Apsipirkti – su dviračiu: IKI parduotuvės tapo dar draugiškesnės dviratininkams

1

Apsipirkti – su dviračiu: IKI parduotuvės tapo dar draugiškesnės dviratininkams

Pastaraisiais metais Lietuvoje vis labiau populiarėja sveikos gyvensenos mados. Gyventojai ne tik labiau kreipia dėmesį į savo kasdienę mitybą, bet ir vis dažniau vietoje asmeninio automobilio mieste arba kaip aktyvią laisvalaikio praleidimo formą renkasi dviratį. Tokios tendencijos nestebina, juk keliavimas dviračiu – sveikas ir smagus būdas pažinti įvairias vietoves bei palengvinti savo kasdienybę, pavyzdžiui, dviračiu vykstant apsipirkti į artimiausią parduotuvę. Vieno geriausių Lietuvos dviratininkų, nacionalinio čempiono Ramūno Navardausko teigimu, kai kuriose užsienio šalyse kelionės dviračiu į prekybos centrą jau seniai tapę kasdieniu įpročiu.

Automobilį vis dažniau keičia į dviratį

Nors ankščiau Lietuva negalėjo pasigirti dideliu progreso šuoliu dviračių infrastruktūros kūrime, per pastaruosius trejus metus vien Vilniuje buvo nutiesta ir atnaujinta apie 40 kilometrų dviračių takų. Nuo sostinės neatsilieka ir kiti Lietuvos miestai, kurie tampa vis draugiškesni dviratininkams.

Dviratininkas R. Navardauskas sako, kad  Lietuvoje populiarėja ne tik dviračių sportas, bet sportas apskritai, todėl tiek valdininkų, tiek verslininkų noras prisitaikyti bei kurti platesnę infrastruktūrą, pritaikytą dviračiams, yra daugiau negu sveikintinas.  

„Mieste su dviračiu galima nuvažiuoti greičiau nei automobiliu, todėl laiko atžvilgiu ši transporto priemonė kartais tikrai yra geresnė nei automobilis. Be to, važiuojant dviračiu į parduotuvę, galima ne tik išvengti kamščių, bet ir lengviau rasti vietą, kur palikti dviratį. Mano nuomone, dviratis yra pati optimaliausia transporto priemonė, jei norima įveikti nedidelį atstumą mieste, todėl džiugu, kad šiuo metu beveik prie visų parduotuvių jau yra įrengti specialūs dviračių laikikliai ir aikštelės, kuriuose juos galima saugiai palikti“, – sako R. Navardauskas.

Į parduotuvę – su dviračiu

Prekybos tinklo IKI komunikacijos vadovės Bertos Čaikauskaitės teigimu, sveikos mitybos kultas Lietuvoje populiarus jau ne pirmus metus, todėl ji džiaugiasi, kad dauguma žmonių ima sportuoti bei sveikai maitintis ne tik dėl mados, bet ir dėl sveikatos bei bendros būklės gerinimo. Džiuginanti tendencija, anot jos, yra ir didėjantis žmonių, besirenkančių dviratį kaip pagrindinę transporto priemonę, skaičius.

„Dėl šios priežasties nuo šių metų IKI tapo masiškiausių dviračių renginio Lietuvoje vardo rėmėju ir dar didesnį dėmesį skiria aktyvaus ir sveiko gyvenimo būdo, teisingos mitybos skatinimui. Savo iniciatyva pasirūpinome, jog visoje Lietuvoje šalia mūsų parduotuvių, prie kurių yra pakankamai erdvės ir nekliudoma pėstiesiems, būtų įrengti dviračių laikikliai. Tiesa, didžioji dalis IKI parduotuvių ir ankščiau turėjo specialius laikiklius dviračiams, tačiau dabar jų skaičių dar padidinome. Visuomet atsižvelgiame ne tik į savo pirkėjų poreikius asortimento prasme, bet ir siekiame užtikrinti patogumą jiems atvykstant apsipirkti“, – sako B. Čaikauskaitė.

Tuo metu dviratininkas R. Navardauskas sako, kad dviračių laikikliai prie parduotuvių – neišvengiamas įrenginys tiems, kurie nori atvykti ir apsipirkti greitai.

