DPD Baltijos šalyse paštomatų tinklą plės daugiau nei 2 kartus: sparčiausia plėtra numatyta Lietuvoje

DPD Baltijos šalyse paštomatų tinklą plės daugiau nei 2 kartus: sparčiausia plėtra numatyta Lietuvoje

Atsižvelgdamos į itin sparčiai augančią e-komerciją ir karantino įtaką žmonių įpročiams, DPD bendrovės Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje planuoja sparčią paštomatų plėtrą. Per 2020-2021 metus turimą paštomatų tinklą planuojama išplėsti beveik 2,5 karto – iki 641 paštomato. 7,3 mln. EUR – tiek lėšų bus skirta šiai plėtrai ir tai bus didžiausia DPD investicija į infrastruktūrą per visą 21 metų įmonės veiklos istoriją. Antra didžiausia investicija buvo 6,5 mln. EUR į automatizuotą tarptautinį siuntų skirstymo terminalą Kaune.

„Didėjant žmonių, apsiperkančių e. parduotuvėse skaičiui, auga ir jų poreikis siuntas atsiimti paštomatuose. Dar pernai „DPDgroup“ užsakymu atlikta ES gyventojų apklausa atskleidė, kad net 55 proc. Lietuvos gyventojų renkasi pristatymą į paštomatus, kai, tuo tarpu, Europos vidurkis siekia tik 13 proc. Šios tendencijos mums nurodo kryptį, kuria turime plėsti savo paslaugas – būtent todėl priėmėme sprendimą rekordinei paštomatų tinklo plėtrai Baltijos šalyse“, – teigia Robertas Vilkaitis, DPD generalinis direktorius Baltijos šalyse.

Didžiausia plėtra – Lietuvoje

Lietuvoje paštomatų tinklas bus didinamas daugiausiai (beveik 3 kartus) ir 2021 m. viduryje sieks 235. Dar šiemet esamą paštomatų tinklą šalyje planuojama išplėsti dvigubai – iki 165. Šį kartą dėmesys bus skiriamas ne tik didiesiems miestams – plėtra apims ir regionus, įskaitant unikalias vietas, kuriose paštomatų nėra ar, pagal bendrovės turimą informaciją, jaučiamas jų trūkumas.

Planuojama, kad didžioji dalis naujų paštomatų bus statoma prie prekybos centrų ir kitų nuolatinių žmonių susibūrimų vietų, tačiau bendrovė yra atvira ne tik mažmeninės prekybos tinklų lokacijoms.

„Siuntų pristatymas per kurjerius vis dar išlieka populiariausiu pristatymo būdu, šiuo metu sudarančiu per 70 proc. visų siuntų pristatymų, ties kuriuo kasdien dirba daugiau nei 500 kurjerių. Vis dėlto, jau keletą metų stebime stabilų e-komercijos augimą bei tai, kad tiek verslo, tiek privatūs klientai vis dažniau naudoja paštomatų paslaugą, kuri yra ne tik pigesnė ir patogesnė, bet ir ekologiška“, – pažymi R. Vilkaitis.

Paštomatų fenomenas Baltijos šalyse

Anot R. Vilkaičio, lyginant Lietuvos e-komercijos apimtis su Europos, prekyba elektroninėje erdvėje mūsų šalyje siekia statistinį vidurkį, o paslaugų infrastruktūros – paštomatų apimtimis rinkoje – esame unikalūs.

„Čia galimai išsiskiriame savo šiaurietišku būdu bei smulkaus verslo bendruomene ir su tuo susijusiomis tradicijomis, tad turime mažiau noro bendrauti nei, pavyzdžiui, piečiau esančiose šalyse, nes panašu, kad Lietuvoje prigyja visi gerai veikiantys sprendimai, kur nereikia žmogaus – paštomatai, taromatai, savitarnos kasos ir kiti“, – teigia DPD generalinis direktorius Baltijos šalyse.

„DPDgroup“ užsakymu atlikta ES gyventojų apklausa taip pat atskleidė, kad žmonės labiausiai vertina patogumą – internetu užsakytas prekes gauti į namus pasirinktą valandą, siuntos kelią sekti realiu laiku, ar pakeliui į/iš darbo ją atsiimti iš paštomato.

„Planuojame ir toliau išlikti siuntų pristatymo lyderiais Lietuvoje, bet neeilinė karantino situacija, neaiškumas dėl ateities ir staigus vartotojų įpročių pokytis smarkiai pakoregavo iki tol planuotą nuoseklią plėtrą. Dar iki karantino verslas-klientui (B2C) ir verslas-verslui (B2B) klientų segmentų santykis buvo 30 proc. ir 70 proc., o karantino metu šis santykis apsivertė ir siekė 60 proc. ir 40 proc. Karantinui pasibaigus šis santykis šiek tiek sumenko, tačiau neabejojame, kad paskutiniai pokyčiai dėl COVID19 išliks ilgalaikėje perspektyvoje“, – įžvalgomis dalinasi R. Vilkaitis.

Tyrimo „E-shopper barometer Global report“ duomenys. Šį tyrimą „DPD group“ užsakymu atliko „Growth from Knowledge“. 2019 m. gegužės-liepos mėnesiais apklausti 24,225 žmonės 21 Europos valstybėje, Lietuvoje apklausta 800 asmenų.

