Didžiausia investicija į naują ir ekologišką transportą ,,Jonavos autobusai” istorijoje

1

Didžiausia investicija į naują ir ekologišką transportą ,,Jonavos autobusai” istorijoje

Šiandien, rugsėjo 15-ąją  Jonavos autobusų stotyje šventė. Valdžios atstovams ir visuomenei pristatyti naujai gauti elektriniai autobusai, kurių Jonavoje vis daugėja.   

Šiais metais įmonė kartu su savivaldybės parama bei Europos sąjungos lėšomis į viešo transporto atnaujinimą investavo rekordinę sumą.   

,,Jonavos autobusai priartėjo prie finišo tiesiosios. Anksčiau pristatėm tris elektrinius autobusus iš dviejų projektų, šiandien pristatomi trečiojo projekto autobusai. Smagu pasidžiaugti, jog tiekėjai įvykdė savo įsipareigojimus ir šiuo metu laukiame į Lietuvą atvykstančio trečio autobuso.   

Reikėtų pasidžiaugti ir tuo, kad šiais metais ,,Jonavos autobusai” atliko didžiausią investiciją į viešąjį transportą savo istorijoje.  Bendra investicijų suma sieks daugiau nei 2 milijonus 200 tūkstančių eurų su PVM. Nors didžiąją dalį lėšų sudaro Europos sąjungos fondų lėšos, tačiau tokia suma mūsų įmonei nemenka, todėl už paramą dėkojame Jonavos rajono savivaldybei, kuri prisidėjo tiek lėšomis, tiek suteiktomis garantijomis.   

Tikiuosi, mes ir toliau atsinaujinsime, eisime į priekį, o tai sąlygos, kad mūsų įmonė ir Jonavos miestas nebus periferijos pakraštyje. Viliuosi, kad mūsų keleiviai pokyčius įvertins teigiamai”, – kalbėjo UAB ,,Jonavos autobusai” direktorius Otaras Urbonas.   

Anot mero Mindaugo Sinkevičiaus, nemenkos investicijos į Jonavos viešąjį transportą labiausiai pasijus keliaujantiems, mat nauji autobusai ne tik neteršiantys aplinkos, bet ir yra patogūs bei šiuolaikiški.   

,,Jei šiuo metu autobusų parkas turi viso 39 autobusus, o iš jų iki metų pabaigos bus septyni elektriniai autobusai, tai, manau, visi suprantame, kad permainų ir nemenkų investicijų reikės ir ateityje. Džiaugiuosi, kad sugebėjome pasinaudoti Europos sąjungos parama ir permainos įgauna pagreitį, bet tai yra ne paskutinės investicijos. Tikėtina, kad investicijas ateityje turėsime atlikti savo sąskaita, turėsime planuoti, kaip veikti efektyviai, galėti pasiskolinti ir savivaldybės vardu garantuoti už paskolas, kad atsinaujinimo procesas nenutrūktu.  

Tikiuosi, kad gyventojai džiaugiasi naujomis transporto priemonėmis keliais aspektais, kad jos ekologiškos, inovatyvios ir patogios važiuoti. 

Dėkoju vadovams, kad projektus sugeba įvykdyti laiku, o tiekėjai pristato autobusus be esminių vėlavimų”, –  pristatymo metu kalbėjo Jonavos meras Mindaugas Sinkevičius   

ISUZU gamintojų atstovės Baltijos šalyse bendrovės „Saločiai ir partneriai“  pardavimų vadovas Vygantas Šulga džiaugėsi, jog Jonavos miestas gražėja, modernėja ir nuolat atsinaujina.  

Šiandien pasidžiaugta į Jonavą atkeliavusiais  „ISUZU Novociti Volt“ elektriniais autobusais. Pagrindinis „ISUZU Novociti Volt“ privalumas – dinamiškumas, manevringumas ir talpumas. Autobusai pritaikyti žmonėms su skirtingomis negaliomis. Pritaikyti vežti keleivius ir karštą vasarą, ir šaltą žiemą.  Esant lengvai autobuso konstrukcijai, vieną kartą įkrautomis baterijomis jis gali nuvažiuoti iki 350 km atstumą. ,,Novociti Volt“ patogus ir vairuotojui – darbo vieta ergonomiška, pritaikyta pagal visus šiuolaikiškus sprendimus.    

Nuo šiandien Jonavoje kursuoja jau šeši elektrobusai, o iki metų pabaigos laukiama atvykstant dar vieno naujo elektrinio autobuso.  

Ekologiškas viešojo transporto priemones bendrovė „Jonavos autobusai“ perka dalyvaudama projektuose, kuriems skiriamas Europos Sąjungos finansavimas. Autobusų parkas investuoja ne tik į elektrinį viešąjį transportą, bet ir į elektrobusų įkrovimo stoteles.   

