„Audi A6 e-tron concept“ – naujas „e-voliucijos“ etapas

1

„Audi A6 e-tron concept“ – naujas „e-voliucijos“ etapas

„Audi“ ryžtingai vysto „e-voliuciją“ elektriniame mobilume ir 2021 m. Šanchajaus automobilių parodoje pristato pirmąjį inovacinės elektrinių automobilių šeimos modelį – keturių durelių „Audi A6 e-tron concept“, kurio gamybai bus naudojama visiškai nauja „Premium Platform Electric“ („PPE“) platforma. Jau 2022 metų pabaigoje bus pradėta serijinė C segmento, vėliau – B segmento modelių, turinčių „PPE“ platformą, gamyba. Pirmą kartą elektromobilių rinkoje jie bus gaminami ir kaip didesnę prošvaisą turintys SUV, ir kaip tokie dinamiški automobiliai kaip naujasis „Audi A6 e-tron“.

Koncepcinis automobilis su „Audi A6“ emblema priklauso markės verslo klasės modelių šeimai. Nuo 1968 metų šie automobiliai reprezentavo markę viename populiariausių segmentų pasaulyje ir iki 1994 metų buvo žinomi „Audi 100“ pavadinimu. O šiandien šioje šeimoje yra tokios versijos kaip „Sedan“, „Avant“ ir „allroad“, taip pat kaip „A7“ modelis pristatytas „Sportback“. Automobilyje „Audi A6“ elektrinė pavaros sistema diegiama dar nuo 2011 metų, kada pasirodė hibridinė šio modelio versija. Dabartinis „Audi A6 TFSI e“ su iš tinklo įkraunama hibridine pavara, leidžiančia vien tik elektra nuvažiuoti iki 91 kilometro (WLTP), debiutavo 2019 metais.  

Tačiau skirtingai nuo pastarojo, 2021 m. Šanchajaus automobilių parodoje pristatytas „Audi A6 e-tron concept“ naudoja vien tik elektros energiją ir turi naują „Audi“ sukurtą „PPE“ platformą. Tuo pačiu metu jis pasižymi visiškai nauju dizainu – vienintelis su dabartiniu „A6“ jį siejantis dalykas yra dydis. Būdamas 4,96 metro ilgio, 1,96 metro pločio ir 1,44 metro aukščio, jis buvo kuriamas kaip „Sportback“ versija ir savo bruožais akivaizdžiai perteikia sistemingą šiuolaikinio „Audi“ dizaino progresą. 

Šanchajuje debiutuojantis „Audi A6 e-tron concept“ modelis yra kur kas daugiau nei tik eksperimentinio dizaino pavyzdys – automobilio kėbulas suteikia užuominą apie būsimus serijinius „Audi“ modelius ir akivaizdžiai atskleidžia kaip dinamiškai ir elegantiškai atrodys elektrinė keturių žiedų markės verslo klasė.

O nauja „PPE“ platforma užtikrins, kad tai ką sufleruoja automobilio kėbulo linijos, bus įkūnyta dinamiškomis važiavimo savybėms ir puikiu pritaikymu kiekvienai dienai. Tai reiškia, kad, priklausomai nuo pasirinktos pavaros sistemos ir modelio versijos, „Audi A6 e-tron“ galės nuvažiuoti daugiau kaip 700 kilometrų (matuojant WLTP standartu), o galingiausios versijos nuo 0 iki 100 km/val. įsibėgės greičiau nei per 4 sekundes.

