Elektromobilių ateitį lems vaikai

1

Elektromobilių ateitį lems vaikai

Nauja pasaulinė apklausa parodė, kad vaikai jau dabar skatina elektromobilių revoliuciją, nors patys dar negali sėsti prie vairo. Pasaulinės elektromobilių įkrovimo sprendimų lyderės ABB atlikta apklausa atskleidė, kad vaikai ne tik moko savo tėvus aplinkosaugos, bara juos už neekologišką elgesį, bet ir prisideda prie diskusijų apie svarbius pirkinius, pavyzdžiui, elektromobilius.

Tyrimas, kuriame dalyvavo 2500 tėvų (turinčių 8-16 metų amžiaus vaikus) ir 2500 vaikų (8-16 metų amžiaus), buvo atliktas 10 didžiausių rinkų: Kanadoje, Kinijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Nyderlanduose, Norvegijoje, Švedijoje, Šveicarijoje, Jungtinėje Karalystėje ir JAV.

Tvarus ateities transportas – vaikų rankose

Pasaulinę elektromobilių dieną paskelbtos pagrindinės išvados rodo, kad naujajai kartai tenka lemiamas vaidmuo mažinant išmetamųjų teršalų kiekį ir kuriant tvaresnę ateitį.

Kalbėdamas apie apklausos rezultatus, „ABB E-Mobility“ verslo vadovas Frankas Muehlonas sakė: „Džiaugiuosi, kad mūsų pasaulinio tyrimo rezultatai atskleidžia jaunų žmonių entuziazmą ir ryžtą, taip pat vis dažnesnį kartų dialogą ir veiksmus siekiant pereiti prie mažai anglies dioksido į aplinką išskiriančių technologijų ateities. Tačiau taip pat akivaizdu, kad daugelis žmonių vis dar nesijaučia įgalinti imtis sąmoningų klimato kaitos veiksmų, kuriems jie akivaizdžiai pasirengę. Tikimės, kad valdžioje esantys asmenys sieks kuo greičiau įgyvendinti elektrifikavimo politiką, kuri leistų sukurti švaresnę ir ekologiškesnę visuomenę“.

Beveik 8 iš 10 tėvų (79,2 proc.) ir trys ketvirtadaliai vaikų (73,6 proc.) mano, kad dabartinė pasaulinė aplinkos padėtis yra bloga, todėl reikia imtis tam tikrų veiksmų. Beveik pusė apklaustų vaikų teigia, jog tėvus skatina labiau tausoti aplinką, o 58,1 proc. tėvų patvirtino, kad vaikai iš tiesų juos edukuoja aplinkosaugos klausimais.

Galvodami apie ateities transportą vaikai pirmiausiai mąsto apie elektra varomus automobilius. 82,6 proc. vaikų teigė ketinantys vairuoti elektra varomą (52,4 proc.) arba hibridinį (30,2 proc.) automobilį, kai sulauks pilnametystės.

80 proc. vaikų atsakė, kad, jų manymu, jie gali daryti įtaką savo tėvų sprendimams dėl didelių pirkinių, pavyzdžiui, šeimos automobilio keitimo, todėl turbūt nenuostabu, kad 78,6 proc. apklaustųjų teigė, jog per ateinančius trejus metus norėdami įsigyti naują automobilį pereitų prie elektrinio arba hibridinio modelio.

Tačiau dar yra galimybių tobulėti, nes beveik pusė tėvų (48 proc.) taip pat atskleidė, kad jų įmonės politika nepalaiko perėjimo prie elektromobilių. Tarptautinė energetikos agentūra (TEA) prognozuoja, kad 2030 m. elektromobiliai sudarys 30 proc. visų pasaulyje parduodamų transporto priemonių, todėl tikimasi, kad įkrovimas namuose ir darbo vietoje bus labai svarbus tenkinant didžiąją dalį bendros paklausos, be to, iki dešimtmečio pabaigos devynis kartus padaugės viešųjų įkroviklių, kurių skaičius viršys 15 mln. vienetų.

Kadangi naujoji karta jau džiaugiasi kelione į elektrifikavimą, o jų tėvai vis dažniau prisijungia prie šios idėjos, labai svarbu, kad vyresniosios kartos, užimančios įtakingas pozicijas, neatsiliktų ir priimtų ryžtingus sprendimus, reikalingus pokyčiams paremti jau dabar.

