0.00 €

vairavimo mokyklaVairavimo teorijos mokymų kursas trunka 40 akademinių valandų, o praktinio vairavimo pamokos – 30 akademinių valandų. Būtent dėl praktinio vairavimo mokymo dažniausiai diskutuojama ir keliamas klausimas, ar tiek užtenka būsimam vairuotojui norinčiam išsilaikyti B kategorijos teises? Vairavimo mokyklos Vilniuje atstovai teigia, jog paprastai užtenka, o prieš tai niekada nesėdėjusiems už vairo, siūloma pasimokyti papildomai.

Vieni atrodo tarsi gimė jau mokėdami vairuoti, kitiems tai ilgas ir sudėtingas procesas. Pirmą kartą už vairo su vairavimo instruktoriumi šalia sėdima su baime. Visų pirma dėl to, kad žinoma, jog instruktorius vertins, aiškins kaip važiuoti bei bars, kuomet bus atliktas netinkamas manevras. Tad visų pirma reikia nugalėti instruktoriaus baimę, ir susikoncentruoti į vairavimą. Jei vairuojant nusikeikiate pamatę, jog prie uodegos “prilipo” automobilis, ar priekyje pamačius kliūtį (stovintį sugedusį automobilį) apima panika, tuomet jums dar trūksta vairavimo patirties. Greita reakcija ir suvokimas kaip elgtis konkrečiu atveju ateina su laiku ir praktika. Vairavimą automobiliu galima prilyginti lėktuvo pilotavimui. Kuo daugiau skrydžių atlikęs pilotas, kuo ilgiau išbuvęs ore, tuo laikomas labiau patyrusiu.

Papildomos vairavimo pamokos retai reikalingos tiems, kurie jau įpratę valdyti automobilį. Dažna pradedančių vairuotojų problema – nemokėjimas perjungti pavarų į jas nežiūrint arba nejaučiant kokiu greičiu važiuoja nežiūrint į spidometrą. Kelioms akimirkoms nukreipus žvilgsnį į perjungiamas pavaras ar spidometrą yra pakankamai daug automobiliui išvažiuoti į priešingą eismo juostą ar nuslysti nuo kelio. Žinoma, šalia esantis instruktorius to padaryti neleis, tačiau kas bus jei toks vairuotojas išvažiuos į kelią vienas? Todėl kartais verta pakankinti tėvų draugų automobilį bandant logiškai perprasti kaip perjunginėjamos pavaros, kaip veikia valytuvai, kaip reikia susireguliuoti veidrodėlius ir pan. Pasiruošimas vairuoti jau yra dalis darbo.

Papildomos pamokos reikalingos tiek, kas užtęsė mokymosi procesą. Kartais būna, jog baigus vairavimo mokyklą iškarto nenueinama į Regitrą laikyti vairavimo egzamino, o prisimenama po kelių mėnesių. Papildomos pamokos padeda atgaivinti atmintį, prisiminti kaip vairuoti ir kokie yra egzaminų reikalavimai.

Kiti skelbimai:
 
Columbia Buga Set 1562212 Brt Indigo Dot Scape Print/Brt Indigo 86
 
REIMA Moomin Somnig Off White 68-74
 
Columbia Buga Set 1562212 City Grey Dot Scape Print/Columbia Grey 86
 
CAMPER Oxyde Foca Dark Orange 37
 
Columbia Challenger Men's Dark Purple S