Bendruomenės, savivaldos ir Vyriausybės bendradarbiavimas užtikrina sėkmingą rezultatą

1

Bendruomenės, savivaldos ir Vyriausybės bendradarbiavimas užtikrina sėkmingą rezultatą

Šiaulių miesto savivaldybę pasiekė džiugi žinia iš sostinės – Vyriausybėje buvo išgirsti argumentai dėl efektyvaus projektų įgyvendinimo. Jau prieš keletą metų Šiaulių meras kreipėsi į Ministrą Pirmininką dėl galimybės kooperuoti savivaldos ir valstybės lėšas ir taip maksimaliai paspartinti gyventojams svarbiausius projektus. Artūro Visocko iniciatyva –  sukaupti kuo didesnę konkretiems darbams reikalingų lėšų sumą ir viską užbaigti per maksimaliai trumpą laikotarpį – bus įgyvendinta rekonstruojant dar vieną objektą – Bačiūnų gatvę. Šiai gatvei paskirta visa trūkstama suma – darbus numatoma baigti dar šiemet!

Dar tik pradėjus Bačiūnų gatvės rekonstrukciją, Šiaulių meras Artūras Visockas su Šiauliuose viešėjusiu Ministru Pirmininku Sauliumi Skverneliu aptarė būtinybę kiek įmanoma dažniau naudoti efektyvios statybos praktiką. Šiauliuose jau buvo toks pavyzdys – Šiaulių sporto gimnazijos sporto kompleksas buvo baigtas per ganėtinai trumpą laiką. Šiaulių meras tada prašė prisidėti valstybės lėšomis, kad būtų kuo greičiau atlikta į Rėkyvą vedančios Bačiūnų gatvės rekonstrukcija.

Birželio 1-ąją pasirašytame susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevičiaus įsakyme paskirstytos lėšos keliams, jungiantiems lankytinas ir rekreacines vietoves bei kurortines teritorijas. Bačiūnų gatvei rekonstruoti paskirta visa trūkstama suma – 2 mln. 450 tūkstančių eurų. Šiauliečiams pasisekė dvigubai, nes pusė milijono eurų paskirta prie Rėkyvos ežero paplūdimio vedančios Poilsio gatvės rekonstrukcijai.

Apie 7 kilometrų ilgio Bačiūnų gatvė jungia miesto pagrindinę teritoriją su Rėkyvos seniūnija ir yra sudedamoji vidinio aplinkkelio dalis. Rekonstrukcija buvo suskirstyta į 6 etapus, 2018 metais pavyko sutvarkyti apie kilometro ilgio atkarpą.  Tada Šiaulių meras Artūras Visockas užsibrėžė tikslą – viso likusio ruožo atnaujinimą įgyvendinti per dvejus metus, nes  5–6 metus trunkančiais darbais riboti eismą gatvėje, kuri daugeliui žmonių yra vienintelė susisiekimo galimybė, buvo tikrai prastas pasirinkimas.

Antro ir trečio etapų darbai baigti šį pavasarį, šiuo metu pradedamas IV etapas. Norint likusius du etapus (iki pat miesto ribos) užbaigti dar šiemet, trūko beveik 2,5 mln. eurų sumos.

 „Vertinant pirmųjų etapų finansavimą, galima buvo nesunkiai prognozuoti, kad visa rekonstrukcija užsitęs 5–6 metus. Per tą laiką, brangstant darbams, sąmata galėjo išaugti dar bent 2–4 mln. eurų, taigi, darbo sparta mums – miestui ir valstybei – leido sutaupyti keletą milijonų. Keleto milijonų ekonomija bus gauta tiesiog dirbant efektyviai. Manau, tokio rezultato turėtų būti siekiama visuose projektuose. Bačiūnų gatvės be valstybės finansavimo nebūtume sutvarkę, todėl už konstruktyvų bendradarbiavimą norėčiau padėkoti Ministrui Pirmininkui Sauliui Skverneliui, susisiekimo ministrui Jaroslavui Narkevičiui ir parlamentinei Šiaulių krašto bičiulių grupei. Atskirai „ačiū“ tariu ir Rėkyvos bendruomenei, kuri įrodė, kad yra viena aktyviausių mieste. Prašymą pradėti Bačiūnų gatvės atnaujinimą pasirašė apie 1500 gyventojų  – tai ko ne kas trečias rėkyviškis. Su tokiu palaikymu buvo daug lengviau derėtis dėl projekto įgyvendinimo“, – sakė Šiaulių meras Artūras Visockas.

