Automobilio vairavimas naktį su kontaktiniais lęšiais?

1

Automobilio vairavimas naktį su kontaktiniais lęšiais?

Dauguma žmonių pakankamai gerai nemato, kai vairuoja naktį. Netgi tie vairuotojai, kurie dienos metu savo rega visiškai nesiskundžia. Vairuotojams nakties metu tenka susidurti su daugybe kliūčių, kurios tik apsunkina matymą. Nešiojantiems kontaktinius lęšius, vaizdas gali pasirodyti neryškus arba šiek tiek išplaukęs. Tačiau turime ir gerą naujieną – yra būtų, kaip sumažinti trikdžius ir pasilengvinti vairavimą naktyje.

Ar tu nešioji lęšius ar akinius, vienas svarbiausių dalykų vairuojant nakty saugiai tai priekinis stiklas. Jis visuomet turėtų būti nuvalytas ir švarus. Taip bus gerokai sumažinti atspindžiai nuo gatvės žibintų ir priešais atvažiuojančių automobilių. Taip pat nereikėtų pamiršti gerų valytuvų. Po ilgo vairavimo tamsoje jūsų akys tikrai padėkos.

Prisitaikymas prie šviesos

Kita didžiulė problema, tai akių prisitaikymas važiuojant iš šviesos į tamsą arba iš tamsos į šviesą. Žmogaus akis negali prisitaikyti akimirksniu, tam reikia šiek tiek laiko. Todėl, kai greitai pasikeičia apšvietimas, dar kurį laiką mes matome prastai. Tamsioje aplinkoje vyzdys išsiplečia, kad patektų daugiau šviesos. Todė, kai staiga patenkam į šviesią aplinką mus akina ir norime prisimerkti. O šviesioje aplinkoje vyzdys susitraukia ir kai patenkame į tamsą, per lešį šviesos patenka per mažai ir nieko beveik nebematome.

Norint išvengti staigių šviesos pasikeitimų rekomenduojama nežiūrėti į į tiesioginius šviesos šaltinius.

Taip pat atkreipkite dėmesį, kad su amžiumi lęšio prisitaikymas prie apšvietimo lėtėja, todėl ilgėja reakcijos laikas.

Sausos akys

Jei tavo akys vairuojant sausėja – kaltininkas gali būti oro kondicionierius. Akių sausumas gali padidinti akių vokų trintį ir sukelti diskomfortą. Jei važiuojate su ijungtu kondicionieriumi, tai pirmiausiai nusukite vėdinimo angas, kad nepūstų oro tiesiai į vaidą. Jai akys vistiek sausėja, galite įsilašinti akių lašiukus. Taip pat galite paieškoti kontaktinių lęšių, kurie skirti sausoms akims.

Paprasti ar multifokaliniai lęšiai?

Jei tu nešioji multifokalinius lęšius, tai galbūt pastebėjai, kad važiuojant per miglą tavo regėjimas pasidaro neryškus? Tokiu atveju tau reikėtų pasvarstyti apie akinius arba įprastus kontaktinius lęšius, kurie skirti gerai matyti į tolį.

Kada paskutinį kartą tikrinaisi regėjimą?

Kiekvienas nešiojantis kontaktinius lęšius ar akinius turėtų reguleriai pasitikrinti savo akis. Dažnu atveju mes nejaučiame arba nenorime jausti, jog matome šiek tiek mažiau negu turėtume. Kartais tiesiog kaltiname nuovargį, nors iš tiesų jau laikas apsilankyti pas akių gydytoją.

Specialūs akiniai vairavimui

Norint sumažinti atspindžius ir matyti šiek tiek ryškiau, galima užsisakyti akinius specialiai skirtus vairavimui naktį. Jie sumažins atspindžius, o geltonas atspalvis paryškins vaizdą. Žinoma akiniai nepadės 100 procentu, tačiau šiek tiek sumažinsit nuovargį savo akims.

Vairuokite saugiai!

Šaltinis: www.lesiukas.lt

Kiti skelbimai:
 
Camper Oruga K200157 Black 014 38
 
Converse Chuck Taylor All Star Hi White/White 36,5
 
Camper Imar Copa K200929 White Natural 36
 
Vagabond Anni 4937-001 Black 37
 
Crocs™ Funlab Unicorn Charm Sandal Kids Lavender 28

Rekomenduojame

Taisyklės galioja ir dviračių takuose: ką pamiršta eismo dalyviai?

Taisyklės galioja ir dviračių takuose: ką pamiršta eismo dalyviai?

Dviračių sezonui įsibėgėjant, į miestų gatves ir užmiesčio kelius išrieda vis daugiau dviratininkų. Deja, dar ne visi dviračiais važinėja saugiai. Specialistai primena, kad tiek lekiant dviračių takais miestuose, tiek minant pedalus užmiestyje, svarbu atminti dviratininkams galiojančias taisykles ir reikalavimus, o taip pat – žinoti nerašytas taisykles, kurios leis prie vairo jaustis saugiau. Dviračių takas – […]

J. Narkevič: Dengiamos dėl karantino sunkumus patyrusių leidėjų išlaidos

J. Narkevič: Dengiamos dėl karantino sunkumus patyrusių leidėjų išlaidos

Vyriausybei skyrus 597 tūkst. AB Lietuvos pašto teikiamoms periodinių leidinių pristatymo kaimo vietovėse ir miestuose paslaugoms kompensuoti, leidėjams bus padengtos periodinių leidinių pristatymo išlaidos už 2 mėn.  „Mes žinome ir suprantame, kad periodinių leidinių leidėjai prasidėjus karantinui tapo pažeidžiami, susidūrė su nežinomybe, ar sugebės išlikti šiais sudėtingais laikais. Tikime, jog kompensuodami leidinių pristatymo išlaidas prisidėsime […]

Svarbūs Šiaulių regiono projektai sulaukė didžiosios dalies – net 84 Seimo narių palaikymo!

Svarbūs Šiaulių regiono projektai sulaukė didžiosios dalies – net 84 Seimo narių palaikymo!

Šiaulių miesto vadovai pastaruoju metu itin stengėsi, kad į Vyriausybėje rengiamą ekonomikos skatinimo planą, dar vadinamą Ateities ekonomikos DNR planu, patektų ir keletas ne tik miestui, regionui, bet ir visai šaliai svarbių projektų – Šiaulių oro uosto infrastruktūros išvystymo ir geležinkelio vėžės į Šiaulių LEZ teritoriją atstatymo projektai. Dabar Šiaulių iniciatyva sulaukė itin rimto palaikymo […]

Ruošiantis į kelionę lėktuvu: patarimai keliautojams oro uostuose

Ruošiantis į kelionę lėktuvu: patarimai keliautojams oro uostuose

Palengva grįžtanti keleivinė aviacija skrydžių pasiilgusiems keliautojams kelia vis daugiau džiaugsmo. Vis dėlto daugelyje šalių galiojant įvairiems apribojimams ir saugumo priemonėms, keliautojams būtina atsiminti tam tikrus pokyčius oro uostuose ir orlaiviuose. Siekiant palengvinti skrydžio pasiruošimo procesą, Lietuvos oro uostai primena pagrindines kelionių šiuo metu taisykles, padėsiančias užtikrinti jūsų ir aplinkinių saugumą. Namų darbai – atlikti […]