Estijos elektromobilių įkrovimo startuolis VOOL baigė pirminio investavimo (ang. seed round) etapą su 1,7 mln. eurų investicijų. Investicijų etapui vadovavęs rizikos kapitalo fondas „Specialist VC“ pritraukė tokius įtakingus investuotojus, kaip buvusi Estijos prezidentė Kersti Kaljulaid. Gautas investicijas startuolis panaudos masinei produktų gamybai ir plėtrai Europoje.
Remiantis tarptautinės vadybos konsultavimo įmonės „McKinsey“ duomenimis, augant elektromobilių skaičiui, iki 2030 m. visoje Europoje prireiks mažiausiai 29 mln. privačių įkrovimo taškų. Tad palyginti su 2021 m., kai elektros įkrovimo stotelių skaičius Europoje siekė 375 tūkst., jų paklausa 7-erių metų laikotarpiu išaugs bent 77 kartus.
Vien Lietuvoje iki 2030 metų siekiant elektromobilių skaičių padidinti iki 240 tūkst. ir įrengti 6 tūkst. viešų ir pusiau viešų prieigų vietų, privačių įkrovimo prieigų poreikis tik didės. Tad plečiantis naujų įkrovimo stotelių mastui ir siekiant joms užtikrinti elektros tiekimą bei paskirstymą, visos Europos šalys privalės modernizuoti savo infrastruktūrą.
Elektromobilių įkrovimo rinkoje – efektyvumą didinantys sprendimai
Naujasis rinkos dalyvis iš Estijos VOOL siūlo efektyvesnį technologinį sprendimą ir siekia sukurti plačią elektromobilių įkrovimo ekosistemą Europoje. Naudojant technologiją, kuri tris kartus efektyviau išnaudoja elektros tinklą nesukeldama perkrovos, VOOL kuriama įranga pagreitina energijos perdavimą be didelių infrastruktūros atnaujinimų ir leidžia efektyviau įkrauti automobilį.
„Šiuo metu jūsų indaplovė, telefono įkroviklis ar virdulys vis dar gali naudotis tik dalimi viso tinklo pajėgumo, nors visa Europa prijungta prie trijų fazių elektros energijos. Tačiau mes naudojame visas tris fazes ir prireikus automatiškai persijungiame tarp jų. Taip galime pasiūlyti patikimą ir tvarų automatinį įkrovimą“, – aiškina VOOL įkūrėjas ir generalinis direktorius Juhanas Härmas.
VOOL technologija leidžia pasiekti ekonomiškiausius rezultatus, nes programinė įranga seka elektros energijos kainas ir užtikrina, kad automobilis būtų įkraunamas mažiausiomis įmanomomis sąnaudomis per nustatytą laiką. „Tai leidžia sutaupyti iki 90 proc. įkrovimo išlaidų. O, pavyzdžiui, nekilnojamojo turto plėtotojai gali išvengti papildomų išlaidų, susijusių su infrastruktūros atnaujinimu ir naujų įkrovimo vietų įrengimu“, – teigia J. Härmas.
Pirmuosius efektyvaus elektros energijos panaudojimo rezultatus pradeda pajusti ir klientai. Naudojant VOOL kuriamą įrangą, vienas didžiausių autobusų vežėjų Baltijos šalyse „Hansabuss“ sugebėjo sutaupyti 30 proc. savo autobusų parko įkrovimo išlaidų.
„Bendradarbiavimas su VOOL leidžia išbandyti tvaresnes transporto galimybes, išlaikant dabartinį transporto mazgą be didelių infrastruktūros pakeitimų. Įrengėme VOOL įkroviklius prie vairuotojų namų, todėl autobusai gali būti visiškai įkrauti jų namuose, o vairuotojams nekyla jokių papildomų rūpesčių dėl automatinio sąskaitų išrašymo – įmonė moka už sunaudotą įkrautą elektros energiją“, – patirtimi dalijasi „Hansabuss“ valdybos narys Sergejus Vahnitskis.
Investicijos į ateitį
Viena iš verslo angelų, buvusi Estijos prezidentė K. Kaljulaid yra įsitikinusi, kad jos pasirinkimas investuoti į VOOL buvo prasmingas ir tiki įmonės technologiniu sprendimu, kuris padės patenkinti vis didėjantį elektros poreikį.
„Investuoju į įmones, kurios veikia man žinomame sektoriuje ir kuria dalykus, kurie yra svarbūs. Nusprendžiau investuoti į VOOL, nes jie turi problemos sprendimą. Problema tikrai yra aktuali – kaip iš elektros tinklo gauti vis didesnį energijos kiekį, kurio mums reikia. Galime statyti galingesnius elektros tinklus, kad patenkintume didėjantį poreikį, tačiau tai būtų netvaru. Stebiuosi, kaip iki VOOL niekas nepadarė tokio technologinio sprendimo“, – teigia buvusi Estijos prezidentė.
