„Avia Solutions Group” 2023 m. audituoti finansiniai rezultatai – EBITDA augo 36 proc. iki 392 mln. Eur

2

„Avia Solutions Group” 2023 m. audituoti finansiniai rezultatai – EBITDA augo 36 proc. iki 392 mln. Eur

„Avia Solutions Group“, didžiausia pasaulyje ACMI (orlaivių nuoma su įgula, technine priežiūra ir draudimu) paslaugas teikianti įmonių grupė, pranešė 2023 m. audituotus finansinius rezultatus: grupės grynasis pelnas augo 5,5 karto iki 68,2 mln. Eur., koreguota EBITDA – 36 proc. iki 392 mln. Eur., pajamos – 22 proc. iki 2,3 mlrd. Eur. Daugiausia pajamų bendrovė generavo Europoje (67 proc.), Azijoje (20 proc.) bei Š. ir P. Amerikos regionuose (6 proc.).

Pernai metais aviacijos įmonių grupė toliau tęsė investicijas į orlaivių parką ir papildė jį 27 orlaiviais – iki 200 lėktuvų. Iš viso jame metų pabaigoje buvo: 159 keleiviniai ir 41 krovininis lėktuvas.

2023 m. grupės pajamos iš ACMI paslaugų keleiviniais orlaiviais augo 53 proc. ir siekė 950 mln. Eur. Anot „Avia Solutions Group“ generalinio direktoriaus Jono Janukėno, ženkliai išaugusios paslaugų apimtys rodo, kad daugelis pasaulio lyderiaujančių avialinijų ACMI paslaugas mato kaip integralią savo veiklos dalį, padedančią efektyviau valdyti savo orlaivių parką. Situacija keleivinių orlaivių paslaugų rinkoje rodo, jog aukštus augimo tempus grupė išlaikys ir ateityje.

Pernai „Avia Solutions Group“ tęsė plėtrą Azijos ir Ramiojo vandenyno regione kur veiklą pradėjo „BBN Airlines Indonesia“, o 2024 m. pradžioje grupė įsigijo Australijos oro linijų bendrovę „Skytrans“. Iki 2024 m. pabaigos įmonė planuoja įsteigti dar 4 ACMI paslaugas teikiančias oro linijų bendroves Brazilijoje, Filipinuose, Tailande ir Malaizijoje.

Bendrovė ruošiasi ir toliau plėsti orlaivių parką ir išlaikyti lyderiaujančias pozicijas ACMI paslaugų segmente, kur jaučia didelį rinkos poreikį, o įmonės kuriama infrastruktūra Azijos bei Ramiojo vandenyno regione ir P. Amerikoje leis efektyviai valdyti sezoniškumo iššūkius aviacijoje perkeliant lėktuvus iš vieno regiono į kitą.

„Grupė orlaivius naudos Europoje vasaros sezono piko metu, o žiemos metu lėktuvai bus perkelti į priešingo sezoniškumo regionus. Taip galėsime maksimaliai išnaudoti mūsų orlaivių parko pajėgumus, o mūsų klientai, lyderiaujančios pasaulio avialinijos, gaus orlaivius sezoninio piko laikotarpiu“, – teigia J. Janukėnas.

Amerikos rinka įmonei taip pat viena iš prioritetinių. Bendrovė neseniai pasirašė bendradarbiavimo sutartį su įmone „Impact Investments LLC“, kurios vykdantysis valdybos pirmininkas – buvęs JAV valstybės sekretorius Mike Pompeo. Bendrovė aviacijos grupei teiks strateginės plėtros konsultacijas.

Airijos bendrovė „Avia Solutions Group“ turi biurus Airijoje, JAV, JAE, Lietuvoje, Australijoje, Azijos Ramiojo vandenyno regione ir Pietų Afrikoje. Grupei priklauso tokios visame pasaulyje veikiančios avialinijų bendrovės kaip „SmartLynx Airlines“, „Avion Express“, „AirExplore“, „KlasJet“, „Magma Aviation“. Bendrovė taip pat valdo lėktuvų priežiūros ir remonto paslaugų (MRO) įmonę „FL Technics“, turinčią lėktuvų techninės priežiūros ir remonto angarus Indonezijoje, Jungtinėje Karalystėje ir Lietuvoje bei 100 operatyvinių priežiūros stočių įvairiose šalyse. Tarp grupės įmonių – didžiausias nepriklausomas pilotų mokymo centras „BAA Training“, turintis pilotų mokyklas Ispanijoje, Prancūzijoje, Lietuvoje ir Vietname.

„Avia Solutions Group“ komandą sudaro daugiau kaip 11.700 aukštos kvalifikacijos aviacijos profesionalų visame pasaulyje.

