„Busworld Europe“ parodoje naujos kartos miesto autobuso „Scania Citywide“ premjera

„Busworld Europe“ parodoje naujos kartos miesto autobuso „Scania Citywide“ premjera

Briuselyje vykstančioje didžiausioje pasaulyje keleivinio transporto parodoje „Busworld Europe“ švedų sunkiojo transporto gamintoja „Scania“ pirmą kartą pristatė naujos kartos elektra varomą autobusą „Scania Citywide“ miesto ir priemiesčių maršrutams. Naujasis autobusas itin patrauklus visoms rinkoms ir skirtingų poreikių vartotojams, nes gali būti varomas ir kitais alternatyviais bei tradiciniais degalais.

„Mes didžiuojamės galėdami klientams pasiūlyti plačiausią alternatyvių degalų pasirinkimą, kurį ką tik dar labiau praplėtėme pristatę modernų elektrinį autobusą. Naujasis „Scania Citywide“ kurtas prioritetą teikiant dviems kriterijams – maksimaliam eksploatavimo laikotarpiui ir ekonomiškumui, kurie itin svarbūs miestų transporto valdytojams ir operatoriams“, – sako Ramūnas Saveikis, „Scania Lietuva“ pardavimų direktorius.

Elektrinė autobuso versija komplektuojama su galingu 300 kW galios elektros varikliu. Keturios baterijos sumontuotos stoge ir tiek pat galinėje dalyje, tokiu būdu sumažinant svorio centrą ir pagerinant autobuso manevringumą.

Autobusas su šia įranga gali įveikti 80-150 kilometrų. Toks atstumas yra pakankamas daugumai miesto ir priemiesčių maršrutų. Gamintojo teigimu, Švedijoje atlikti bandymai parodė, jog didžiausias efektyvumas pasiekiamas naudojant greito įkrovimo įrenginius pantografus, montuojamus galinėse maršruto stotelėse, kuriose autobusai pilnai įkraunami per mažiau nei 10 minučių.

Išskirtiniu ekonomiškumu pasižymi ne tik elektriniai „Scania Citywide“ varikliai. Dujiniai šio autobuso varikliai leidžia sumažinti degalų sąnaudas palyginus su šiuo metu naudojamu „Scania Citywide“ autobuso modeliu net iki 15 proc.

Dėl didesnės galios ir dizaino sprendimų naujieji autobusai tapo dar talpesni. Juose nuo šiol gali keliauti iki 100 keleivių, kurie neabejotinai atkreips dėmesį į erdvės pojūtį ir natūralios dienos šviesos privalumą. Jį suteikia didesni langai. Malonius pajūčius dar labiau sustiprina interjere vyraujančios šviesios spalvos.

Naujovės pritaiktyos ne tik keleivių, bet ir vairuotojo patogumui. Patobulintoje darbo vietoje patogiau išdėstyti pedalai, skirta daugiau vietos kojoms. Naujajame „Scania Citywide“ daugiau pasirinkimų ir vairo bei vairuotojo sėdynės padėties nustatymui, pagerintas matomumas bei prietaisų pasiekiamumas.

Visi pagrindiniai naujojo „Scania Citywide“ autobuso komponentai, tokie kaip varikliai ir baterijos, bendra elektros sistema, yra sukurta „Scania“ gamykloje. Tai leidžia optimizuoti transporto priemonės efektyvumą ir užtikrinti lengvesnę techninę priežiūrą bendrovės servisuose visame pasaulyje.

—–

„Busworld Europe“ yra didžiausia Europoje keleivinio transporto paroda, organizuojama kas dvejus metus nuo 1971 m. Belgijoje. Šešias dienas trunkančiame renginyje su pirmą kartą pasaulį išvystančiomis inovacijomis kasmet atvyksta susipažinti daugiau nei 35 tūkst. lankytojų.

—–

„Scania“ yra viena didžiausių pasaulyje transporto sprendimų teikėjų, kartu su savo partneriais ir klientais kurianti tvarią transporto sistemą. 2018 m. įmonė pardavė 88 000 vilkikų, 8 500 autobusų bei 12 800 pramoninių ir jūrinių variklių. Pardavimų pajamos pernai siekė daugiau nei 12 mlrd. eurų iš kurių apie 20 proc. sugeneravo teikiamos paslaugos.

