Atostogos su vaikais: į ką reiktų atkreipti dėmesį

Atostogos su vaikais: į ką reiktų atkreipti dėmesį

Kelionės su vaikais gali tapti iššūkiu, tačiau, tinkamai pasiruošus, jos kur kas dažniau dovanoja neišdildomų įspūdžių. Keliauti mėgstančios mamos sako, kad atostogos su mažaisiais šeimos nariais padeda jiems greičiau mokytis ir tobulėti, o kelionės kartu su šeima sutvirtina tėvų ir vaikų tarpusavio ryšį. 

Socialiniame tinkle Facebook aktyviai veikiančios grupės „Keliaujančios mamos“ atstovė Agnė Chsanauskaitė teigia, jog keliaudami vaikai greičiau mokosi, įgyja naujų įgūdžių, o atostogų prisiminimai, kelionių patirtis suartina šeimą. Tačiau, kad atostogos būtų pasisekusios ir liktų vien tik geriausi įspūdžiai, svarbu atidžiai planuoti kelionę, apgalvoti, ar vieta, kurioje ketinama lankytis, tinkama šeimos atostogoms. 

Kelionės skatina vaikus mokytis 

Agnė Chsanauskaitė teigia, kad tiek suaugusieji, tiek vaikai atostogų metu labiau atsipalaiduoja, o tai leidžia greičiau įsisavinti informaciją, mokytis: „Po pokalbio su psichologe sužinojau, jog žmonės, atitrūkę nuo kasdienybės, geriau priima informaciją iš aplinkos, išmoksta naujų dalykų, tobulėja jų įgūdžiai. Tokia taisyklė galioja ne tik suaugusiems, bet ir vaikams. Keliaudami vaikai daug greičiau mokosi kalbos, o jeigu vaikas mažas, jis gali greičiau išmokti vaikščioti arba plaukti. Tailande, šeimos atostogų metu, mūsų vaikas pradėjo kalbėti žymiai raiškiau, rišliais sakiniais, jis išmoko naudotis tualetu, valgyti su įrankiais, pramoko plaukti nedidelius atstumus“, – dalinosi keliautoja. 

Keliaudami vaikai gali ne tik įgyti naujų įgūdžių, bet ir patirti netikėtų atradimų jausmą, susipažinti su pasauliu, pamatyti tai, ko niekada nematė. „Kelionių metu yra plečiama vaikų pasaulėžiūra, jie supažindinami su kitokia aplinka, kitomis kultūromis, skirtingomis tradicijomis. Vaikai mokosi supratingumo, pagarbos kitai kultūrai, šaliai. Tokios kelionės suteikia įspūdžių, gerų emocijų, jos taip pat praplečia vaiko akiratį, vaikas išmoksta būti tolerantišku, priimti ir gerbti kitataučius, o tai yra labai svarbu augančiam vaikui“,- teigė „Keliaujančios mamos“ atstovė. 

Klaidos, kurias tėvai daro keliaudami su vaikais 

Ruošiantis kelionei su mažais vaikais verta prisiminti, kad keliaujant kartais nutinka neplanuotų įvykių, kurie būna itin nemalonūs: vaikas ar kitas šeimos narys gali susižaloti ar sunegaluoti. Agnė Chsanauskaitė sako, jog tėvai kartais pamiršta pasirūpinti elementaria kelionine vaistinėle. Ji taip pat šeimoms pataria pasirūpinti kelionių draudimu, kuris apsaugotų nuo įvairių rizikų. 

Pasak A. Chsanauskaitės, tėvai dažnai daro klaidą atidžiai nepasidomėdami, ar viešbutis ar kitos apsistojimo vietos yra pritaikytos gyventi kartu su mažyliais: „Apsistojus gerame, šeimai pritaikytame viešbutyje būsite ramus, kadangi jo teritorijoje yra įrengti šaligatviai, pravažiavimai, sutvarkyta aplinka ir tikrai bus patogu judėti su vežimėliais, tačiau yra vietų, kur judėti su vaikais yra neįmanoma arba labai sudėtinga“,- teigia keliautoja. 

Tėvai, kurie tik ruošiasi pradėti keliauti su vaikais, neturėtų skubėti vykti į labai tolimas keliones. Agnė siūlo pirmiausia pažinti Europą: „Nepatyrusiems keliautojams visada rekomenduojame rinktis atostogauti Europoje. Europoje keliauti yra žymiai paprasčiau, lengviau ir saugiau, visada rasite šeimoms pritaikytas apsistojimo vietas, pagalbą. Šeimos, kurios jau turi įgūdžių, yra patyrusios keliavime, dažnai pačios planuoja išvykas, kelionės tikslą ir maršrutus“.

Keltai – pramoga šeimoms 

Nors šeimos ikipandeminiame laikotarpyje dažniausiai rinkosi keliauti lėktuvais, pastaruoju metu pastebimas susidomėjimas keliavimu automobiliais ir keltais. Augantį tokio keliavimo būdo populiarumą lėmė tai, jog keltu galima keltis su nuosavu automobiliu, yra galimybė su savimi pasiimti norimą daiktų kiekį, o tai ypač aktualu į kelionę susiruošusioms šeimoms. „Keliaujančių mamų“ grupės atstovė Agnė Chsanauskaitė džiaugėsi kelionių keltais patirtimi: „Man ir mano kolegėms keliauti su keltu ar kruiziniu laivu teko nemažai. Toks keliavimo būdas su vaikas yra patogus ir geras“. 

