„Audi e-tron“ pristatytas augančiai Lietuvos elektromobilių rinkai

1

„Audi e-tron“ pristatytas augančiai Lietuvos elektromobilių rinkai

Lietuvoje antradienį pristatytas itin lauktas elektromobilis – naujasis „Audi e-tron“, tituluojamas aukščiausios klasės visureigiu, vienijančiu sportiškumą ir kasdienį praktiškumą. Į Lietuvos parodų ir kongresų centrą LITEXPO susirinkę žiniasklaidos atstovai ir kiti srities ekspertai dalyvavo specialioje konferencijoje, kurioje klausė pranešimų ir diskutavo, kokie pagrindiniai iššūkiai ir ateities perspektyvos laukia augančios elektromobilių rinkos Lietuvoje. Iškart po konferencijos, renginio svečiai galėjo pirmieji išbandyti naująjį elektromobilį.

 

Rinkos plėtra Lietuvoje – kasmet kone dvigubai daugiau elektromobilių

16 kartų daugiau – toks elektromobilių pokytis užfiksuotas Lietuvoje per daugiau nei penkerius metus. VĮ „Regitra“  duomenimis, didžiausias rinkos augimo pikas buvo pasiektas 2018 m. ir tęsiasi iki dabar. Šių metų kovo 1 d. duomenimis Lietuvoje jau buvo užregistruoti 1024 grynieji elektromobiliai, 14614 hibridinių ir 642 iš išorės įkraunami hibridiniai (Plug-in) M1 ir N1 klasės automobiliai.

Nors elektromobilių Lietuvoje kol kas yra sąlyginai mažai, tačiau pastarųjų metų rinkos augimo tendencijos rodo, kad elektromobilių skaičius per metus Lietuvoje kone padvigubėja – pastebimas eksponentinis augimas.

Ekspertų teigimu, žmonėms elektromobiliai tampa vis labiau prieinami finansiškai: „Pingant technologijoms, pinga ir patys elektromobiliai. Žinoma, tam įtaką daro ir vis didesnė pasiūla – gamintojai vartotojams siūlo vis įvairesnį elektromobilių pasirinkimą. Tai lemia ir vis didesnį augimą naudotų automobilių rinkoje, kuri Lietuvoje yra labai aktyvi“, – teigė vienas iš konferencijos dalyvių – Lietuvos kelių direkcijos Intelektinių sistemų skyriaus vyriausias specialistas Andrius Teškevičius.

Elektromobilių rinkos augimui turėti įtakos gali ir pažangių šalių pavyzdžiai. Plačiausias paplitęs – Norvegijos, turinčios aktyviausią elektromobilių rinką valstybės, fenomenas. Aplink turime daugybę pavyzdžių ir gerųjų praktikų, į kurias galime atsižvelgti kuriant ir tobulinant teisinę bazę, pristatant vartotojams elektrinių transporto priemonių privalumus, plėtojant infrastruktūrą.

Lietuvoje ir Bulgarijoje vis populiarėjančios „Spark“ elektromobilių dalijimosi platformos vadovas Nerijus Dagilis teigė, kad 2018 m. įmonė padidino automobilių parką tris kartus, o šiemet „Spark“ klientai turės galimybę naudotis jau daugiau nei 600 elektromobilių. „Mūsų tikslas, kad klientai kelionės tikslą pasiektų patogiai ir tausodami aplinką. Tokios pasaulinės tendencijos kaip atsakingas vartojimas ir dalijimosi ekonomika, tvarumas ir ekologija, technologijų vystymasis ir inovacijos lemia, kad lietuviai vis dažniau iš taško A į tašką B renkasi keliauti elektromobiliu“, – savo pranešimo metu įžvalgomis dalijosi Nerijus Dagilis.

„Audi e-tron“ – visureigis vienijantis sportiškumą ir kasdienį praktiškumą

„Tai unikalus produktas „Audi“ automobilių gamoje. Naujasis „Audi e-tron“ elektra varomas SUV apjungia milžinišką galią ir didelį efektyvumą. Du elektros varikliai kartu su elektrine visų ratų pavara užtikrina stulbinamą galią ir manevringumą ne tik per kasdienes keliones gatvėse, tačiau leidžia taip pat lengvai valdyti šį elektromobilį bekelėje. Mes tikime, kad „Audi e-tron“ supaprastins vairuotojų kasdienybę tiek ilgose išvykose, tiek važinėjantis mieste“, – teigė „Audi“ prekės ženklo vadovas Lietuvai ir Latvijai Ilgvars Ļubka.

Bandomųjų važiavimų metu renginio dalyviams suteikta visiškai nauja patirtis: erdviame ir stilingame salone galima mėgautis įspūdingu erdviniu garsu ir naudotis pažangiais technologijų sprendimais.

„Audi e-tron“ elektros variklių galia siekia iki 300 kW, 100 km/val. greitį jis pasiekia mažiau nei per 6 sekundes, o vienu įkrovimu gali nuvažiuoti daugiau kaip 400 kilometrų WLTP ciklu. Pakankamą ridos atsargą užtikrina didelis aukštos įtampos akumuliatorius.

