Apsipirkti – su dviračiu: IKI parduotuvės tapo dar draugiškesnės dviratininkams

1

Apsipirkti – su dviračiu: IKI parduotuvės tapo dar draugiškesnės dviratininkams

Pastaraisiais metais Lietuvoje vis labiau populiarėja sveikos gyvensenos mados. Gyventojai ne tik labiau kreipia dėmesį į savo kasdienę mitybą, bet ir vis dažniau vietoje asmeninio automobilio mieste arba kaip aktyvią laisvalaikio praleidimo formą renkasi dviratį. Tokios tendencijos nestebina, juk keliavimas dviračiu – sveikas ir smagus būdas pažinti įvairias vietoves bei palengvinti savo kasdienybę, pavyzdžiui, dviračiu vykstant apsipirkti į artimiausią parduotuvę. Vieno geriausių Lietuvos dviratininkų, nacionalinio čempiono Ramūno Navardausko teigimu, kai kuriose užsienio šalyse kelionės dviračiu į prekybos centrą jau seniai tapę kasdieniu įpročiu.

Automobilį vis dažniau keičia į dviratį

Nors ankščiau Lietuva negalėjo pasigirti dideliu progreso šuoliu dviračių infrastruktūros kūrime, per pastaruosius trejus metus vien Vilniuje buvo nutiesta ir atnaujinta apie 40 kilometrų dviračių takų. Nuo sostinės neatsilieka ir kiti Lietuvos miestai, kurie tampa vis draugiškesni dviratininkams.

Dviratininkas R. Navardauskas sako, kad  Lietuvoje populiarėja ne tik dviračių sportas, bet sportas apskritai, todėl tiek valdininkų, tiek verslininkų noras prisitaikyti bei kurti platesnę infrastruktūrą, pritaikytą dviračiams, yra daugiau negu sveikintinas.  

„Mieste su dviračiu galima nuvažiuoti greičiau nei automobiliu, todėl laiko atžvilgiu ši transporto priemonė kartais tikrai yra geresnė nei automobilis. Be to, važiuojant dviračiu į parduotuvę, galima ne tik išvengti kamščių, bet ir lengviau rasti vietą, kur palikti dviratį. Mano nuomone, dviratis yra pati optimaliausia transporto priemonė, jei norima įveikti nedidelį atstumą mieste, todėl džiugu, kad šiuo metu beveik prie visų parduotuvių jau yra įrengti specialūs dviračių laikikliai ir aikštelės, kuriuose juos galima saugiai palikti“, – sako R. Navardauskas.

Į parduotuvę – su dviračiu

Prekybos tinklo IKI komunikacijos vadovės Bertos Čaikauskaitės teigimu, sveikos mitybos kultas Lietuvoje populiarus jau ne pirmus metus, todėl ji džiaugiasi, kad dauguma žmonių ima sportuoti bei sveikai maitintis ne tik dėl mados, bet ir dėl sveikatos bei bendros būklės gerinimo. Džiuginanti tendencija, anot jos, yra ir didėjantis žmonių, besirenkančių dviratį kaip pagrindinę transporto priemonę, skaičius.

„Dėl šios priežasties nuo šių metų IKI tapo masiškiausių dviračių renginio Lietuvoje vardo rėmėju ir dar didesnį dėmesį skiria aktyvaus ir sveiko gyvenimo būdo, teisingos mitybos skatinimui. Savo iniciatyva pasirūpinome, jog visoje Lietuvoje šalia mūsų parduotuvių, prie kurių yra pakankamai erdvės ir nekliudoma pėstiesiems, būtų įrengti dviračių laikikliai. Tiesa, didžioji dalis IKI parduotuvių ir ankščiau turėjo specialius laikiklius dviračiams, tačiau dabar jų skaičių dar padidinome. Visuomet atsižvelgiame ne tik į savo pirkėjų poreikius asortimento prasme, bet ir siekiame užtikrinti patogumą jiems atvykstant apsipirkti“, – sako B. Čaikauskaitė.

Tuo metu dviratininkas R. Navardauskas sako, kad dviračių laikikliai prie parduotuvių – neišvengiamas įrenginys tiems, kurie nori atvykti ir apsipirkti greitai.

