Automobilių nuoma: svarbiausios taisyklės

1

Automobilių nuoma: svarbiausios taisyklės

Automobilių nuoma yra puiki paslauga, kuri gali ypač palengvinti mūsų buitį bei suteikti kur kas daugiau galimybių. Vis dėlto, dėmesį verta atkreipti ir į tai, jog ši paslauga yra ta paslauga, kuri neatsiejama nuo daugelio įvairių taisyklių. Ir nors kiekvienas automobilių nuomos punktas pats sprendžia, kokių taisyklių privalės laikytis klientas bei pats paslaugos teikėjas, mes siūlome puikią galimybę susipažinti su pačiomis populiariausiomis taisyklėmis.

Teks mokėti avansą

Viena iš  taisyklių, kurią taiko didėlė dalis autonuomos punktų, yra ta, jog teks mokėti avansą. Koks bus jo dydis, priklauso nuo sumos, kurią teks mokėti už paslaugą, tačiau paprastai jis sudaro maždaug 20 – 30 procentų visos sumos. Gera žinia  ta, jog tam, kad galėtumėte aplikti avansą, jums neteks skubėti į nuomos punktą  – kone visi automobilių nuomos punktai suteikia galimybę avansą pervesti  internetu.

Techninė pagalba kelyje bei pakaitinis automobilis

Savaime suprantama kiekvienas paslaugos teikėjas, kuris teikia vienokią ar kitokią paslaugą įsipareigoja apsaugoti klientą nuo netikėtumų, kurie gali viską sugadinti. Kelionė, kaip žinia, yra vienas iš tų įvykių, kurios metu taip pat gali nutikti įvairiausių netikėtumų, galinčių ne tik sugadinti nuotaiką, bet ir lemti, tai, jog kelionės tikslas nebus pasiektas. Vis dėlto, paslaugos teikėjo pareiga yra dėti visas pastangas tam, kad klientas kelionė tikslą pasiektų. Būtent dėl šios priežasties yra įsipareigojama suteikti techninę pagalbą kelyje bei pakaitinį automobilį.

Pristatyti automobilį į sutartą vietą sutartu laiku, grąžinti automobilį į sutartą vietą sutartu laiku

Dar vienas dalykas, kurį įsipareigoja atlikti tiek paslaugos teikėjas, tiek paslaugos gavėjas yra toks: paslaugos teikėjas turi pristatyti automobilį į sutartą vietą sutartu laiku, tuo tarpu paslaugos gavėjas – pristatyti automobilį sutartą vietą sutartu laiku.

Tačiau taisyklių, kurių teks laikytis žmonėms, nusprendusiems pasinaudoti autonuoma, yra gerokai daugiau, tad jei norite nepatirti jokių staigmenų nusprendę išsinuomoti automobilį, tokiu atveju verta sužinoti dar keletas ypač dažnai sutinkamas taisykles.

Draudžiamas dalyvavimas sportiniuose renginiuose

Dar viena taisyklė, kurios turi laikytis visi tie, kuriuos domina automobilių nuoma, yra tokia: draudžiamas dalyvavimas sportiniuose renginiuose. Dėmesį verta atkreipt į tai, jog nemažai daliai žmonių gali kilti pagunda išsinuomotu automobiliu sudalyvauti sportiniame renginyje. Savaime suprantama, įspūdžiai, ko gero, būtų tikrai šaunūs, tačiau būtina pabrėžti, kad tokį veiksmą draudžiama kone visi automobilių nuomos salonai.

Draudžiamas vartoti alkoholinius gėrimus, psichotropines medžiagas

Tačiau draudimas dalyvauti išsinuomotu automobiliu sportiniuose renginiuose, tikrai nėra vienintelis draudimas, kurį skelbia automobilius nuomojančių įmonių taisyklės. Pasirodo, tokio pobūdžio paslaugas teikiančios įmonės išsinuomotuose automobiliuose draudžia vartoti alkoholinius gėrimus bei psichotropines medžiagas.

Draudžiama vežti krovinius

Prie jau išvardintų draudimų, yra būtina pridėti ir dar vieną: tai – draudimas vežti krovinius išsinuomotu automobiliu.

Už eismo taisyklių pažeidimą – administravimo mokestis

Dar viena ypač populiari taisyklė, kurią tikėtina, tikrai sutiksite tuo atveju, jei norite, kad automobilių nuoma taptų realybe, yra  ta, jog už eismo taisyklių pažeidimą teks mokėti administravimo mokestį. Paprastai jis nėra didelis (siekia nuo kelių iki keliolikos eurų, tačiau yra taikomas kiekvieną kartą pažeidus eismo taisykles).

