„Busworld Europe“ parodoje naujos kartos miesto autobuso „Scania Citywide“ premjera

„Busworld Europe“ parodoje naujos kartos miesto autobuso „Scania Citywide“ premjera

Briuselyje vykstančioje didžiausioje pasaulyje keleivinio transporto parodoje „Busworld Europe“ švedų sunkiojo transporto gamintoja „Scania“ pirmą kartą pristatė naujos kartos elektra varomą autobusą „Scania Citywide“ miesto ir priemiesčių maršrutams. Naujasis autobusas itin patrauklus visoms rinkoms ir skirtingų poreikių vartotojams, nes gali būti varomas ir kitais alternatyviais bei tradiciniais degalais.

„Mes didžiuojamės galėdami klientams pasiūlyti plačiausią alternatyvių degalų pasirinkimą, kurį ką tik dar labiau praplėtėme pristatę modernų elektrinį autobusą. Naujasis „Scania Citywide“ kurtas prioritetą teikiant dviems kriterijams – maksimaliam eksploatavimo laikotarpiui ir ekonomiškumui, kurie itin svarbūs miestų transporto valdytojams ir operatoriams“, – sako Ramūnas Saveikis, „Scania Lietuva“ pardavimų direktorius.

Elektrinė autobuso versija komplektuojama su galingu 300 kW galios elektros varikliu. Keturios baterijos sumontuotos stoge ir tiek pat galinėje dalyje, tokiu būdu sumažinant svorio centrą ir pagerinant autobuso manevringumą.

Autobusas su šia įranga gali įveikti 80-150 kilometrų. Toks atstumas yra pakankamas daugumai miesto ir priemiesčių maršrutų. Gamintojo teigimu, Švedijoje atlikti bandymai parodė, jog didžiausias efektyvumas pasiekiamas naudojant greito įkrovimo įrenginius pantografus, montuojamus galinėse maršruto stotelėse, kuriose autobusai pilnai įkraunami per mažiau nei 10 minučių.

Išskirtiniu ekonomiškumu pasižymi ne tik elektriniai „Scania Citywide“ varikliai. Dujiniai šio autobuso varikliai leidžia sumažinti degalų sąnaudas palyginus su šiuo metu naudojamu „Scania Citywide“ autobuso modeliu net iki 15 proc.

Dėl didesnės galios ir dizaino sprendimų naujieji autobusai tapo dar talpesni. Juose nuo šiol gali keliauti iki 100 keleivių, kurie neabejotinai atkreips dėmesį į erdvės pojūtį ir natūralios dienos šviesos privalumą. Jį suteikia didesni langai. Malonius pajūčius dar labiau sustiprina interjere vyraujančios šviesios spalvos.

Naujovės pritaiktyos ne tik keleivių, bet ir vairuotojo patogumui. Patobulintoje darbo vietoje patogiau išdėstyti pedalai, skirta daugiau vietos kojoms. Naujajame „Scania Citywide“ daugiau pasirinkimų ir vairo bei vairuotojo sėdynės padėties nustatymui, pagerintas matomumas bei prietaisų pasiekiamumas.

Visi pagrindiniai naujojo „Scania Citywide“ autobuso komponentai, tokie kaip varikliai ir baterijos, bendra elektros sistema, yra sukurta „Scania“ gamykloje. Tai leidžia optimizuoti transporto priemonės efektyvumą ir užtikrinti lengvesnę techninę priežiūrą bendrovės servisuose visame pasaulyje.

—–

„Busworld Europe“ yra didžiausia Europoje keleivinio transporto paroda, organizuojama kas dvejus metus nuo 1971 m. Belgijoje. Šešias dienas trunkančiame renginyje su pirmą kartą pasaulį išvystančiomis inovacijomis kasmet atvyksta susipažinti daugiau nei 35 tūkst. lankytojų.

—–

„Scania“ yra viena didžiausių pasaulyje transporto sprendimų teikėjų, kartu su savo partneriais ir klientais kurianti tvarią transporto sistemą. 2018 m. įmonė pardavė 88 000 vilkikų, 8 500 autobusų bei 12 800 pramoninių ir jūrinių variklių. Pardavimų pajamos pernai siekė daugiau nei 12 mlrd. eurų iš kurių apie 20 proc. sugeneravo teikiamos paslaugos.