Pranešimą paskelbė: Vitalis Lebedis, Šiaulių miesto savivaldybė

Kiti skelbimai:
 
Crocs™ Crocs LED CUPCAKE G0656800-MU
 
Crocs™ Crocs LION KING TIMON G0657900-MU
 
Crocs™ Bayaband Sandal Kid's Pink Lemonade 21
 
Teva Midform Universal Women's Hummingbird Gloxinia 38
 
BIOMECANICS 202203 Malva 23

Rekomenduojame

AB „Kelių priežiūra“ stambina kelių tarnybas

AB „Kelių priežiūra“ stambina kelių tarnybas

Siekdama didinti įmonės efektyvumą, kurti vertę darbuotojams, visuomenei ir akcininkui, AB „Kelių priežiūra“ sustambino kelių tarnybas. Iki šiol Lietuvos valstybinius kelius prižiūrėjo 46 kelių tarnybos, o nuo birželio mėnesio jos sustambintos iki 21. Šis žingsnis padės užtikrinti kokybišką kelių priežiūrą ir sklandžius įmonės procesus. „Kelių tarnybų struktūros stambinimas – vienas iš strateginių projektų, kuris leis […]

„Moterų ralyje“ pirmą kartą dalyvaus elektromobilis

„Moterų ralyje“ pirmą kartą dalyvaus elektromobilis

Rugpjūčio 8 d. vyksiančiame „Moterų ralyje“ pirmą kartą dalyvaus elektromobilis. 350 kilometrų iššūkį priėmė „Jaguar“ moterų komanda. Ekipažas pasirinko įspūdingos išvaizdos ir pasaulyje jau spėjusį ne vieną titulą „nuskinti“ visiškai elektrinį miesto visureigį „Jaguar I-Pace“. „Moterų ralio“ viena iš organizatorių Neringa Simson sako, kad elektromobilio atsiradimas „Moterų ralyje“ yra naujas posūkis ralio istorijoje. „Jau kurį […]

Saugos diržu privalu segti ir augintinius: nepaisant saugumo, gresia nelaimės ir nuostoliai

Saugos diržu privalu segti ir augintinius: nepaisant saugumo, gresia nelaimės ir nuostoliai

Išsiruošę į vasaros keliones automobiliu, į jas neretai leidžiamės drauge su savo augintiniais. Tačiau specialistai perspėja – keturkojais transporto priemonėse būtina tinkamai pasirūpinti, antraip šie išvykų palydovai rizikuoja susižaloti, sužeisti kitus arba sukelti eismo įvykius. Policijos pareigūnai antrina – netinkamas gyvūnų automobilyje vežimas gali baigtis ir baudomis, kurios, keliaujant užsienyje, aptemdytų net maloniausius atostogų įspūdžius: […]

Skrydžiai su vaikais arba kaip tėvams paruošti atžalas kelionei lėktuvu?

Skrydžiai su vaikais arba kaip tėvams paruošti atžalas kelionei lėktuvu?

Šalies aviacijai atgaunant pagreitį, Lietuvos oro uostai sulaukia vis daugiau klausimų apie taisykles, galiojančias keliaujant su vaikais arba nepilnamečių pasiruošimą savarankiškam skrydžiui. Apie tai, kokiais dokumentais būtina pasirūpinti prieš kelionę ir kaip užtikrinti sklandžią vaikų keliavimo patirtį, dalinasi Lietuvos oro uostų Keleivių patirties valdymo skyriaus vadovė Rasa Petraitienė. Galiojantis asmens dokumentas Pastaruoju metu dažniausiai keleivių […]