Dvejus metus vairuojanti pavežėja: „Jei siūlytų už tuos pačius pinigus dirbti biure, atsisakyčiau“

1

Dvejus metus vairuojanti pavežėja: „Jei siūlytų už tuos pačius pinigus dirbti biure, atsisakyčiau“

Įsitikinimai apie vairuojančias moteris, pavežėjų nuvertinimas ir nuostaba uždirbamomis pajamomis. Apie tokią savo patirtį pasakoja dvejus metus su „Bolt“ platforma keleivius Vilniuje vežiojanti 31 m. Liana Pozniakova. Anksčiau kepėja ir virėja dirbusi moteris sako, jog vis dar dažnai tenka įtikinti, jog vairuoja, nes patinka, o ne todėl, kad gyvenime kažkas nepasisekė.

Vairuoti – mieliau, nei suktis virtuvėje

Vilnietė „Bolt“ vairuoja jau dvejus metus. Pradžioje moteris keleivius vežė tik laisvalaikiu, dirbdama kepėja. „Pamačiau skelbimą internete ir sugalvojau pabandyti. Taip pradėjau keleivius vežti savaitgaliais ir per laisvas dienas, su džiaugsmu tuo užsiimdavau“, – pasakoja moteris.

Kurį laiką papildomai uždarbiavusi L. Pozniakova galiausiai suprato, kad vairuoti patinka labiau, nei suktis virtuvėje ir pasiryžo palikti pagrindinį darbą. Pradžioje ji bandė dirbti taksi įmonėje, bet galiausiai grįžo į „Bolt“ ir pavėžėjimą paversti pagrindine savo veikla.

„Pastebėjau, kad „Bolt“ kitokie žmonės – bendraujantys, mandagūs, mėgstu su jais pakalbėti ir čia jaučiuosi saugesnė. Taip pat labai patinka, kad kada noriu, tada dirbu, nėra jokių vadovų, kurie stovi šalia ir aiškina, ką daryti. Toks veiklos principas man labai tinka“, – pastebi moteris.

Arbatpinigiai siekia ir 50 eurų

Pavežėja neslepia – nors keleivius veža, kada panorėjusi, veiklai jėgų ir laiko negaili, nes nori papildyti piniginę. Pavyzdžiui balandį ji sukaupė 2,8 tūkst. eurų pajamų, neatskaičius mokesčių ir kitų veiklos išlaidų.

„Pradžioj tikrai nesitikėjau, kad galima tiek užsidirbti. Žinoma, tada dar nežinojau, kada reikia važiuoti – išsimiegodavau ir važiuodavau. O juk svarbu būti mieste anksti ryte, piko valandomis. Dabar jau tai žinau. Tikrai įmanoma uždirbti nemažai pinigų, bet reikia dirbti – aš važinėju tikrai daug. Žinoma, pavargstu, būdama visą dieną prie vairo, bet man patinka vairuoti ir po to gerai pailsiu“, – pasakoja vilnietė.

L. Pozniakova atvirauja, kad pastaruoju metu sušilus orams užsakymų tiek daug, kad kartais net norisi padirbti ilgiau: „Dabar yra labai daug darbo. Ar pirmadienis, ar savaitgalis, kai tik šilta, žmonės važiuoja į sodus, į miestą – visur“.

Daugiau užsidirbti padeda ir dėkingų keleivių paliekami arbatpinigiai. „Vienas klientas paliko net 50 eurų arbatpinigių, nors kelionė jam kainavo apie 20 eurų. Aišku, taip nėra dažnai, bet ypač per didesnes šventes arbatpinigių sulaukiu neblogų. Darbo dieną irgi jų gaunu, tai susitaupo degalams“, – patirtimi dalijasi pavežėja. 

Keleiviai vis dar stebisi pavežėjomis

L. Pozniakova pripažįsta, kad vežant keleivius tenka dažnai susidurti su plačiai paplitusiais stereotipais apie vairuojančias moteris. „Nors važiuojant po miestą kartais matau net daugiau pavežėjų moterų, nei vyrų, labai dažnai girdžiu pasakymus, kad tai – ne moteriškas darbas. Būna, kad keleiviai sako: „O, moteris už vairo, reikia prisisegti“. Tai sakau, jog visada reikia prisisegti. Man keista, kai stebisi, kodėl moteris vairuoja, tarsi man gyvenime kažkas blogai, kad tai darau. Bet tikrai taip nėra“, – atvirauja moteris.

Pavežėja pripažįsta, kad sulaukia replikų ir dėl paties darbo pobūdžio, tad kartais tenka paaiškinti, jog yra laiminga, vykdydama šią veiklą.

„Klientai dažnai klausia, kodėl vežu keleivius, ar negaliu „normalaus“ darbo susirasti. Tai atsakau, kad man patinka. Man tai nėra blogas darbas, tai yra toks pat darbas, kaip ir kiti. Jei patinka vairuoti, kodėl ne? Net jei siūlytų už tuos pačius pinigus aštuonias valandas sėdėti biure, tikrai atsisakyčiau. Suprantu, kad dabar dirbu daugiau, bet tikrai neičiau dirbti kito darbo“, – drąsiai sako L. Pozniakova.

