Apsipirkti – su dviračiu: IKI parduotuvės tapo dar draugiškesnės dviratininkams

1

Apsipirkti – su dviračiu: IKI parduotuvės tapo dar draugiškesnės dviratininkams

Pastaraisiais metais Lietuvoje vis labiau populiarėja sveikos gyvensenos mados. Gyventojai ne tik labiau kreipia dėmesį į savo kasdienę mitybą, bet ir vis dažniau vietoje asmeninio automobilio mieste arba kaip aktyvią laisvalaikio praleidimo formą renkasi dviratį. Tokios tendencijos nestebina, juk keliavimas dviračiu – sveikas ir smagus būdas pažinti įvairias vietoves bei palengvinti savo kasdienybę, pavyzdžiui, dviračiu vykstant apsipirkti į artimiausią parduotuvę. Vieno geriausių Lietuvos dviratininkų, nacionalinio čempiono Ramūno Navardausko teigimu, kai kuriose užsienio šalyse kelionės dviračiu į prekybos centrą jau seniai tapę kasdieniu įpročiu.

Automobilį vis dažniau keičia į dviratį

Nors ankščiau Lietuva negalėjo pasigirti dideliu progreso šuoliu dviračių infrastruktūros kūrime, per pastaruosius trejus metus vien Vilniuje buvo nutiesta ir atnaujinta apie 40 kilometrų dviračių takų. Nuo sostinės neatsilieka ir kiti Lietuvos miestai, kurie tampa vis draugiškesni dviratininkams.

Dviratininkas R. Navardauskas sako, kad  Lietuvoje populiarėja ne tik dviračių sportas, bet sportas apskritai, todėl tiek valdininkų, tiek verslininkų noras prisitaikyti bei kurti platesnę infrastruktūrą, pritaikytą dviračiams, yra daugiau negu sveikintinas.  

„Mieste su dviračiu galima nuvažiuoti greičiau nei automobiliu, todėl laiko atžvilgiu ši transporto priemonė kartais tikrai yra geresnė nei automobilis. Be to, važiuojant dviračiu į parduotuvę, galima ne tik išvengti kamščių, bet ir lengviau rasti vietą, kur palikti dviratį. Mano nuomone, dviratis yra pati optimaliausia transporto priemonė, jei norima įveikti nedidelį atstumą mieste, todėl džiugu, kad šiuo metu beveik prie visų parduotuvių jau yra įrengti specialūs dviračių laikikliai ir aikštelės, kuriuose juos galima saugiai palikti“, – sako R. Navardauskas.

Į parduotuvę – su dviračiu

Prekybos tinklo IKI komunikacijos vadovės Bertos Čaikauskaitės teigimu, sveikos mitybos kultas Lietuvoje populiarus jau ne pirmus metus, todėl ji džiaugiasi, kad dauguma žmonių ima sportuoti bei sveikai maitintis ne tik dėl mados, bet ir dėl sveikatos bei bendros būklės gerinimo. Džiuginanti tendencija, anot jos, yra ir didėjantis žmonių, besirenkančių dviratį kaip pagrindinę transporto priemonę, skaičius.

„Dėl šios priežasties nuo šių metų IKI tapo masiškiausių dviračių renginio Lietuvoje vardo rėmėju ir dar didesnį dėmesį skiria aktyvaus ir sveiko gyvenimo būdo, teisingos mitybos skatinimui. Savo iniciatyva pasirūpinome, jog visoje Lietuvoje šalia mūsų parduotuvių, prie kurių yra pakankamai erdvės ir nekliudoma pėstiesiems, būtų įrengti dviračių laikikliai. Tiesa, didžioji dalis IKI parduotuvių ir ankščiau turėjo specialius laikiklius dviračiams, tačiau dabar jų skaičių dar padidinome. Visuomet atsižvelgiame ne tik į savo pirkėjų poreikius asortimento prasme, bet ir siekiame užtikrinti patogumą jiems atvykstant apsipirkti“, – sako B. Čaikauskaitė.

Tuo metu dviratininkas R. Navardauskas sako, kad dviračių laikikliai prie parduotuvių – neišvengiamas įrenginys tiems, kurie nori atvykti ir apsipirkti greitai.

