Automobilių nuoma: svarbiausios taisyklės

1

Automobilių nuoma: svarbiausios taisyklės

Automobilių nuoma yra puiki paslauga, kuri gali ypač palengvinti mūsų buitį bei suteikti kur kas daugiau galimybių. Vis dėlto, dėmesį verta atkreipti ir į tai, jog ši paslauga yra ta paslauga, kuri neatsiejama nuo daugelio įvairių taisyklių. Ir nors kiekvienas automobilių nuomos punktas pats sprendžia, kokių taisyklių privalės laikytis klientas bei pats paslaugos teikėjas, mes siūlome puikią galimybę susipažinti su pačiomis populiariausiomis taisyklėmis.

Teks mokėti avansą

Viena iš  taisyklių, kurią taiko didėlė dalis autonuomos punktų, yra ta, jog teks mokėti avansą. Koks bus jo dydis, priklauso nuo sumos, kurią teks mokėti už paslaugą, tačiau paprastai jis sudaro maždaug 20 – 30 procentų visos sumos. Gera žinia  ta, jog tam, kad galėtumėte aplikti avansą, jums neteks skubėti į nuomos punktą  – kone visi automobilių nuomos punktai suteikia galimybę avansą pervesti  internetu.

Techninė pagalba kelyje bei pakaitinis automobilis

Savaime suprantama kiekvienas paslaugos teikėjas, kuris teikia vienokią ar kitokią paslaugą įsipareigoja apsaugoti klientą nuo netikėtumų, kurie gali viską sugadinti. Kelionė, kaip žinia, yra vienas iš tų įvykių, kurios metu taip pat gali nutikti įvairiausių netikėtumų, galinčių ne tik sugadinti nuotaiką, bet ir lemti, tai, jog kelionės tikslas nebus pasiektas. Vis dėlto, paslaugos teikėjo pareiga yra dėti visas pastangas tam, kad klientas kelionė tikslą pasiektų. Būtent dėl šios priežasties yra įsipareigojama suteikti techninę pagalbą kelyje bei pakaitinį automobilį.

Pristatyti automobilį į sutartą vietą sutartu laiku, grąžinti automobilį į sutartą vietą sutartu laiku

Dar vienas dalykas, kurį įsipareigoja atlikti tiek paslaugos teikėjas, tiek paslaugos gavėjas yra toks: paslaugos teikėjas turi pristatyti automobilį į sutartą vietą sutartu laiku, tuo tarpu paslaugos gavėjas – pristatyti automobilį sutartą vietą sutartu laiku.

Tačiau taisyklių, kurių teks laikytis žmonėms, nusprendusiems pasinaudoti autonuoma, yra gerokai daugiau, tad jei norite nepatirti jokių staigmenų nusprendę išsinuomoti automobilį, tokiu atveju verta sužinoti dar keletas ypač dažnai sutinkamas taisykles.

Draudžiamas dalyvavimas sportiniuose renginiuose

Dar viena taisyklė, kurios turi laikytis visi tie, kuriuos domina automobilių nuoma, yra tokia: draudžiamas dalyvavimas sportiniuose renginiuose. Dėmesį verta atkreipt į tai, jog nemažai daliai žmonių gali kilti pagunda išsinuomotu automobiliu sudalyvauti sportiniame renginyje. Savaime suprantama, įspūdžiai, ko gero, būtų tikrai šaunūs, tačiau būtina pabrėžti, kad tokį veiksmą draudžiama kone visi automobilių nuomos salonai.

Draudžiamas vartoti alkoholinius gėrimus, psichotropines medžiagas

Tačiau draudimas dalyvauti išsinuomotu automobiliu sportiniuose renginiuose, tikrai nėra vienintelis draudimas, kurį skelbia automobilius nuomojančių įmonių taisyklės. Pasirodo, tokio pobūdžio paslaugas teikiančios įmonės išsinuomotuose automobiliuose draudžia vartoti alkoholinius gėrimus bei psichotropines medžiagas.

Draudžiama vežti krovinius

Prie jau išvardintų draudimų, yra būtina pridėti ir dar vieną: tai – draudimas vežti krovinius išsinuomotu automobiliu.

