Jei manote, kad kelių eismo taisyklės visur vienodos, esate ne visai teisūs. Draudimo bendrovės „If“ specialistai atkreipia dėmesį, jog net keliaudami po Europą galite susidurti su netikėtais eismo taisyklių skirtumais, apie kuriuos net nesusimąstote.

„Jeigu planuojate automobiliu keliauti po Europą, rekomenduojame pasidomėti kelių eismo taisyklių ypatumais tose šalyse, per kurias drieksis jūsų maršrutas“, – sako draudimo bendrovės „If“ transporto žalų grupės vadovas Dominykas Trimonis.

Anot jo, netikėtumai gali prasidėti jau kaimynėje Lenkijoje: čia leistinas alkoholio kiekis vairuotojo kraujyje yra du kartus mažesnis nei Lietuvoje, o kitose artimose, keliautojų iš Lietuvos pamėgtose šalyse, pavyzdžiui, Slovakijoje, Čekijoje, Vengrijoje ir Rumunijoje, vairuoti išgėrus draudžiama.

Už navigacijos įrenginį – iki 1 500 € bauda

„Kirtę Vokietijos sieną atkreipkite dėmesį į aplinkosaugos reikalavimus. Daugelyje Vokietijos miestų yra taršos apribojimų, pavyzdžiui, į tam tikras miesto dalis galima įvažiuoti tik internetu įsigijus lipduką apie automobilio taršos lygį“, – sako D. Trimonis.

Specialistas atkreipia dėmesį, kad daug vietovių Prancūzijoje lyjant lietui sumažinamas leistinas greitis. Ispanijoje, Italijoje ir Prancūzijoje iš jūsų gali konfiskuoti automobilį, jeigu neturėsite pakankamai pinigų baudai už greičio viršijimą ar nebūsite sumokėję kelių mokesčio. Atkreiptinas dėmesys, kad Italijoje ir Ispanijoje dažnai pasitaiko, jog eismą reguliuoja policininkas, tad svarbu žinoti, ką reiškia pareigūno duodami signalai (kitu atveju sekite aplinkinių vairuotojų elgesį), taip pat pagal ten galiojančias taisykles, jei vairuojate ne savo automobilį, būtina turėti savininko leidimą juo naudotis.

„Atkreipiame dėmesį, koks pavojus gali laukti kelionėje turint navigacijos įrenginį. Dalis šių prietaisų įspėja apie kelyje sumontuotos stacionariuosius greičio matuoklius, tačiau daugelyje šalių tai nelegalu. Ypač didelės, siekiančios 1 500 eurų, baudos dėl šios funkcijos naudojimo kelyje gresia Vokietijoje, Prancūzijoje, Šveicarijoje ir Lichtenšteine“, – pabrėžia transporto žalų grupės vadovas.

Lietuvoje įprastų vaizdo registratorių naudojimas Europos Sąjungoje ribojamas. Pavyzdžiui, vaizdo registratoriai draudžiami Austrijoje ir Liuksemburge, ten už jų naudojimą gali grėsti iki 10 000 eurų bauda ar įkalinimas. Kitose Europos valstybėse jų naudojimas labai apribotas ir galimas tik asmeniniais tikslais, todėl prieš vykstant reikėtų pasidomėti ar verta imti vaizdo registratorių.

Nepamirškite žaliosios kortelės

Draudimo bendrovės „If“ specialistai primena, kad kartu su privalomuoju draudimu gaunama žalioji kortelė yra svarbiausias draudimo dokumentas vykstant į užsienį. „Neturint šio tarptautinio draudimo liudijimo, gali tekti mokėti baudą, kaip neturint draudimo“, – teigia D. Trimonis.

Specialistas taip pat pataria prieš vykstant į kelionę pasidomėti ir papildomomis draudimo paslaugomis: „Iš savo praktikos žinome, kad pravartu turėti pagalbos kelyje draudimą, taip pat pasirūpinti apsauga nuo vagišių ar nuostolių, kurie eismo įvykio metu kiltų jūsų automobiliui.“

2016 m. dėl nuostolių, kuriuos „If“ klientai patyrė arba sukėlė užsienyje, draudimo bendrovė išmokėjo daugiau nei 6 mln. eurų. Dažniausiai nuostolių, susijusių su automobiliais, Lietuvos vairuotojai patiria Vokietijoje, Lenkijoje, Prancūzijoje, Latvijoje, taip pat Rusijoje.

Apie „If“

„If“ yra pirmaujanti ne gyvybės draudimo bendrovė Skandinavijoje ir Baltijos šalyse, turinti daugiau nei 3,6 mln. klientų. 2015 m. jos pajamos iš draudimo veiklos siekė 4,3 mlrd. eurų. „If“ priklauso Suomijos „Sampo“ grupei, vienai didžiausių finansų įmonių grupių Šiaurės Europoje.

Pranešimą paskelbė: Milda Lomsargienė, „If P&C Insurance AS“ filialas

Kiti skelbimai:
 
AUDIMAS Trumpa tampri marginta suknelė 20FL-012 Water Printed XL
 
AUDIMAS Ilgi daugiafunk.paplūdimio šortai 2011-518 Dutch Blue 56
 
AUDIMAS Parka su pašiltinimu THERMORE 2011-407 India Ink L
 
Nike 22-97-15-7 Black 15 42,5
 
AUDIMAS Atsegamas džemp. medv. vidumi 20LT-406 Black XL