Dėl sklandesnio rudens eismo sostinės savivaldybė ir policija suvienijo pajėgas

1

Dėl sklandesnio rudens eismo sostinės savivaldybė ir policija suvienijo pajėgas

Sostinės savivaldybės ir Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovai susitarė – imsis papildomų priemonių ir dės ypatingas pastangas, kad intensyvaus rudeninio eismo pokyčiai ir vilniečiams, ir naujakuriams bei svečiams netaptų iššūkiu.   Rugsėjis kasmet – ypatingo vairuotojų ir kitų eismo dalyvių dėmesio reikalaujantis mėnuo. Po vasaros atostogų sugrįžę vaikai būna išsiblaškę, atpratę nuo intensyvaus eismo, atvyksta daug studentų iš  kitų miestų.
 
„Kad sostinės gatvės taptų saugesnės ir pralaidesnės dirbame nuolat: kasmet atnaujinami ir braižomi nauji koriai, naikinamos juodosios eismo dėmės, diegiamas kryptinis apšvietimas, atnaujinama šviesoforų valdymo sistema, žymimos perėjos specialiais simboliais bei eismą pristabdančiais kalneliais, tiesiasi nauji dviračių takai, siūlomos kombinuotos kelionės ir eilė kitų pakeitimų viešajame transporte. Mums svarbu, kad kiekvienas eismo dalyvis turėtų galimybę laisvai ir saugiai judėti mieste ir tuo pačiu, būtų užtikrinta judėjimo alternatyvos, kad ne automobilis taptų pirmuoju pasirinkimu.“ – sako Administracijos direktoriaus pavaduotojas  Julius Morkūnas.
 
Kaip ir kasmet prasidedant rugsėjui, Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos bei struktūrinių policijos komisariatų pareigūnai ypatingą dėmesį skirs eismo saugumui užtikrinti ‒ perėjoms prie mokyklų, važiavimo kultūrai, A juostos problematikai ‒ viešojo transporto priemonėse įrengtų vaizdo kamerų užfiksuotus vairuotojų daromus pažeidimus (važiavimas A juosta) savivaldybės atstovai perduos pareigūnams, kurie, išnagrinėję gautą medžiagą, pažeidėjus patrauks atsakomybėn. Taip pat bus vykdomos specialiosios alkoholio ir greičio kontrolės priemonės. Susitikimo metu aptartas ir Vilniaus mieste įdiegtų vaizdo stebėjimo kamerų panaudojimas ir efektyvumas stebint viešas erdves ir užtikrinant viešąją tvarką.
 
„Vairuotojai bus raginami būti itin atidūs, ypač važiuojant pro mokyklas ar ikimokyklinio ugdymo įstaigas, o suaugusiems eismo dalyviams bus primintina, kad vaikai seka jų pavyzdžiu, todėl nuolatinis drausmingas ir atsakingas elgesys kelyje – būtinas“, – pažymėjo Vilniaus apskrities policijos viršininkas Saulius Gagas.
 
Šiemet Vilniuje atnaujinta automatizuota šviesoforų valdymo sistema, kuri 2,5 karto greičiau reaguoja į realius transporto srautų pokyčius ir automatiškai parenka tinkamiausią šviesoforų valdymo programą atskiroms sankryžoms bei „žaliesiems koridoriams“.  Didžiausi pakeitimai vasaros metu atlikti vienose iš intensyviausių Vilniaus miesto sankryžų G. Vilko g. – Žalgirio g. sankryžoje, atlikta rekonstrukcija ir šviesoforų valdymo programų korekcijos, taip pat koreguotos G. Vilko g. – Ukmergės g., G. Vilko g. – Molėtų pl. – Mokslininkų g., Konstitucijos pr. ir kitų Vilniaus sankryžų šviesoforų valdymo programos. Siekiant užtikrinti pėsčiųjų saugumą bei nepertraukiamą transporto srautų judėjimą įrengtos požeminės Laisvės ir Pilaitės pr. bei antžeminė Narbuto g. pėsčiųjų perėjos. Padidintas pralaidumas sankryžose, tęsiamas ženklinamas geltonaisiais koriais, šiemet iki rugsėjo 1-osios jau suženklintos 25 naujos sankryžos, o iki metų galo planuojama padaryti tai 53 sankryžose.  Toks ženklinimas skatina vairuotojus neblokuoti sankryžos, taip užtikrinant sklandų transporto srautų pralaidumą.  Skatinama keliauti viešuoju transportu arba pagal kombinuotosios kelionių jungties principą, naudojantis „Statyk ir važiuok“ aikštelėmis.
 
