Auginti verslą per pandemiją – įmanoma: medienos vežimo įmonė drąsiai ėmėsi plėtros

1

Auginti verslą per pandemiją – įmanoma: medienos vežimo įmonė drąsiai ėmėsi plėtros

Nors praėjusiais metais pasaulį sukrėtusi COVID-19 pandemija ne vienam verslui sumaišė kortas, ji nesustabdė gamyklų plėtros Lietuvoje – pernai šalyje duris atvėrė bent 7 naujos gamyklos ir gamybiniai pastatai. Naujos statybos augino ir medienos pervežimo verslą.

„COVID-19 pandemija mūsų verslui neleido nė trupučio atsikvėpti – poreikis medienos pervežimui per pastaruosius metus tik išaugo. Todėl nepaisydami tebesitęsiančio globalaus situacijos neapibrėžtumo, investicijų į verslo plėtrą nestabdome – atvirkščiai, didiname kolektyvą ir įsigyjame naujos technikos“, – sako vienos didžiausių Lietuvoje medienos pervežimo paslaugas teikiančių įmonių UAB „Žaibo ratai“ direktorė Milda Janulienė.

Lietuva priskiriama šalims, kuriose miškai kertami itin saikingai – kasmet kertama apie 1,5 proc. medienos išteklių. VĮ Valstybinių miškų urėdija 2020 m. pardavė 24 proc. daugiau medienos nei 2019 m. – 3958,71 tūkst. ktm.

Pandemija paskatino suktis sparčiau

Pasak M. Janulienės, daugiau iššūkių nei virusai medienos pervežimo verslui kelia gamta ir sezoniškumas – vairuotojams tenka įveikti sunkiai pravažiuojamus miško kelius, kurie pavasarį ir rudenį dažnai būna pažliugę, o žiemą – nevalyti ir slidūs. Tokiais atvejais gelbėja tik gera technika ir kompetentingi darbuotojai.

Dėl pandemijos stebimas kintantis požiūris į siūlomų paslaugų greitį.

„Operatyvumas tapo itin svarbus  – dažnai būna situacijų, kai reikia itin greitai reaguoti į rinkos poreikį ir pervežti konkretų kiekį medienos. Paslaugų greitį sąlygoja ir greitai kintančios medienos kainos – jei dabar nepriimsi užsakymo, jo kaina gali vėliau pasikeisti“, – komentuoja įmonės vadovė.

Fokusavimasis į ilgalaikį bendradarbiavimą taip pat tampa vienu iš verslo sėkmės garantų, ypač šiuo metu, kai verslas susiduria su įvairiais iššūkiais. Pasak M. Janulienės, įmonė skiria dėmesio visiems klientams, nepriklausomai nuo jų dydžio ir užsakymų kiekio, net jei reikia pervežti tik vieną krovinį.

Įsigijo 18 naujų transporto priemonių

Nepaisant praėjusiais metais daugelį įmonių užklupusių iššūkių, „Žaibo ratai“ 2020 m. rudenį ėmėsi didinti darbuotojų skaičių.

Šių metų kovo mėnesį įmonės autoparką papildė 18 naujų „Mercedes-Benz“ transporto priemonių, skirtų medienai vežti – tai pirmas atvejis Lietuvoje, kai vienu metu įsigyjamas toks didelis kiekis „Mercedes-Benz“ medienvežių. Plėtros projektas įgyvendintas bendradarbiaujant su Medicinos banku, o investicija siekia beveik 4 mln. eurų. Tai yra jau antrasis įmonės plėtros etapas.

„Imtis plėtros šiuo metu buvo drąsus, bet reikalingas žingsnis. Dabar esame viena didžiausių medienos pervežimo paslaugas teikiančių įmonių, neturinti savo miškų ir neperkanti medienos – specializacija tik medienos pervežimo srityje leido mums išaugti tris kartus“, – komentuoja M. Janulienė.

2018 m., pačioje veiklos pradžioje, banko finansavimą gavusi įmonė pradėjo teikti medienos vežimo paslaugas su 12 naujų transporto priemonių – 4 savikrovėmis priekabomis ir 8 paprastais vilkikais. Per 2,5 veiklos metų medienos vežėjos autoparkas išaugo tris kartus.