Apie „DPD Lietuva“:

UAB „DPD Lietuva“ yra tarptautinės siuntų pristatymo grupės „DPDgroup“ dalis. Įmonė yra siuntų pristatymo / kurjerių verslo Lietuvoje lyderė. „DPD Lietuva“ paslaugos – siuntų pristatymas visoje Europoje ir nuolat plečiamas „Pickup“ savitarnos terminalų tinklas. „DPD Lietuva“ tinkle šiuo metu dirba per 600 darbuotojų.

Apie „DPDgroup“:

„DPDgroup“ yra antras didžiausias tarptautinis siuntų pristatymo tinklas Europoje. Grupėje dirba daugiau kaip 75 000 siuntų pristatymo ekspertų, yra įrengta daugiau kaip 32 000 „Pickup“ siuntų taškų. Kasdien „DPDgroup“ į 230 šalių pristato 4,8 milijonus siuntų. Per 2018 metus buvo pristatyta per 1,3 mlrd. siuntų visame pasaulyje. „DPDgroup“ turi tris prekės ženklus visoje Europoje: DPD, „Chronopost“ ir SEUR.

„DPDgroup“ priklauso „GeoPost“, kurios pajamos 2018 metais siekė 7,3 mlrd. Eur. „GeoPost“ yra kontroliuojančioji kompanija, kurią valdo „Le Groupe La Poste“.

Pranešimą paskelbė: Rita Rauluševičiūtė, UAB „Gravitas Partners“

Kiti skelbimai:
 
Bio Phyto Mild Facial Cleanser Veido prausiklis, 250 ml
 
TOMMY HILFIGER 15-39-01-5 Black 01 44
 
AUDIMAS Švelnaus mod.polo maršk.ilg.rank. 2021-571 Navy Blazer S
 
Este 83-28-05-8 Black 37
 
Camper Courb K300289 Blue 46

Rekomenduojame

Pandemijos iššūkių kupinais metais „Scania Lietuva“ išlaikė stabilią poziciją rinkoje

Pandemijos iššūkių kupinais metais „Scania Lietuva“ išlaikė stabilią poziciją rinkoje

„Scania Lietuva“ pernai išlaikė turėtą poziciją sunkiojo transporto pardavimo segmente – ji užima 9 proc. rinkos. Lietuvoje įregistruota 360 naujų „Scania“ sunkvežimių. 2020-aisiais sunkiojo transporto rinka, lyginant su ankstesniais metais, smuko net 45 proc. Pasak įmonės „Scania Lietuva“ regiono vadovo Dariaus Snieškos, tam įtakos turėjo ir pandemija, ir Mobilumo paketas. Iš viso pernai Lietuvoje įregistruota […]

Ar verta persėsti į hibridinį automobilį?

Ar verta persėsti į hibridinį automobilį?

Per pirmojo karantino piką pavasarį – kovo-balandžio mėnesiais gatvėse buvo žymiai mažiau praeivių ir transporto. Pravėrę langą galėjome džiaugtis tyla ir švaresniu oru. Šiuo metu miestų gatvėse vėl garsiai riaumoja automobiliai ir girdimas triukšmas skatina susimąstyti: ar įmanoma patogiai keliauti kur kas tylesnėmis ir aplinkai draugiškesnėmis transporto priemonėmis? Pasirodo, ant dviračio sėsti nebūtina. Alternatyva įprastiems […]

Seimo nario Eugenijaus Sabučio pranešimas: „Valstybės vizija – pėsčiomis, elektromobiliu ir ekologišku autobusu per duobėtas gatves ir žvyrkelius?“

Seimo nario Eugenijaus Sabučio pranešimas: „Valstybės vizija – pėsčiomis, elektromobiliu ir ekologišku autobusu per duobėtas gatves ir žvyrkelius?“

2021 m. sausio 19 d. pranešimas žiniasklaidai   Viešojoje erdvėje nuolat atsiranda pasvarstymų, nuomonių ir komentarų dėl lietuvių nenoro išsižadėti savo nuosavų transporto priemonių, nors jų sukeliama tarša neabejotinai kenkia žmonių sveikatai. Lietuvos gyventojai automobilių (ypač senų, taršių ir galingų) vis dar neatsisako, nors dėl jų miršta daugiausia žmonių tarp išsivysčiusių valstybių. Publikacijų ar komentarų […]

M. Skuodis atšaukė iš pareigų VĮ „Oro navigacija“ vadovą

M. Skuodis atšaukė iš pareigų VĮ „Oro navigacija“ vadovą

Susisiekimo ministras Marius Skuodis antradienį, sausio 19 d., iš pareigų atšaukė VĮ „Oro navigacija“ generalinį direktorių Marių Beliūną. Šios oro transporto infrastruktūros įmonės vadovu M. Beliūnas ministro Jaroslavo Narkevičiaus buvo paskirtas pernai rugsėjį.  Įsakymą dėl „Oro navigacijos“ vadovo atšaukimo ministras pasirašė antradienį.  „Įmonės valdyba išreiškė nepasitikėjimą vadovu ir nematė galimybės dirbti su juo toliau, išsiskyrė […]