje, – sako susisiekimo […]

Lietuva ir bendramintės ES šalys prašo stabdyti Mobilumo paketo svarstymą ir priėmimą

Lietuva ir bendramintės ES šalys prašo stabdyti Mobilumo paketo svarstymą ir priėmimą

Atsižvelgdamos į situaciją Europos transporto rinkoje, pasikeitusią dėl koronaviruso pandemijos, Lietuva kartu su bendramintėmis Europos Sąjungos valstybėmis – Bulgarija, Kipru, Latvija, Lenkija, Malta, Rumunija ir Vengrija ragina stabdyti ES Mobilumo paketo svarstymą ir priėmimą, kol nesibaigs pandemija ir nebus įvertintas jos poveikis transporto sektoriui. Dėl pasikeitusios situacijos ir nežinomybės, kada baigsis krizė ir kokia bus […]