Anris Leimanis paskirtas „RB Rail AS“ stebėtojų tarybos pirmininku

Anris Leimanis paskirtas „RB Rail AS“ stebėtojų tarybos pirmininku

Anris Leimanis, Latvijos deleguotas eiti už „Rail Baltica“ projektą atsakingos įmonės „RB Rail AS“ stebėtojų tarybos nario pareigas, buvo paskirtas šios tarybos pirmininku. Pirmininko pavaduotojais tapo Ahti Kuningas ir Karolis Sankovski.

Anri Leimanis yra patyręs korporatyvinio valdymo ekspertas, kuris „RB Rail AS“ stebėtojų tarybai priklauso nuo 2019-ųjų birželio. Būdamas pirmininku, jis daugiausiai dėmesio kreips į „RB Rail AS“ korporatyvinės strategijos ir tikslų atnaujinimą, valdybos stiprinimą aukšto lygioprofesionalais ir efektyvaus vadybos darbo rezultatų užtikrinimą. Be to, Anrio Leimanio vadovaujama stebėtojų taryba iš naujo įvertins organizacinę įmonės struktūrą, tam, kad ji atitiktų dabartinę „Rail Baltica“ projekto brandos stadiją, įvertins galimybes patobulinti rizikų valdymo sistemą ir daug dėmesio skirs komunikacijai su projekte dalyvaujančiomis šalimis, ES institucijomis, tiekėjais ir „RB Rail AS“ darbuotojais.

„2019-ųjų baigoje „RB Rail AS“ stebėtojų taryba, sutarusi su projekto suinteresuotomis šalimis, sudarė sąlygas pagreitinti projekto įgyvendinimą svariai padidindama įmonės biudžetą ir darbuotojų skaičių taip, kad tai atitiktų dabartinę projekto vystymo stadiją. „RB Rail AS“ suteikti visi reikalingi resursai 2020-aiais vykdyti detalųjį techninį pagrindinės linijos projektavimą ir sutelkti dėmesį į efektyvių projekto statybos etapo strategijų parengimą, įskaitant ir statybos darbų ir medžiagų pirkimus. Lietuvos, Latvijos ir Estijos vyriausybių, ministerijų bei Europos Komisijos pastangomis „Rail Baltica“ projektas pasiekė vėlyvą brandos stadiją“,- sako A. Leimanis.

Apie Anrį Leimanį

Be pareigų „RB Rail AS“, Anri Leimanis taip pat užima didžiausio Latvijos mobilaus ryšio operatoriaus „Latvijas Mobilais Telefons (LMT)“ nepriklausomo stebėtojų tarybos vicepirmininko postą. Užsiimdamas visuomenine veikla, Anri Leimanis vadovauja Latvijos PPP asociacijai ir aktyviai dalyvauja įvairių kitų NVO veikloje. Iki šio paskyrimo, Anri Leimanis užėmė įvairias vadovo pozicijas „Lattelecom Group“ įmonėse. Jis taip pat 13 metų buvo „AS First Closed Pension Fund“ valdybos pirmininkas.

Anri Leimanis turi JAV „University of the Pacific, McGeorge School of Law“ teisės magistro laipsnį ir „Riga Business School, Latvija“ verslo administravimo magistro laipsnį. Jis atliko korporatyvinio valdymo tyrimus Oksfordo universiteto Šv. Jono fakultete. Anri Leimanis yra tarptautinio valdybos nario (2017 m.) ir pirmininko (2019) programų „Baltic Institute of Corporate Governance“ absolventas. Vykdydamas akademinę veiklą ir rengdamas savo mokslų daktaro disertaciją, Anri Leimanis tyrinėja tarptautinę teisinę dirbtinio intelekto terpę.

Apie „RB Rail AS“ stebėtojų tarybą

Stebėtojų tarybą sudaro šeši nariai – po du trejų metų kadencijai paskiria kiekvienas akcininkas. Estijos akcininkai paskyrė Ekonomikos ir transporto ministerijos generalinio transporto sekretoriaus pavaduotoją Ahti Kuninką ir patarėją Antį Moppel. Latvija paskyrė Latvijos Transporto ministerijos sekretoriaus pavaduotoją Ligitą Austrupę ir nepriklausomą narį Anrį Leimanį. Lietuva – „Rail Baltica Statyba“ vadovą Karolį Sankovki ir AB „Lietuvos geležinkeliai“ valdybos pirmininką Romą Švedą.