Pranešimą paskelbė: Eglė Krušinskaitė, UAB „Idea Prima“

Kiti skelbimai:
 
Service Perm Post Treatment Stabilizatorius cheminiam sušukavimui,1000 ml
 
Crocs™ Kids' Fun Lab Super Mario Lights Clog Flame 27
 
Intense Shower Gel Parfumuotas dušo gelis, 200ml
 
Crocs™ Baya Lined Clog Navy/Navy 39,5
 
Crocs™ Classic Bright Cobalt 36,5

Rekomenduojame

Pristatyta į Lietuvą atkeliaujanti nauja, nuotoliniu būdu valdomų automobilių pritaikymo technologija

Pristatyta į Lietuvą atkeliaujanti nauja, nuotoliniu būdu valdomų automobilių pritaikymo technologija

Artimiausiu metu Lietuvos vartotojams bus pristatyta į šalį atkeliaujanti nauja technologinė galimybė – per nuotolį valdomų automobilių techninis funkcionalumas ir pritaikymas automobilių dalijimosi srityje. Šios technologijos pranašumus, kurie viešai bus pademonstruoti kitą savaitę, su susisiekimo ministru Mariumi Skuodžiu susitikime trečiadienį aptarė automobilių dalijimosi paslaugas Baltijos šalyse teikiančios įmonės „CityBee“ vadovai.   „Lietuvos transporto sektorius, kaip […]

Susisiekimo ministerijos tikslas – Lietuvoje registruotų orlaivių skrydžiai į JAV

Susisiekimo ministerijos tikslas – Lietuvoje registruotų orlaivių skrydžiai į JAV

Lietuva sieks gauti JAV federalinės aviacijos administracijos (FAA) leidimą Lietuvoje registruotiems orlaiviams vykdyti skrydžius į JAV. Susisiekimo ministerija pavedė Transporto kompetencijų agentūrai įgyvendinti projektą, kad iki 2023 m. sausio 1 d. būtų sėkmingai atliktas skrydžiams organizuoti reikalingas FAA auditas ir gautas šios organizacijos leidimas. „Siekiame, kad Lietuvoje registruoti orlaiviai galėtų organizuoti skrydžius į JAV, veikti […]

Kaip elgtis išvydus švyturėlius: patarė nedaryti kelių esminių klaidų

Kaip elgtis išvydus švyturėlius: patarė nedaryti kelių esminių klaidų

Rudenį į gatves pajudant vis daugiau transporto priemonių nesnaudžia ir specialiųjų transporto priemonių vairuotojai. Dažnai jie kelią pro intensyvų eismą skinasi apie save pranešdami švyturėliais, į kuriuos privalu reaguoti visiems eismo dalyviams. Draudimo bendrovės ERGO atstovas primena, kaip reikėtų reaguoti į skirtingų spalvų švyturėlius ir elgtis kelyje, kad nebūtų sukeliamos pavojingos situacijos. Stebėkite aplinką ERGO […]

„IAA MOBILITY 2021“ parodoje debiutavo naują vairavimo patirtį suteikiantis „Huawei AR–HUD“

„IAA MOBILITY 2021“ parodoje debiutavo naują vairavimo patirtį suteikiantis „Huawei AR–HUD“

Rugsėjo antrą savaitę Miunchene, Vokietijoje, surengtoje 2021 m. Tarptautinėje mobilumo parodoje (IAA MOBILITY 2021) „Huawei“ pristatė naujausios kartos papildytos realybės projekcinį vairuotojo ekraną (AR-HUD). Šis sprendimas automobilio priekinį stiklą paverčia pirmojo asmens vaizdo (First Person View) ekranu, kuriame, pasitelkiant pažangias technologijas, integruotos saugumo, informacijos ir pramogų funkcijos, sukuriančios visiškai naują vairavimo patirtį. Turėdama daugiau nei […]

Oro vežėjo  „Alitalia“ nebeliks: pataria, kaip elgtis jos bilietus įsigijusiems vartotojams

Oro vežėjo „Alitalia“ nebeliks: pataria, kaip elgtis jos bilietus įsigijusiems vartotojams

Oro vežėjų rinka ruošiasi svarbiems pokyčiams: nuo spalio 15 d. Italijos vyriausybei priklausiusią  aviakompaniją „Alitalia“ pakeis „Italia Trasporto Aereo“ bendrovė, plačiau žinoma kaip ITA.  Finansinių problemų „Alitalia“ turėjo jau anksčiau, tačiau koronaviruso pandemija padėtį dar pablogino, todėl po mėnesio lėktuvai su „Alitalia“ ženklu bus visam laikui nutupdyti. Ką reikia žinoti šio oro vežėjo bilietus įsigijusiems […]

„Wizz Air“ pilotų atlyginimus grąžina į priešpandeminį lygį

„Wizz Air“ pilotų atlyginimus grąžina į priešpandeminį lygį

Sparčiausiai auganti Europos oro linijų bendrovė „Wizz Air” šiandien praneša, kad nuo š. m. spalio 1 d pilotams grąžina tokius atlyginimus, kokie jie buvo prieš pandemiją. Pilotų atlyginimus oro linijų bendrovės buvo priverstos mažinti prasidėjus COVID-19 pandemijai; „Wizz Air“ – vienos pirmųjų oro linijų, nusprendusių juos atstatyti. Įmonė taip pat skelbia, kad, norėdama įgyvendinti savo […]