Ar auganti taksi ir pavėžėjimo paslaugų paklausa rodo pirmuosius rinkos atsigavimo požymius?

1

Ar auganti taksi ir pavėžėjimo paslaugų paklausa rodo pirmuosius rinkos atsigavimo požymius?

Mūsų šalyje prasidėjus COVID-19 infekcijai ir šalyje paskelbus visuotinį karantiną, pavėžėjimo ir taksi paslaugas teikianti lietuviško kapitalo įmonė eTAKSI, kaip ir dauguma šalies įmonių, susidūrė su dideliais iššūkiais.

Pirmą savaitę paskelbus karantiną, užsakymų skaičius ženkliai sumažėjo, bendras kritimas keleivių vežimo rinkoje siekė maždaug 77 procentus. Dėl to įmonė ėmėsi skubių veiksmų siekiant pagyvinti pardavimus: vos per savaitę eTAKSI platformoje atsirado automobiliai su izoliuotomis vietomis keleiviams, įmonė atsisakė savo komisinio mokesčio, taip bent iš dalies sumažinusi vairuotojų pajamų kritimą.

Nuo karantino pradžios praėjo daugiau kaip mėnuo ir įmonės vadovas jau stebi nedidelius, bet teigiamus pokyčius.

„Matome nedidelį pagyvėjimą rinkoje. Užsakymų palaipsniui daugėja, žmonės aktyviau naudojasi mūsų paslaugomis. Greičiausiai pirminis šokas visuomenėje jau praėjo ir gyvenimas po truputį pradeda grįžti į senas vėžes,“ – sako eTAKSI vadovas Andrius Norkaitis.

Visgi, kai kurie maršrutai tokie kaip kelionės iš ir į oro uostus, savaitgaliais naktiniai užsakymai į miesto centrą ir atgal į miegamuosius rajonus į rinką dar negrįžo. Dėl karantino taikomų apribojimų ir miestuose praktiškai išnykusio naktinio gyvenimo tokių užsakymų dar teks palaukti. Įdomu, kad karantino laikotarpiu užsakymai sumažėjo vienodai visuose miestuose, neišskiriant nei vieno.

„Nors mūsų įmonė klientus aptarnauja visuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose, negalėčiau išskirti nei vieno – visuose kelionės iš esmės sumažėjo vienodai, o dabar vienodai visuose miestuose jų, nors ir pamažu, tačiau daugėja“, – sako A. Norkaitis.

Praėjusią savaitę užsakymų skaičius, palyginus su karantino pradžioje pasiektu dugnu, padidėjo 36 procentais, ir tai nebloga tendencija, kurią lėmė ne tik gerėjanti situacija, susijusi su COVID-19, bet jaučiamas ir visuomenės atsipalaidavimas.

„Manome, kad žmonėms paprasčiausiai nusibodo visą mėnesį sėdėti namuose. Vyriausybei atlaisvinant karantino varžtus, žmonės taip pat pamažu atsipalaiduoja ir atsargiai pradeda keliauti. Ar ši tendencija pasiteisins, parodys artimiausios pora savaičių. Mes viliamės, kad situacija gerės, o nuo dugno mes jau atsispyrėme ir kylame aukštyn, nes šią savaitę jaučiame dar didesnį pagyvėjimą rinkoje,“ – teigia Andrius Norkaitis.

Pranešimą paskelbė: Justas Urbonas, MB NOHEADS

Kiti skelbimai:
 
HELLY HANSEN Vidda Parka Women's Black L
 
CAMPER Oxyde Foca Dark Brown 37
 
HELLY HANSEN Rigging Coat Men's Black L
 
Crocs™ Classic Lined Clog Navy/Charcoal 36,5
 
REIMA Stemu Denim Blue 29

Rekomenduojame

Vilnius kviečia Vėlinių dienomis kapines lankyti saugiai: vengti didesnių susibūrimų, dėvėti kaukes

Vilnius kviečia Vėlinių dienomis kapines lankyti saugiai: vengti didesnių susibūrimų, dėvėti kaukes

Įsigaliojus lokalaus karantino apribojimams, savivaldybė kviečia gyventojus atsakingai planuoti artėjantį Vėlinių savaitgalį, įvertinti savo sveikatos būklę ir rizikas, ypač tai svarbu vyresnio amžiaus žmonėms, turintiems įvairių lėtinių susirgimų. Savo ruožtu savivaldybė pasirūpino, kad spalio 31 d. ir lapkričio 1–2 d. dažniau kursuotų viešasis transportas, o Rokantiškių, Saltoniškių, Karveliškių ir Kairėnų kapinių prieigose pakeitė eismo organizavimą. […]

Kokią ateities susisiekimo sistemą kursime Vilniuje?

Kokią ateities susisiekimo sistemą kursime Vilniuje?

Vilniaus valdžia negaili dėmesio ir pinigų dviračių takų statybai. Reikia pagalvoti, kaip efektyviai šią sukurtą susisiekimo infrastruktūrą išnaudoti. Didelių pasiekimų šioje srityje turi Indija ir Vietnamas. Vilniuje automobilių spūsčių mastui artėjant prie Indijos miestų, galima pasinaudoti pastarųjų patirtimi – dviračių taksi kroviniams ir žmonėms pervežti. Indijoje tokiu transportu užsiima žmonės, vadinami „rikšomis“. Žmonių pervežimui jie […]

Tyrimas: po eismo nelaimės skambiname ne skubios pagalbos numeriu, o antrajai pusei

Tyrimas: po eismo nelaimės skambiname ne skubios pagalbos numeriu, o antrajai pusei

Kelyje patyrę eismo nelaimę Lietuvos vairuotojai pirmiausia apie ją praneša ne skubios pagalbos tarnyboms, o sutuoktiniui arba partneriui. Tyrimas parodė, kad beveik trečdalis mūsų šalies vairuotojų po eismo avarijos iškart skambina antrajai pusei ir tik 17 proc. vairuojančių lietuvių iškart renka pagalbos numerį 112. Tokias tendencijas atskleidė draudimo bendrovės „Gjensidige“ užsakymu bendrovės „Nielsen“ atlikta reprezentatyvi […]

„BMW Motorrad“ atskleidė penkias 2021 m. motociklų sezono naujienas

„BMW Motorrad“ atskleidė penkias 2021 m. motociklų sezono naujienas

Rudeniui artėjant pabaigos link, Vokietijos gamintoja „BMW Motorrad“ atskleidė būsimojo 2021 m. motociklų sezono naujienas. Kitąmet į gatves išriedės net penki nauji modeliai: šį pavasarį atnaujinto „R 18“ klasikinė versija „BMW R 18 Classic“ ir  atnaujinta „BMW R nineT“ modelių šeima: „R nineT“, „R nineT Pure“, „R nineT Scrambler“ bei „R nineT Urban G/S“.   […]