„Bolt“ aktyviai prisideda prie švaresnio Vilniaus: rinktis elektromobilį šiemet pigiau ir pavežėjams, ir keleiviams

„Bolt“ aktyviai prisideda prie švaresnio Vilniaus: rinktis elektromobilį šiemet pigiau ir pavežėjams, ir keleiviams

Europoje pirmaujanti pavėžėjimo platforma „Bolt“ tęsia tvaraus mobilumo paslaugų plėtrą – šiemet dar aktyviau skatina rinktis keliones elektromobiliais ir hibridais. Nuo kovo 1 dienos įmonė pilnai kompensuos komisinį mokestį pavežėjams Vilniuje ir Kaune, vairuojantiems automobilius, kuriems išduoti EV serijos numeriai, šios kelionės bus pigesnės ir keleiviams.

Siekia prisidėti prie švaresnio Vilniaus senamiesčio

100 proc. komisinio mokesčio kompensacija „Bolt“ pavežėjams galios iki šių metų pabaigos visoms kelionėms, atliktoms „Žaliojoje“ kategorijoje su automobiliais, turinčiais EV serijos numerius. „Bolt“ veikia pagal „Žaliąjį planą“ ir yra įsipareigojusi mažinti savo automobilių paliekamą ekologinį pėdsaką, kompensuoti išmetamų teršalų kiekius, išskiriamus pavėžėjimų metu. Imtis šios iniciatyvos taip pat paskatino Vilniaus miesto savivaldybės planas iki 2030 metų senamiestį paversti nuline CO2 išmetimo zona.

„Mūsų platforma besinaudojančių klientų kelionės į Vilniaus senamiestį – vienos dažniausių. Todėl, skatindami elektromobilių ir hibridų plėtrą, siekiame nuosekliai prisidėti prie švaresnio oro šalies sostinėje. Neatmetame galimybės, kad ateityje panašios priemonės gali būti taikomos ir kituose miestuose“, –  sako „Bolt“ Lietuvoje vadovas Andrius Pacevičius.

Kelionės elektromobiliu bus pigesnės

„Bolt“ skelbia, kad nuo kovo 1 dienos kelionės elektra varomu ar hibridiniu automobiliu bus pigesnės. A. Pacevičiaus teigimu, toks sprendimas priimtas siekiant dar aktyviau skatinti keleivius rinktis aplinkai draugiškesnį kelionės būdą. Juolab, kad tvaresnius automobilius renkasi vis daugiau lietuvių. „Regitros“ duomenimis, 2020-aisiais elektromobilių šalyje užregistruota 2,2 karto daugiau, nei užpernai. Europos automobilių gamintojų asociacija (ACEA) skelbia, kad pernai Lietuvoje hibridinių automobilių paklausa išaugo net 147 proc. 

„Akivaizdu, kad visuomenė tampa vis sąmoningesnė aplinkosaugos klausimais, todėl norime suteikti galimybę rinktis ekologiškesnę kelionę, už tai nemokant papildomai. Tikime, kad pamažu ekologiškesni sprendimai taps ne prabanga, o savaime suprantamu, kasdieniu pasirinkimu“, – sako A. Pacevičius.

„Bolt“ tai pat atkreipia dėmesį, kad nuo kovo keisis elektra varomų automobilių kategorijos pavadinimas – ji bus pervadinta į „Žaliąją“. Kad ši kategorija būtų prieinama daugiau pavežėjų, į ją bus įtraukti ne tik pilnai elektriniai, bet ir nedidelės taršos, ne senesni nei 2016-ųjų gamybos hibridiniai automobiliai. Keleiviai „žalias“ keliones galės užsisakyti taip, kaip ir kviesdami bet kurios kitos kategorijos automobilį – naudodamiesi „Bolt“ programėle.

Sėkmingas elektromobilių startas – pajūryje

Iš viso Lietuvos keliais šiuo metu važinėja apie 1000 elektromobilių. Palankesnėmis platformos paslaugų teikimo sąlygomis „Bolt“ tikisi prisidėti prie šio ekologiško transporto populiarumo visoje šalyje.

Pirmasis miestas, kuriame pradėjo veikti elektra varomų „Bolt“ pavežėjų kategorija – Neringa. Labiausiai saugomame Lietuvos pajūrio regione praėjusią vasarą 99,1 proc. „Bolt“ kelionių buvo įvykdytos būtent šios kategorijos aplinkos neteršiančiais automobiliais.

