Ekspertas patarė, kaip prižiūrėti automobilį žiemos metu

1

Ekspertas patarė, kaip prižiūrėti automobilį žiemos metu

Purvas ir gatvėse barstoma druska šiuo metų laiku savo automobilį prižiūrinčiam vairuotojui kelia ne pačias geriausias emocijas. Išlaikyti automobilį švarų reikia ne tik laiko, bet ir solidžių finansinių resursų. Kita vertus, kaip teigia ekspertai, neplautas automobilis ilgainiui gali kainuoti gerokai daugiau.

Švariame automobilyje ir saugiau, ir maloniau

„Dažnai atrodo, kad automobilį švarų laikome tik dėl estetinių priežasčių. Deja, yra visiškai kitaip. Automobilio nešvara turi įtakos ne tik kėbulo gedimams, tačiau ir bendrai eismo saugumui“, – tikina automobilių plovyklų technologine įranga prekiaujančio „Cosmica serviso“ atstovas Andrius Jonušas.

Kaip pasakoja ekspertas, žiemą ant automobilio kėbulo besikaupiančios druskos, o vasarą – rūgščios paukščių išmatos gali pridaryti nemažai žalos. Štai plaudami automobilį plovykloje, pasirūpiname ne tik jo švara, tačiau ir apsaugome nuo nuolat besikaupiančio purvo: „Automobilį plauti rekomenduojama tada, kai jis išsipurvina, tačiau ne rečiau nei du kartus per mėnesį. Plovykloje nuplautas automobilis padengiamas vaško sluoksniu, kuris apsaugo nuo nešvarumų kaupimosi tiesiogiai ant kėbulo, taip pat nuo ultravioletinių saulės spindulių poveikio“, – pasakoja A. Jonušas.

Numojantiems ranka į automobilio švarą, pašnekovas primena, kad kai kuriais atvejais vairuotojai pažeidžia ir Kelių eismo taisykles, pavyzdžiui, kai purvas taip padengia automobilio numerius, kad jie tampa nebeįskaitomi. Purvini priekiniai žibintai, kaip ir nešvarūs automobilio stiklai, taip pat kelia grėsmę saugumui kelyje.

„Vis dėlto, automobilių priežiūros kultūra Lietuvoje gerėja. Anksčiau matydavome metų metus neplautus automobilius. Dabar, kai plovyklų pasirinkimas ir kainų spektras platus, švarių automobilių keliuose daugėja“, – apibendrina pašnekovas.

Siūlo neribotą automobilio plovimą

Lietuviško degalinių tinklo „Viada“ duomenimis vairuotojai į automatinę plovyklą vidutiniškai užsuka 2-3 kartus per mėnesį. Vis dėlto, tokiu metų laiku, kai gatves dengia ne tik purvas, bet ir druska, automobilį gali tekti plauti dažniau, todėl savo klientams „Viada“ pasiūlė neribotą plovimą vos už kelių plovimų kainą.

„Atnaujindami savo mobiliąją programėlę, daug dėmesio skyrėme vartotojų patirčiai gerinti. Iki šiol, nusipirkti plovyklos paslaugą mobiliojoje programėlėje klientai galėjo tik atvykę į konkrečią degalinę.

Nuo šiol, pirkti automobilio plovimą klientai galės iš bet kur, o kodas galios visose automatines plovyklas turinčiose „Viada“ degalinėse. Tuo pačiu, norėdami palengvinti automobilio priežiūrą, programėlės vartotojams siūlome plovimo abonementą ir galimybę už nedidelę kainą automobilį plauti kone kasdien“, – apie atnaujintas paslaugas pasakoja „Viada“ mažmeninės prekybos vadovas Vytautas Bacevičius.

Toks abonementas didžiųjų degalinių tinklų portalinėse plovyklose yra gana nauja paslauga. Abonementą klientai įsigys programėlėje, o juo pasinaudoti galės atvykę į bet kurią iš penkiasdešimties „Viada“ plovyklų ir net neišlipdami iš automobilio.

Degalinių tinkle „Viada“ klasikinis automobilio plovimas atsieina 9 Eur, tad 30 Eur mėnesio abonementas, leis ne tik sutaupyti, bet ir dažniau pasirūpinti transporto priemonės švara. Klientai taip pat galės rinktis „Vaškavimo“ arba „Premium“ abonementus, kurie atitinkamai 30-čiai dienų kainuos 35 Eur ir 40 Eur, o pirmieji paslaugos vartotojai abonementą galės išbandyti dar ir perpus pigiau.

Abonemento paslauga teikiama „Viada“ mobiliojoje programėlėje, galioja visoje Lietuvoje. Paslauga skirta tik fiziniams asmenims.

