Atostogų kelionės automobiliu: kodėl vairuojant svarbus rankų sulenkimas ir galvos atrama

Atostogų kelionės automobiliu: kodėl vairuojant svarbus rankų sulenkimas ir galvos atrama

Vasarai perkopus į antrąją pusę ir prasidėjus atostogų sezono įkarščiui, nemaža dalis poilsiautojų į svečias šalis leidžiasi ir po jas keliauja automobiliu. Kiti poilsiautojai į užsienį skrenda lėktuvu ir iš jo išlipę persėda į nuomotą automobilį. Leidžiantis į tokias atostogas, svarbi ne tik transporto priemonės techninė būklė, bet ir vairavimo sąlygos – vairuotojo sėdėsena, aplinka automobilyje. Draudimo bendrovės „Gjensidige” Transporto žalų skyriaus vadovas Agnius Gučius pataria, kaip vairuoti ilgose kelionėse.

„Vasarą didelė dalis vairuojančių žmonių atostogauti keliauja automobiliu. Šį keliavimo būdą išbandę vairuojantys asmenys žino, kad ilgalaikis važiavimas gali būti varginantis. Todėl patogus sėdėjimas, tinkama kojų, rankų ir galvos padėtis padeda sumažinti nuovargį, leidžia vairuotojui išlaikyti budrumą ir užtikrina malonesnę kelionės patirtį”, – sako A. Gučius.

Draudimo bendrovės atstovas pateikia penkis patarimus vairuotojams, kaip reikėtų vairuoti ilgose kelionėse.

1. Atkreipkite dėmesį į sėdėseną.

Įsėdus į automobilį jame svarbu jaustis kaip vilkint patogų rūbą: turite jausti transporto priemonę. Nepatogi sėdėsena, ypač ilgose kelionėse, gali tapti kančia, kai kiekvieną akimirką galvosite apie nepatogumą, o ne seksite kelią ir eismo sąlygas.

 2. Pasirūpinkite kojų patogumu.

Automobilio pedalai valdomi pėdomis, o ne visa koja, todėl sėdėjimo padėtį svarbu sureguliuoti taip, kad pedalus galėtumėte valdyti ne kilnojant ar lankstant koją, o naudojant tik pėdą. Koja per kelį turi būti šiek tiek sulenkta, nes avarinio stabdymo metu spaudžiant stabdžio pedalą bus reikalinga šiek tiek didesnė jėga.

Visiškai ištiesus koją, to padaryti gali ir nepavykti. Avalynė ilgoje kelionėje taip pat gali tapti problema: vairuojant pėdos padėtis ilgą laiką bus įremta į automobilio grindis, todėl batai turi būti patogūs, pėda neturi jausti diskomforto tokioje padėtyje.

Kairė koja turi būti jai skirtoje vietoje – kairėje pedalų pusėje, ekstremaliai manevruojant ar stabdant ji taps papildomu atramos tašku, kuris leis jums sklandžiai valdyti vairą ar pedalus, o vairuojant automobilį su mechanine greičių dėže – operatyviau paspausti sankabos pedalą. Tačiau kelionės metu jokiu būdu nelaikykite kojos ant sankabos pedalo, jei tuo metu jo nenaudojate. Net ir nedidelė apkrova pedalui gali aktyvuoti sankabos mechanizmą, kurio jūs nejusite, bet patys mechanizmai veiks ir dils.

Reguliariai darykite pertraukėles, sustokite, pramankštinkite pečius, rankas ir kojas.

3. Pasirinkite tinkamą rankų sulenkimo kampą.

Atstumas iki vairo turi būti toks, kad vairą galėtumėte pasiekti šiek tiek per alkūnes sulenktomis rankomis. Jei sėdėsite per toli ir vairą laikysite ištiestomis rankomis, manevruodami negalėsite panaudoti visos rankų jėgos. Tai gali riboti vairo eigą staigaus manevro arba ekstremalios situacijos metu. Sėdėdami per arti, taip pat ribosite vairo pasukimo galimybes. Net ir nedidelio eismo įvykio metu rizikuosite stipriau susižaloti veidą dėl saugos pagalvės arba vairo, nes besiskleidžiančiai oro pagalvei gali neužtekti atstumo tarp vairo ir vairuotojo veido.

4. Nenuolaidžiaukite dėl saugos diržų.

Gale sėdintys keleiviai, deja, dar ne visada užsisega saugos diržus. Vis dar gajus mitas, kad ilgoje kelionėje išsėdėti vienoje pozicijoje neva pakankamai sudėtinga, todėl keleiviai susigundo pakeisti sėdėseną, atsisegdami saugos diržus, atsisėsdami šonu ar priguldami ant galinės sėdynės. Gale sėdintys neprisisegę keleiviai avarijos metu gali tapti sviediniais, kurie ne tik susižalos patys, bet ir sužalos automobilyje esančius kitus keleivius bei vairuotoją. Ši taisyklė galioja ir vieno tūrio automobiliuose galinėje dalyje esantiems daiktams, lagaminams. Jie avarijos metu išsibarstys po saloną ir padidins sužalojimus bei sumažins išgyvenimo tikimybę. Bagažą kelionės metu būtina užfiksuoti ir atskirti nuo vairuotojo bei keleivių erdvės. Tam yra įvairių sprendimų: specialios pertvaros ar tinklas, kuris uždengia bagažą, kabliukais užfiksuojant jį bagažo skyriuje.