Pranešimą paskelbė: Kristina Jugulytė, PR Service

Rekomenduojame

NaudotosKnygos.lt
Seimo Ekonomikos komitetas pritarė siūlymui atidėti elektroninės kelių apmokestinimo sistemos įgyvendinimo datą

Seimo Ekonomikos komitetas pritarė siūlymui atidėti elektroninės kelių apmokestinimo sistemos įgyvendinimo datą

2022 m. gruodžio 7 d. pranešimas žiniasklaidai Šiandien Seimo Ekonomikos komitetas svarstė Kelių priežiūros ir plėtros programos finansavimo įstatymo eilės straipsnių pakeitimo įstatymo projektą XIVP-2233, kuriuo, be kita ko, siūloma nustatyti, kad nuostatų, susijusių su elektroninės kelių rinkliavos paslaugomis Lietuvoje  įsigaliojimas nukeliamas iš 2024 m. sausio 1 d. į 2024 m. liepos 1 d. Komiteto […]

Mažinami eismo ribojimai vykdant A. Meškinio tilto rekonstrukciją Kaune

Mažinami eismo ribojimai vykdant A. Meškinio tilto rekonstrukciją Kaune

Dėmesio vairuotojams: VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcija (toliau – Kelių direkcija) informuoja, kad nuo šių metų gruodžio 9 dienos magistraliniu keliu A1 Vilnius–Kaunas–Klaipėda (Klaipėdos kryptimi) vykstantys vairuotojai vėl galės sukti į Jonavos g., Kaune.    Anksčiau nei planuota (iki 2023 m. sausio 9 d.), eismą į Jonavos gatvę atkurti nuspręsta atsižvelgiant į artimiausiu metu esamas ir […]

Prasideda požeminės pėsčiųjų perėjos Konstitucijos prospekte rekonstrukcija

Prasideda požeminės pėsčiųjų perėjos Konstitucijos prospekte rekonstrukcija

Nuo gruodžio 12 d. pusę metų truksiančiai rekonstrukcijai uždaroma požeminė pėsčiųjų perėja Konstitucijos prospekte (ties stotelėmis „Europos aikštė“). Po remonto ji taps saugesnė ir patogesnė. Požeminė pėsčiųjų perėja bus iš esmės modernizuojama: keičiamos susidėvėjusios statinio konstrukcijos, įrengiamas viešasis tualetas, naujas liftas ir nauja ventiliacijos sistema. Po rekonstrukcijos kairėje Konstitucijos prospekto pusėje gyventojų patogumui atsiras dar […]

Šventinių siuntų siuntimui į Vakarų Europą – paskutinės dienos

Šventinių siuntų siuntimui į Vakarų Europą – paskutinės dienos

Siuntų į užsienį terminams ilgėjant, Lietuvos paštas primena, jog liko vos keletas dienų šventinėms siuntoms išsiųsti į Vakarų Europos šalis. Skaičiuojama, kad į tokias gausias lietuvių diasporas turinčias šalis kaip Didžioji Britanija, Norvegija, Airija, Nyderlandai ar Vokietija siuntos keliauja nuo 6 iki 13 kalendorinių dienų. Vėliau išsiųstos siuntos gavėjus, tikėtina, pasieks jau tik tarpušvenčiu. Tuo […]

Ekspertai paaiškino, į ką reikia atsižvelgti važinėjant elektromobiliu žiemą

Ekspertai paaiškino, į ką reikia atsižvelgti važinėjant elektromobiliu žiemą

Atėjus žiemai ir keičiantis vairavimo sąlygoms, elektromobilių savininkai, kaip ir automobilių, varomų vidaus degimo varikliu, savininkai, turi atsižvelgti į veiksnius, kurie veikia važiavimą ir vairavimą. Įmonės „Moller Auto“, atstovaujančios prekių ženklams „Volkswagen“ ir „Audi“, ekspertai pateikia tris svarbias praktiškas rekomendacijas kiekvienam elektromobilio savininkui. Pasinaudokite įvairiomis galimybėmis taupyti elektromobilio baterijos energiją Šaltasis sezonas turės įtakos elektromobilio […]

Antra vairuotojų streiko diena: tęsiamos derybos, mieste ženkliai mažiau autobusų reisų

Antra vairuotojų streiko diena: tęsiamos derybos, mieste ženkliai mažiau autobusų reisų

Gruodžio 5 d. bendrovės „Vilniaus viešasis transportas“ (VVT) darbuotojų profesinė sąjunga pradėjo neterminuotą streiką. Naujausiais duomenimis, streikuojančių darbuotojų yra 472. Vakar VVT ir profesinė sąjunga tęsė derybas dėl kolektyvinės sutarties, abi pusės apsikeitė pozicijomis ir yra pasirengusios rasti kompromisus. Bendrovė pritarė didžiajai daliai 2021 m. iškeltų streiko reikalavimų, siūlė kompromisinius variantus nesutartiems, pritarė anksčiau suderėtiems […]