Žalos administravimo mokestis

Tačiau gali nutikti ir taip, jog bus ne eismo taisyklės pažeistos, o automobilis pateks į eismo įvykį. Tokiu atveju taip pat teks mokėti administravimo mokestį – žalos administravimo mokestį. Tiesa, jis yra net kelis kartus didesnis nei administravimo mokestis už eismo taisyklių pažeidimą.

Išsinuomotą automobilį vairuoti gali tik jį išsinuomavęs žmogus

Dar viena taisyklė, kurią verta žinoti iš anksto ir kurios teks laikytis yra ta, jog išsinuomotą automobilį vairuoti gali tik jį išsinuomavęs žmogus. Na, o jei vis dėlto jį vairuoti norės ir kiti asmenys, tokiu atveju apie tai yra būtina pranešti dar nuomos pradžioje.

Kiti skelbimai:
 
Withings Steel HR Sport (40mm) OLED, 39 g, Black, Bluetooth, Built-in pedometer, Heart rate monitor, GPS (satellite), Waterproof
 
DAEWOO Washing machine WM-1710ELW Top loading, Washing capacity 6 kg, 700 RPM, A+, Depth 53.5 cm, Width 52.5 cm, White/ black, Semi-automatic, Display,
 
Kaitlentė Bosch PIF651FB1E
 
AOC 24B1H 23.6 “, VA, FHD, 1920 x 1080 pixels, 16:9, 5 ms, 250 cd/m², Black
 
Candy Hob CDH 32/1X Vitroceramic, Number of burners/cooking zones 2, Black,

Traukinių eismą tarp Kauno ir Palemono planuojama atnaujinti antroje rudens pusėje

Traukinių eismas tarp Kauno geležinkelio stoties ir Palemono turėtų būti atnaujintas antroje rudens pusėje. Nuo rugsėjo daugės nemokamų autobusų, kurie traukinio keleivius veš iš Palemono iki Kauno centre esančios stoties bei atgal. Šiuo metu „Lietuvos geležinkelių“ keleiviai iš Palemono į Kauno geležinkelio stotį bei vežami dvylika specialiųjų autobusų reisų. Nuo rugsėjo 1-osios, kai įprastai pradeda […]

  Straipsniai »
„airBaltic“ specialia dovana pagerbė Baltijos kelio 30-metį

„airBaltic“ specialia dovana pagerbė Baltijos kelio 30-metį

Latvijos oro linijų bendrovė „airBaltic“ šiandien pasveikino partnerius ir darbuotojus tarptautiniame Rygos oro uoste, kur vyko renginys, skirtas pagerbti rugpjūčio 23 d. minimam Baltijos kelio 30-mečiui. Šia proga kompanija Baltijos šalims padovanojo šių šalių vėliavomis puoštus lėktuvus ir Baltijos keliui skirtą dainą. „Mes didžiuojamės, jog Baltijos kelio – unikalios, taikios demonstracijos, kuri parodė pasauliui, kaip […]

  Straipsniai »

„Bolt“ Taline pradeda pristatinėti maistą, laukiama ir Lietuvoje

Viena didžiausių Europos pavežėjimo paslaugų platformų „Bolt“ šiandien Taline pristato naują maisto atvežimo į namus programėlę „Bolt Food“. Estijoje įkurta kompanija paslaugą dar šiemet ketina pristatyti ir kituose Europos bei Afrikos miestuose.   „Mūsų platforma naudojasi daugiau kaip 25 mln. žmonių visame pasaulyje, o maisto pristatymas jau kurį laiką buvo vienas populiariausių jų pageidavimų. Norėdami klientams […]

  Straipsniai »

KROVINIŲ GABENIMAS GELEŽINKELIAIS EUROPOS VIDUJE: YRA VILČIŲ?

Keturi krovinių gabenimo banginiai – automobilių, oro, jūrų ir geležinkelių transportas. Kuris iš jų didesnis ir pastovesnis? Apie tai kalbamės su įvairiais specialistais, pokalbių tema – krovinių gabenimas Europos viduje. Apie krovinių gabenimą geležinkeliais mums papasakojo transporto ir logistikos kompanijos „AsstrA“ Europos regiono Geležinkelių skyriaus vadovė Eva Trochimiuk. – Eva, kaip galėtumėte apibūdinti šios dienos […]

  Straipsniai »