Apie „Bolt“ 

„Bolt“ – Europoje lyderiaujanti susisiekimo platforma, kurios pagrindinis tikslas – įperkamas, patogesnis ir patikimesnis keliavimas mieste. Kompanijos teikiamų paslaugų sąraše – pavėžėjimas ir mikromobilumą gerinantys elektriniai paspirtukai bei dviračiai, maisto į namus ir siuntų pristatymas. „Bolt“  paslaugomis  šiuo metu naudojasi daugiau nei 50 mln. klientų 40 šalių Europoje ir Afrikoje. Įmonė veikia pagal „Žaliąjį planą“ ir yra įsipareigojusi mažinti savo automobilių paliekamą ekologinį pėdsaką, tad kiekviena kelionė su „Bolt“ – draugiška aplinkai. Elektrinių paspirtukų nuomos paslaugas „Bolt“ teikia penkiuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje.

Pranešimą paskelbė: – -, Berta And, UAB

Kiti skelbimai:
 
REIMA Vipellys Lemon Yellow 26-29
 
Camper Iman K400299 Grey 38
 
Crocs™ Crocs CHERRIES G0734300-MU
 
REIMA Vipellys Neon Pink 30-33
 
ALTERCORE Katie Black 40

Rekomenduojame

Lietuvoje jau galima įsigyti ekonomišką iš tinklo kraunamą hibridinį „Tiguan eHybrid“

Lietuvoje jau galima įsigyti ekonomišką iš tinklo kraunamą hibridinį „Tiguan eHybrid“

„Tiguan“ – populiariausią „Volkswagen“ Europoje ir geriausiai parduodamą visureigį Baltijos šalyse – jau galima įsigyti ir su iš elektros tinklo kraunama hibridine pavara, kuri apjungia galingą elektros motorą bei 1,4 l TSI variklį. „Tiguan eHybrid“ galima važiuoti naudojant tik elektrą, tik benziną arba apjungti abiejų variklių galią. Pagrindinis iš tinklo kraunamo „eHybrid“ privalumas yra ypač […]

Pandemijos įtaka: lietuviai per karantiną vairuoja mažiau, estai ir latviai įpročių nepakeitė

Pandemijos įtaka: lietuviai per karantiną vairuoja mažiau, estai ir latviai įpročių nepakeitė

Pandemija pakeitė ne tik visuomenės bendravimo, bet ir vairavimo įpročius. Naujausio tyrimo duomenys rodo, kad 42 proc. Lietuvos gyventojų karantino laikotarpiu mažiau naudojasi automobiliu. Kaimyninėse valstybėse tendencijos priešingos – 57 proc. Estijos ir 48 proc. Latvijos žmonių transporto priemonę vairuoja tiek, kiek ir prieš pandemiją. Tai atskleidė draudimo bendrovės „Gjensidige“ užsakymu „NielsenIQ“ vasario mėnesį atlikta […]

„Audi A6 e-tron concept“ – naujas „e-voliucijos“ etapas

„Audi A6 e-tron concept“ – naujas „e-voliucijos“ etapas

„Audi“ ryžtingai vysto „e-voliuciją“ elektriniame mobilume ir 2021 m. Šanchajaus automobilių parodoje pristato pirmąjį inovacinės elektrinių automobilių šeimos modelį – keturių durelių „Audi A6 e-tron concept“, kurio gamybai bus naudojama visiškai nauja „Premium Platform Electric“ („PPE“) platforma. Jau 2022 metų pabaigoje bus pradėta serijinė C segmento, vėliau – B segmento modelių, turinčių „PPE“ platformą, gamyba. […]

Į miestus grįžtant spūstims, Žemės dienos proga „Bolt“ primena apie aplinkai draugiškus sprendimus

Į miestus grįžtant spūstims, Žemės dienos proga „Bolt“ primena apie aplinkai draugiškus sprendimus

Šalyje atsiveriant vis daugiau verslų ir ugdymo įstaigų, į miestų gatves piko metu grįžta automobilių spūstys, lemiančios oro užterštumą. Siekiant atkreipti dėmesį į tvaresnes kelionės alternatyvas, Europoje pirmaujanti pavėžėjimo platforma „Bolt“ Žemės dienos proga primena, kad gyventojai, rinkdamiesi elektra varomas transporto priemones, prisideda prie aplinkos tausojimo. Eismo užimtumą Vilniuje fiksuojančios navigacinės įrangos „Tom Tom“ programėlės […]