Draudikai pataria: žiemai nesitraukiant, gali prireikti per snygį išmoktų pamokų

1

Draudikai pataria: žiemai nesitraukiant, gali prireikti per snygį išmoktų pamokų

Praėjusią savaitę snygis sudrumstė visos šalies gyvenimą. Tačiau žiema dar nesitraukia – termometro stulpeliui tai kylant, tai leidžiantis žemyn vasaris Lietuvai atneš pūgas, šaltuką ir atlydį. Draudikai sako, kad pagal žalų skaičių praėjusiai sausio savaitei nėra lygių, ir perspėja, jog dar neatsipalaiduotume ir tinkamai saugotume save bei savo turtą.

Snygio laikotarpiu draudimo bendrovė BTA užfiksavo daugiau nei 50 įvykių, kurių metu buvo apgadintas ar sunaikintas gyventojų turtas, ir kiek daugiau automobilių apgadinimo atvejų. Nors kitomis sausio dienomis įvykių buvo registruojama mažiau dėl karantino suvaržymų, statistiką gerokai pakoregavo gamtos kataklizmu tituluotas snygis. Daugiausiai nelaimingų nutikimų šalies didmiesčiuose – Vilniuje ir Kaune.

„Šio sausio lyginti su ankstesnių metų žiemos mėnesiais negalime, nes jau seniai sulaukėme tiek daug sniego per labai trumpą laiką. Užregistravome nemažai turto žalų – krintančios medžių šakos apgadino namus, kitus statinius, drėgno sniego spaudimo neatlaikė senesni pastatų stogai. Tačiau žalų, susijusių su transportu, yra dar daugiau – kelios dešimtys avarijų, taip pat daug kreipimųsi dėl pagalbos kelyje: užklimpę automobiliai, eismo įvykiai, prašymai ištraukti iš griovio, pusnies ar transportuoti jau apgadintą automobilį“, – vardija bendrovės Ekspertizių skyriaus vadovas Andrius Žiukelis.

Priminė, kaip elgtis ekstremalių situacijų metu

Snygis sutrikdė ne vieno gyventojo kasdienybę ir pridarė rūpesčių. Užkritę medžiai, sulamdyti automobiliai, dingusi elektra – įvykius galima vardinti ir vardinti. A. Žiukelio teigimu, šie nutikimai priminė, kaip elgtis tokių situacijų metu.

„Garsioji snygio savaitė atskleidė, kad žmonės dėl patirto streso kartais nebežino, ką daryti, pavyzdžiui, pamačius ant savo automobilio užvirtusį medį ar varveklių sudaužytus stiklus bei kėbulus. Vieni puola traukti šakas nuo automobilio, valyti sniegą, kiti kaip tik nedaro nieko ir tiesiog laukia atvykstančių tarnybų. Kita išryškėjusi problema – savo technikos būklės pervertinimas, pavyzdžiui, kai tokiomis oro sąlygomis išvažiuojama su vasarinėmis padangomis ar kelyje bandoma nesaugiai lenkti kitą automobilį. Taip pat ir nesirūpinimas savo turtu – snygis jau baigėsi, bet dar ne visi nusivalė sniegą nuo stogų, kuris krenta apgadindamas kitų turtą.

Pirmiausia, reikėtų imtis veiksmų, kurie užkirstų kelią didesniems nuostoliams, o tuomet būtina nepamiršti nufotografuoti automobilio ar kito apgadinto turto, taip užfiksuojant pažeidimus. Viskas priklauso ir nuo konkrečios situacijos. Jei nelaimė, susijusi su vandentiekiu ar elektros energijos tiekimu, reikėtų bandyti išjungti vandens tiekimą, ištraukti iš kištukų prietaisų laidus ir kviesti specialistus, avarinę tarnybą. Kitaip tariant, tokiais atvejais neleisti situacijai dar labiau blogėti. Ne mažiau svarbus akcentas – kuo skubiau užpildyti dokumentus dėl žalos atlyginimo“, – vardija jis.

Pasak eksperto, įvykus nelaimingam atsitikimui, dėl kurio buvo apgadintas ar sunaikintas turtas, apie tai bendruoju pagalbos telefonu 112 būtina nedelsiant pranešti atsakingai valstybės institucijai – policijai, priešgaisrinei gelbėjimo ar avarinei tarnybai dėl gelbėjimo darbų atlikimo, nelaimės aplinkybių bei priežasčių nustatymo.

„Pradėti apgadinto objekto remontą arba naikinti sugadintus daiktus galima tik juos apžiūrėjus draudikams ir su jais susiderinus. Be to, svarbu visada prisiminti, jog jei ant transporto priemonės užkrito varveklis ar sniegas nuslinko nuo stogo, tai už tokią žalą gali atsakyti pastato savininkas – apie tokį įvykį būtina pranešti ir policijai“, – atkreipia dėmesį A. Žiukelis.

Žiemai nesitraukiant, reikia likti budriems

Anot eksperto, dalis įvykių praėjusią savaitę nutiko net nespėjus išvažiuoti į kelius – nulūžusios šakos, krintantis sniegas, ledas ar varvekliai nuo stogų apgadino automobilius. Tokie įvykiai sudarė penktadalį visų registruotų žalų.

