DPD grupės pajamos Baltijos šalyse pasiekė 71 mln. eurų, „DPD Lietuva“ viršijo 30 mln. eurų

DPD grupės pajamos Baltijos šalyse pasiekė 71 mln. eurų, „DPD Lietuva“ viršijo 30 mln. eurų

Tarptautinei siuntų pristatymo kompanijai „DPDgroup“ priklausančių bendrovių pajamos Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje 2018 m. išaugo 13 proc. ir sudarė 71 mln. eurų. Lietuvos siuntų rinkos lyderės UAB „DPD Lietuva“ pajamos pirmą kartą peržengė 30 mln. eurų ribą. Tai didžiausios įmonės metinės pajamos per visą veiklos istoriją. Bendrovę daugiausiai augino besiplečianti el. prekybos rinka, eksporto siuntos ir siuntų terminalų tinklo plėtra.

2018 metais UAB „DPD Lietuva“ pajamos viršijo 30 mln. eurų – tai 12 proc. daugiau nei 2017 m.

„Auga el. prekybos rinka, auga kiti segmentai, augame bei plečiamės ir mes. Pernai investavome į savitarnos siuntų terminalų tinklą – metų pradžioje Lietuvoje turėjome 20 terminalų, dabar jų yra jau beveik 70. Be to, daug investavome į IT sistemas, atnaujinome pagrindines kurjerių darbo priemones. Sėkmingiems ir rekordiniams rezultatams nemažai įtakos turėjo ir mūsų ilgalaikė verslo strategija diversifikuoti klientų portfelį, todėl daug dėmesio skyrėme eksportuojančioms bendrovėms. Nemažinti apsukų ketiname ir šiais metais“, – teigia Robertas Vilkaitis, „DPD Lietuva“ generalinis direktorius.

Visose trijose Baltijos šalyse DPD grupės bendrovės pernai investavo beveik 5 mln. eurų, beveik tris kartus daugiau nei 2017 m.

Tinklo ir paslaugų plėtra

„DPD Lietuva“ šalies viduje pristatytų siuntų skaičius pernai augo 7 proc., o eksportas – 27 proc. Be Baltijos šalių, daugiausia siuntų keliavo į Vokietiją, Jungtinę Karalystę ir Lenkiją.

Per savitarnos siuntų terminalus keliaujantys siuntų srautai išaugo 3 kartus, o pajamos – beveik 4 kartus. Pasak R. Vilkaičio, siuntų terminalų tinklas šiemet bus toliau sparčiai plečiamas – vien per pirmąjį š. m. pusmetį planuojama įrengti 20 naujų siuntų terminalų ir išplėsti dalį esamų.

„Svarbus ir sėkmingai startavęs praėjusių metų projektas – „DPD Air Express“ paslauga verslo klientams. Tai skubių siuntų siuntimas oro transportu, kuris leidžia mūsų klientų siuntoms vos per kelias dienas pasiekti 220 šalių 5 pasaulio kontinentuose. Paslauga skirta tiek tradicinio, tiek elektroninio verslo poreikiams tenkinti. Esame įsitikinę, kad tokios naujos alternatyvos tarptautinių siuntų rinkos dalyviai jau laukė ir ši „DPD Lietuva“ paslauga paskatins konkurenciją eksporto siuntų rinkoje“, – sako R. Vilkaitis.

„DPD Lietuva“ yra Lietuvos siuntų rinkos lyderė: Ryšių reguliavimo tarnybos praėjusių metų III ketvirčio duomenimis, „DPD Lietuva“ pagal pajamas, gautas už pašto siuntinių pristatymą, užima didžiausią dalį – daugiau nei 27 proc. rinkos. Per minėtą ketvirtį „DPD Lietuva“ rinkos dalis ūgtelėjo 1 proc. punktu.

9 mln. siuntų per vieną dieną

„DPD Lietuva“ priklauso „DPDgroup“, antrai didžiausiai siuntų pristatymo bendrovei Europoje, kuri pernai gavo 7,3 mlrd. eurų pajamų. Jos per metus išaugo 8 proc.

2018 m. „DPDgroup“ pristatė 1,3 mlrd. siuntų – 7 proc. daugiau nei užpernai. Per vieną dieną pristatytų siuntų skaičius pasiekė 5,2 mln. O vien per „kibernetinį pirmadienį“ – taip vadinama pirmoji darbo diena po juodojo penktadienio išpardavimų – „DPDgroup“ pristatė 9 mln. siuntų, tai visų laikų rekordas.