Apie „Bolt“ 

„Bolt“ – Europoje lyderiaujanti susisiekimo platforma, kurios pagrindinis tikslas – įperkamas, patogesnis ir patikimesnis keliavimas mieste. Kompanijos teikiamų paslaugų sąraše – pavėžėjimas ir mikromobilumą gerinantys elektriniai paspirtukai bei dviračiai, maisto į namus ir siuntų pristatymas. „Bolt“  paslaugomis  šiuo metu naudojasi daugiau nei 50 mln. klientų 40 šalių Europoje ir Afrikoje. Įmonė veikia pagal „Žaliąjį planą“ ir yra įsipareigojusi mažinti savo automobilių paliekamą ekologinį pėdsaką, tad kiekviena kelionė su „Bolt“ – draugiška aplinkai. Elektrinių paspirtukų nuomos paslaugas „Bolt“ teikia dešimtyje Lietuvos miestų – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Alytuje, Marijampolėje, Mažeikiuose, Tauragėje ir Trakuose.

Pranešimą paskelbė: – -, Berta And, UAB

Rekomenduojame

<strong>Kur galima pasikeisti automobilio stiklą Vilniuje?</strong>

Kur galima pasikeisti automobilio stiklą Vilniuje?

Nesvarbu, ar tai nedidelė stiklo įdauža, ar išdaužtas automobilio stiklas, atlikti stiklo remonto arba keitimo darbus reikėtų nedelsiant. Šiandien yra nemažai vietų kur automobilių stiklų keitimas Vilniuje yra atliekamas kokybiškai. Tačiau išsirinkti stiklų keitimo specialistus gali būti nelengva užduotis. Svarbiausia, jog patikėtumėte tai profesionaliems meistrams, kurie greitai ir kokybiškai galėtų atlikti jums šią paslaugą. Prieš […]

Kaip sutaupyti perkant gyvūnų aksesuarus?

Kaip sutaupyti perkant gyvūnų aksesuarus?

                      Naminiai gyvūnai vis labiau tampa mūsų visų šeimos nariais. Jiems mes perkame daiktus, žaislus ir aksesuarus. Rūpinamės jais, kaip tikrais savo vaikais ir už tai jei mus apdovanoja ištikimybe ir meile. Platus ir didelis naminių gyvūnų aksesuarų pasirinkimas leidžia mums rinktis tik kokybiškus ir už priimtiną kainą parduodamus daiktus, tačiau kaip rasti sau priimtiną […]

Kaip išsirinkti kokį automobilį nuomotis Kaune?

Kaip išsirinkti kokį automobilį nuomotis Kaune?

Turbūt nėra nei vieno žmogaus, kuriam nepatinka keliauti, o ypač patogiu komfortišku automobiliu. Todėl automobilių nuoma įgauna vis didesnį pagreitį ne tik keliautojų tarpe, bet ir tarp žmonių, kuriems reikalinga transporto priemonė kasdieninėms kelionėms į darbą ir iš jo. Priklausomai nuo jums reikalingo komforto, galite rinktis bet kurios klasės automobilį. Tad trumpai apžvelgsime galimus automobilių […]

Kada reikia refinansuoti paskolas?

Kada reikia refinansuoti paskolas?

              Asmeninės paskolos refinansavimas leidžia pakeisti esamą paskolą nauja paskola, kuri gali turėti naują palūkanų normą arba patikslintą grąžinimo grafiką. Refinansavimas gali būti geras pasirinkimas, jei palūkanų normos sumažėjo arba yra mažesnės už dabartinę palūkanų normą, arba jei reikia pratęsti grąžinimo terminą. Užsitikrinę mažesnę palūkanų normą refinansavimu sumažinsite skolinimosi išlaidas, todėl apskritai už asmeninę paskolą […]

Kaip sutaupyti perkant miegamojo baldus?

Kaip sutaupyti perkant miegamojo baldus?

Kai jaučiate, kad jums reikia pertvarkyti namus, vis tiek galite pasiekti sėkmės net ir turėdami nedidelį biudžetą. Nesvarbu, ar jūsų erdvė didelė, ar maža, daugelis tinkamai parinktų baldų gali suteikti jums patogumą, apie kurį svajojate. Gerai yra tai, kad su minimalistine išvaizda galite pasirinkti keletą baldų, bet vis tiek turėti tokį žavų ir patogų stilių […]

Atnaujinta bilietų pardavimo sistema palengvina vasaros keliones: prie sprendimo sukūrimo prisidėjo ir lietuviai

Atnaujinta bilietų pardavimo sistema palengvina vasaros keliones: prie sprendimo sukūrimo prisidėjo ir lietuviai

Vasara – kelionių metas. Ypač didelė apkrova šiuo metu tenka traukiniams, vykstantiems į pajūrį. Praėjusių metų liepą traukinius rinkosi 459 tūkst. gyventojų kai įprastai, rudenį ar žiemą, jų skaičius siekia vidutiniškai apie 400 tūkst. Jau šeštą sezoną skaičiuoja ir papildomas reisas „Pajūrio ekspresas“, suteikiantis keliautojams galimybę pasiekti Palangą, Nidą, Pervalką ir Juodkrantę, tad keleivių vežimo […]