„Kasko draudimo atvejų buvo užregistruota 2 kartus daugiau nei paprastai Pagrindinės įvykių kelyje priežastys: per didelis greitis, neįvertintos meteorologinės ir kelio sąlygos, pervertinti vairuotojo gebėjimai bei automobilio būklė. Žalos pridarė ir krintantis sniegas ar ledas nuo priekyje važiuojančių, prastai nuvalytų vilkikų. Žiemai dar nesibaigiant, patartina nuo sunkiasvorių transporto priemonių laikytis atokiau“, – sako A. Žiukelis.

Jo teigimu, panašu, kad žiema iš šalies nepasitrauks dar ir vasarį – sniego sluoksnis nemažėja, laukia šaltukas, po to vėl atlydis. Todėl verta pasirūpinti savo turtu, o to jau išmokė praėjusi savaitė. Pavyzdžiui, jei sniegas laikosi ant stogo, reiktų pasirūpinti sniego valymu – tai darbas, kurį privalo kiekvieno namo ar kito pastato savininkas arba administratorius.

Apie BTA:                

AAS „BTA Baltic Insurance Company“ (BTA) priklauso Vidurio ir Rytų Europos draudimo rinkos lyderei Austrijos „Vienna Insurance Group AG“ (VIG) ir yra didžiausia VIG bendrovė Baltijos regione. Beveik 200 metų veikianti, per 50 įmonių 25-iose šalyse valdanti VIG pirmauja Baltijos šalyse, kur grupės įmonės 2019 m. užima ketvirtadalį ne gyvybės draudimo rinkos. 2019 m. BTA savo draudimo partneriu Lietuvoje pasirinko apie 420 tūkst. privačių bei verslo klientų, su kuriais pasirašyta virš 1 mln. draudimo sutarčių, atlyginta per 57 mln. eurų žalų.

Pranešimą paskelbė: Saulė Bakšė, UAB „Idea Prima“

Kiti skelbimai:
 
Crocs™ Monterey Wedge Womens Black 42,5
 
LORENZO 62-160-32 Black 38
 
Happy Socks Hamburger Multi 9000 36-40
 
Crocs™ Literide Modform Lace Mens Navy/White 47,5
 
ZAXY Talk Sandal Platform 17608 Nude 39

Rekomenduojame

Lietuvos paštas įspėja: beveik trečdalis siuntų iš užsienio atkeliauja su netinkamai nurodytais adresais

Lietuvos paštas įspėja: beveik trečdalis siuntų iš užsienio atkeliauja su netinkamai nurodytais adresais

Kasmet Lietuvą pasiekia milijonai siuntų iš užsienio, tačiau apie 30 proc. jų atkeliauja su netinkamai nurodytu gavėjo adresu – pavyzdžiui,  jis būna nepilnas, nurodyta neegzistuojanti gatvė ir pan. Dažniausiai tokie atvejai pasitaiko su siuntomis iš Kinijos – būtent iš šios šalies siuntų į Lietuvą atkeliauja daugiausiai. Remiantis Lietuvos pašto duomenimis, praėjusiais metais į Lietuvą iš […]

„Capitalica“ plėtos virš 100 mln. eurų dydžio žaliąjį logistikos NT fondą

„Capitalica“ plėtos virš 100 mln. eurų dydžio žaliąjį logistikos NT fondą

SBA grupės investicijų valdymo įmonė „Capitalica Asset Management“ steigia pirmąjį Baltijos šalyse logistikos nekilnojamojo turto (NT) fondą. Lietuvos bankas suteikė veiklos licenciją uždarojo tipo informuotiesiems investuotojams skirtam investiciniam fondui „Capitalica Green Logistics Fund“, kuris investuos į jau pastatytus žaliosios koncepcijos logistikos centrus, esančius prie didžiųjų miestų bei pagrindinių transporto magistralių visame Baltijos regione. Steigiamo fondo […]

Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas: būtina sparčiau gerinti tolimųjų reisų vairuotojų darbo sąlygas

Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas: būtina sparčiau gerinti tolimųjų reisų vairuotojų darbo sąlygas

2021 m. vasario 24 d. pranešimas žiniasklaidai    Komitetas vykdo tęstinę parlamentinę kontrolę dėl kelių transporto vairuotojų darbo sąlygų ir socialinių garantijų. Seimas dar 2019 m. priėmė rezoliuciją „Dėl tolimųjų reisų vairuotojų socialinės padėties gerinimo“ – žengiami pirmieji žingsniai šio sektoriaus skaidrumui užtikrinti. Tačiau profesinių sąjungų atstovai tebevardija kylančias problemas tarp šio sektoriaus darbuotojų ir […]

„Scania“ turi naują vadovą

„Scania“ turi naują vadovą

Švedijos sunkiojo transporto gamintojos „Scania“ valdyba naujuoju „Scania“ generaliniu direktoriumi ir prezidentu paskyrė Christianą Leviną. Jis pakeis iki šiol „Scania“ vadovavusį Henriką Henrikssoną. C. Levinas  perims įmonės vairą nuo 2021 m. gegužės 1 d. C. Šiuo metu jis yra „Volkswagen“ valdomos komercinių transporto priemonių grupės „Traton SE“ („Traton Group“), kuriai priklauso „Scania“, valdybos narys ir […]