Festivalininkai renkasi keliones autobusais

1

Festivalininkai renkasi keliones autobusais

Jau kelintą vasarą Lietuvoje neatslūgsta festivalių populiarumo banga – vieni plečiasi, kiti startuoja naujuose vietose. Festivaliams masiškėjant atsiranda ir susisiekimo, automobilių parkavimo problemos.  Apie galimybes keliauti į muzikinius festivalius pasakoja vežėjų atstovai. 

“Yra daug skirtingų keliavimo būdų į festivalį – automobiliu, traukiniu, autobusu, kartais net ir dviračiais keliauja žmonės. Mes kasmet ieškome vis įvairesnių keliavimo į festivalį autobusu būdų. Būna didelės draugų kompanijos pačios nuomojasi autobusus ir važiuoja. Tokie autobusai ypatingai triukšmingi. Patogu – nereikia važiuoti atskirais automobiliais, o ir kaip tarp kolegų kalbam, festivalis prasideda jau kelionės metu. Tik tam reikia organizuotų žmonių – surinkti pilną autobusą draugų, užsakyti jį, suplanuoti parvykimą”, – pasakojo “Kautros” marketingo vadovas Mindaugas Sakalauskas. 

Vežėjų atstovas pasakoja, kad vis dažniau festivalininkai į renginius keliauja ir reguliariais tarpmiestiniais autobusais. 

“Dalis renginių vyksta miestuose, į kuriuos patogu atvykti tarpmiestiniu autobusu. Tarkime liepos pradžioje vykęs “Velnio akmuo” festivalis Anykščiuose. Nuo stoties iki festivalio vietos geros keliolika minučių kelio pėsčiomis su kompanija. Yra proga apžiūrėti ir patį miestelį, užkąsti pakeliui. Va ir praeitą savaitgalį į “Akacijų alėja” festivalį Kulautuvoje priemiestiniais autobusais nuvyko ir parvyko beveik 900 keleivių”, – teigė pašnekovas, besitikintis keleivių antplūdžio į šį savaitgalį vyksiantį “Žagarės vyšnių festivalį”. 

Anot vežėjų, dalis festivalių organizatorių patys kreipiasi siekdami renginio dalyviams suteikti kuo daugiau alternatyvų atvykti ir parvykti. 

“Dalis festivalių įsikuria atokesnėse vietose, tad dalyviams būna sunkiau juos pasiekti. Būnant ne vietiniu ir tikslią vietą sunkiau atrasti. O ir laukų nesinori užgrūsti automobiliais. Kelintus metus taip dirbame su Rumšiškėse vykstančiu “Granatos live” festivaliu. Į jį autobusais festivalininkai vyksta iš Vilniaus, Klaipėdos ir Kauno. Manau praūžus kelių dienų festivaliui nelabai norisi sėstis už automobilio vairo keliem šimtam kilometrų. Į priekį vykstantys autobusai būna triukšmingi ir aktyvūs, o grįžtant jau ramu ir tylu”, – kalbėjo M. Sakalauskas, pabrėžęs, kad aktyviau keliones autobusais renkasi muzikos mėgėjai, vykstantys iš tolimesnių miestų. 

Pasak vežejų, kadangi didelė dalis festivalininkų būna studentai jiems kelionės autobusais yra įprastos. 

“Keliauja ne tik studentai. Būna ir vyresnių keleivių, kurie senokai vykę autobusais. Nustemba pamatę pasikeitusią situaciją, tiek stotyse, tiek pačiuose autobusuose. Autobusai į festivalius dažniausiai vyksta iš vietinių autobusų stočių. Jei yra patogi sustojimo vieta mieste, ją taip pat renkamės. Svarbu, kad keleiviui būtų patogu ir paprasta pradėti ir baigti kelionę į festivalį”, – pasakojo “Kautros” atstovas. 

Pranešimą paskelbė: Mindaugas Sakalauskas, Kautra, UAB

Kiti skelbimai:
 
ILike Samsung A70
 
TakeMe Smart Magnetic Fix Book Case without clip Xiaomi Redmi Go Black
 
Mocco Tempered Glass Premium 9H Screen ProtectorXiaomi Mi A1 / 5X
 
Blun DIAMOND ultra thin silicone back cover case for Samsung G965F Galaxy S9 Plus with Gold frame
 
Telone Shine Pocket Slim Flip Case HTC Desire 620 vertical book case White
„MAAS Aviation“ Kauno oro uoste statys orlaivių dažymo angarą

„MAAS Aviation“ Kauno oro uoste statys orlaivių dažymo angarą

Šį spalį Kauno oro uoste pradėtas statyti specializuotas orlaivių dažymo angaras, kuris pradės veiklą 2020 m. pabaigoje. Projektą aukciono būdu išsinuomotame plote vykdys Airijoje registruota kompanija „MAAS Aviation“ – trečioji pagal dydį tokias paslaugas teikianti įmonė pasaulyje. Šis projektas yra orlaivių techninio aptarnavimo (angl. Maintenance, Repair and Overhaul) veiklų plėtros antruose pagal dydį šalies oro […]

  Straipsniai »

Kelių direkcijos Eismo informacijos skyrius jau dirba žiemos režimu

Nepaisydamas momentinio atšilimo, Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos (Kelių direkcija) Eismo informacijos skyrius (EIS) kaip ir kiekvienų metų spalio mėn. „įjungė“ žiemos režimą, t. y. kaip ir anksčiau EIS operatoriai dirbs ištisą parą, tačiau skirtingai nei vasarą daugiausia dėmesio skirs kelių būklės stebėsenai ir operatyviam vairuotojų informavimui apie pakitusias eismo sąlygas. Pranešimai apie […]

  Straipsniai »

Susisiekimo ministras ragina segėti atšvaitus: šalyje prasidėjo akcija „Būkime matomi ir saugūs kelyje“

Skatinant senjorus ir kitus eismo dalyvius kelyje segėti atšvaitus, šiandien prasideda visą Lietuvą apimsianti socialinė akcija „Būkime matomi ir saugūs kelyje“. Mėnesį truksiančios akcijos metu senjorams Lietuvos pašto skyriuose bus nemokamai dalijami atšvaitai, o tiems, kurie gyvena atokiau, atšvaitus pristatys mobilūs laiškininkai. Pirmuosius atšvaitus Molėtų pašto skyriuje šiandien įteikė susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius. „Prasidėjus tamsiajam […]

  Straipsniai »

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos pranešimas: „Mobilusis laiškininkas rajonuose – reforma, kuri stringa“

2019 m. spalio 17 d. pranešimas žiniasklaidai Opozicinė Seimo Liberalų sąjūdžio frakcija po diskusijos su valstybės valdomos AB „Lietuvos paštas“ vadovybe konstatavo, kad dėl gyventojų mažėjimo regionuose įgyvendinama pašto skyrių reforma, realybėje ir vadovų prezentacijose skiriasi kaip diena ir naktis. Šimtais nepatenkintų rinkėjų laiškais ir peticijomis „bombarduojami“ parlamentarai teigia, kad tradicinių paštų vertimas mobiliaisiais laiškininkais […]

  Straipsniai »