Savo dydžiu „Audi A6 e-tron concept“ yra be jokių abejonių verslo klasės atstovas, o aerodinaminiai sprendimai visada buvo itin svarbūs ilgoje „Audi“ istorijoje, gaminant prabangius automobilius. „Audi 100“ (C3) aerodinaminio pasipriešinimo Cd koeficientas vis dar yra legendinis – tuo metu automobilio aerodinamika buvo geriausia visose klasėse, o jau 1982 metais su Cd 0,30 koeficientu modelis buvo žymiai pranašesnis už konkurentus. Ir dabar „Audi A6 e-tron concept“ verčia naują sėkmingos istorijos puslapį, dar kartą įrodydamas, kad markė visada apjungia formą ir funkciją tobuloje simbiozėje – vos Cd 0,22 siekiantis koeficientas yra beprecedentis elektrinių C klasės modelių segmente. Kalbant paprasčiau, tai reiškia, kad automobilis pasižymi minimaliu aerodinaminiu pasipriešinimu ir tai savo ruožtu lemia mažesnes energijos sąnaudas ir didesnį nuvažiuojamą atstumą.

Dideli 22 colių ratlankiai ir trumpa priekinė ir galinė dalis, žemas salonas ir išgaubta kupė stogo linija elektromobiliui suteikia išskirtinį sportinio automobilio siluetą.

Siauri priekiniai ir galiniai žibintai pasižymi išskirtine grafika. Skaitmeninės „Matrix LED“ ir „OLED“ technologijos užtikrina maksimaliai ryškų apšvietimą ir daug technologijų, esančių nedideliuose žibintuose, tuo pačiu metu siūlant pasirenkamos išvaizdos šviesas. 

Abejose automobilio pusėse esantys trys maži aukštos raiškos LED projektoriai apšviečia plotą apačioje po atidarytomis durelėmis – dinaminės šviesos pasveikina savo keleivius pranešimais jų kalba. Kiti keturi aukštos raiškos LED projektoriai, sumontuoti automobilio šonuose, skleidžia posūkių šviesų projekcijas. Šis atvaizdavimas gali būti keičiamas priklausomai nuo rinkos ir skirtinguose regionuose galiojančių reikalavimų.

Priekiniai skaitmeninai „Matrix LED“ žibintai pasižymi beveik kino projektoriaus raiška. Pavyzdžiui, jei įkraunant akumuliatorių „Audi A6 e-tron concept“ stovi priešais sieną, vairuotojas ir keleiviai gali leisti laiką žaisdami ant jos atvaizduojamus vaizdo žaidimus. 

Be to, pirmą kartą projekcijos aplink automobilį padeda komunikuoti ir išorėje – naudojant išmanųjį automobilio junglumą, „Audi A6 e-tron concept“ gali informuoti kitus eismo dalyvius, jiems rodydamas vizualinę informaciją.

Greitas įkrovimas, tolimas nuvažiuojamas atstumas

Du „Audi A6 e-tron concept“ elektros varikliai pasiekia bendrą 350 kW galią ir 800 Nm sukimo momentą.

„Audi A6 e-tron concept“ ir visų būsimų modelių su PPE platforma pavaros širdis yra 800 voltų įkrovimo technologija. Kaip ir anksčiau pasirodžiusiame „Audi e-tron GT“, ji užtikrina, kad „Audi A6 e-tron concept“ akumuliatorius gali būti labai greitai įkrautas iki 270 kW siekiančia galia – užtenka vos 10 minučių įkrovimo, kad elektromobilis galėtų nuvažiuoti daugiau kaip 300 kilometrų. O per 25 minutes 100 kWh talpos „Audi A6 e-tron concept“ akumuliatorių galima įkrauti nuo 5 iki 80 procentų.  

Kartu su didesniu nei 700 kilometrų nuvažiuojamu atstumu (priklausomai nuo pasirinktos pavaros sistemos ir galios), „Audi A6 e-tron concept“ be išlygų puikiai tinkamas naudojimui kaip kasdienis automobilis. Kalbant apie dinamiką, „Audi A6 e-tron concept“ kaip būdinga elektromobiliams, yra žymiai pranašesnis už savo konkurentus su vidaus degimo varikliais. Dėl nuo pat pirmų sūkių pasiekiamo maksimalaus ir didelio sukimo momento, net ir baziniai modeliai, pritaikyti efektyviam važiavimui, iki 100 km/val. įsibėgės greičiau nei per 7 sekundes, o galingiausios versijos šį sprintą atliks gerokai greičiau nei per 4 sekundes.