Už eismo taisyklių pažeidimą – administravimo mokestis

Dar viena ypač populiari taisyklė, kurią tikėtina, tikrai sutiksite tuo atveju, jei norite, kad automobilių nuoma taptų realybe, yra  ta, jog už eismo taisyklių pažeidimą teks mokėti administravimo mokestį. Paprastai jis nėra didelis (siekia nuo kelių iki keliolikos eurų, tačiau yra taikomas kiekvieną kartą pažeidus eismo taisykles).

Žalos administravimo mokestis

Tačiau gali nutikti ir taip, jog bus ne eismo taisyklės pažeistos, o automobilis pateks į eismo įvykį. Tokiu atveju taip pat teks mokėti administravimo mokestį – žalos administravimo mokestį. Tiesa, jis yra net kelis kartus didesnis nei administravimo mokestis už eismo taisyklių pažeidimą.

Išsinuomotą automobilį vairuoti gali tik jį išsinuomavęs žmogus

Dar viena taisyklė, kurią verta žinoti iš anksto ir kurios teks laikytis yra ta, jog išsinuomotą automobilį vairuoti gali tik jį išsinuomavęs žmogus. Na, o jei vis dėlto jį vairuoti norės ir kiti asmenys, tokiu atveju apie tai yra būtina pranešti dar nuomos pradžioje.

Kiti skelbimai:
 
REIMA Sydvest 521590 Navy 122
 
Crocs™ Classic Slipper Charcoal/Charcoal 42,5
 
FILA Vault CMR Jogger CB Low 1010802 Purple/Black 41
 
Crocs™ Reviva Mesh Slip-On Women's Navy/White 36,5
 
Moisture Recovery Treatment Balm Kaukė sausiems plaukams, 250ml

Seimas po svarstymo pritarė transporto priemonės registracijos mokesčio projektui

  Seimas po svarstymo pritarė patobulintam Motorinių transporto priemonių registracijos mokesčio įstatymo projektui Nr. XIIIP-4132(2), kuriuo siūloma reglamentuoti motorinių transporto priemonių apmokestinimo transporto priemonių registracijos mokesčiu tvarką. Mokesčio objektu būtų M1 klasei ar N1 klasei priskirtos motorinės transporto priemonės, išskyrus istorinės motorinės transporto priemonės, kuriai valdytojas atlieka registraciją, išmetamas CO2 kiekis (motorinių transporto priemonių, kurioms […]

  Straipsniai »

Kai gatvės tampa čiuožykla: TOP 3 patarimai, kaip išsilaikyti ant kojų

Kai gatvės tampa čiuožykla: TOP 3 patarimai, kaip išsilaikyti ant kojų Žemę sukausčius šaltukui, svarbu prisiminti, kaip kovoti su žiemos sezono keliamais iššūkiais. Atidumo vėl prireiks ir pėstiesiems, nes, kaip rodo daugiametė statistika, traumų, susijusių su paslydimais, skaičius šaltuoju metų laiku išauga net 60 proc. Žiemą, vyraujant permainingiems orams, plikledis pažįstamą šaligatvį gali paversti pavojinga […]

  Straipsniai »

Susisiekimo ministerija inicijuoja transporto lengvatas Šeimos kortelių turėtojams

Siekdama sudaryti palankesnes sąlygas keliauti gausių šeimų nariams, Susisiekimo ministerija inicijuoja transporto lengvatas Šeimos kortelių turėtojams. Šiuo metu jau parengtas Vyriausybės nutarimo projektas dėl nuolaidų keliaujant reguliarių tolimųjų reisų autobusais. Taip pat derinama, kad nuolaidos būtų taikomos ir keliaujantiems geležinkeliais bei keltais per Kuršių marias. „Transporto lengvatos Šeimos kortelių turėtojams leistų palankiau keliauti gausių šeimų […]

  Straipsniai »

Seimo Energetikos ir darnios plėtros komisija pritarė Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pataisoms

2019 m. gruodžio 12 d. pranešimas žiniasklaidai    Gruodžio 11 d. Seimo Energetikos ir darnios plėtros komisija posėdyje keturiems nariams balsavus „už“ ir trims susilaikius, pritarė Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo Nr. VIII-2043 17 straipsnio pakeitimo įstatymo projektui Nr. XIIIP-3782 ir pasiūlė pagrindiniam, Teisės ir teisėtvarkos komitetui, jį tobulinti, atsižvelgiant į gautas pastabas ir pasiūlymus. Projekto […]

  Straipsniai »