Pranešimą paskelbė: Marius Gudavičius, Jonavos žinios, UAB

Rekomenduojame

NaudotosKnygos.lt
„Moterų ralyje“ važiuojantys elektromobiliai meta iššūkį mitams

„Moterų ralyje“ važiuojantys elektromobiliai meta iššūkį mitams

Didžiausias Lietuvoje „Moterų ralis“ jau trejus metus iš eilės siūlo dalyvėms važiuoti ir elektromobiliais. „Elektromobilių įskaitoje“ besiregistruojančios moterys drąsiai priima ralio mestą iššūkį ir lygiomis sąlygomis varžosi su bendros įskaitos dalyvėmis. „Nesame vienintelis ralis, kuriame dalyvauja elektromobiliai. Tiesiog mes visus automobilius traktuojame kaip lygius. Tarkime, sudarydami kelio knygą, nerenkame specialaus kelio, kuriame būtų įkrovimo stotelių, […]


Vairuotojai dažnai daro didelę klaidą: kodėl nevalia pavasarį pamiršti automobilio stiklų

Vairuotojai dažnai daro didelę klaidą: kodėl nevalia pavasarį pamiršti automobilio stiklų

Pavasarį vairuotojai ypatingą dėmesį turėtų skirti automobilių stiklų būklei ir jų švarai. Draudikai atkreipia dėmesį, kad šviečiant skaisčiai pavasario saulei geras matomumas kelyje yra itin svarbus. Vairavimo sąlygos, kai spigina saulė, kelyje yra kur kas pavojingesnės nei akinančios kitų transporto priemonių šviesos ar šlapia kelio danga. Dar viena sezoninė problema – stiklo įdaužos, kurios, pasak […]


Vis dar sergame greičio liga: skubame, rizikuojame, tačiau laiko nesutaupome

Vis dar sergame greičio liga: skubame, rizikuojame, tačiau laiko nesutaupome

Ryte ramiai išgėrę kavos sėdate į savo automobilį, saugiai prisegate vaikus, puikiai žinote, kiek laiko truks kelionė iki darželio ar mokyklos, kada atsidursite darbe. Deja, kasdienė šeimos kelione retai atrodo taip idiliškai: ramiai pradėti dieną neleidžia nuolat tarp eismo juostų nardantys, greitį viršijantys, agresyviai kelyje besielgiantys vairuotojai. Specialistai sako, kad vis dar sergame savotiška greičio […]


Seimas pritarė greitesniam transeuropinio transporto tinklo projektų įgyvendinimui

Seimas pritarė greitesniam transeuropinio transporto tinklo projektų įgyvendinimui

2024 m. balandžio 11 d. pranešimas žiniasklaidai (Seimo naujienos ● Seimo nuotraukos ● Seimo transliacijos ir vaizdo įrašai)  Seimas suteikė ypatingos valstybinės svarbos statusą transeuropinio transporto tinklą (TEN-T) Lietuvos teritorijoje sudarantiems projektams. Už tai numatantį Seimo įstatymą (projektas Nr. XIVP-3336(2) ES) balsavo 86 Seimo nariai, susilaikė 4 parlamentarai. Tokiu būdu siekiama paspartinti šios infrastruktūros projektų įgyvendinimą. […]


„Avia Solutions Group” 2023 m. audituoti finansiniai rezultatai – EBITDA augo 36 proc. iki 392 mln. Eur

„Avia Solutions Group” 2023 m. audituoti finansiniai rezultatai – EBITDA augo 36 proc. iki 392 mln. Eur

„Avia Solutions Group“, didžiausia pasaulyje ACMI (orlaivių nuoma su įgula, technine priežiūra ir draudimu) paslaugas teikianti įmonių grupė, pranešė 2023 m. audituotus finansinius rezultatus: grupės grynasis pelnas augo 5,5 karto iki 68,2 mln. Eur., koreguota EBITDA – 36 proc. iki 392 mln. Eur., pajamos – 22 proc. iki 2,3 mlrd. Eur. Daugiausia pajamų bendrovė generavo […]


Lietuvos telkiami transporto ministrai ir tarptautiniai partneriai sutarė stiprinti paramą Ukrainos atstatymui

Lietuvos telkiami transporto ministrai ir tarptautiniai partneriai sutarė stiprinti paramą Ukrainos atstatymui

Šį trečiadienį Trakuose susitikę 30 šalių transporto ministrai,  tarptautinių institucijų ir užsienio šalių atstovai sutarė toliau stiprinti bendradarbiavimą ir tarptautinę paramą Ukrainos transporto infrastruktūros atstatymui. Tarptautinio transporto forumo (ITF) aukšto lygio susitikime transporto lyderiai išreiškė siekį plėtoti naujus logistikos maršrutus ir strategines jungtis su Ukraina, taip pat ketinimus prisidėti prie „CIG4U“ – 2023 gruodį Kyjive […]