„Audi“ yra pirmasis gamintojas pasaulyje, kurio serijiniame elektromobilyje sumontuota elektrohidraulinė stabdžių sistema. Kompaktiškas stabdžių modulis turi hidraulinį vožtuvą, kuris sukuria papildomą slėgį rekuperaciniam stabdymui, o stipraus stabdymo metu vos per 150 milisekundžių užtikrinamas maksimalus slėgis – tokia sistema, palyginti su įprastais stabdžiais, leidžia pasiekti iki 20 proc. trumpesnį stabdymo kelią.

Tyrimas atskleidė: didžioji dalis lietuvių yra pasiruošę vairuoti elektomobilį

„Audi Lietuva“ užsakymu atliktas tyrimas, kurį atliko „Omnicon Media Group“ atskleidė, kad didžioji dalis respondentų (72 proc.) – Vilniaus ir Kauno gyventojų per dieną nuvažiuoja ne daugiau nei 50 kilometrų. Taigi šį atstumą jie lengvai galėtų įveikti ir vairuodami elektra varomą automobilį. Beveik trims ketvirtadaliams apklaustųjų (68 proc.) elektromobilis galėtų tapti puikiu palydovu savaitgalį, planuojant šiek tiek ilgesnes išvykas, kadangi jų nuvažiuotas atstumas dažniausiai neviršija 100 kilometrų.

Pasak respondentų, prieinama kaina, infrastruktūros gerinimas ir didesnė valstybės parama elektromobilių vairuotojams juos labiausiai paskatintų svarstyti apie elektromobilio įsigijimą.

Daugiau informacijos apie „Audi e-tron“: www.e-tron.audi  

 Daugiau nuotraukų iš renginio rasite čia: https://we.tl/t-nSMXrOnJt2

Pranešimą paskelbė: Rusnė Tamošaitytė, UAB „Fabula ir partneriai“

Kiti skelbimai:
 
AUDIMAS Trumpa tampri marginta suknelė 20FL-012 Water Printed XL
 
AUDIMAS Ilgi daugiafunk.paplūdimio šortai 2011-518 Dutch Blue 56
 
AUDIMAS Parka su pašiltinimu THERMORE 2011-407 India Ink L
 
Nike 22-97-15-7 Black 15 42,5
 
AUDIMAS Atsegamas džemp. medv. vidumi 20LT-406 Black XL

Rekomenduojame

Lietuvos gyvenviečių gatvėse ir keliuose planuojami intensyvūs asfaltavimo darbai

Lietuvos gyvenviečių gatvėse ir keliuose planuojami intensyvūs asfaltavimo darbai

Beveik 40 šalies savivaldybių sulauks lėšų, už kurias šiemet bus asfaltuojami gyvenvietėse esantys bei gyvenvietes jungiantys keliai su žvyro danga. Gyvenviečių kelių infrastruktūrai gerinti susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevič įsakymu skirta daugiau nei 27 mln. eurų.  „Mūsų šalies miestuose ir gyvenvietėse vis dar yra nemažai neišasfaltuotų gatvių bei gyvenvietes jungiančių žvyrkelių – dalis jų jau netrukus […]

„Goodyear Blimp“ dirižablis sugrįžta į Europą

„Goodyear Blimp“ dirižablis sugrįžta į Europą

Į Europos padangę sugrįžta legenda – po beveik dešimties metų pertraukos į dangų vėl pakyla „Goodyear Blimp“ dirižablis. Tai yra viena paskutinių kompanijos investicijų, skirta stiprinti įmonės žinomumą ir verslo iniciatyvas Europoje. Daugiausiai dėmesio pastaruoju metu buvo skirta Europos rinkos produktų asortimento atnaujinimui, kurių ne vienas sulaukė apdovanojimų, taip pat su naujų partnerių augimu susietai […]

„Volkswagen“ ir „Audi“ automobilius jau galima įsigyti internetu

„Volkswagen“ ir „Audi“ automobilius jau galima įsigyti internetu

„Volkswagen“ ir „Audi“ atstovai Lietuvoje atvėrė elektronines parduotuves, kuriose vairuotojai galės išsirinkti ir gauti automobilį neišeidami iš namų. Naujai atidarytų el. parduotuvių lankytojai jau dabar gali ne tik apžiūrėti naujausius automobilių modelius ir susipažinti su jų techninėmis specifikacijomis, bet ir gauti ekspertinę konsultaciją, užsiregistruoti bandomajam važiavimui ar užsisakyti tokias papildomas paslaugas kaip automobilio registracija ar […]

Seimo nario Kęstučio Masiulio pranešimas: parlamentaras prašo neprivatizuoti Lietuvos aerodromų

Seimo nario Kęstučio Masiulio pranešimas: parlamentaras prašo neprivatizuoti Lietuvos aerodromų

2020 m. gegužės 27 d. pranešimas žiniasklaidai Seimo narys Kęstutis Masiulis kreipėsi į Švietimo, mokslo ir sporto ministeriją, ragindamas sustabdyti aerodromų naikinimą ir pristatyti visuomenei jų plėtros strategiją. „Nuo pat 1990 m. Lietuva neturi jokios rimtos strategijos, ką daryti su aerodromais. Turtas parceliuojamas, neprižiūrimas ir nykstantis. Aerodromai iki šiol gyvuoja tik entuziastų dėka. Valstybinės institucijos […]