Dabartinis investicijų etapas padidino VOOL bendrą kapitalą iki 4,7 mln. eurų, įskaitant 3 mln. eurų dotaciją iš Europos Sąjungos priemonės „EIC Accelerator“. Startuolis gautą finansavimą panaudos plėtrai. Iki 2023 m. pabaigos įmonė ketina įrengti 20 000 įkrovimo stotelių, pradėti masinę įkroviklių gamybą ir planuoja žengti į naujas Europos rinkas, plėstis Baltijos šalyse.
2018 m. startuolį VOOL įkūrė energetikos ekspertai Juhanas Härmas, Sanderis Vahtras ir Hindrikas Kilteris. Startuolis siūlo patikimus, išmanius ir ekonomiškus elektromobilių įkrovimo sprendimus ir įrangą. Todėl verslo ir privatiems klientams padeda pereiti prie žaliosios energijos greičiau ir paprasčiau. Startuolis pats valdo visą savo techninės ir programinės įrangos kūrimą, o siūlomi sprendimai apima įkroviklį, koncentratorių, programėlę, interneto platformą ir administratoriaus portalą. Sistema suderinama su visais elektromobiliais, kitais įkrovikliais ir programinės įrangos sprendimais. Šiuo metu VOOL vykdo veiklą Baltijos šalyse ir Suomijoje, įmonėje dirba 30 darbuotojų.
Pranešimą paskelbė: Monika Spruntulytė, UAB „Bosanova”
Seimas pritarė Alternatyviųjų degalų įstatymo pataisoms (projektas Nr. XIVP-2305(2), patikslindamas, kuriems miestams reikalinga nustatyti ir įgyvendinti mažos taršos zonas. Įstatyme nustatyta, kad mažos taršos zonų nustatymo rekomendacijas tvirtins Susisiekimo ministerija. Taip pat patikslinta, kokiuose miestuose savivaldybių tarybos nustatys ar atnaujins mažos taršos transporto zonas. Tai bus daroma miestuose, turinčiuose kurorto arba kurortinės teritorijos statusą ar […]
2023 m. kovo 23 d. pranešimas žiniasklaidai (Seimo naujienos ● Seimo nuotraukos ● Seimo transliacijos ir vaizdo įrašai) Seimas priėmė Kelių transporto kodekso pakeitimus, kuriais nutarta Lietuvoje nuo liepos 1 d. įtvirtinti liberalų verslo modelį vežėjams, vežantiems keleivius tarpmiestiniais autobusais. Kodekso pakeitimais siekiama užtikrinti vežėjų konkurenciją ir galimybę naujoms įmonėms netrukdomai ateiti į šių paslaugų […]
Wizz Air oro transporto industrijos apdovanojimuose „Air Transport Awards“ įvertinta kaip geriausia oro linijų bendrovė. Apdovanojimą per iškilmes, vykusias Monrealyje „Oro transporto simpoziumo 2023” metu, atsiėmė Jozsefas Varadi, Wizz Air grupės vadovas. „Air Transport Awards“ yra tarptautiniai oro transporto pramonės apdovanojimai, kasmet skiriami už išskirtinius pasiekimus aviacijos sektoriaus organizacijoms, bendrovėms ir lyderiams. J. Varadi džiaugėsi […]
Susisiekimo ministras Marius Skuodis kovo 21–22 dienomis lankysis Paryžiuje, kur su Prancūzijos transporto ministru Clementu Beaune aptars karinio mobilumo ir kitų strateginių infrastruktūros jungčių su Europa įgyvendinimą, inovacijų ir skaitmeninimo plėtrą transporto bei logistikos sektoriuje. Paryžiuje ministras taip pat susitiks su Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) generaliniu sekretoriumi Mathias Cormann. Susitikime Lietuvos ir Prancūzijos […]
Latvijos oro linijų bendrovė „airBaltic“ praneša, kad bendrovės klientai vasario mėnesį iš Vilniaus dažniausiai skraidė į Tenerifę, Barseloną, Amsterdamą ir Paryžių. Oro linijos siekia ir toliau užtikrinti platų kelionių pasirinkimą ir patogų tvarkaraštį savo keleiviams, todėl šios kryptys yra labiausiai mėgstamos tarp poilsiautojų ir verslo klientų. Be to, tarp kitų populiariausių kelionių iš Vilniaus vasarį […]
„Mercedes-Benz“ atnaujino savo miesto visureigį GLE ir jo sportiškąjį brolį GLE Coupé. Aktyviam gyvenimo būdui skirti modeliai atjaunėjo, buvo patobulintas jų eksterjeras bei salonas, padaugėjo elektroninių asistavimo programų ir pailgėjo komfortą, saugumą ir vairavimo malonumą užtikrinančios įrangos sąrašas. Dabar visa šių modelių variklių gama yra elektrifikuota. „Mercedes-Benz“ GLE linija prasidėjo nuo M klasės įžengimo į […]