Drifto Pro lygos naujokai santykius aiškinosi Kuršėnų autodrome

1

Drifto Pro lygos naujokai santykius aiškinosi Kuršėnų autodrome

Drifto Pro lygos naujokai santykius aiškinosi Kuršėnų autodrome

Liepos 6 dieną Šiaulių TMC autodrome prasiautė Lietuvos ir Baltijos šalių drifto (šonaslydžio) čempionato Pro lygos etapas. Savaitgalio drifto fiesta susirinkusiai autosporto entuziastų miniai padovanojo įspūdingų momentų ir puikių kovų, o vienoje iš jų rungėsi šių metų aukščiausios lygos debiutantas, „carVertical“ CRM bei „e-mail“ rinkodaros vadovas Paulius Petrauskas.

Savo darbiniame amplua Paulius geriausiai išmano laiškų siuntimo strategiją, tačiau šoninio slydimo varžybose į trasą jis siunčia ryškiai geltoną E36 kartos 3 serijos BMW automobilį. Galinius sportinio BMW ratus suko „Toyota“ gamintojo 4,3 litro V8 variklis su turbokompresoriumi. Solidaus 800 arklio galių rezervo sąlyginai kompaktiškame Kuršėnų autodrome turėjo būti per akis, nors savaitgalis šių metų Pro lygos debiutantui susiklostė toli gražu ne idealiai.

Reikėjo slysti labai techniškai

Anot lenktynininko, treniruočių metu jis atliko 12-14 važiavimų – ieškojo važiavimo būdo, kuris padėtų pasiekti kuo geresnių rezultatų techniškoje trasoje.

„Jau kvalifikacijos metu matėme, kad Kuršėnų trasoje svarbiausia bus važiuoti labai tiksliai – precizika, pataikymas į trajektoriją bei atstumai iki kontrolinių taškų čia yra žymiai svarbiau nei greitis“ – sakė šiemet Pro lygoje debiutavęs Paulius Petrauskas.

Sportininkas nėra naujokas drifte – šia autosporto disciplina jis domisi jau daugiau nei dešimtmetį, tačiau rimčiau į rezultatus ar pasiekimus jis pradėjo žiūrėti kartu su „Urta“ komanda nuo 2021-ųjų.

Poriniuose važiavimuose konkuravo su kitu Pro lygos debiutantu

Kvalifikacijoje geltona BMW „kregždė“ Pauliaus rankose važiavo gerai, nors vietos geresniam rezultatui liko. Užėmęs 12 vietą jis pirmuose poriniuose važiavimuose turėjo konkuruoti prieš lygiavertį varžovą iš Latvijos, Danielį Baumanį, kuriam ne tik šis sezonas, bet ir šis etapas pirmas Pro lygoje.

„Pirmojo porinio važiavimo metu viską padariau gerai – važiavau pirmas, nors ir 16-metis latvis mane atkakliai vijosi. Mums apsikeitus vietomis, važiuodamas paskui varžovą padariau klaidą – leidau variklio sūkiams nukristi į zoną, kurioje nebuvo galios. Turėjau naudoti sankabą bei rankinį, kad išlaikyčiau automobilio slydimą, tačiau tai buvo kritinė klaida, lėmusi mano ankstyvą pasitraukimą iš etapo“ – pasakojo „Urta“ komandos atstovas P. Petrauskas.

P. Petrauskas trečiame šių metų Pro lygos etape liko 11-oje vietoje, o jį nugalėjęs Danielis Baumanis TOP16 važiavimuose įveikė šios trasos etatinį prizininką Simoną Kvietkauską. Latvį TOP8 kovoje sustabdė tik etapo nugalėtojas Aurimas Vaškelis.

Savaitgalį tirštus debesis virš Kuršėnų autodromo pakėlusias varžybas „carVertical“ rinkodaros specialistas P. Petrauskas laiko puikia praktika ir naudinga patirtimi, kuri, anot jo, tikrai padės ateityje. Kitas Pro lygos etapas numatomas rugpjūčio 9-11 dienomis Estijoje, Kulbilohu trasoje.

Rekomenduojame

NaudotosKnygos.lt
Vasaros kelionės elektromobiliu Lietuvoje: kur patogiausia važiuoti atostogoms?

Vasaros kelionės elektromobiliu Lietuvoje: kur patogiausia važiuoti atostogoms?

