Europos Sąjungos šalių ministrai aptarė laivybos ir jūrų uostų sektoriaus aktualijas

Europos Sąjungos šalių ministrai aptarė laivybos ir jūrų uostų sektoriaus aktualijas

Europos Sąjungos (ES) transporto ministrai šiandien Vokietijos surengtoje nuotolinėje vaizdo konferencijoje aptarė Europos žaliojo kurso įgyvendinimo bei laivybos ir jūrų uostų sektoriaus konkurencingumo skatinimo perspektyvas. Lietuvos susisiekimo viceministras Gytis Mažeika konferencijoje pažymėjo, kad Lietuva aktyviai remia Žaliojo kurso principais grįstą laivybą, tuo pat metu prisidėdama prie žalesnės ekonomikos užtikrinimo.

Pasak susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevič, COVID-19 pandemija tapo iššūkiu Europos laivybos sektoriui. Perėjimas prie klimatui neutralios jūrų pramonės yra perspektyvus ekonomikos plėtros scenarijus, todėl Lietuvai ypač svarbi Baltijos regiono uostų žalinimo ir laivų energetinio efektyvumo didinimo pažanga.

„Keldama Žaliojo kurso siekius, visa ES turi veikti vieningai ir ryžtingai brėžti ambicingą kryptį mokslo pasiekimų, tyrimų, inovacijų ir jūrinio transporto technologijų srityje. Reaguojant į COVID-19 pandemijos keliamus iššūkius, investicijos į aplinkos atžvilgiu atsakingai veikiančius jūrų uostus privalo tapti prioritetine gaire tiek ekonomikos gaivinimui, tiek krypčiai ateityje“, – sakė susisiekimo viceministras G. Mažeika.

Vaizdo konferencijos metu taip pat pažymėta, kad Lietuva jau ėmėsi Žaliojo kurso tikslus atitinkančių priemonių: Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija ir jūrinės kompanijos taiko sprendimus dėl jūrų uosto terminalų įrangos ir įvairių procesų skaitmenizavimo, vysto išmaniąją transporto ekosistemą. Glaudžiai bendradarbiaujant su jūriniu klasteriu, siekiama užtikrinti tinkamą alternatyvių degalų infrastruktūrą inovatyviems laivams, skatinamos švariųjų alternatyvių degalų technologijos.

Viceministro teigimu, Klaipėdos valstybiniame jūrų uoste jau sėkmingai teikiamos suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) laivų bunkeravimo paslaugos. Lietuvos Nacionalinis energetikos ir klimato srities veiksmų planas numato priemones, skirtas skatinti vandens ir SGD kuru varomą transportą 2021–2030 metų periodu.

„Viso to siekis yra padaryti mūsų jūrų uostą žalesniu, išmanesniu, tenkinančiu bendrąją Baltijos jūros regiono aplinkosaugos politiką“, – akcentavo G. Mažeika.

Be to, Lietuva aktyviai formuoja vidaus vandens kelių skatinimo politiką.

Konferencijos dalyviams buvo pateikta informacija apie š. m. rugsėjo 28 d. Lietuvoje planuojamą Baltijos konferenciją bei atkreiptas dėmesys į būtinybę imtis lyderystės siekiant dar griežtesnių aplinkos apsaugos tikslų.

Pranešimą paskelbė: Dalia Perednienė, LR Susisiekimo ministerija

Kiti skelbimai:
 
REIMA Hopper Melange Grey 110
 
REIMA Parvin Melange Grey 110
 
Crocs™ Bayaband Clog Kid's Lemon 28
 
REIMA Hopper Raspberry Pink 110
 
REIMA Puhuri 510306 Navy 6985 98

Rekomenduojame

„Vitras-S“ pakeitė pavadinimą į „Top Rails“, plės paslaugų spektrą

„Vitras-S“ pakeitė pavadinimą į „Top Rails“, plės paslaugų spektrą

Geležinkelio infrastruktūros ir statybos remonto bendrovė „Vitras-S“ įregistravo naują pavadinimą ir ketina žengti į naujas veiklos sritis. UAB „Top Rails“ ir toliau užsiims geležinkelio statybos darbais, tačiau bendrovės užsakymų portfelyje vis didesnę dalį turėtų užimti didesnę pridėtinę vertę kuriantys inžinerijos projektai. Šią vasarą įvyko pokyčių ir „Top Rails“ akcininkų struktūroje. Anksčiau 84 proc. įmonės akcijų […]

Ką reikia žinoti prieš sėdant prie pakaitinio automobilio vairo?

Ką reikia žinoti prieš sėdant prie pakaitinio automobilio vairo?

Daugelis savo kasdienybės nebeįsivaizduoja be automobilio, todėl net ir kelių dienų pertrauka be asmeninės transporto priemonės tampa rimtu iššūkiu. Pastebima, kad pastaruoju metu šalies vairuotojai vis dažniau renkasi pakaitinio automobilio paslaugą, kurią siūlo jų draudimų bendrovės. Vis tik važinėjant tokiu automobiliu, svarbu įsidėmėti keletą svarbių taisyklių, numatytų daugumoje šios paslaugos sutarčių. Klientams prireikia vis dažniau […]

J.Narkevič: Skiriame papildomą finansavimą antrojo kelio statybai ruože Livintai-Gaižiūnai

J.Narkevič: Skiriame papildomą finansavimą antrojo kelio statybai ruože Livintai-Gaižiūnai

Susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevič įsakymu antrojo kelio statyboms ruože Livintai-Gaižiūnai beveik 2 mln. eurų padidinta finansavimo dalis iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų. Įgyvendinus projektą bus užtikrintas greitesnis ir saugesnis traukinių eismas, saugi sankirta su automobilių keliu, taupomas keleivių ir krovinių vežimo laikas, sumažės aplinkos tarša bei triukšmo lygis.  „Šis Kaišiadorių rajone esantis geležinkelio ruožas […]

„airBaltic“ Lietuvoje perskraidino 22 proc. daugiau keleivių nei liepą

„airBaltic“ Lietuvoje perskraidino 22 proc. daugiau keleivių nei liepą

Oro linijų kompanija „airBaltic“ šių metų rugpjūčio mėnesį į Lietuvą ir iš jos perskraidino daugiau nei 32 000 keleivių arba 22 proc. daugiau nei liepą. Iš visų trijų Baltijos šalių sostinių į Europą kompaniją iš viso perskraidino 137 830 keleivių arba 9 proc. mažiau nei šių metų liepą. „Mes didžiuojamės galėdami pasiūlyti savo keleiviams geriausią […]