1891 metais įkurta „Scania“ šiandien veikia daugiau nei 100 šalių ir joje dirba 52 000 darbuotojų. Moksliniai ir eksperimentiniai tyrimai bei naujų produktų vystymas sukoncentruotas Švedijoje ir padaliniuose Brazilijoje bei Indijoje. Tuo tarpu gamyba vyksta Europoje, Lotynų Amerikoje, Azijoje su regioniniuose gamybos centruose Afrikoje, Azijoje ir Eurazijoje.

Nuo 2001 m. veikianti „Scania Lietuva“ prekiauja „Scania“ produktais, atlieka jų techninį aptarnavimą ir remontą Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose, taip pat teikia produktų įsigijimo finansavimo paslaugas.

Pranešimą paskelbė: Neringa Petrauskaite, We are marketing, UAB

Kiti skelbimai:
 
Lakštinė stangrinanti veido kaukė, 25 ml
 
HELLY HANSEN Koppervik Black/Ebony/Grey Fog 45
 
Vagabond Kenova 4457-201 Black 36
 
HELLY HANSEN Seraphina Women's Oatmeal/Natura/Cement 38
 
REIMA Ivalo Black 36

Patariamoji Taryba padės efektyviau spręsti jūrų transporto sektoriaus problemas

Susisiekimo ministerija inicijuoja Patariamosios Tarybos sukūrimą. Toks sprendimas priimtas po susitikimo su jūrinio transporto sektoriaus ir valstybės institucijų atstovais. Tikimasi, kad Patariamoji Taryba palengvins bendradarbiavimą su jūrine bendruomene bei jūrų sektorių kuruojančiomis institucijomis, leis užtikrinti konstruktyvų dialogą, padės spręsti aktualius jūrinės veiklos reglamentavimo klausimus bei socialines problemas. Patariamoji Taryba sudaroma iš Lietuvos laivų savininkų, jūrininkų, […]

  Straipsniai »
Sportiškiausias Q modelis: naujas „Audi RS Q8“

Sportiškiausias Q modelis: naujas „Audi RS Q8“

Naujas „Audi RS Q8“ yra aukščiausiai Q gamoje esantis modelis. Jis apjungia RS modelių galią su „Premium“ kupė elegancija ir SUV praktiškumu. Naują „Audi RS Q8“ Lietuvoje bus galima užsisakyti jau gruodžio mėnesį. „Pirmą kartą per 25-erius „Audi RS“ modelių istorijos metus mes pristatome didelį SUV kupė su tikro sportinio automobilio genais, – sako Oliveris Hoffmannas, „Audi […]

  Straipsniai »

Patvirtintas „Via Baltica“ ruožo iki Lenkijos sienos rekonstrukcijos specialusis planas

Aktyviai ruošiamasi daugiau nei 40 km magistralinio kelio „Via Baltica“ A5 Kaunas–Marijampolė–Suvalkai ruožo nuo 56,83 iki 97,06 km rekonstrukcijai. Šio „Via Baltica“ ruožo rekonstrukcijos specialiajam planui šiandien pritarė Vyriausybė. Planuojama, kad rekonstrukcijos darbai bus baigti iki 2025 metų pabaigos. A5 kelio Kaunas–Marijampolė–Suvalkai ruožas nuo 56,83 iki 97,06 km atitiks tarptautinius greičio ir saugumo standartus, kurie […]

  Straipsniai »

„Veho“ parduoda „Citroen“ prekybos verslą Baltijos šalyse

Suomijos kompanija „Veho“ parduoda savo estišką dukterinę įmonę „Veho Eesti AS“ įmonei „Auto-Bon Oy“, užsiimančiai „Citroen“ automobilių importu į Baltijos šalis bei „Citroen“ ir „Honda“ pardavimais Estijoje. Ši įmonė yra „Bassadone Automotive Nordic“ grupės dalis. Sandoris yra logiškas „Veho“ ėjimas įgyvendinant plėtros strategiją Suomijoje, Švedijoje ir Baltijos šalyse, koncentruojantis į „Mercedes-Benz“ produktų vystymą.  „Veho“ pasirašė […]

  Straipsniai »