Vis daugiau Lietuvos gyventojų renkasi keliones elektromobiliais, siekdami ne tik išvengti taršos, bet ir mėgautis komfortišku bei tylesniu važiavimu. Nors ilgesnės kelionės elektromobiliu jau nebėra retenybė, dalis vairuotojų vis dar svarsto ar patogu būtų leistis į tolimesnes keliones po Lietuvą. „Elektrum Lietuva“ elektromobilių produktų vystymo vadovė Laura Doraitė-Gudavičienė pasidalino įžvalgomis apie patogiausias kryptis Lietuvoje vasarą […]


Susisiekimo ministras M. Skuodis apdovanos jubiliejinių „Aurum 1006 km“ lenktynių kvalifikacijos nugalėtojus

Susisiekimo ministras M. Skuodis apdovanos jubiliejinių „Aurum 1006 km“ lenktynių kvalifikacijos nugalėtojus

Penktadienį, liepos 19 d., Palangoje susisiekimo ministras Marius Skuodis apdovanos jubiliejinių, 25-ąjį kartą vykstančių automobilių lenktynių „Aurum 1006 km“ kvalifikacijos nugalėtojus. Šios jau ketvirtį amžiaus vykstančios lenktynės pritraukia automobilių sporto mėgėjus ne tik iš visos šalies, bet ir iš užsienio. M. Skuodis apdovanos automobilių lenktynių „Aurum 1006 km“ kvalifikacijos nugalėtojus. Kvalifikacijos lenktynių metu dalyviai varžosi dėl […]


Elektromobilių įkrovimo stotelių kūrėja „Elinta Charge“ turi naują vadovą

Elektromobilių įkrovimo stotelių kūrėja „Elinta Charge“ turi naują vadovą

Į kitą plėtros etapą elektromobilių įkrovimo stotelių kūrėja ir gamintoja „Elinta Charge“ žengia su nauju vadovu. Įmonės generaliniu direktoriumi paskirtas Vaidas Bielinis, kurio pagrindiniai tikslai bus orientuoti į tvarų bei nuoseklų įmonės augimą, patikimiausių ir technologiškai pažangiausių produktų kūrimą ir kryptingą komandos darbą. Daugiau nei 20 metų verslo plėtros patirtį technologijų ir telekomunikacijų srityse sukaupęs […]


Profesinio mokymo privalumai ir dar vis jį supantys mitai

Profesinio mokymo privalumai ir dar vis jį supantys mitai

Nors profesinis mokymas Lietuvoje sparčiai populiarėja, visuomenėje dar vis vyrauja jį supantys mitai. O tai neretai jauną žmogų nukreipia ne tuo keliu, kurį jis iš tiesų norėtų pasirinkti. „Planuojantys dar šiais metais įstoti į profesinio mokymo įstaigą, tai gali padaryti iki rugpjūčio 5 d. LAMA BPO sistemoje. Tačiau neretai susiduriama su situacijomis, kuomet artimieji bando […]


„Via Baltica“, jūrų ir oro uostų bei kitiems strateginiams transporto projektams Lietuvoje – reikšminga ES parama

„Via Baltica“, jūrų ir oro uostų bei kitiems strateginiams transporto projektams Lietuvoje – reikšminga ES parama

Lietuvos ir tarptautiniam susisiekimui strategiškai svarbaus magistralinio kelio „Via Baltica“ paskutinės atkarpos nuo Marijampolės iki Lenkijos sienos rekonstrukcijai Europos Komisija (EK) šią savaitę papildomai skyrė 48 mln. eurų Europos infrastruktūros tinklų priemonės (Connecting Europe Facility, CEF) lėšų. Užbaigus šią 12 kilometrų ilgio atkarpą, planuojama, kad automagistralė nuo Kauno iki Varšuvos bus visiškai užbaigta jau 2025 […]


Lietuva steigs transporto atašė pareigybę Ukrainoje

Lietuva steigs transporto atašė pareigybę Ukrainoje

Lietuva steigs transporto atašė pareigybę Ukrainoje. Darbą Kyjive esančioje Lietuvos ambasadoje transporto atašė pradės spalio 1 d. Šiam Susisiekimo ministerijos siūlytam nutarimo projektui šiandien pritarė Vyriausybė. Naujoji pareigybė kuriama siekiant stiprinti atstovavimą Lietuvos ekonominiams interesams užsienyje, kurie vis aktualesni vykstant transporto paslaugų eksporto rinkų diversifikacijai, transporto ir logistikos sektoriaus įmonėms ieškant naujų partnerysčių, tiekėjų, žaliavų […]