Dėl sklandesnio rudens eismo sostinės savivaldybė ir policija suvienijo pajėgas

1

Dėl sklandesnio rudens eismo sostinės savivaldybė ir policija suvienijo pajėgas

Sostinės savivaldybės ir Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovai susitarė – imsis papildomų priemonių ir dės ypatingas pastangas, kad intensyvaus rudeninio eismo pokyčiai ir vilniečiams, ir naujakuriams bei svečiams netaptų iššūkiu.   Rugsėjis kasmet – ypatingo vairuotojų ir kitų eismo dalyvių dėmesio reikalaujantis mėnuo. Po vasaros atostogų sugrįžę vaikai būna išsiblaškę, atpratę nuo intensyvaus eismo, atvyksta daug studentų iš  kitų miestų.
 
„Kad sostinės gatvės taptų saugesnės ir pralaidesnės dirbame nuolat: kasmet atnaujinami ir braižomi nauji koriai, naikinamos juodosios eismo dėmės, diegiamas kryptinis apšvietimas, atnaujinama šviesoforų valdymo sistema, žymimos perėjos specialiais simboliais bei eismą pristabdančiais kalneliais, tiesiasi nauji dviračių takai, siūlomos kombinuotos kelionės ir eilė kitų pakeitimų viešajame transporte. Mums svarbu, kad kiekvienas eismo dalyvis turėtų galimybę laisvai ir saugiai judėti mieste ir tuo pačiu, būtų užtikrinta judėjimo alternatyvos, kad ne automobilis taptų pirmuoju pasirinkimu.“ – sako Administracijos direktoriaus pavaduotojas  Julius Morkūnas.
 
Kaip ir kasmet prasidedant rugsėjui, Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos bei struktūrinių policijos komisariatų pareigūnai ypatingą dėmesį skirs eismo saugumui užtikrinti ‒ perėjoms prie mokyklų, važiavimo kultūrai, A juostos problematikai ‒ viešojo transporto priemonėse įrengtų vaizdo kamerų užfiksuotus vairuotojų daromus pažeidimus (važiavimas A juosta) savivaldybės atstovai perduos pareigūnams, kurie, išnagrinėję gautą medžiagą, pažeidėjus patrauks atsakomybėn. Taip pat bus vykdomos specialiosios alkoholio ir greičio kontrolės priemonės. Susitikimo metu aptartas ir Vilniaus mieste įdiegtų vaizdo stebėjimo kamerų panaudojimas ir efektyvumas stebint viešas erdves ir užtikrinant viešąją tvarką.
 
„Vairuotojai bus raginami būti itin atidūs, ypač važiuojant pro mokyklas ar ikimokyklinio ugdymo įstaigas, o suaugusiems eismo dalyviams bus primintina, kad vaikai seka jų pavyzdžiu, todėl nuolatinis drausmingas ir atsakingas elgesys kelyje – būtinas“, – pažymėjo Vilniaus apskrities policijos viršininkas Saulius Gagas.
 
Šiemet Vilniuje atnaujinta automatizuota šviesoforų valdymo sistema, kuri 2,5 karto greičiau reaguoja į realius transporto srautų pokyčius ir automatiškai parenka tinkamiausią šviesoforų valdymo programą atskiroms sankryžoms bei „žaliesiems koridoriams“.  Didžiausi pakeitimai vasaros metu atlikti vienose iš intensyviausių Vilniaus miesto sankryžų G. Vilko g. – Žalgirio g. sankryžoje, atlikta rekonstrukcija ir šviesoforų valdymo programų korekcijos, taip pat koreguotos G. Vilko g. – Ukmergės g., G. Vilko g. – Molėtų pl. – Mokslininkų g., Konstitucijos pr. ir kitų Vilniaus sankryžų šviesoforų valdymo programos. Siekiant užtikrinti pėsčiųjų saugumą bei nepertraukiamą transporto srautų judėjimą įrengtos požeminės Laisvės ir Pilaitės pr. bei antžeminė Narbuto g. pėsčiųjų perėjos. Padidintas pralaidumas sankryžose, tęsiamas ženklinamas geltonaisiais koriais, šiemet iki rugsėjo 1-osios jau suženklintos 25 naujos sankryžos, o iki metų galo planuojama padaryti tai 53 sankryžose.  Toks ženklinimas skatina vairuotojus neblokuoti sankryžos, taip užtikrinant sklandų transporto srautų pralaidumą.  Skatinama keliauti viešuoju transportu arba pagal kombinuotosios kelionių jungties principą, naudojantis „Statyk ir važiuok“ aikštelėmis.
 