 

Pranešimą paskelbė: Silvija Šileikė, Avia Solutions Group

Rekomenduojame

NaudotosKnygos.lt
Kaune atidaryta nauja Pietrytinio aplinkkelio atkarpa

Kaune atidaryta nauja Pietrytinio aplinkkelio atkarpa

Amaliuose šią savaitę atverta pusantro kilometro atkarpa su naujais viadukais ir žiedinėmis sankryžomis. Tai ženkli dalis pirmajame Pietrytinio aplinkkelio darbų etape. Įgyvendinus visą projektą, naujoji trasa taps patogia ir greita jungtimi tarp A1 ir „Via Baltica“ magistralių. Maža to, apvažiavimas nukraus tranzitinį eismą nuo Petrašiūnų, taip sumažinant oro bei triukšmo taršą. Naujas transporto mazgas „Šių […]


Kelininkai ragina oponuoti Europos iniciatyvai leisti didesnių ir sunkesnių vilkikų eismą

Kelininkai ragina oponuoti Europos iniciatyvai leisti didesnių ir sunkesnių vilkikų eismą

Europos Sąjunga ruošiasi įteisinti didesnių gabaritų ir gerokai sunkesnių vilkikų eismą. Šiam sprendimui jau yra pritaręs Europos Parlamentas, laukia diskusijos Europos Taryboje. Lietuvos kelių sektoriaus verslo ir mokslo organizacijas vienijančios asociacijos „Lietuvos keliai“ vadovas Šarūnas Frolenko įspėja, kad šiam pokyčiui tinkamai nepasiruošus mūsų šalies gali laukti didžiuliai finansiniai praradimai. Sukels spartesnę kelių infrastruktūros degradacijąŠiuo metu […]


2024 m. pirmąjį ketvirtį kas antras lietuvis automobilį pirko lizingu, rinkoje – naujas žaidėjas

2024 m. pirmąjį ketvirtį kas antras lietuvis automobilį pirko lizingu, rinkoje – naujas žaidėjas

Transporto rinkos statistikos ir analizės duomenimis, per pirmuosius tris 2024 m. mėnesius Lietuvoje buvo įregistruotas 7401 automobilis, Latvijoje – 4664, o Estijoje 4716. Lietuvoje 56 proc. automobilių įsigyti lizingu. Tiesa, lyginant su praėjusių metų pirmojo ketvirčio duomenimis, lizingu įsigytų automobilių dalis krito apie 3 proc. Pasak bendrovės „Citadele Leasing“ filialo Lietuvoje vadovo Vaidoto Gursko, šis […]


Tyrimas: automobiliai su galingais varikliais į eismo įvykius patenka dažniau

Tyrimas: automobiliai su galingais varikliais į eismo įvykius patenka dažniau

Neseniai vairuotojo pažymėjimą įgijusiems vairuotojams dažnai patariama rinktis automobilį su silpnesniu varikliu, nes jį bus lengviau vairuoti. Visgi tai nėra visiška tiesa, nes galingesni automobiliai yra daug lengviau valdomi ir turi geresnę stabdžių sistemą. Kadangi nemažai automobilių praeityje yra patyrę apgadinimų, transporto priemonių ataskaitas teikianti įmonė „carVertical“ nusprendė išsiaiškinti, ar automobiliai su galingesniais varikliais dažniau […]


2023 metų Lietuvos oro uostų finansiniai rezultatai: į valstybės biudžetą sumokės 5 mln. eurų dividendų

2023 metų Lietuvos oro uostų finansiniai rezultatai: į valstybės biudžetą sumokės 5 mln. eurų dividendų

2023 metų Lietuvos oro uostų (LTOU) finansiniai rodikliai demonstravo teigiamas tendencijas, didžiausią įtaką jiems darė išaugę bendri skrydžių bei keleivių srautai. 2023 metus tris šalies oro uostus valdanti bendrovė baigė pelningai – grynasis pelnas sudarė 5,5 mln. eurų (2022 m. koreguotas grynasis pelnas buvo 6,6 mln. eurų). Svarbu paminėti, kad 2023 metais LTOU iš valstybės […]


Kelionė po Baltijos šalis: paslaugiausi vairuotojai – estai, lietuviai padėti sustoja rečiausiai

Kelionė po Baltijos šalis: paslaugiausi vairuotojai – estai, lietuviai padėti sustoja rečiausiai

Sugedus automobiliui ar kelyje panorus atlikti nenumatytą manevrą, vairuotojas gali itin greitai sulaukti kitų vairuotojų tolerantiškų veiksmų ir pagalbos. Praėjusį mėnesį atlikta gyventojų apklausa parodė, kad Estijoje gyvena paslaugiausi vairuotojai. Lietuvoje esame mažiausiai linkę sustoti pakelėje padėti kitiems, tačiau dažniausiai užleidžiame į kitą eismo juostą persirikiuojančias transporto priemones. Menkiausios galimybės persirikiuojant sulaukti kitų vairuotojų pagalbos […]