Automobilio vairavimas naktį su kontaktiniais lęšiais?

1

Automobilio vairavimas naktį su kontaktiniais lęšiais?

Dauguma žmonių pakankamai gerai nemato, kai vairuoja naktį. Netgi tie vairuotojai, kurie dienos metu savo rega visiškai nesiskundžia. Vairuotojams nakties metu tenka susidurti su daugybe kliūčių, kurios tik apsunkina matymą. Nešiojantiems kontaktinius lęšius, vaizdas gali pasirodyti neryškus arba šiek tiek išplaukęs. Tačiau turime ir gerą naujieną – yra būtų, kaip sumažinti trikdžius ir pasilengvinti vairavimą naktyje.

Ar tu nešioji lęšius ar akinius, vienas svarbiausių dalykų vairuojant nakty saugiai tai priekinis stiklas. Jis visuomet turėtų būti nuvalytas ir švarus. Taip bus gerokai sumažinti atspindžiai nuo gatvės žibintų ir priešais atvažiuojančių automobilių. Taip pat nereikėtų pamiršti gerų valytuvų. Po ilgo vairavimo tamsoje jūsų akys tikrai padėkos.

Prisitaikymas prie šviesos

Kita didžiulė problema, tai akių prisitaikymas važiuojant iš šviesos į tamsą arba iš tamsos į šviesą. Žmogaus akis negali prisitaikyti akimirksniu, tam reikia šiek tiek laiko. Todėl, kai greitai pasikeičia apšvietimas, dar kurį laiką mes matome prastai. Tamsioje aplinkoje vyzdys išsiplečia, kad patektų daugiau šviesos. Todė, kai staiga patenkam į šviesią aplinką mus akina ir norime prisimerkti. O šviesioje aplinkoje vyzdys susitraukia ir kai patenkame į tamsą, per lešį šviesos patenka per mažai ir nieko beveik nebematome.

Norint išvengti staigių šviesos pasikeitimų rekomenduojama nežiūrėti į į tiesioginius šviesos šaltinius.

Taip pat atkreipkite dėmesį, kad su amžiumi lęšio prisitaikymas prie apšvietimo lėtėja, todėl ilgėja reakcijos laikas.

Sausos akys

Jei tavo akys vairuojant sausėja – kaltininkas gali būti oro kondicionierius. Akių sausumas gali padidinti akių vokų trintį ir sukelti diskomfortą. Jei važiuojate su ijungtu kondicionieriumi, tai pirmiausiai nusukite vėdinimo angas, kad nepūstų oro tiesiai į vaidą. Jai akys vistiek sausėja, galite įsilašinti akių lašiukus. Taip pat galite paieškoti kontaktinių lęšių, kurie skirti sausoms akims.

Paprasti ar multifokaliniai lęšiai?

Jei tu nešioji multifokalinius lęšius, tai galbūt pastebėjai, kad važiuojant per miglą tavo regėjimas pasidaro neryškus? Tokiu atveju tau reikėtų pasvarstyti apie akinius arba įprastus kontaktinius lęšius, kurie skirti gerai matyti į tolį.

Kada paskutinį kartą tikrinaisi regėjimą?

Kiekvienas nešiojantis kontaktinius lęšius ar akinius turėtų reguleriai pasitikrinti savo akis. Dažnu atveju mes nejaučiame arba nenorime jausti, jog matome šiek tiek mažiau negu turėtume. Kartais tiesiog kaltiname nuovargį, nors iš tiesų jau laikas apsilankyti pas akių gydytoją.

Specialūs akiniai vairavimui

Norint sumažinti atspindžius ir matyti šiek tiek ryškiau, galima užsisakyti akinius specialiai skirtus vairavimui naktį. Jie sumažins atspindžius, o geltonas atspalvis paryškins vaizdą. Žinoma akiniai nepadės 100 procentu, tačiau šiek tiek sumažinsit nuovargį savo akims.

Vairuokite saugiai!

Šaltinis: www.lesiukas.lt

Kiti skelbimai:
 
ILike Samsung A70
 
TakeMe Smart Magnetic Fix Book Case without clip Xiaomi Redmi Go Black
 
Mocco Tempered Glass Premium 9H Screen ProtectorXiaomi Mi A1 / 5X
 
Blun DIAMOND ultra thin silicone back cover case for Samsung G965F Galaxy S9 Plus with Gold frame
 
Telone Shine Pocket Slim Flip Case HTC Desire 620 vertical book case White
„MAAS Aviation“ Kauno oro uoste statys orlaivių dažymo angarą

„MAAS Aviation“ Kauno oro uoste statys orlaivių dažymo angarą

Šį spalį Kauno oro uoste pradėtas statyti specializuotas orlaivių dažymo angaras, kuris pradės veiklą 2020 m. pabaigoje. Projektą aukciono būdu išsinuomotame plote vykdys Airijoje registruota kompanija „MAAS Aviation“ – trečioji pagal dydį tokias paslaugas teikianti įmonė pasaulyje. Šis projektas yra orlaivių techninio aptarnavimo (angl. Maintenance, Repair and Overhaul) veiklų plėtros antruose pagal dydį šalies oro […]

  Straipsniai »

Kelių direkcijos Eismo informacijos skyrius jau dirba žiemos režimu

Nepaisydamas momentinio atšilimo, Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos (Kelių direkcija) Eismo informacijos skyrius (EIS) kaip ir kiekvienų metų spalio mėn. „įjungė“ žiemos režimą, t. y. kaip ir anksčiau EIS operatoriai dirbs ištisą parą, tačiau skirtingai nei vasarą daugiausia dėmesio skirs kelių būklės stebėsenai ir operatyviam vairuotojų informavimui apie pakitusias eismo sąlygas. Pranešimai apie […]

  Straipsniai »

Susisiekimo ministras ragina segėti atšvaitus: šalyje prasidėjo akcija „Būkime matomi ir saugūs kelyje“

Skatinant senjorus ir kitus eismo dalyvius kelyje segėti atšvaitus, šiandien prasideda visą Lietuvą apimsianti socialinė akcija „Būkime matomi ir saugūs kelyje“. Mėnesį truksiančios akcijos metu senjorams Lietuvos pašto skyriuose bus nemokamai dalijami atšvaitai, o tiems, kurie gyvena atokiau, atšvaitus pristatys mobilūs laiškininkai. Pirmuosius atšvaitus Molėtų pašto skyriuje šiandien įteikė susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius. „Prasidėjus tamsiajam […]

  Straipsniai »

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos pranešimas: „Mobilusis laiškininkas rajonuose – reforma, kuri stringa“

2019 m. spalio 17 d. pranešimas žiniasklaidai Opozicinė Seimo Liberalų sąjūdžio frakcija po diskusijos su valstybės valdomos AB „Lietuvos paštas“ vadovybe konstatavo, kad dėl gyventojų mažėjimo regionuose įgyvendinama pašto skyrių reforma, realybėje ir vadovų prezentacijose skiriasi kaip diena ir naktis. Šimtais nepatenkintų rinkėjų laiškais ir peticijomis „bombarduojami“ parlamentarai teigia, kad tradicinių paštų vertimas mobiliaisiais laiškininkais […]

  Straipsniai »