Policijos patarimas vairuotojams – visą dėmesį sukoncentruoti į vairavimą, nesinaudoti mobiliaisiais telefonais bei stebėti šviesoforų signalus, kitas transporto priemones, o įsijungus žaliam šviesoforų signalui – pasiruošti važiavimui, tokiu būdu yra sutaupomos kelios sekundės už Jūsų esantiems vairuotojams. Pasak pareigūnų, dėl „miegančių“ vairuotojų kenčia kiti eismo dalyviai, nes eismo valdymo įrangai fiksuojant didelius tarpus tarp automobilių, žalias šviesoforo signalas yra nutraukiamas bei sutaupytas laikas yra paskirstomas kitoms sankryžos kryptims, tam, kad visas cikle esantis laikas būtų išnaudojamas kuo efektyviau.
 
Nuotraukos – Sauliaus Žiūros.

Pranešimą paskelbė: Sonata Sliekaitė, Vilniaus miesto savivaldybė

Kiti skelbimai:
 
TOMS Popsicles Kid's Alpargata Cadet Blue 28,5
 
Crocs™ Funlab Shark Band Sandal Kids Navy 24
 
ZAXY Looney Tunes Thong 17762 Grey 37
 
Crocs™ Serena Metallic Bar Flip Womens Gold/Black 39,5
 
ZAXY Start V Black/Pink 35,5

Rekomenduojame

Padėjo atgabenti priemones su koronavirusu kovojantiems medikams – sulaukė šmeižto

Padėjo atgabenti priemones su koronavirusu kovojantiems medikams – sulaukė šmeižto

Logistikos įmones valdanti Lietuvos kapitalo bendrovė „Hoptrans“, vykdydama Vyriausybės specialųjį užsakymą, sėkmingai organizavo medicininės apsaugos priemonių, skirtų su koronaviruso infekcija kovojantiems šalies medikams, pervežimą iš Kinijos į Lietuvą. Tačiau sėkmingai įvykdytą medicinos priemonių pervežimo operaciją aptemdė paskleistas šmeižtas ir melas „Hoptrans“ grupės atžvilgiu. Kaip informavo Vytas Volkevičius, vienas iš „Hoptrans“ akcininkų, šiuo metu tai yra […]

Susisiekimo ministerija: automobilių techninę apžiūrą bus galima atlikti vėliau

Susisiekimo ministerija: automobilių techninę apžiūrą bus galima atlikti vėliau

Atsižvelgdama į riziką, susijusią su koronaviruso plitimu, Susisiekimo ministerija keičia privalomosios transporto priemonių techninės apžiūros atlikimo tvarką. Pasibaigus techninės apžiūros galiojimo terminui, ją bus galima atlikti pasibaigus karantino laikotarpiui ir dar 30 kalendorinių dienų po karantino pabaigos. Be to, nustatyti specialūs techninių apžiūrų atlikimo saugumo reikalavimai, jas atliekant karantino metu. „Plintant koronavirusinei infekcijai COVID-19 ir […]

Draudikai stebi pasikeitusias žalų aplinkybes: eismo įvykiai šalia namų, neaiškūs įbrėžimai ir nepastebėtos vagystės

Draudikai stebi pasikeitusias žalų aplinkybes: eismo įvykiai šalia namų, neaiškūs įbrėžimai ir nepastebėtos vagystės

Kovo viduryje šalyje įvedus karantiną, draudikai teigia jau pirmosiomis jo dienomis fiksavę gana ryškius transporto žalų pokyčius. Nors šalies keliuose potencialių situacijų eismo įvykiams lieka vis mažiau, draudimo bendrovės ERGO Lietuvoje specialistai pastebi, kad didelė dalis jų nutinka automobilių stovėjimo aikštelėse. Pastarosiomis savaitėmis taip pat pastebima, kad vairuotojai rečiau gali įvardyti, kada ir kur nutiko […]

Apsaugos nuo koronaviruso rinkinys vairuotojams: kas privalo būti automobilio salone

Apsaugos nuo koronaviruso rinkinys vairuotojams: kas privalo būti automobilio salone

Apsaugos nuo koronaviruso rekomendacijų žmonės turi nepamiršti net ir sėsdami į savo automobilį. Draudikai vairuotojams pataria vengti tiesioginio kontakto su kitais vairuotojais, tarnybų bei degalinių darbuotojais. Šeimos gydytojas ragina nepamiršti, kad apsaugos priemonių nuo koronaviruso būtina turėti ne tik namuose ar darbe, bet ir automobilyje. „Pastaruoju metu itin svarbu kuo mažiau tiesiogiai bendrauti su kitais […]