Atostogos nuomotu automobiliu: kur slypi netikėtumai?

Atostogos nuomotu automobiliu: kur slypi netikėtumai?

Vasarai įpusėjus ir prasidėjus atostogų sezono įkarščiui, nemaža dalis poilsiautojų skrenda į svečias šalis ir išsinuomotu automobiliu po jas keliauja. Tiesa, keliautojams tenka ir naujos pareigos bei atsakomybės, nes išvykstama nuomotu automobiliu, kuris gali atnešti naujų ir kur kas didesnių išlaidų, nei planavote.

Automobilių nuomos įmonės „Kertušas“ ir draudimo bendrovės „Gjensidige“ ekspertai pataria prieš išvykstant į kelionę patikrinti keletą svarbiausių su nuoma susijusių aspektų, kurie gali sukelti neplanuotų išlaidų ir sutrikdyti poilsį.

1. Atidžiai rinkitės nuomotoją

„Kertušo“ vadovas Kęstutis Dapkevičius teigia, kad pirmiausia reikėtų rinktis ir įvertinti ne automobilį, bet įmonę, iš kurios jį nuomositės.

„Nepatingėkite ir paskaitykite klientų atsiliepimus, susirinkite informaciją apie jos patikimumą, atsakingumą, požiūrį į klientus. Nuo to priklausys, kaip jūs būsite aptarnaujami, kiek sąžiningi yra nuomotojai ir kaip su jumis bus elgiamasi iškilus problemoms“, – pasakojo automobilių nuomos įmonės vadovas.

2. Skaitykite nuomos sutartis

Draudimo bendrovės „Gjensidige“ Žalų departamento vadovė Baltijos šalims Viktorija Katilienė siūlo peržvelgti pagrindines nuomos sutarties sąlygas – ką įsipareigoja nuomos įmonė, o ką privalo padaryti pats automobilio nuomininkas įvykus eismo įvykiui.

„Žinokite savo teises ir pareigas – jas reikėtų išsiaiškinti prieš perimant automobilį savo žinion. Pasiaiškinkite, ką konkrečioje šalyje turėtumėte daryti, įvykus smulkesniam ar didesniam eismo įvykiui, kokios pagalbos galite sulaukti iš nuomotojo. Neretais atvejais į šiuos klausimus pradedama gilintis jau įvykus eismo įvykiui, ir tai sukelia nemažai netikėtumų  ir nesusipratimų, nes tvarka skirtingose šalyse gali būti skirtinga. Nereikėtų tikėtis, kad užsienyje klausimai sprendžiami taip pat, kaip Lietuvoje. Todėl išsiaiškinkite, kokia kalba ir su kuo reikia susisiekti, įvykus eismo įvykiui ar sugedus automobiliui“, – įspėjo V. Katilienė.

3. Atidžiai apžiūrėkite esamus defektus

„Kertušo“ vadovas sako, kad pasiimant nuomotą automobilį būtina atidžiai jį apžiūrėti ir dokumentuose pažymėti esamus defektus.

„Lietuvoje įprasta, kad defektus sužymi nuomojanti įmonė, tačiau užsienyje pažymėti pastebėtus įbrėžimus, įlenkimus, kitus trūkumus turi pats nuomininkas, todėl svarbu pačiam užpildyti pridedamą defektų lapą, antraip galite tapti ir buvusių defektų kaltininku, o už tai teks susimokėti“, – įspėja K. Dapkevičius.

4. Išsiaiškinkite, kokios būklės automobilį reikės grąžinti

Automobilius nuomojančios įmonės vadovas pataria dar prieš leidžiantis į kelionę išsiaiškinti, kaip ir kur grąžinti automobilį, kiek jame dabar yra degalų, kokios būklės jis turi būti grąžinant – ar reikia išvalyti saloną, nuplauti automobilį, ar reikia įpilti kuro, ar galima palikti pustuštį kuro baką.

„Nuomojamo automobilio paėmimo ir atidavimo vietos gali skirtis – tiksliai žinokite, kada ir kur jį turėsite palikti, kam perduoti raktelius ir su kuo reikės apžiūrėti automobilio būklę. Pasitaiko situacijų, kuomet grąžinant automobilį kyla ginčų dėl defektų, nubrozdinimų, įlenkimų ir t.t.“, – pasakoja K. Dapkevičius.

5. Išsiaiškinkite draudimo sąlygas

Draudimo bendrovės „Gjensidige“ žalų vadovė pataria būti itin atidiems, renkantis nuomoto automobilio draudimą.

Pirmiausia V. Katilienė siūlo išsiaiškinti, kokia yra draudimo franšizė, t.y. kokią sumą gali tekti susimokėti pačiam, jei automobiliui bus padaryta žala.

„Neretai užsienyje galime iš nuomotojo išgirsti, kad yra pilnas draudimas, tačiau klientas neįspėjamas apie franšizės dydį. O kelionės pabaigoje už nedidelius įbrėžimus gali tekti susimokėti pačiam. Todėl svarbu tiksliai išsiaiškinti, koks yra automobilio draudimo paketas ir kas įeina į jūsų mokamą kainą. Norint išvengti papildomų ginčų, užsienyje rekomenduojama įsigyti pilną draudimo paketą be franšizės“, – pataria draudimo ekspertė.