5. Tinkamai sureguliuokite galvos atramą.

Galvos atrama nėra skirta patogiai padėti galvą kelionės metu, ji skirta smūgio į galą metu būti atrama ir išvengti kaklo traumų. Galvos atrama turi būti sureguliuota taip, kad vairuotojo ar keleivio pakaušis, atlošus galvą šiek tiek atgal, būtų pilnai atremtas į atramą. Jei automobilyje reguliuojamas ne tik atramos aukštis, bet ir poslinkis į priekį, susireguliuokite ir jį, kad tarp atramos ir galvos būtų kuo mažesnis atstumas. Nepamirškite ir gale sėdinčių keleivių, jų atramos privalo būti pritaikytos individualiai prie kiekvieno keleivio ūgio.

Pranešimą paskelbė: PR Service, PR Service (UAB PIAR)

Rekomenduojame

NaudotosKnygos.lt
Naujas vairuotojas Vilniuje? 4 programėlės, kurios padės kelyje jaustis saugiau

Naujas vairuotojas Vilniuje? 4 programėlės, kurios padės kelyje jaustis saugiau

Vilniaus gatvės alsuoja miesto šurmuliu ir kultūra, o naujiems vilniečiams miestas tampa ir gatvių labirintu. Anot Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato, rugsėjį į sostinės gatves išvažiuoja apie 30–40 proc. daugiau automobilių, lyginant su vasaros srautu. Rudens spūstys gali sukelti stresą net ir patyrusiems vairuotojams. Arnoldas Lukošius, „Tele2“ Inovacijų ekspertas, siūlo keletą nemokamų programėlių, kurios padės […]


TTLA prisijungė prie IRU – didžiausios pasaulyje kelių transporto asociacijos

TTLA prisijungė prie IRU – didžiausios pasaulyje kelių transporto asociacijos

Tarptautinio transporto ir logistikos aljansas (TTLA), vienijantis didžiausias sektoriaus įmones Lietuvoje, tapo Tarptautinės kelių transporto sąjungos IRU asocijuotu nariu. TTLA vadovas Povilas Drižas tikisi, kad narystė IRU, didžiausioje pasaulyje kelių transporto asociacijoje, leis išnaudoti bendradarbiavimo galimybes mobilumo ir logistikos srityje, sprendžiant praktinius bei reguliacinius klausimus, globalius iššūkius. „Tarptautinės prekybos ir tranzito lengvinimas, sąžiningos konkurencijos užtikrinimas, […]


Pirmąjį metų pusmetį mėgstamiausi naudoti automobiliai Lietuvoje nesikeitė: dominuoja „BMW“, „Volkswagen“ ir „Audi“

Pirmąjį metų pusmetį mėgstamiausi naudoti automobiliai Lietuvoje nesikeitė: dominuoja „BMW“, „Volkswagen“ ir „Audi“

Bėgant metams lietuvių ištikimybė vokiškiems automobiliams nemažėja. Tai atskleidė automobilių duomenų įmonės „carVertical“ atliktas tyrimas, nustatęs labiausiai vairuotojus dominusius modelius 2024 m. pirmą pusmetį. Tarp populiariausių – naudoti „BMW“, „Volkswagen“ ir „Audi“ markių modeliai. Populiariausi modeliai nesikeičia Pirmąjį metų pusmetį Lietuvos vairuotojai „carVertical“ automobilių istorijos patikros platformoje labiausiai domėjosi 3-ios serijos „BMW“ automobilių istorija – […]


CMR konvencijoje įtvirtinti terminai ginčo atveju gali tapti kritiškai svarbiais ir nulemti bylinėjimosi eigą

CMR konvencijoje įtvirtinti terminai ginčo atveju gali tapti kritiškai svarbiais ir nulemti bylinėjimosi eigą

English version enclosed. Tarptautinio krovinių vežimo keliais sutarties konvencija (CMR konvencija), be kita ko, įtvirtina dvi teisiniams santykiams, kurie patenka į CMR konvencijos reguliavimo sritį, svarbias terminų rūšis – pretenzijų pareiškimo bei ieškinio senaties. Abu nurodyti terminai gali tapti kritiškai svarbiais tuo atveju, kai tarp šalių kyla ginčas. Pirmiausia, CMR konvencija įtvirtina terminą, per kurį […]


Milijonas „elektrinių“ kilometrų: „Telia“ patirtis neigia mitą, kad elektromobiliai netinkami ilgoms kelionėms

Milijonas „elektrinių“ kilometrų: „Telia“ patirtis neigia mitą, kad elektromobiliai netinkami ilgoms kelionėms

Nors nuo pernai elektromobilių skaičius Lietuvoje išaugo perpus, dar didesniam jų populiarumui koją kiša įvairios tautiečių dvejonės. Žmonės iki šiol tiki, kad elektra varomos transporto priemonės yra brangesnės, nei turinčios vidaus degimo variklį (VDV), o jas įsigijus, teks pamiršti tolimesnes išvykas. Tačiau elektromobiliais beveik milijoną kilometrų jau įveikusios „Telia“ darbuotojai šiuos mitus neigia ir dalinasi […]


„Omniva“ Lietuvoje pirmąjį 2024 m. pusmetį didino pardavimų ir siuntų apimtis

„Omniva“ Lietuvoje pirmąjį 2024 m. pusmetį didino pardavimų ir siuntų apimtis

Didžiausią paštomatų tinklą Baltijos šalyse valdančios „Omniva“ pardavimų pajamos Lietuvoje pirmąjį šių metų pusmetį siekė 13,9 mln. eurų ir augo 2 proc., lyginant su tuo pačiu laikotarpiu pernai. Per šešis mėnesius bendrovė Lietuvoje pristatė 6,8 mln. siuntų, t. y. 8 proc. daugiau palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai.  Siuntų apimtys ir šiemet augo kartu su […]