Bendruomenės, savivaldos ir Vyriausybės bendradarbiavimas užtikrina sėkmingą rezultatą

1

Bendruomenės, savivaldos ir Vyriausybės bendradarbiavimas užtikrina sėkmingą rezultatą

Šiaulių miesto savivaldybę pasiekė džiugi žinia iš sostinės – Vyriausybėje buvo išgirsti argumentai dėl efektyvaus projektų įgyvendinimo. Jau prieš keletą metų Šiaulių meras kreipėsi į Ministrą Pirmininką dėl galimybės kooperuoti savivaldos ir valstybės lėšas ir taip maksimaliai paspartinti gyventojams svarbiausius projektus. Artūro Visocko iniciatyva –  sukaupti kuo didesnę konkretiems darbams reikalingų lėšų sumą ir viską užbaigti per maksimaliai trumpą laikotarpį – bus įgyvendinta rekonstruojant dar vieną objektą – Bačiūnų gatvę. Šiai gatvei paskirta visa trūkstama suma – darbus numatoma baigti dar šiemet!

Dar tik pradėjus Bačiūnų gatvės rekonstrukciją, Šiaulių meras Artūras Visockas su Šiauliuose viešėjusiu Ministru Pirmininku Sauliumi Skverneliu aptarė būtinybę kiek įmanoma dažniau naudoti efektyvios statybos praktiką. Šiauliuose jau buvo toks pavyzdys – Šiaulių sporto gimnazijos sporto kompleksas buvo baigtas per ganėtinai trumpą laiką. Šiaulių meras tada prašė prisidėti valstybės lėšomis, kad būtų kuo greičiau atlikta į Rėkyvą vedančios Bačiūnų gatvės rekonstrukcija.

Birželio 1-ąją pasirašytame susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevičiaus įsakyme paskirstytos lėšos keliams, jungiantiems lankytinas ir rekreacines vietoves bei kurortines teritorijas. Bačiūnų gatvei rekonstruoti paskirta visa trūkstama suma – 2 mln. 450 tūkstančių eurų. Šiauliečiams pasisekė dvigubai, nes pusė milijono eurų paskirta prie Rėkyvos ežero paplūdimio vedančios Poilsio gatvės rekonstrukcijai.

Apie 7 kilometrų ilgio Bačiūnų gatvė jungia miesto pagrindinę teritoriją su Rėkyvos seniūnija ir yra sudedamoji vidinio aplinkkelio dalis. Rekonstrukcija buvo suskirstyta į 6 etapus, 2018 metais pavyko sutvarkyti apie kilometro ilgio atkarpą.  Tada Šiaulių meras Artūras Visockas užsibrėžė tikslą – viso likusio ruožo atnaujinimą įgyvendinti per dvejus metus, nes  5–6 metus trunkančiais darbais riboti eismą gatvėje, kuri daugeliui žmonių yra vienintelė susisiekimo galimybė, buvo tikrai prastas pasirinkimas.

Antro ir trečio etapų darbai baigti šį pavasarį, šiuo metu pradedamas IV etapas. Norint likusius du etapus (iki pat miesto ribos) užbaigti dar šiemet, trūko beveik 2,5 mln. eurų sumos.

 „Vertinant pirmųjų etapų finansavimą, galima buvo nesunkiai prognozuoti, kad visa rekonstrukcija užsitęs 5–6 metus. Per tą laiką, brangstant darbams, sąmata galėjo išaugti dar bent 2–4 mln. eurų, taigi, darbo sparta mums – miestui ir valstybei – leido sutaupyti keletą milijonų. Keleto milijonų ekonomija bus gauta tiesiog dirbant efektyviai. Manau, tokio rezultato turėtų būti siekiama visuose projektuose. Bačiūnų gatvės be valstybės finansavimo nebūtume sutvarkę, todėl už konstruktyvų bendradarbiavimą norėčiau padėkoti Ministrui Pirmininkui Sauliui Skverneliui, susisiekimo ministrui Jaroslavui Narkevičiui ir parlamentinei Šiaulių krašto bičiulių grupei. Atskirai „ačiū“ tariu ir Rėkyvos bendruomenei, kuri įrodė, kad yra viena aktyviausių mieste. Prašymą pradėti Bačiūnų gatvės atnaujinimą pasirašė apie 1500 gyventojų  – tai ko ne kas trečias rėkyviškis. Su tokiu palaikymu buvo daug lengviau derėtis dėl projekto įgyvendinimo“, – sakė Šiaulių meras Artūras Visockas.