Ji atkreipė dėmesį, kad nuomojantis automobilį ne tiesiogiai iš nuomos įmonės, o per tarptautinį tarpininką, gali susiklostyti situacija, kai iš tarpininko įsigyjamas pilnas draudimo paketas , o vietinė įmonė teigia, kad jis negalioja.

6. Platesnis draudimo paketas – daugiau ramybės

„Kertušo“ vadovas K. Dapkevičius sako, kad vairuojant užsienyje yra kur kas daugiau grėsmių apgadinti nuomotą automobilį, todėl išvykstantiems atostogautojams pataria netaupyti draudimui.

„Verčiau sumokėti šiek tiek daugiau už pilną draudimo paketą nei vėliau papildomai mokėti už atsiradusius smulkius defektus. Mūsų vairuotojams gana nelengva vairuoti siauromis lenktomis Italijos ar Graikijos gatvelėmis, kuriose automobiliai vos prasilenkia. Be to, pietų šalyse keliai yra kur kas prastesni nei mūsų šalyje, todėl įbrėžti ar įlenkti automobilį važiuojant ar parkuojantis yra kur kas daugiau šansų nei vairuojant Lietuvoje. Patarčiau verčiau apsisaugoti platesniu draudimu, kad nebūtų kaip liaudies patarlėje – „šykštus moka du kartus“, – pataria K. Dapkevičius.

7. Numatykite papildomas išlaidas parkavimui

Pasak draudimo ekspertės Viktorijos Katilienės, planuojantiems nuomotis automobilį svarbu iš anksto įvertinti saugaus parkavimosi galimybes. „Dažnai tokios aikštelės yra mokamos, ypač didmiesčiuose. Tačiau palikę automobilį saugioje vietoje, išvengsite vagysčių ir galimų apgadinimų“, – pataria draudimo žalų ekspertė.

Pranešimą paskelbė: Kristina Jugulytė, PR Service

Kiti skelbimai:
 
Sandisk flashdrive Ultra Flair 256GB USB3.0 (100 MB/s)
 
X-Fitted Plastic Case With Swarovski Crystals for Apple iPhone 6 / 6S Pink / Blossoming
 
Mocco Ultra Back Case 0.3 mm Silicone Case for Nokia 3 Transparent
 
Evelatus SILICONE Samsung Galaxy Note 8 dėklas Transparent
 
Mocco Ultra Back Case 0.3 mm Silicone Case for Samsung N920 Galaxy Note 5 Transparent

Ekologiška viešojo transporto revoliucija – Vilniuje pristatyti pirmieji Lietuvoje elektriniai autobusai

Vilnius tęsia didžiausią miesto istorijoje viešojo transporto atnaujinimą – šiandien gausų būrį naujų autobusų papildė penki pirmieji Lietuvoje elektriniai autobusai „Karsan Jest Elektric“. Jais vilniečiai iš Katedros aikštės Gedimino prospektu leidosi į specialias potyrių keliones, o nuo šio savaitgalio autobusus galės išbandyti visi keleiviai. Sekmadienį jie išvažiuos į 89-ąjį maršrutą, kuris taps pirmuoju visiškai elektrifikuotu […]

  Straipsniai »
Atmintinė keliaujantiems lėktuvu: ką reikėtų žinoti apie Šengeno erdvę?

Atmintinė keliaujantiems lėktuvu: ką reikėtų žinoti apie Šengeno erdvę?

Nors Lietuva Šengeno erdvėje yra daugiau kaip 10 metų, neretam keliautojui, ypač skrendančiam iš oro uosto pirmą kartą, kyla klausimų apie keliones Šengeno ir ne Šengeno erdvėse. Lietuvos aviacijos ekspertai aiškina apie šių erdvių ypatumus ir pataria, į ką reikėtų atkreipti dėmesį, kad kelionė praeitų sklandžiai ir nekeltų jokių rūpesčių. Oro uostuose – dvi atskiros […]

  Straipsniai »
Lietuvoje pradedama pažangių antrosios kartos biodegalų gamyba

Lietuvoje pradedama pažangių antrosios kartos biodegalų gamyba

Pasvalyje įsikūrusi bioetanolio ir biodujų gamybos bendrovė „Kurana“ pirmoji įmonė Baltijos šalyse iš pradėjo gaminti antrosios kartos degalus. Iki šiol „Kurana“ iš grūdų gamino tik pirmosios kartos bioetanolį, įmaišomą į benziną. Pradėti antrosios kartos bioetanolio gamybą paskatino Lietuvos įsipareigojimas didinti atsinaujinančių išteklių dalį transporto sektoriuje bei pareiga pasiūlyti dar mažiau taršius degalus. Per metus planuoja […]

  Straipsniai »
Studentų artimieji perspėjami atidžiau patikrinti automobilių draudimo sutartis

Studentų artimieji perspėjami atidžiau patikrinti automobilių draudimo sutartis

Į didžiuosius miestus suplūdę studentai netrukus apsipras su kasdieniais maršrutais, o draudikai prognozuoja, kad kaip ir kasmet spalį jie įsidrąsins persėsti į savo automobilius. Todėl jauniausios amžiaus grupės vairuotojų eismo įvykių suvestinėse kitą mėnesį turėtų padaugėti. Savo ruožtu jaunuolių artimieji perspėjami net ir iš geros valios nebandyti gudrauti su civilinės transporto atsakomybės polisais ir prieš […]

  Straipsniai »