Vieno didžiausių Europoje keltų operatoriaus DFDS komunikacijos vadovas Baltijos šalims Vaidas Klumbys teigia, kad pavasario ir vasaros atostogų metu keltuose galima sutikti daug keliaujančių šeimų su vaikais. Keleivių apklausa rodo, kad šeimos, keliaujančios keltais jaučiasi komfortabiliai, saugiai, o vaikams tokios kelionės labai patinka: „Keltuose esančios kajutės patogios ir yra pritaikytos keliauti su vaikais. Esame įrengę žaidimų kambarius, taip pat veikia restoranai su specialiu meniu vaikams. Bene mėgstamiausia pramoga šeimoms, keliaujančioms keltu – pasivaikščioti deniu, grožėtis jūra, saulėlydžiu“,- pasakoja V. Klumbys. 

Nors šiuo metu kelionių į užsienį galimybės yra ribotos, V. Klumbys ragina planuoti kelionę jau dabar. Įsigijusiems išankstinius bilietus DFDS garantuoja, kad pasikeitus planams kelionės datą vieną kartą galima keisti nemokamai. Be to, keleivių terminale Klaipėdoje nuo vasario pabaigos jau galima atlikti mokamą koronaviruso testą. „Vokietija ir Švedija reikalauja, kad atvykimo į šalį metu keleiviai turėtų ne senesnį kaip 48 val. testą, todėl su partneriais pasirūpinome galimybe tokį testą atlikti prieš pradedant kelionę keltu“, – sako DFDS komunikacijos vadovas.

Pranešimą paskelbė: Marija Dautartaitė, UAB „Fabula ir partneriai“

Kiti skelbimai:
 
LORENZO 62-160-18 Black 38
 
Crocs™ Classic Slide 206121 Digital Aqua 42,5
 
REIMA Karikko 520242B Navy 122
 
REIMA Vesi Denim Blue 6552 116
 
REIMA Vantti Neon Pink 128

Rekomenduojame

5 situacijos, kai reikia kviestis automobilio spynų meistrą

5 situacijos, kai reikia kviestis automobilio spynų meistrą

Visiems kada nors yra tekę atsidurti situacijoje, kuomet labai skubame ir niekaip negalime rasti automobilio raktų. Tai gali sukelti didelį stresą, o raktų radimas sukelia euforiją. Tačiau ką daryti, jei tų raktų taip ir nepavyksta rasti? Tenka kviesti automobilių spynų atrakinimo specialistą. Tačiau avarinis automobilio atrakinimas reikalingas ne vien dėl pamestų raktų. Pažvelkime į keletą […]

Ant kelių likusi druska naktimis vilioja stirnas ir briedžius

Ant kelių likusi druska naktimis vilioja stirnas ir briedžius

Priemonės, kuriomis barstomi keliai, vilioja stirnas ir briedžius, ir tai savo ruožtu gali tapti rimtų eismo nelaimių priežastimi.  Druską laižo atsiklaupę ant kelio Gamtininkas Selemonas Paltanavičius sako, kad druska – svarbi laukinių gyvūnų mitybos sudėtinė dalis, kuri gali traukti juos išeiti į kelius. Be to, nutirpus storai sniego dangai žvėrys darosi drąsesni, ir jie traukia […]

Krovinių vežėjai ir saugotojai mokesčių sumokėjo daugiau

Krovinių vežėjai ir saugotojai mokesčių sumokėjo daugiau

Transporto ir saugojimo įmonės pernai iš viso sumokėjo per 697 mln. eurų įvairių mokesčių ir tapo trečiu didžiausiu mokesčių mokėtoju pagal ekonominės veiklos sektorius. Pasak Tarptautinio transporto ir logistikos aljanso (TTLA) generalinio sekretoriaus Povilo Drižo, pagal sumokėtus mokesčius krovinių vežėjai ir saugotojai reikšmingai prisideda prie valstybės biudžeto teigiamo balanso. „Žvelgiant į statistinius duomenis, per pastaruosius […]

M. Skuodis: Lietuva palaiko Lenkijos siekį Via Carpatia maršrutą įtraukti į transeuropinį transporto tinklą

M. Skuodis: Lietuva palaiko Lenkijos siekį Via Carpatia maršrutą įtraukti į transeuropinį transporto tinklą

Lietuva remia Lenkijos ir kitų Via Carpatia šalių siekį visą Via Carpatia maršrutą, kurio dalis yra ir Lietuvoje, prie rytinės Lenkijos dalies, į pietus nuo „Via Baltica“,  įtraukti į Transeuropinį transporto tinklą (TEN-T) tinklą. Tai padėtų geriau išvystyti infrastruktūrą, atvertų naujas galimybes transporto srautų augimui. Tai Lietuvos susisiekimo ministras Marius Skuodis pareiškė šeštadienį dalyvaudamas nuotolinėje […]