„Pastebiu, kad situacija Lietuvoje tikrai pasikeitė į gerąją pusę, o verslas tapo atsakingesnis – mato, ko žmonėms, šiuo atveju – dviratininkams, trūksta ir stengiasi tą trūkumą kompensuoti. Įrengdami patogius dviračių laikiklius prekybos tinklai ne tik pritraukia daugau žmonių į savo parduotuves, bet ir propaguoja dviračių sportą, sveiką gyvenseną“, – sako R. Neverdauskas.

„IKI Velomaratonas“ tradiciškai vyks priešpaskutinį rugpjūčio sekmadienį – rugpjūčio 18 dieną Vilniuje. Renginio startas ir finišas numatytas prie LR Seimo rūmų. Dalyviai registruotis į renginį gali internetu čia.

Pranešimą paskelbė: – -, UAB „VIP Viešosios informacijos partneriai“

Kiti skelbimai:
 
Sandisk flashdrive Ultra Flair 256GB USB3.0 (100 MB/s)
 
X-Fitted Plastic Case With Swarovski Crystals for Apple iPhone 6 / 6S Pink / Blossoming
 
Mocco Ultra Back Case 0.3 mm Silicone Case for Nokia 3 Transparent
 
Evelatus SILICONE Samsung Galaxy Note 8 dėklas Transparent
 
Mocco Ultra Back Case 0.3 mm Silicone Case for Samsung N920 Galaxy Note 5 Transparent

Ekologiška viešojo transporto revoliucija – Vilniuje pristatyti pirmieji Lietuvoje elektriniai autobusai

Vilnius tęsia didžiausią miesto istorijoje viešojo transporto atnaujinimą – šiandien gausų būrį naujų autobusų papildė penki pirmieji Lietuvoje elektriniai autobusai „Karsan Jest Elektric“. Jais vilniečiai iš Katedros aikštės Gedimino prospektu leidosi į specialias potyrių keliones, o nuo šio savaitgalio autobusus galės išbandyti visi keleiviai. Sekmadienį jie išvažiuos į 89-ąjį maršrutą, kuris taps pirmuoju visiškai elektrifikuotu […]

  Straipsniai »
Atmintinė keliaujantiems lėktuvu: ką reikėtų žinoti apie Šengeno erdvę?

Atmintinė keliaujantiems lėktuvu: ką reikėtų žinoti apie Šengeno erdvę?

Nors Lietuva Šengeno erdvėje yra daugiau kaip 10 metų, neretam keliautojui, ypač skrendančiam iš oro uosto pirmą kartą, kyla klausimų apie keliones Šengeno ir ne Šengeno erdvėse. Lietuvos aviacijos ekspertai aiškina apie šių erdvių ypatumus ir pataria, į ką reikėtų atkreipti dėmesį, kad kelionė praeitų sklandžiai ir nekeltų jokių rūpesčių. Oro uostuose – dvi atskiros […]

  Straipsniai »
Lietuvoje pradedama pažangių antrosios kartos biodegalų gamyba

Lietuvoje pradedama pažangių antrosios kartos biodegalų gamyba

Pasvalyje įsikūrusi bioetanolio ir biodujų gamybos bendrovė „Kurana“ pirmoji įmonė Baltijos šalyse iš pradėjo gaminti antrosios kartos degalus. Iki šiol „Kurana“ iš grūdų gamino tik pirmosios kartos bioetanolį, įmaišomą į benziną. Pradėti antrosios kartos bioetanolio gamybą paskatino Lietuvos įsipareigojimas didinti atsinaujinančių išteklių dalį transporto sektoriuje bei pareiga pasiūlyti dar mažiau taršius degalus. Per metus planuoja […]

  Straipsniai »
Studentų artimieji perspėjami atidžiau patikrinti automobilių draudimo sutartis

Studentų artimieji perspėjami atidžiau patikrinti automobilių draudimo sutartis

Į didžiuosius miestus suplūdę studentai netrukus apsipras su kasdieniais maršrutais, o draudikai prognozuoja, kad kaip ir kasmet spalį jie įsidrąsins persėsti į savo automobilius. Todėl jauniausios amžiaus grupės vairuotojų eismo įvykių suvestinėse kitą mėnesį turėtų padaugėti. Savo ruožtu jaunuolių artimieji perspėjami net ir iš geros valios nebandyti gudrauti su civilinės transporto atsakomybės polisais ir prieš […]

  Straipsniai »