Estijos elektromobilių įkrovimo startuolis VOOL užsitikrino 1,7 mln. Eur investiciją: idėja patikėjo ir buvusi šalies prezidentė

1

Estijos elektromobilių įkrovimo startuolis VOOL užsitikrino 1,7 mln. Eur investiciją: idėja patikėjo ir buvusi šalies prezidentė

Estijos elektromobilių įkrovimo startuolis VOOL baigė pirminio investavimo (ang. seed round) etapą su 1,7 mln. eurų investicijų. Investicijų etapui vadovavęs rizikos kapitalo fondas „Specialist VC“ pritraukė tokius įtakingus investuotojus, kaip buvusi Estijos prezidentė Kersti Kaljulaid. Gautas investicijas startuolis panaudos masinei produktų gamybai ir plėtrai Europoje.

Remiantis tarptautinės vadybos konsultavimo įmonės „McKinsey“ duomenimis, augant elektromobilių skaičiui, iki 2030 m. visoje Europoje prireiks mažiausiai 29 mln. privačių įkrovimo taškų. Tad palyginti su 2021 m., kai elektros įkrovimo stotelių skaičius Europoje siekė 375 tūkst., jų paklausa 7-erių metų laikotarpiu išaugs bent 77 kartus.

Vien Lietuvoje iki 2030 metų siekiant elektromobilių skaičių padidinti iki 240 tūkst. ir įrengti 6 tūkst. viešų ir pusiau viešų prieigų vietų, privačių įkrovimo prieigų poreikis tik didės. Tad plečiantis naujų įkrovimo stotelių mastui ir siekiant joms užtikrinti elektros tiekimą bei paskirstymą, visos Europos šalys privalės modernizuoti savo infrastruktūrą.

Elektromobilių įkrovimo rinkoje – efektyvumą didinantys sprendimai

Naujasis rinkos dalyvis iš Estijos VOOL siūlo efektyvesnį technologinį sprendimą ir siekia sukurti plačią elektromobilių įkrovimo ekosistemą Europoje. Naudojant technologiją, kuri tris kartus efektyviau išnaudoja elektros tinklą nesukeldama perkrovos, VOOL kuriama įranga pagreitina energijos perdavimą be didelių infrastruktūros atnaujinimų ir leidžia efektyviau įkrauti automobilį.

„Šiuo metu jūsų indaplovė, telefono įkroviklis ar virdulys vis dar gali naudotis tik dalimi viso tinklo pajėgumo, nors visa Europa prijungta prie trijų fazių elektros energijos. Tačiau mes naudojame visas tris fazes ir prireikus automatiškai persijungiame tarp jų. Taip galime pasiūlyti patikimą ir tvarų automatinį įkrovimą“, – aiškina VOOL įkūrėjas ir generalinis direktorius Juhanas Härmas.

VOOL technologija leidžia pasiekti ekonomiškiausius rezultatus, nes programinė įranga seka elektros energijos kainas ir užtikrina, kad automobilis būtų įkraunamas mažiausiomis įmanomomis sąnaudomis per nustatytą laiką. „Tai leidžia sutaupyti iki 90 proc. įkrovimo išlaidų. O, pavyzdžiui, nekilnojamojo turto plėtotojai gali išvengti papildomų išlaidų, susijusių su infrastruktūros atnaujinimu ir naujų įkrovimo vietų įrengimu“, – teigia J. Härmas. 

Pirmuosius efektyvaus elektros energijos panaudojimo rezultatus pradeda pajusti ir klientai. Naudojant VOOL kuriamą įrangą, vienas didžiausių autobusų vežėjų Baltijos šalyse „Hansabuss“ sugebėjo sutaupyti 30 proc. savo autobusų parko įkrovimo išlaidų.

„Bendradarbiavimas su VOOL leidžia išbandyti tvaresnes transporto galimybes, išlaikant dabartinį transporto mazgą be didelių infrastruktūros pakeitimų. Įrengėme VOOL įkroviklius prie vairuotojų namų, todėl autobusai gali būti visiškai įkrauti jų namuose, o vairuotojams nekyla jokių papildomų rūpesčių dėl automatinio sąskaitų išrašymo – įmonė moka už sunaudotą įkrautą elektros energiją“, – patirtimi dalijasi „Hansabuss“ valdybos narys Sergejus Vahnitskis.

Investicijos į ateitį

Viena iš verslo angelų, buvusi Estijos prezidentė K. Kaljulaid yra įsitikinusi, kad jos pasirinkimas investuoti į VOOL buvo prasmingas ir tiki įmonės technologiniu sprendimu, kuris padės patenkinti vis didėjantį elektros poreikį.

„Investuoju į įmones, kurios veikia man žinomame sektoriuje ir kuria dalykus, kurie yra svarbūs. Nusprendžiau investuoti į VOOL, nes jie turi problemos sprendimą. Problema tikrai yra aktuali – kaip iš elektros tinklo gauti vis didesnį energijos kiekį, kurio mums reikia. Galime statyti galingesnius elektros tinklus, kad patenkintume didėjantį poreikį, tačiau tai būtų netvaru. Stebiuosi, kaip iki VOOL niekas nepadarė tokio technologinio sprendimo“, – teigia buvusi Estijos prezidentė.

Dabartinis investicijų etapas padidino VOOL bendrą kapitalą iki 4,7 mln. eurų, įskaitant 3 mln. eurų dotaciją iš Europos Sąjungos priemonės „EIC Accelerator“. Startuolis gautą finansavimą panaudos plėtrai. Iki 2023 m. pabaigos įmonė ketina įrengti 20 000 įkrovimo stotelių, pradėti masinę įkroviklių gamybą ir planuoja žengti į naujas Europos rinkas, plėstis Baltijos šalyse.

