Alytuje prieš Kalėdas į gatves išriedės nauji miesto autobusai

1

Alytuje prieš Kalėdas į gatves išriedės nauji miesto autobusai

Šiandien Alytuje pasirašytos vežėjų konkurso sutartys. Viešojo transporto paslaugas, kartu su partneriu, įgyvendinsiančiu technologinius sprendimus – elektroninį bilietą, švieslentes  – Alytuje teiks kauniečių bendrovė „Kautra“.

 „Pradėdami dirbti, viešojo transporto atnaujinimą laikėme vienu iš prioritetų.  Kurdami Alytaus miestą, kuo draugiškesnį šeimai ir aplinkai, siekėme, kad patogiu viešuoju transportu naudotųsi kuo daugiau alytiškių – ir mamų su mažais vaikais, ir moksleivių, ir senjorų. Tam, kad šios sutartys būtų pasirašytos tinkamai, užtikrinant geriausias sąlygas miesto gyventojams ir svečiams, darniai dirbo didelė savivaldybės specialistų komanda, “ – teigė Alytaus miesto meras Vytautas Grigaravičius.

 Alytaus savivaldybės skelbtame konkurse vežėjas laimėtojas įsipareigoja miesto gyventojus vežti naujais 2018 metais pagamintais 27 M2 klasės mažesniais žemagrindžiais autobusais bei 5 didesniais M3 klasės žemagrindžiais autobusais. Ne vėliau kaip per penkis mėnesius bus įdiegta keleivių informavimo sistema bei elektroninis bilietas.

Svarbu tai, jog pasikeis ir maršrutai, keleiviai galės važiuoti ten, kur anksčiau autobusai nekursuodavo. Tikimasi, jog tvarkingi autobusai, nauji tvarkaraščiai padidins keleivių srautus bent 10 procentų.

 „Alytiškiams rengiame Kalėdinę dovaną – naują, modernų viešąjį transporta. Konkurso sąlygose numatyta, kad darbus turime pradėti per mėnesį nuo oficialios sutarties pasirašymo – taip ir bus. Dirbame daug ir sunkiai tam, kad į naujus metus alytiškiai įriedėtų moderniu iš šiuolaikišku europietišku transportu ” – pasakojo UAB „Kautra” generalinis direktorius Linas Skardžiukas. “Alytuje keleivius veš vietiniai vairuotojai, kurie geriausiai žino ir supranta miestą. Kad ir kokiame mieste bedirbtume, visuomet keleivius veža vietiniai vairuotojai. Alytuje, administruodami autobusų stotį jau dirbame dešimt metų ir su vietiniais vairuotojais patirtis tikrai gera ”.   

 Pradėti keleivių vežimą planuojama dar iki Kalėdų, o įdiegti e.bilietus ir švieslentes – iki Velykų.

 „Keleiviai galės greičiau, paprasčiau ir pigiau atsiskaityti už kelionę elektronine bilieto kortele. 9 stotelių švieslentėse matys informaciją kada atvyks autobusas. Alytus turės modernų ir šiuolaikišką viešąjį transportą, tai bus žingsnis pirmyn. Tikiu, kad šis modernizavimas leis pritraukti ir naujų keleivių”, – pasakojo L. Skardžiukas. 

Sutartis dėl viešojo transporto pasirašyta septyneriems metams su galimybe pratęsti dar trejiems metams, teikiamas paslaugas įvertinus gerai. Viešojo transporto paslaugų vertė dešimčiai metų sudaro per 18 mln Eurų,  o technologinių sistemų – 1,4 mln Eurų.

Pranešimą paskelbė: Modesta Tarasauskienė, Alytaus miesto saivaldybės administracija

Kiti skelbimai:
 
Gija 3D Gembird PLA Sky Blue | 1,75mm | 1kg
 
Guess GUUT104GG 9-10“ Universal Tablet Case Black
 
Corsair ValueSelect 8GB DDR4 2400MHz CL16 DIMM
 
Crocs™ Serena Flip Women's Pool 38,5
 
Dishwasher BOSCH SMS 25AI03E (width 60cm; inox color)
Kaunas baigia rengti Darnaus judumo planą: laukia miestiečių pastabų ir pasiūlymų

Kaunas baigia rengti Darnaus judumo planą: laukia miestiečių pastabų ir pasiūlymų

Darnaus judumo planą baigiantis rengti Kaunas šį svarbų strateginį dokumentą pateikė visuomenės svarstymui. Iki liepos 7 dienos miestas laukia kauniečių pastabų ir pasiūlymų. Darnaus judumo plane numatyti veiksmai, turintys iki 2030 metų kardinaliai pakeisti miestiečių judėjimo mieste įpročius. Moksliniais tyrimais įrodyta, kad labiausiai aplinką teršia ir klimato kaitai daugiausiai įtakos turi transporto sektorius. Lietuvoje išmetamųjų […]

  Straipsniai »

Kaip nepadaryti klaidos renkantis naują dviratį?

Šiltuoju metų laiku dviratis – ne tik smagi pramoga, bet ir populiari bei stilinga susisiekimo priemonė. Pastaruoju metu madoje ryškios spalvos, įvairūs raštai ir aksesuarai, tačiau neretai pamirštama atsižvelgti į tai, kokiais keliais ar kaip ilgai bus važinėjama. Tad kaip pasirinkti geriausiai jūsų gyvenimo būdą bei poreikius atitinkančią transporto priemonę? Kalnų dviratis – ir važinėjantiems […]

  Straipsniai »

„Uber“ pristato naują savaeigę transporto priemonę bei maisto pristatymo dronais testus

Antrąją ir paskutiniąją trečiojo kasmetinio „Elevate Summit“ susitikimo dieną „Uber“ pristatė kaip bendradarbiauja su vyriausybės ir pramonės atstovais kuriant pirmąjį pasaulyje oro transporto tinklą su saugiomis bei tyliomis elektrinėmis „Uber Air“ transporto priemonėmis. Šalia „Uber Air“ inovacijų buvo pristatyti ir kiti „Uber“ technologiniai pasiekimai bei ateities tikslai – nuo naujų sprendimų el. dviračiams ir motoroleriams […]

  Straipsniai »

Tropinių karščių pasekmė: pasipylė smulkūs eismo įvykiai, vairuojama tarsi apgirtus

Lietuvą užklupę tropiniai karščiai ir 30°C dienomis viršijanti oro temperatūra keliuose sukėlė smulkių eismo įvykių bangą. Draudikai pastebi, kad nuo karščio kenčiantys vairuotojai ėmė klysti elementariausiose situacijose, todėl ir jiems, ir pėstiesiems pataria būti atsargesniems, atidžiau planuoti keliones net ir įprastais maršrutais. BTA Ekspertizių skyriaus vadovas Andrius Žiukelis teigia, kad pastarąją savaitę smulkių eismo įvykių […]

  Straipsniai »