„Pastebiu, kad situacija Lietuvoje tikrai pasikeitė į gerąją pusę, o verslas tapo atsakingesnis – mato, ko žmonėms, šiuo atveju – dviratininkams, trūksta ir stengiasi tą trūkumą kompensuoti. Įrengdami patogius dviračių laikiklius prekybos tinklai ne tik pritraukia daugau žmonių į savo parduotuves, bet ir propaguoja dviračių sportą, sveiką gyvenseną“, – sako R. Neverdauskas.

„IKI Velomaratonas“ tradiciškai vyks priešpaskutinį rugpjūčio sekmadienį – rugpjūčio 18 dieną Vilniuje. Renginio startas ir finišas numatytas prie LR Seimo rūmų. Dalyviai registruotis į renginį gali internetu čia.

Pranešimą paskelbė: – -, UAB „VIP Viešosios informacijos partneriai“

Kiti skelbimai:
 
EMU Australia Kitty Sneaker Pink 24
 
HELLY HANSEN Woodlands Coffee Bean/Natura/Black 45
 
Argan Infusion Anti Dandruff Shampoo Šampūnas nuo pleiskanų, 250ml
 
EMU Australia Leopard Brumby Midnight 28
 
HELLY HANSEN Seraphina Demi Women's Whiskey/Frosted Almond 38

ES investicijos magistralei Vilnius–Kaunas: skirtingo lygio sankryžos, naujos požeminės perėjos, didės leistinas greitis

Iki 2021 m. pavasario visa magistralė Vilnius–Kaunas atitiks automagistralėms keliamus reikalavimus. Eismo sąlygas pagerins skirtingo lygio sankryžos, naujos požeminės perėjos ir kiti rekonstrukcijos darbai, kuriems atlikti susisiekimo ministro įsakymu skirtos Europos Sąjungos fondų investicijos. „Lietuvos kelių tinkle magistralė Vilnius–Kaunas išsiskiria eismo intensyvumu. Ja važiuoja gerokai daugiau krovininių transporto priemonių nei kitomis magistralėmis. Tiek eismo saugai, […]

  Straipsniai »

Seimo nario D. Kreivio pranešimas: „Kyla grėsmė Lietuvos pašto ateičiai“

2019 m. lapkričio 13 d. pranešimas žiniasklaidai Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Dainius Kreivys kreipėsi į susisiekimo ministrą Jaroslavą Narkevičių, prašydamas skubiai pateikti paaiškinimus dėl Susisiekimo ministerijos ir asmeniškai ministro diskredituojamo vienos didžiausių valstybės valdomų bendrovių, AB Lietuvos paštas, valdymo. „Ministras privalo 5000 Lietuvos pašto darbuotojų, institucijoms ir visai visuomenei labai aiškiai, ir, […]

  Straipsniai »

Seimui pristatytas transporto priemonės pirmos registracijos mokesčio projektas

  Seimui pristatytas Motorinių transporto priemonių pirmos registracijos mokesčio įstatymo projektas Nr. XIIIP-4132, kuriuo siūloma nuo kitų metų sausio 1 d. reglamentuoti motorinių transporto priemonių apmokestinimo transporto priemonių pirmos registracijos mokesčiu tvarką. Mokestį mokėtų M1 klasei ar N1 klasei priskirtos motorinės transporto priemonės, pirmą kartą registruojamos Lietuvos Respublikos kelių transporto priemonių registre valdytojas. Numatoma, kad […]

  Straipsniai »

Susisiekimo ministras: sklandi Lietuvos pašto veikla bus užtikrinta

Susisiekimo ministerija apgailestauja, kad nepavyko surasti sutarimo su AB Lietuvos paštas valdybos nariais ir dėkoja už jų indėlį į bendrovės veiklą. Atsisakius valdybai tęsti darbą iki šių metų pabaigos, Susisiekimo ministerija skubiai suformuos naują valdybą. Jau inicijuotos procedūros naujų nepriklausomų narių atrankai, siekiant suformuoti nuolatinę bendrovės valdybą, kuri atitiktų EBPO reikalavimus. „Naujoji bendrovės valdyba turės […]

  Straipsniai »