Efektyvesnės veiklos siekis: „Kelių priežiūra“ skatina ekovairavimą

Efektyvesnės veiklos siekis: „Kelių priežiūra“ skatina ekovairavimą

AB „Kelių priežiūra“ siekdama kuo efektyvesnės bendrovės veiklos, pradėjo įgyvendinti naują vidinį projektą – ekovairavimą. Remiantis jau atliktais testavimo rezultatais, pradžioje bus siekiama sutaupyti 10 proc. kuro – taip kiekviena iš 21 kelių tarnybos galės sutaupyti net iki 700 litrų kuro kiekvieną mėnesį.

„Bendrovė didelį dėmesį skiria priežiūros kokybei ir efektyvumui. Šiuo metu vienas iš reikšmingiausių vykdomų projektų degalų sąnaudų mažinimas. Natūralu, kad ekonominis vairavimas tapo mūsų diskusijų objektu, nes parką sudaro daugiau kaip 2400 technikos ir potencialias taupyti yra didelis. Įsivyravus ekovairavimo kultūrai, sunaudotume ne tik mažiau kuro, bet ir prisidėtume prie technikos saugojimo. Tai ypač aktualu, kadangi šiems metams skyrėme beveik 14 mln. Eur turimos technikos atnaujinimui. Be abejonės, šalia ženklių ekonominių sutaupymų svarbi ir aplinkosauginė nauda”, – sako įmonės technikos ir turto departamento vadovas Artūras Aliulis.

Ekovairavimas – kaip svarbus įprotis

Kiekvienas vairuotojas laikosi kelių eismo taisyklių, tačiau dėl skirtingų įpročių ir vairavimo įgūdžių elgsena kelyje neretai skiriasi. Sumanus vairavimas mažina riziką sukelti pavojingų ir neatsargių situacijų keliuose bei gerina ekologinę aplinką.

„Įvaldęs ekonominio vairavimo pagrindus, kiekvienas vairuotojas pajaučia esminius skirtumus ir pamažu tai tampa kasdieniu įpročiu. Svarbu tai, jog siekiant vairuoti kuo ekonomiškiau, važiuojama atidžiau ir saugiau. Taip pat naudojama mažiau kuro reikiamam maršrutui įveikti, kas yra aktualu kiekvienam vairuotojui”, – pažymi A. Aliulis.  

Automobilio būklė, paruošimas eksploatacijai ir tinkama priežiūra eksploatacijos metu gali prisidėti prie ekonomiškumo. Ekonominiam vairavimui didžiausios įtakos turi trys veiksmai – staigus greitėjimas, staigus stabdymas ir prastovos (kai stovint nėra užgesinamas variklis). Šiais atvejais eikvojama daugiau kuro, taip pat greičiau susidėvi ar sugenda technikos dalys.

„Pagrindinis ekonominio vairavimo tikslas – sumažinti įmonės degalų sąnaudas 10 proc., tačiau tam reikia aktyvaus administracijos, kelių tarnybų vadovų, mechanikų, inžinierių ir svarbiausia vairuotojų dalyvavimo procese”, – sako vadovas.  

Apie įmonę

AB „Kelių priežiūra“ yra modernėjanti, ambicingų tikslų siekianti įmonė. Sujungusi per dešimtmečius sukauptą ekspertinę patirtį ir novatorišką požiūrį, įmonė tapo viena iš didžiausių komandų Lietuvoje, kurioje dirba per 2.300 darbuotojų. AB „Kelių priežiūra“ yra atsakinga už 21.000 km valstybinės reikšmės kelių priežiūrą, t.y. žiemą užtikrina, kad keliai būtų pravažiuojami, pavasarį–rudenį gerina kelių kokybę, atnaujindama susidėvėjusias kelių dangas, profiliuodama žvyrkelius, prižiūrėdama pakelės statinius, želdinius ir kt. 

Pranešimą paskelbė: Rita Rauluševičiūtė, UAB „Gravitas Partners“

Kiti skelbimai:
 
HELLY HANSEN Vidda Parka Women's Black L
 
CAMPER Oxyde Foca Dark Brown 37
 
HELLY HANSEN Rigging Coat Men's Black L
 
Crocs™ Classic Lined Clog Navy/Charcoal 36,5
 
REIMA Stemu Denim Blue 29

Rekomenduojame

Kokią ateities susisiekimo sistemą kursime Vilniuje?

Kokią ateities susisiekimo sistemą kursime Vilniuje?

Vilniaus valdžia negaili dėmesio ir pinigų dviračių takų statybai. Reikia pagalvoti, kaip efektyviai šią sukurtą susisiekimo infrastruktūrą išnaudoti. Didelių pasiekimų šioje srityje turi Indija ir Vietnamas. Vilniuje automobilių spūsčių mastui artėjant prie Indijos miestų, galima pasinaudoti pastarųjų patirtimi – dviračių taksi kroviniams ir žmonėms pervežti. Indijoje tokiu transportu užsiima žmonės, vadinami „rikšomis“. Žmonių pervežimui jie […]

Tyrimas: po eismo nelaimės skambiname ne skubios pagalbos numeriu, o antrajai pusei

Tyrimas: po eismo nelaimės skambiname ne skubios pagalbos numeriu, o antrajai pusei

Kelyje patyrę eismo nelaimę Lietuvos vairuotojai pirmiausia apie ją praneša ne skubios pagalbos tarnyboms, o sutuoktiniui arba partneriui. Tyrimas parodė, kad beveik trečdalis mūsų šalies vairuotojų po eismo avarijos iškart skambina antrajai pusei ir tik 17 proc. vairuojančių lietuvių iškart renka pagalbos numerį 112. Tokias tendencijas atskleidė draudimo bendrovės „Gjensidige“ užsakymu bendrovės „Nielsen“ atlikta reprezentatyvi […]

„BMW Motorrad“ atskleidė penkias 2021 m. motociklų sezono naujienas

„BMW Motorrad“ atskleidė penkias 2021 m. motociklų sezono naujienas

Rudeniui artėjant pabaigos link, Vokietijos gamintoja „BMW Motorrad“ atskleidė būsimojo 2021 m. motociklų sezono naujienas. Kitąmet į gatves išriedės net penki nauji modeliai: šį pavasarį atnaujinto „R 18“ klasikinė versija „BMW R 18 Classic“ ir  atnaujinta „BMW R nineT“ modelių šeima: „R nineT“, „R nineT Pure“, „R nineT Scrambler“ bei „R nineT Urban G/S“.   […]

Vilnius kviečia Vėlinių dienomis kapines lankyti saugiai: vengti didesnių susibūrimų, dėvėti kaukes

Vilnius kviečia Vėlinių dienomis kapines lankyti saugiai: vengti didesnių susibūrimų, dėvėti kaukes

Šiandien sostinėje įsigaliojus lokalaus karantino apribojimams, savivaldybė kviečia gyventojus atsakingai planuoti artėjantį Vėlinių savaitgalį, įvertinti savo sveikatos būklę ir rizikas, ypač tai svarbu vyresnio amžiaus žmonėms, turintiems įvairių lėtinių susirgimų. Savo ruožtu savivaldybė pasirūpino, kad spalio 31 d. ir lapkričio 1–2 d. dažniau kursuotų viešasis transportas, o Rokantiškių, Saltoniškių, Karveliškių ir Kairėnų kapinių prieigose pakeitė […]