1891 metais įkurta „Scania“ šiandien veikia daugiau nei 100 šalių ir joje dirba 52 000 darbuotojų. Moksliniai ir eksperimentiniai tyrimai bei naujų produktų vystymas sukoncentruotas Švedijoje ir padaliniuose Brazilijoje bei Indijoje. Tuo tarpu gamyba vyksta Europoje, Lotynų Amerikoje, Azijoje su regioniniuose gamybos centruose Afrikoje, Azijoje ir Eurazijoje.

Nuo 2001 m. veikianti „Scania Lietuva“ prekiauja „Scania“ produktais, atlieka jų techninį aptarnavimą ir remontą Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose, taip pat teikia produktų įsigijimo finansavimo paslaugas.

Pranešimą paskelbė: Neringa Petrauskaite, We are marketing, UAB

Kiti skelbimai:
 
Crocs™ Crocs LED CUPCAKE G0656800-MU
 
Crocs™ Crocs LION KING TIMON G0657900-MU
 
Crocs™ Bayaband Sandal Kid's Pink Lemonade 21
 
Teva Midform Universal Women's Hummingbird Gloxinia 38
 
BIOMECANICS 202203 Malva 23

Rekomenduojame

Skrydžiai su vaikais arba kaip tėvams paruošti atžalas kelionei lėktuvu?

Skrydžiai su vaikais arba kaip tėvams paruošti atžalas kelionei lėktuvu?

Šalies aviacijai atgaunant pagreitį, Lietuvos oro uostai sulaukia vis daugiau klausimų apie taisykles, galiojančias keliaujant su vaikais arba nepilnamečių pasiruošimą savarankiškam skrydžiui. Apie tai, kokiais dokumentais būtina pasirūpinti prieš kelionę ir kaip užtikrinti sklandžią vaikų keliavimo patirtį, dalinasi Lietuvos oro uostų Keleivių patirties valdymo skyriaus vadovė Rasa Petraitienė. Galiojantis asmens dokumentas Pastaruoju metu dažniausiai keleivių […]

Visuomenei pristatyti „Rail Baltica“ atkarpos Šveicarija-Žeimiai projektiniai pasiūlymai

Visuomenei pristatyti „Rail Baltica“ atkarpos Šveicarija-Žeimiai projektiniai pasiūlymai

Projektą „Rail Baltica“ vykdančios bendrovės „RB Rail AS“ ir už sekcijos Kaunas-Ramygala detalųjį techninį projektavimą atsakingos Ispanijos kompanijos IDOM atstovai visuomenei pristatė rekomenduojamus projektinius pasiūlymus. Jonavos savivaldybėje vykusio susitikimo metu gyventojams pristatytas globalus „Rail Baltica“ projektas ir jo įgyvendinimo eiga trijose Baltijos valstybėse bei Jonavos rajone esančios atkarpos Šveicarija-Žeimiai projektiniai pasiūlymai, atsakyta į gyventojų klausimus. […]

„DB Schenker“ patalpas naujam biurui Vilniuje išsirinko „Galio Group“ verslo centre „Wave“

„DB Schenker“ patalpas naujam biurui Vilniuje išsirinko „Galio Group“ verslo centre „Wave“

Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Galio Group“ ir logistikos operatorius „DB Schenker“ pasirašė biuro nuomos sutartį. Pasauliniu mastu veikianti kompanija „DB Schenker“ centrinę būstinę perkels iš Trakų rajono į verslo centrą „Wave“, Vilniaus Savanorių prospekto pradžioje. Sandoriui tarpininkavo nekilnojamojo turto paslaugų bendrovė „Colliers International Advisors“. „DB Schenker“ išsinuomojo beveik 1.000 kv. m ploto patalpas verslo centre […]

Svarstoma ginčyti prieštaringai vertinamo Mobilumo paketo nuostatas

Svarstoma ginčyti prieštaringai vertinamo Mobilumo paketo nuostatas

Europos Parlamentui galutinai patvirtinus prieštaringai vertinamą Mobilumo paketą, Susisiekimo ministerija imasi priemonių, siekdama užtikrinti sklandų Lietuvos vežėjų darbą. Tarp svarstomų priemonių – bendras su kitomis šalimis ieškinys Europos Teisingumo Teismui. „Dėkoju Lietuvos atstovams Europos Parlamente, balsavusiems už pataisas ir nepalaikiusiems Mobilumo paketo neigiamų nuostatų. Nesėdėsime sudėję rankas, toliau ginsime Lietuvos interesus ir sieksime ribojančių, diskriminacinių […]