Vienas pagrindinių „DPDgroup“ augimo variklių – siuntų gabenimas tarp valstybių, kurį lemia sparti el. prekybos plėtra. Grupės mastu eksportas praėjusiais metais augo 14 proc. „DPDgroup“ taip pat teikia vis daugiau aukštos kokybės paslaugų savo klientams: leidžia nuspėti, kokiu metu atvyks siunta, kai kuriose šalyse leidžia pasirinkti konkretų laiką arba gauti siuntą tą pačią dieną.

„DPDgroup“ šiuo metu dirba 75 000 siuntų pristatymo ekspertų, grupės „Pickup“ tinklą sudaro 42 000 siuntų taškai.

Pranešimą paskelbė: Justė Karpavičiūtė, UAB „Gravitas Partners“

Kiti skelbimai:
 
Lakštinė stangrinanti veido kaukė, 25 ml
 
HELLY HANSEN Koppervik Black/Ebony/Grey Fog 45
 
Vagabond Kenova 4457-201 Black 36
 
HELLY HANSEN Seraphina Women's Oatmeal/Natura/Cement 38
 
REIMA Ivalo Black 36

Antialkoholiniai variklio užraktai padės neprarasti vairavimo įgūdžių

Nuo kitų metų pražios įsigalios Susisiekimo ministerijos teiktos pataisos dėl antialkoholinių variklio užraktų naudojimo. Nauja tvarka leis vairuotojams, praradusiems vairuotojo pažymėjimą dėl vairavimo neblaiviam, anksčiau nei nustatytas terminas susigrąžinti vairuotojo pažymėjimą, sutikus su galimybe vairuoti tik tokias transporto priemones, kuriose būtų įdiegti antialkoholiniai variklio užraktai. Vairuotojui, kuris vairavo neblaivus, teismas ar kita nusižengimą nagrinėjanti institucija […]

  Straipsniai »

Seimo SRDK pirmininko pavaduotojo T. Tomilino pranešimas: „Komitetas svarstys, kaip įgyvendinama Seimo rezoliucija dėl tolimųjų reisų vairuotojų“

2019 m. lapkričio 19 d. pranešimas žiniasklaidai Rytoj Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas (SRDK) tęsia parlamentinę kontrolę dėl tolimųjų reisų vairuotojų. 10.45 val. rengiamas pasitarimas dėl komandiruojamų darbuotojų ir kelių eismo transporto vairuotojų darbo sąlygų. „Paaiškėjus skandalingiems faktams dėl kai kurių įmonių veiksmų Norvegijoje, mes norime išgirsti tiesiogiai iš atsakingų institucijų ir tarnybų, kaip […]

  Straipsniai »

Trišalėje taryboje „Linava“ prognozuoja sunkią situaciją: 35 tūkst. gali likti be darbo

Antradienį vykusioje Trišalėje taryboje pristatyta Lietuvos krovinių vežimo automobiliais sektoriaus konkurencingumo ekonominė analizė: baiminamasi, kad mokestiniai perversmai daugybę mažų transporto įmonių pasmerks bankrotui, o situacija kelių transporto sektoriuje taps nevaldoma. Trišalės tarybos nariams buvo pateikta Lietuvos krovinių vežimo automobiliais sektoriaus konkurencingumo ekonominę analizė, kurią pristatė jos autorė, Baltijos tyrimų ir plėtros instituto (Baltic Institute for […]

  Straipsniai »

Susisiekimo ministras nevengia susitikti su Liberalų ir TS-LKD frakcijomis

Informuojame, kad Susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius nevengia susitikti su Liberalų ir TS-LKD frakcijomis Seime. Susisiekimo ministras dėl netikėtai pasikeitusios darbotvarkės susitikimą su Liberalų frakcijos seniūne Viktorija Čmilyte-Nielsen sutarė nukelti į trečiadienį 9.00 val.  Su TS-LKD frakcijos seniūnu Gabrieliumi Landsbergiu tartasi susitikti trečiadienį 9.30 val. arba ketvirtadienį 9.00 val. Dėl tikslaus laiko laukiama atsakymo iš TS-LKD […]

  Straipsniai »