 „RB RAIL AS“

„RB Rail AS“ yra bendra Estijos Respublikos, Latvijos Respublikos ir Lietuvos Respublikos įmonė, įsteigta įgyvendinti „Rail Baltica“ projektą – sukurti greitojo geležinkelio infrastruktūrą nuo Talino iki Lietuvos ir Lenkijos sienos. „RB Rail AS“ yra projekto „Rail Baltica“ centrinis koordinatorius, atsakingas už globalaus projekto projektavimą, statybą ir rinkodarą.

Plačiau apie „Rail Baltica“ projektą: www.railbaltica.org

Pranešimą paskelbė: Dominykas Jakštas, UAB „Fabula ir partneriai“

Kiti skelbimai:
 
REIMA Hopper Melange Grey 110
 
REIMA Parvin Melange Grey 110
 
Crocs™ Bayaband Clog Kid's Lemon 28
 
REIMA Hopper Raspberry Pink 110
 
REIMA Puhuri 510306 Navy 6985 98

Rekomenduojame

„Vitras-S“ pakeitė pavadinimą į „Top Rails“, plės paslaugų spektrą

„Vitras-S“ pakeitė pavadinimą į „Top Rails“, plės paslaugų spektrą

Geležinkelio infrastruktūros ir statybos remonto bendrovė „Vitras-S“ įregistravo naują pavadinimą ir ketina žengti į naujas veiklos sritis. UAB „Top Rails“ ir toliau užsiims geležinkelio statybos darbais, tačiau bendrovės užsakymų portfelyje vis didesnę dalį turėtų užimti didesnę pridėtinę vertę kuriantys inžinerijos projektai. Šią vasarą įvyko pokyčių ir „Top Rails“ akcininkų struktūroje. Anksčiau 84 proc. įmonės akcijų […]

Ką reikia žinoti prieš sėdant prie pakaitinio automobilio vairo?

Ką reikia žinoti prieš sėdant prie pakaitinio automobilio vairo?

Daugelis savo kasdienybės nebeįsivaizduoja be automobilio, todėl net ir kelių dienų pertrauka be asmeninės transporto priemonės tampa rimtu iššūkiu. Pastebima, kad pastaruoju metu šalies vairuotojai vis dažniau renkasi pakaitinio automobilio paslaugą, kurią siūlo jų draudimų bendrovės. Vis tik važinėjant tokiu automobiliu, svarbu įsidėmėti keletą svarbių taisyklių, numatytų daugumoje šios paslaugos sutarčių. Klientams prireikia vis dažniau […]

J.Narkevič: Skiriame papildomą finansavimą antrojo kelio statybai ruože Livintai-Gaižiūnai

J.Narkevič: Skiriame papildomą finansavimą antrojo kelio statybai ruože Livintai-Gaižiūnai

Susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevič įsakymu antrojo kelio statyboms ruože Livintai-Gaižiūnai beveik 2 mln. eurų padidinta finansavimo dalis iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų. Įgyvendinus projektą bus užtikrintas greitesnis ir saugesnis traukinių eismas, saugi sankirta su automobilių keliu, taupomas keleivių ir krovinių vežimo laikas, sumažės aplinkos tarša bei triukšmo lygis.  „Šis Kaišiadorių rajone esantis geležinkelio ruožas […]

„airBaltic“ Lietuvoje perskraidino 22 proc. daugiau keleivių nei liepą

„airBaltic“ Lietuvoje perskraidino 22 proc. daugiau keleivių nei liepą

Oro linijų kompanija „airBaltic“ šių metų rugpjūčio mėnesį į Lietuvą ir iš jos perskraidino daugiau nei 32 000 keleivių arba 22 proc. daugiau nei liepą. Iš visų trijų Baltijos šalių sostinių į Europą kompaniją iš viso perskraidino 137 830 keleivių arba 9 proc. mažiau nei šių metų liepą. „Mes didžiuojamės galėdami pasiūlyti savo keleiviams geriausią […]