Apie „Viada LT“

„Viada“ – 130 degalines Lietuvoje bei 100 degalinių Latvijoje jungiantis degalinių tinklas, vykdantis ne tik mažmeninę, bet ir didmeninę prekybą degalais. „Viada LT“ yra Lietuvos akcininkų valdoma bendrovė. Bendrovė patenka į 500 didžiausių ir pajėgiausių Vidurio ir Rytų Europos įmonių sąrašą (278 vieta), kurį sudaro verslo rizikos valdymo bendrovė „Coface“. 2021 m. „Viada“ apyvarta siekė daugiau kaip 830 mln. Eur, 2022 m. – daugiau kaip 1 mlrd. Eur. 2022 m. bendrovėje dirbo 1137 darbuotojai.

Pranešimą paskelbė: – -, Berta And, UAB

Rekomenduojame

NaudotosKnygos.lt
Kaip sutaupyti perkant knygas?

Kaip sutaupyti perkant knygas?

Ar jūs mėgstate skaityti knygas? Jei taip, galbūt jums kyla klausimas, kur ir kaip galima įsigyti knygų pigiau. Vienas iš variantų yra pirkti skaitytas knygas. Šiame straipsnyje mes pateiksime kelias priežastis, kodėl tai gali būti naudinga ir kaip tai padaryti. Pirma, pirkti skaitytas knygas yra ekologiška. Knygų gamyba reikalauja daug medžiagų ir energijos, o taip […]


Mr. Skuodis invited Japanese investors to contribute to projects in Three Seas Initiative, including the development of the Port of Klaipėda

Mr. Skuodis invited Japanese investors to contribute to projects in Three Seas Initiative, including the development of the Port of Klaipėda

Investments and active participation of Japanese companies in the development of the Port of Klaipėda and other transport infrastructure projects in the region would significantly contribute to enhancing the connectivity in the Three Seas – the Baltic, Black, and Adriatic Seas – region. It would also help to diversify the transport systems and to apply […]


Kodėl paskutiniu metu taip išpopuliarėjo odinės rankinės per petį ?

Kodėl paskutiniu metu taip išpopuliarėjo odinės rankinės per petį ?

Oda, naudojama pasaulinio lygio rankinėms gaminti, nėra įprasta medžiaga. Kokybiško odinio krepšio skirtumą nuo alternatyvių sprendimų galima apibūdinti sekant Edwardu Radzinskiu žodžiais „Paryžiuje iš avižų ryžių nepadarys“. Ši iš pažiūros šnekamoji išraiška puikiai iliustruoja medžiagų svarbą kūrybos procese. Odos meistrai daug metų skyrė tam, kad suprastų, su kokia oda jie dirba kiekvieną dieną. Dėl savo […]


ĮSIGIJUSI NAUJĄJĮ „A321NEO“ ORLAIVĮ, „WIZZ AIR“ SAVO PARKĄ PADIDINO IKI 200 ORLAIVIŲ

ĮSIGIJUSI NAUJĄJĮ „A321NEO“ ORLAIVĮ, „WIZZ AIR“ SAVO PARKĄ PADIDINO IKI 200 ORLAIVIŲ

● Naujasis orlaivis bus bazuojamas Londono Lutono oro uoste ● Vidutinis „Wizz Air“ orlaivių parko amžius yra 4,24 metų. Tai – antras jauniausias orlaivių parkas pasaulyje Vasario 20 d., Vilnius: „Wizz Air“, sparčiausiai auganti ir ekologiškiausia oro linijų bendrovė Europoje*, spartina savo tinklo plėtrą ir pristato 200-ąjį orlaivį. Rekordinio keleivių skaičiaus 2023 m. sulaukusi „Wizz […]


M. Skuodis Japonijoje tarsis dėl glaudesnių transporto ryšių, paramos Ukrainai, investicijų į Klaipėdos uostą

M. Skuodis Japonijoje tarsis dėl glaudesnių transporto ryšių, paramos Ukrainai, investicijų į Klaipėdos uostą

Susisiekimo ministras Marius Skuodis išvyko darbo vizito į Japoniją, kur su šios šalies transporto ministru, pareigūnais ir pramonės atstovais tarsis dėl galimybių stiprinti ryšius transporto ir logistikos srityse. Ministras kartu su Klaipėdos uosto vadovu Algiu Lataku kvies Japonijos įmones aktyviau investuoti Lietuvoje ir dalyvauti Klaipėdos uosto plėtros projektuose, pasisakys Lietuvos organizuojamame tarptautiniame Trijų jūrų iniciatyvos […]


Vilniuje nušvis ypatinga trispalvė iš 88 elektromobilių įkrovimo stotelių

Vilniuje nušvis ypatinga trispalvė iš 88 elektromobilių įkrovimo stotelių

Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, Vasario 16-ąją, elektromobilių įkrovimo stotelių kūrėjai mini ypač ryškiai. Ketvirtus metus puoselėjama tradicija įžiebti stoteles geltona, žalia ir raudona spalvomis šiemet – rekordinė. Be visoje šalyje mirgančių lietuvių elektromobilių įkrovimo stotelių gamintojo „Elinta Charge“ stotelių, trispalvėmis spalvomis nušvis trys sostinėje esančio verslo centro aukštai. Kasmet į tokią spalvingą akciją įsitraukia vis […]