Policijos patarimas vairuotojams – visą dėmesį sukoncentruoti į vairavimą, nesinaudoti mobiliaisiais telefonais bei stebėti šviesoforų signalus, kitas transporto priemones, o įsijungus žaliam šviesoforų signalui – pasiruošti važiavimui, tokiu būdu yra sutaupomos kelios sekundės už Jūsų esantiems vairuotojams. Pasak pareigūnų, dėl „miegančių“ vairuotojų kenčia kiti eismo dalyviai, nes eismo valdymo įrangai fiksuojant didelius tarpus tarp automobilių, žalias šviesoforo signalas yra nutraukiamas bei sutaupytas laikas yra paskirstomas kitoms sankryžos kryptims, tam, kad visas cikle esantis laikas būtų išnaudojamas kuo efektyviau.
 
Nuotraukos – Sauliaus Žiūros.

Pranešimą paskelbė: Sonata Sliekaitė, Vilniaus miesto savivaldybė

Kiti skelbimai:
 
Evelatus Apple iPhone 4/4s
 
Rašalas Epson T2633 XL magenta Claria | 9,7 ml | XP-600/700/800
 
Evelatus Samsung A40 Gradient Glass Case 2 Bubble Gum
 
Mocco 3D Silicone Back Case For Mobile Phone Giraffe Samsung A510F Galaxy A5 (2016) Black
 
Blun DIAMOND ultra thin silicone back cover case for Samsung J530F Galaxy J5 (2017) with Rose gold frame
Pavojingi siuntiniai Lietuvos keliuose – kas gresia už neteisingą jų transportavimą?

Pavojingi siuntiniai Lietuvos keliuose – kas gresia už neteisingą jų transportavimą?

Dėl itin sparčiai populiarėjančių įvairių buitinių ir pramoninių elektronikos prietaisų Europos ir tuo pačiu Lietuvos keliuose kasdien keliauja vis daugiau įvairių kategorijų pavojingų krovinių (ADR), kurie, nesilaikant reikalavimų, gali sukelti itin skaudžių pasekmių. Todėl tiek draudikai, tiek teisininkai atkreipia įvairius pavojingus krovinius siunčiančių verslų ir siuntų bendrovių dėmesį į kuo atsakingesnį jų vertinimą ir transportavimą, […]

  Straipsniai »
Sostinės Kareivių gatvėje – naujas dviračių takas

Sostinės Kareivių gatvėje – naujas dviračių takas

Palei Kareivių gatvę, tarp Kareivių ir Žirmūnų gatvių sankryžos, nusidriekė naujas beveik kilometro ilgio dviračių takas. Šioje tako atkarpoje paklotas raudonas asfaltas, įrengtas naujas dviračių tako apšvietimas, šaligatviai, atliktas ženklinimas. Naujas raudono asfalto takas tapo taip reikalinga jungtis su Eurovelo taku palei Nerį, kurį jau spėjo pamėgti daugelis dviratininkų. Tako įrengimui savivaldybė skyrė apie 250 […]

  Straipsniai »

Baigta rekonstruoti magistralės „Via Baltica“ dalis – Panevėžio aplinkkelis

Gerinant eismo sąlygas magistralėje „Via Baltica“, baigtas rekonstruoti apie 22 km ilgio Panevėžio aplinkkelis. Jis praplatintas nuo 2 iki 3 eismo juostų, dėl reversinio eismo organizavimo sudarytos greitkeliui artimos eismo sąlygos. „Magistralėje „Via Baltica“ atlikti darbai ypač svarbūs eismo saugai ir važiavimo komfortui. Svarbiausioje šalies magistralėje Šiaurės–Pietų kryptimi sudarytos sąlygos važiuoti greičiau, kartu sumažinant eismo […]

  Straipsniai »
Dar vienas naujas skyrius „Porsche“ istorijoje – atidaryta „Taycan“ gamykla

Dar vienas naujas skyrius „Porsche“ istorijoje – atidaryta „Taycan“ gamykla

Nuo „Mission E“ koncepcijos pristatymo 2015 m. Frankfurto automobilių parodoje iki pirmojo serijinės gamybos elektrinio „Taycan“ modelio praėjo mažiau nei 48 mėnesiai. Šią savaitę daugiau nei trijų šimtų politikos, verslo ir žiniasklaidos atstovų akyse „Porsche“ atvertė dar vieną naują skyrių gamintojo istorijoje – atidarė pirmajam elektromobiliui „Taycan“ skirtą gamybos liniją. „Elektromobilis „Taycan“ yra naujoji „Porsche“ […]

  Straipsniai »