2018 m. startuolį VOOL įkūrė energetikos ekspertai Juhanas Härmas, Sanderis Vahtras ir Hindrikas Kilteris. Startuolis siūlo patikimus, išmanius ir ekonomiškus elektromobilių įkrovimo sprendimus ir įrangą. Todėl verslo ir privatiems klientams padeda pereiti prie žaliosios energijos greičiau ir paprasčiau. Startuolis pats valdo visą savo techninės ir programinės įrangos kūrimą, o siūlomi sprendimai apima įkroviklį, koncentratorių, programėlę, interneto platformą ir administratoriaus portalą. Sistema suderinama su visais elektromobiliais, kitais įkrovikliais ir programinės įrangos sprendimais. Šiuo metu VOOL vykdo veiklą Baltijos šalyse ir Suomijoje, įmonėje dirba 30 darbuotojų.

Pranešimą paskelbė: Monika Spruntulytė, UAB „Bosanova”

Rekomenduojame

NaudotosKnygos.lt
Susisiekimo ministras M. Skuodis apdovanos jubiliejinių „Aurum 1006 km“ lenktynių kvalifikacijos nugalėtojus

Susisiekimo ministras M. Skuodis apdovanos jubiliejinių „Aurum 1006 km“ lenktynių kvalifikacijos nugalėtojus

Penktadienį, liepos 19 d., Palangoje susisiekimo ministras Marius Skuodis apdovanos jubiliejinių, 25-ąjį kartą vykstančių automobilių lenktynių „Aurum 1006 km“ kvalifikacijos nugalėtojus. Šios jau ketvirtį amžiaus vykstančios lenktynės pritraukia automobilių sporto mėgėjus ne tik iš visos šalies, bet ir iš užsienio. M. Skuodis apdovanos automobilių lenktynių „Aurum 1006 km“ kvalifikacijos nugalėtojus. Kvalifikacijos lenktynių metu dalyviai varžosi dėl […]


Elektromobilių įkrovimo stotelių kūrėja „Elinta Charge“ turi naują vadovą

Elektromobilių įkrovimo stotelių kūrėja „Elinta Charge“ turi naują vadovą

Į kitą plėtros etapą elektromobilių įkrovimo stotelių kūrėja ir gamintoja „Elinta Charge“ žengia su nauju vadovu. Įmonės generaliniu direktoriumi paskirtas Vaidas Bielinis, kurio pagrindiniai tikslai bus orientuoti į tvarų bei nuoseklų įmonės augimą, patikimiausių ir technologiškai pažangiausių produktų kūrimą ir kryptingą komandos darbą. Daugiau nei 20 metų verslo plėtros patirtį technologijų ir telekomunikacijų srityse sukaupęs […]


Profesinio mokymo privalumai ir dar vis jį supantys mitai

Profesinio mokymo privalumai ir dar vis jį supantys mitai

Nors profesinis mokymas Lietuvoje sparčiai populiarėja, visuomenėje dar vis vyrauja jį supantys mitai. O tai neretai jauną žmogų nukreipia ne tuo keliu, kurį jis iš tiesų norėtų pasirinkti. „Planuojantys dar šiais metais įstoti į profesinio mokymo įstaigą, tai gali padaryti iki rugpjūčio 5 d. LAMA BPO sistemoje. Tačiau neretai susiduriama su situacijomis, kuomet artimieji bando […]


„Via Baltica“, jūrų ir oro uostų bei kitiems strateginiams transporto projektams Lietuvoje – reikšminga ES parama

„Via Baltica“, jūrų ir oro uostų bei kitiems strateginiams transporto projektams Lietuvoje – reikšminga ES parama

Lietuvos ir tarptautiniam susisiekimui strategiškai svarbaus magistralinio kelio „Via Baltica“ paskutinės atkarpos nuo Marijampolės iki Lenkijos sienos rekonstrukcijai Europos Komisija (EK) šią savaitę papildomai skyrė 48 mln. eurų Europos infrastruktūros tinklų priemonės (Connecting Europe Facility, CEF) lėšų. Užbaigus šią 12 kilometrų ilgio atkarpą, planuojama, kad automagistralė nuo Kauno iki Varšuvos bus visiškai užbaigta jau 2025 […]


Lietuva steigs transporto atašė pareigybę Ukrainoje

Lietuva steigs transporto atašė pareigybę Ukrainoje

Lietuva steigs transporto atašė pareigybę Ukrainoje. Darbą Kyjive esančioje Lietuvos ambasadoje transporto atašė pradės spalio 1 d. Šiam Susisiekimo ministerijos siūlytam nutarimo projektui šiandien pritarė Vyriausybė. Naujoji pareigybė kuriama siekiant stiprinti atstovavimą Lietuvos ekonominiams interesams užsienyje, kurie vis aktualesni vykstant transporto paslaugų eksporto rinkų diversifikacijai, transporto ir logistikos sektoriaus įmonėms ieškant naujų partnerysčių, tiekėjų, žaliavų […]


BGS ir KSU pradeda siūlyti IATA sertifikuotus kursus aviacijos specialistams

BGS ir KSU pradeda siūlyti IATA sertifikuotus kursus aviacijos specialistams

2024 m. gegužę Tarptautinė antžeminių paslaugų, orlaivių degalų tiekimo ir logistikos paslaugų teikėja „Baltic Ground Services“ (BGS) pradėjo siūlyti Keleivių antžeminio aptarnavimo ir Oro uosto perono aptarnavimo kursus. Mokymų medžiagą BGS, kartu su Kazimiero Simonavičiaus universitetu (KSU), sudarė vadovaudamasi atitinkamomis Tarptautinės oro transporto asociacijos (IATA) programomis. Abu šie kursai įskaičiuojami siekiant IATA Oro uosto veiklos […]