Pranešimą paskelbė: Vitalis Lebedis, Šiaulių miesto savivaldybė

Kiti skelbimai:
 
Bio Phyto Mild Facial Cleanser Veido prausiklis, 250 ml
 
TOMMY HILFIGER 15-39-01-5 Black 01 44
 
AUDIMAS Švelnaus mod.polo maršk.ilg.rank. 2021-571 Navy Blazer S
 
Este 83-28-05-8 Black 37
 
Camper Courb K300289 Blue 46

Rekomenduojame

Vilniaus TV bokštas rengiamas rekonstrukcijai

Vilniaus TV bokštas rengiamas rekonstrukcijai

Prieš kiek daugiu nei keturis dešimtmečius pastatytas Vilniaus TV bokštas iki šiol nebuvo kapitaliai remontuojamas, tačiau atliktos ekspertizės išvadose teigiama, jog būtina iš esmės rekonstruoti tiek pagrindinę pastato konstrukciją, tiek vidaus infrastruktūros tinklus. Šiuos klausimus šiandien susisiekimo ministras Marius Skuodis nuotoliniu būdu aptarė su AB Lietuvos radijo ir televizijos centro, valdančios šį bokštą, vadovybe.  Šis […]

Pandemija lėktuvus veja į dykumas ir verčia oro uostus žaisti „Lego“ žaidimus

Pandemija lėktuvus veja į dykumas ir verčia oro uostus žaisti „Lego“ žaidimus

Darbo netekusiais ir ant žemės dėl pandemijos priverstais tūpti orlaiviais pernai sparčiausiai pildėsi dykumos ir kitos sausringos vietos visame pasaulyje. Tačiau ir tokiomis sąlygomis nepasižymintys oro uostai Europoje tapo orlaivių masinio parkavimo zonomis. Keliolika orlaivių priglobusio Šiaulių oro uosto direktorė Aurelija Kuezada atkreipia dėmesį, kad net ir be darbo stovintiems orlaiviams būtina nuolatinė priežiūra tam, […]

„Volkswagen“ pernai pavyko viršyti ES keliamus CO2 emisijų tikslus

„Volkswagen“ pernai pavyko viršyti ES keliamus CO2 emisijų tikslus

Remiantis preliminariais duomenimis, 2020-aisiais „Volkswagen“ pavyko ne tik pasiekti, bet ir viršyti Europos Sąjungos (ES) iškeltus naujų parduotų automobilių CO2 emisijos tikslus. Palyginus su 2019-aisiais, pernai parduotų naujų automobilių emisijų vidurkis sumažėjo 22% ir siekė 92 g/km. Puikius rezultatus lėmė išaugę elektromobilių pardavimai – „Volkswagen“ tapo populiariausiu elektromobilių gamintoju ne tik Baltijos šalyse, įskaitant Lietuvą, […]

Draudikai įspėja: atėjus snygiui, vairuotojams teks atsiminti, ko mokėsi

Draudikai įspėja: atėjus snygiui, vairuotojams teks atsiminti, ko mokėsi

Paskelbus apie į šalį atėjusį snygį, kuris truks kelias paras, draudikai perspėja vairuotojus apie pavojus keliuose ir siūlo prisiminti, ko mokėsi vairavimo mokyklose. Prognozuojama, kad iki 30 cm išaugsianti sniego danga, ko Lietuva nematė jau 15 metų, pridarys rimtos žalos keliuose, tad jeigu nėra būtinybės važiuoti, draudikai ragina palikti automobilius stovėjimo aikštelėse, kol orai aprims. […]