ES ir Rytų partnerystės šalys bendradarbiaus transporto srityje

ES ir Rytų partnerystės šalys bendradarbiaus transporto srityje

Liuksemburge žengiamas svarbus žingsnis stiprinant Europos Sąjungos (ES) ir Rytų partnerystės šalių – Armėnijos, Azerbaidžano, Baltarusijos, Gruzijos, Moldovos ir Ukrainos – bendradarbiavimą transporto ir logistikos srityje. ES Transporto, telekomunikacijų ir energetikos tarybos posėdžio metu pasirašyta bendra ES ir Rytų partnerystės šalių bendradarbiavimo deklaracija, kurios tikslas – stiprinti kelių eismo saugą ir gerinti šalių transporto jungtis, įgyvendinti prioritetinius išplėsto transeuropinio transporto tinklo TEN-T projektus.

 

„Mūsų Rytų partneriai šiandien susiduria su panašiais iššūkiais, kokius Lietuva ir daugelis kitų Vidurio ir Rytų Europos šalių patyrė prieš tapdamos ES narėmis 2004-ais, 2007-ais ir 2013-ais metais. Kiekviena ES valstybė narė turi savą sėkmės istoriją, o Lietuvos sėkmės istorija – kelių eismo saugos srityje. Per pastaruosius 20 metų, su draugiška Europos pagalba, aukų per metus keliuose skaičių sumažinome 80 proc. Mūsų pačių patirtis leidžia suprasti permainų sudėtingumą, todėl Lietuva išlieka stipriu ambicingos ir į rezultatus orientuotos Rytų partnerystės politikos rėmėju“, – sako deklaracijos pasirašyme dalyvaujantis Lietuvos susisiekimo viceministras Ričardas Degutis.

Svarbiu Europos kaimynystės laimėjimu deklaracijoje įvardinami Europos Komisijos reglamentu nustatyti orientaciniai TEN-T tinklo išplėtimo į Rytų šalis partneres žemėlapiai. Jų pagrindu Rytų partnerystės šalyse numatoma nustatyti prioritetinius išplėsto TEN-T pagrindinio tinklo projektus ir siekti sukurti techninės pagalbos priemonę, reikalingą šiems projektams rengti ir įgyvendinti. Tai padės gerinti transporto ir logistikos jungtis bei asmenų ir prekių judėjimo galimybes visos Europos transporto erdvėje.

Patvirtinta deklaracija šalys taip pat pripažįsta, kad TEN-T politikoje Rytų šalims partnerėms tenka svarbus vaidmuo platesniame Europos ir Azijos jungčių kontekste, visų pirma skatinant vykdyti kokybiškos infrastruktūros ir daugiarūšio transporto jungčių projektus, kurie būtų tvarūs ekonominiu, fiskaliniu, aplinkosaugos ir socialiniu atžvilgiu ir atitiktų gero valdymo taisykles.

Didelis dėmesys deklaracijoje skiriamas kelių eismo saugai. Šalys įsipareigoja siekti įsteigti regioninę Rytų partnerystės kelių eismo saugos observatoriją, kuri teiktų analitinę paramą, skirtą padėti koreguoti nacionalinę kelių eismo saugos politiką, strategijas ir metinius veiksmų planus. Taip norima pašalinti konkrečius trūkumus ir pagerinti kelių eismo saugą Rytų partnerystės šalyse.

„Gerinant kelių infrastruktūrą ir jos eismo saugos priemones, ne mažesnę reikšmę turi ir kova su korupcija, geresnis teisinis reglamentavimas, visuomenės švietimas. Norime pasidalinti savo patirtimi su Rytų šalimis partnerėmis, todėl imamės iniciatyvos šių metų lapkričio mėnesį surengti Vilniuje ES ir Rytų partnerystės šalių transporto darbo grupės susitikimą, kurio metu pristatysime mūsų transporto sektorių ir aptarsime tolesnio bendradarbiavimo galimybes“, – sako viceministras R. Degutis.

Pranešimą paskelbė: Dalia Perednienė, LR Susisiekimo ministerija

Kiti skelbimai:
 
AUDIMAS Trumpa tampri marginta suknelė 20FL-012 Water Printed XL
 
AUDIMAS Ilgi daugiafunk.paplūdimio šortai 2011-518 Dutch Blue 56
 
AUDIMAS Parka su pašiltinimu THERMORE 2011-407 India Ink L
 
Nike 22-97-15-7 Black 15 42,5
 
AUDIMAS Atsegamas džemp. medv. vidumi 20LT-406 Black XL

Rekomenduojame

Pėsčiųjų ir dviračių takams skirta beveik 14,7 mln. eurų

Pėsčiųjų ir dviračių takams skirta beveik 14,7 mln. eurų

Dviračių ir pėsčiųjų takams tiesti ir rekonstruoti bei kitoms kelių saugumo priemonėms įrengti susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevič įsakymu šiemet skirta beveik 14,7 mln. eurų. Šios investicijos suteikiamos iš Vyriausybės skirtų 150 mln. eurų valstybinės ir vietinės reikšmės kelių infrastruktūrai.  „Geriausia motyvacija automobilį iškeisti į aplinką tausojančią dviratę transporto priemonę yra kokybiški dviračių takai, leidžiantys žmonėms […]

VGTU užsibrėžė išauginti naują kosmoso startuolių kartą

VGTU užsibrėžė išauginti naują kosmoso startuolių kartą

Lietuvai siekiant narystės Europos kosmoso agentūroje, Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Antano Gustaičio aviacijos institutas vienas pirmųjų ėmėsi stiprinti šalies  kosmoso bendruomenę. Praėjusiais metais atnaujinta universiteto Aeronautikos inžinerijos magistrantūros programa studentams siūlo unikalią galimybę – pradėti kurti kosmoso startuolį dar studijų metais ir taip išnaudoti augančio kosmoso sektoriaus galimybes.  Pasak VGTU Antano Gustaičio aviacijos instituto […]

Susisiekimo ministerija skelbia dalį geležinkelio elektrifikavimo projektų audito išvadų

Susisiekimo ministerija skelbia dalį geležinkelio elektrifikavimo projektų audito išvadų

Siekdama maksimalaus skaidrumo ir informuodama visuomenę apie valstybinės reikšmės projektų įgyvendinimą, Susisiekimo ministerija skelbia dalį geležinkelio elektrifikavimo projektų vidaus audito išvadų. Visą audito ataskaitą numatoma paviešinti artimiausiu metu, kai bus gauta AB „Lietuvos geležinkeliai“ nuomonė dėl ataskaitoje esančios informacijos konfidencialumo. „Atliekant auditą, net ir negavus visos informacijos, nustatyta juridinių faktų ir aplinkybių, leidžiančių abejoti vieno […]

Papildomos investicijos į kelius gerins sąlygas verslui ir darbo vietų kūrimui

Papildomos investicijos į kelius gerins sąlygas verslui ir darbo vietų kūrimui

Šalies savivaldybės, pasirengusios gerinti susisiekimą su teritorijomis, kuriose kuriamos darbo vietos, šiemet sulauks beveik 5,3 mln. eurų papildomų investicijų. Susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevič įsakymu šios lėšos paskirstytos 13-ai prašymus pateikusių savivaldybių, esančių skirtinguose Lietuvos regionuose.   „Prašymų finansuoti tokius kelius sulaukėme gerokai daugiau, tačiau siekdami greitesnio poveikio ekonomikai lėšų skyrėme tik gerai parengtiems projektams, kurie […]