„Pastebiu, kad situacija Lietuvoje tikrai pasikeitė į gerąją pusę, o verslas tapo atsakingesnis – mato, ko žmonėms, šiuo atveju – dviratininkams, trūksta ir stengiasi tą trūkumą kompensuoti. Įrengdami patogius dviračių laikiklius prekybos tinklai ne tik pritraukia daugau žmonių į savo parduotuves, bet ir propaguoja dviračių sportą, sveiką gyvenseną“, – sako R. Neverdauskas.

„IKI Velomaratonas“ tradiciškai vyks priešpaskutinį rugpjūčio sekmadienį – rugpjūčio 18 dieną Vilniuje. Renginio startas ir finišas numatytas prie LR Seimo rūmų. Dalyviai registruotis į renginį gali internetu čia.

Pranešimą paskelbė: – -, UAB „VIP Viešosios informacijos partneriai“

Kiti skelbimai:
 
TOMS Popsicles Kid's Alpargata Cadet Blue 28,5
 
Crocs™ Funlab Shark Band Sandal Kids Navy 24
 
ZAXY Looney Tunes Thong 17762 Grey 37
 
Crocs™ Serena Metallic Bar Flip Womens Gold/Black 39,5
 
ZAXY Start V Black/Pink 35,5

Rekomenduojame

Apsaugos nuo koronaviruso rinkinys vairuotojams: kas privalo būti automobilio salone

Apsaugos nuo koronaviruso rinkinys vairuotojams: kas privalo būti automobilio salone

Apsaugos nuo koronaviruso rekomendacijų žmonės turi nepamiršti net ir sėsdami į savo automobilį. Draudikai vairuotojams pataria vengti tiesioginio kontakto su kitais vairuotojais, tarnybų bei degalinių darbuotojais. Šeimos gydytojas ragina nepamiršti, kad apsaugos priemonių nuo koronaviruso būtina turėti ne tik namuose ar darbe, bet ir automobilyje. „Pastaruoju metu itin svarbu kuo mažiau tiesiogiai bendrauti su kitais […]

Dvi „Bolt“ naujienos Kaunui – gera ir dar geresnė

Dvi „Bolt“ naujienos Kaunui – gera ir dar geresnė

Reaguodama į rinkos pokyčius ir susiklosčiusią situaciją dėl koronaviruso protrūkio, lyderiaujanti pavėžėjimo paslaugų platforma „Bolt“ skelbia apie dviejų paslaugų startą Kaune:  ragina kauniečius leistis į gurmaniškas keliones namuose, naudojantis maisto pristatymo į namus programėle „Bolt Food“, o nuo penktadienio – keliauti į darbą ar parduotuvę „Bolt“ elektriniais paspirtukais. Kauno miesto savivaldybės atstovų teigimu, atsakingų įmonių […]

Aplinkos gerinimo darbai Vilniuje jau suplanuoti

Aplinkos gerinimo darbai Vilniuje jau suplanuoti

Vos pasibaigus žiemai, Vilniuje prasidėjo daug remonto ir naujos infrastruktūros statybos darbų. Savivaldybė siekia išnaudoti susiklosčiusią situaciją ir sumažėjus eismo intensyvumui bei, oro sąlygoms leidžiant, pradeda gatvių tvarkymo darbus įprastai intensyviausiai naudojamose gatvėse, taip sumažinant miestiečių įprastai patiriamus nepatogumus darbų metu. Pasitelkusi seniūnus ir aktyvius vilniečius, sostinės savivaldybė dar žiemą susiplanavo, kiek ir kokių būtiniausių […]

Kaip užsienyje gyvenančiam Lietuvos piliečiui atvykti į Lietuvą karantino laikotarpiu?

Kaip užsienyje gyvenančiam Lietuvos piliečiui atvykti į Lietuvą karantino laikotarpiu?

Pataria Kseniya Veličkienė, advokatų kontoros GLIMSTEDT teisininkė Artėjant Velykoms, nemažai užsienyje gyvenančių žmonių pagalvoja apie galimybes atvykti į Lietuvą aplankyti savo šeimas ir tėvus. Šiuo metu atvykimas ir išvykimas iš beveik visų šalių yra sudėtingas, todėl būtina iš anksto įvertinti visas rizikas. Lietuvoje karantino režimas pirmiausia paveikė sienos kirtimo taisykles ir galimybes užsieniečiams atvykti į […]