ES ir Rytų partnerystės šalys bendradarbiaus transporto srityje

ES ir Rytų partnerystės šalys bendradarbiaus transporto srityje

Liuksemburge žengiamas svarbus žingsnis stiprinant Europos Sąjungos (ES) ir Rytų partnerystės šalių – Armėnijos, Azerbaidžano, Baltarusijos, Gruzijos, Moldovos ir Ukrainos – bendradarbiavimą transporto ir logistikos srityje. ES Transporto, telekomunikacijų ir energetikos tarybos posėdžio metu pasirašyta bendra ES ir Rytų partnerystės šalių bendradarbiavimo deklaracija, kurios tikslas – stiprinti kelių eismo saugą ir gerinti šalių transporto jungtis, įgyvendinti prioritetinius išplėsto transeuropinio transporto tinklo TEN-T projektus.

 

„Mūsų Rytų partneriai šiandien susiduria su panašiais iššūkiais, kokius Lietuva ir daugelis kitų Vidurio ir Rytų Europos šalių patyrė prieš tapdamos ES narėmis 2004-ais, 2007-ais ir 2013-ais metais. Kiekviena ES valstybė narė turi savą sėkmės istoriją, o Lietuvos sėkmės istorija – kelių eismo saugos srityje. Per pastaruosius 20 metų, su draugiška Europos pagalba, aukų per metus keliuose skaičių sumažinome 80 proc. Mūsų pačių patirtis leidžia suprasti permainų sudėtingumą, todėl Lietuva išlieka stipriu ambicingos ir į rezultatus orientuotos Rytų partnerystės politikos rėmėju“, – sako deklaracijos pasirašyme dalyvaujantis Lietuvos susisiekimo viceministras Ričardas Degutis.

Svarbiu Europos kaimynystės laimėjimu deklaracijoje įvardinami Europos Komisijos reglamentu nustatyti orientaciniai TEN-T tinklo išplėtimo į Rytų šalis partneres žemėlapiai. Jų pagrindu Rytų partnerystės šalyse numatoma nustatyti prioritetinius išplėsto TEN-T pagrindinio tinklo projektus ir siekti sukurti techninės pagalbos priemonę, reikalingą šiems projektams rengti ir įgyvendinti. Tai padės gerinti transporto ir logistikos jungtis bei asmenų ir prekių judėjimo galimybes visos Europos transporto erdvėje.

Patvirtinta deklaracija šalys taip pat pripažįsta, kad TEN-T politikoje Rytų šalims partnerėms tenka svarbus vaidmuo platesniame Europos ir Azijos jungčių kontekste, visų pirma skatinant vykdyti kokybiškos infrastruktūros ir daugiarūšio transporto jungčių projektus, kurie būtų tvarūs ekonominiu, fiskaliniu, aplinkosaugos ir socialiniu atžvilgiu ir atitiktų gero valdymo taisykles.

Didelis dėmesys deklaracijoje skiriamas kelių eismo saugai. Šalys įsipareigoja siekti įsteigti regioninę Rytų partnerystės kelių eismo saugos observatoriją, kuri teiktų analitinę paramą, skirtą padėti koreguoti nacionalinę kelių eismo saugos politiką, strategijas ir metinius veiksmų planus. Taip norima pašalinti konkrečius trūkumus ir pagerinti kelių eismo saugą Rytų partnerystės šalyse.

„Gerinant kelių infrastruktūrą ir jos eismo saugos priemones, ne mažesnę reikšmę turi ir kova su korupcija, geresnis teisinis reglamentavimas, visuomenės švietimas. Norime pasidalinti savo patirtimi su Rytų šalimis partnerėmis, todėl imamės iniciatyvos šių metų lapkričio mėnesį surengti Vilniuje ES ir Rytų partnerystės šalių transporto darbo grupės susitikimą, kurio metu pristatysime mūsų transporto sektorių ir aptarsime tolesnio bendradarbiavimo galimybes“, – sako viceministras R. Degutis.

Pranešimą paskelbė: Dalia Perednienė, LR Susisiekimo ministerija

Kiti skelbimai:
 
Crocs™ Bogota Flip Men's Black/Black 44,5
 
Crocs™ Isabella Strappy Sandal Black 38,5
 
Crocs™ Busy Day Stretch Skimmer Black/Graphite 36,5
 
HELLY HANSEN Vidda Parka Women's Wild Rose M
 
EMU Australia Mayberry Natural 38

Patariamoji Taryba padės efektyviau spręsti jūrų transporto sektoriaus problemas

Susisiekimo ministerija inicijuoja Patariamosios Tarybos sukūrimą. Toks sprendimas priimtas po susitikimo su jūrinio transporto sektoriaus ir valstybės institucijų atstovais. Tikimasi, kad Patariamoji Taryba palengvins bendradarbiavimą su jūrine bendruomene bei jūrų sektorių kuruojančiomis institucijomis, leis užtikrinti konstruktyvų dialogą, padės spręsti aktualius jūrinės veiklos reglamentavimo klausimus bei socialines problemas. Patariamoji Taryba sudaroma iš Lietuvos laivų savininkų, jūrininkų, […]

  Straipsniai »
Sportiškiausias Q modelis: naujas „Audi RS Q8“

Sportiškiausias Q modelis: naujas „Audi RS Q8“

Naujas „Audi RS Q8“ yra aukščiausiai Q gamoje esantis modelis. Jis apjungia RS modelių galią su „Premium“ kupė elegancija ir SUV praktiškumu. Naują „Audi RS Q8“ Lietuvoje bus galima užsisakyti jau gruodžio mėnesį. „Pirmą kartą per 25-erius „Audi RS“ modelių istorijos metus mes pristatome didelį SUV kupė su tikro sportinio automobilio genais, – sako Oliveris Hoffmannas, „Audi […]

  Straipsniai »

Patvirtintas „Via Baltica“ ruožo iki Lenkijos sienos rekonstrukcijos specialusis planas

Aktyviai ruošiamasi daugiau nei 40 km magistralinio kelio „Via Baltica“ A5 Kaunas–Marijampolė–Suvalkai ruožo nuo 56,83 iki 97,06 km rekonstrukcijai. Šio „Via Baltica“ ruožo rekonstrukcijos specialiajam planui šiandien pritarė Vyriausybė. Planuojama, kad rekonstrukcijos darbai bus baigti iki 2025 metų pabaigos. A5 kelio Kaunas–Marijampolė–Suvalkai ruožas nuo 56,83 iki 97,06 km atitiks tarptautinius greičio ir saugumo standartus, kurie […]

  Straipsniai »

„Veho“ parduoda „Citroen“ prekybos verslą Baltijos šalyse

Suomijos kompanija „Veho“ parduoda savo estišką dukterinę įmonę „Veho Eesti AS“ įmonei „Auto-Bon Oy“, užsiimančiai „Citroen“ automobilių importu į Baltijos šalis bei „Citroen“ ir „Honda“ pardavimais Estijoje. Ši įmonė yra „Bassadone Automotive Nordic“ grupės dalis. Sandoris yra logiškas „Veho“ ėjimas įgyvendinant plėtros strategiją Suomijoje, Švedijoje ir Baltijos šalyse, koncentruojantis į „Mercedes-Benz“ produktų vystymą.  „Veho“ pasirašė […]

  Straipsniai »