Pranešimą paskelbė: Rusnė Tamošaitytė, UAB „Fabula ir partneriai“

Kiti skelbimai:
 
LORENZO 81-63-01-9 Light Brown 38
 
AUDIMAS Lengvos kelnės SENSITIVE 2111-303 Black 160/XS
 
BIOMECANICS 212226 Blanco/Frutas 25
 
K.therapy Active Prevention Shampoo Šampūnas nuo plaukų slinkimo, 1000 ml
 
Crocs™ Athens II Black/Smoke 36,5

Rekomenduojame

„Aukštaitijos siaurojo geležinkelio“ vadovo konkursas bus skelbiamas iš naujo

„Aukštaitijos siaurojo geležinkelio“ vadovo konkursas bus skelbiamas iš naujo

Siekdama pritraukti kuo daugiau pretendentų VšĮ „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“ direktoriaus pareigoms eiti, Susisiekimo ministerija informuoja, kad atšaukia balandį paskelbtą įstaigos vadovo konkursą ir artimiausiu metu skelbs naują. Balandį skelbtame konkurse dalyvavo trys kandidatai, tačiau tik vienas iš jų atitiko keliamus reikalavimus. „Neatsiradus dideliam kandidatų susidomėjimui pirmuoju konkursu, paskelbtu balandžio mėnesį, VšĮ „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“ dalininkų […]

Esminė kelių eismo taisyklė, kurią pamiršus gali baigtis liūdnai: susipainioja net ir patyrę vairuotojai

Esminė kelių eismo taisyklė, kurią pamiršus gali baigtis liūdnai: susipainioja net ir patyrę vairuotojai

Per pandemiją sumažėjus galimybių keliauti po pasaulį lietuviai dažniau išsiruošia į keliones po gimtąją šalį. Norima aplankyti ne tik pagrindinius Lietuvos kurortus, bet ir atrasti mažiau populiarius turistinius maršrutus, miestelius ir gyvenvietes. Keliaujant po juos automobiliu dažniau tenka prisiminti ir kai kurias esmines, tačiau vairuotojų neretai primirštas, kelių eismo taisykles. Draudimo bendrovės ERGO Verslo klientų […]

Jau skelbiami pirkimai 2022 m. vykdyti darbus valstybinės reikšmės keliuose

Jau skelbiami pirkimai 2022 m. vykdyti darbus valstybinės reikšmės keliuose

Gegužės mėn. duomenimis, VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcija (toliau – Kelių direkcija) jau yra pasirašiusi sutartis 95 proc. visų lėšų, skirtų 2021 metams, valstybinės reikšmės keliams administruoti, tiesti ir prižiūrėti. Iš 2021 metams valstybinės reikšmės keliams skirtų 426 mln. eurų jau yra pasirašyta sutarčių už 403 mln. eurų. Dar beveik už 140 mln. eurų sumą Kelių […]

Tarptautinėje telekomunikacijų sąjungoje į aukštas pareigas siūloma  T. Lamanausko kandidatūra

Tarptautinėje telekomunikacijų sąjungoje į aukštas pareigas siūloma T. Lamanausko kandidatūra

Susisiekimo ministerija siūlo buvusio Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) direktoriaus pavaduotojo Tomo Lamanausko kandidatūrą į Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos (ITU) generalinio sekretoriaus pavaduotojo postą 2023-2026 metų kadencijai. Šį siūlymą Vyriausybė svarstys trečiadienio pasitarime.  1865 metais įkurta Tarptautinė telekomunikacijų sąjunga yra viena seniausių specializuotų Jungtinių Tautų agentūrų, veikianti telekomunikacijų, informacinių ir ryšių technologijų srityje ir teikianti pagalbą valstybėms […]