Alytuje prieš Kalėdas į gatves išriedės nauji miesto autobusai

1

Alytuje prieš Kalėdas į gatves išriedės nauji miesto autobusai

Šiandien Alytuje pasirašytos vežėjų konkurso sutartys. Viešojo transporto paslaugas, kartu su partneriu, įgyvendinsiančiu technologinius sprendimus – elektroninį bilietą, švieslentes  – Alytuje teiks kauniečių bendrovė „Kautra“.

 „Pradėdami dirbti, viešojo transporto atnaujinimą laikėme vienu iš prioritetų.  Kurdami Alytaus miestą, kuo draugiškesnį šeimai ir aplinkai, siekėme, kad patogiu viešuoju transportu naudotųsi kuo daugiau alytiškių – ir mamų su mažais vaikais, ir moksleivių, ir senjorų. Tam, kad šios sutartys būtų pasirašytos tinkamai, užtikrinant geriausias sąlygas miesto gyventojams ir svečiams, darniai dirbo didelė savivaldybės specialistų komanda, “ – teigė Alytaus miesto meras Vytautas Grigaravičius.

 Alytaus savivaldybės skelbtame konkurse vežėjas laimėtojas įsipareigoja miesto gyventojus vežti naujais 2018 metais pagamintais 27 M2 klasės mažesniais žemagrindžiais autobusais bei 5 didesniais M3 klasės žemagrindžiais autobusais. Ne vėliau kaip per penkis mėnesius bus įdiegta keleivių informavimo sistema bei elektroninis bilietas.

Svarbu tai, jog pasikeis ir maršrutai, keleiviai galės važiuoti ten, kur anksčiau autobusai nekursuodavo. Tikimasi, jog tvarkingi autobusai, nauji tvarkaraščiai padidins keleivių srautus bent 10 procentų.

 „Alytiškiams rengiame Kalėdinę dovaną – naują, modernų viešąjį transporta. Konkurso sąlygose numatyta, kad darbus turime pradėti per mėnesį nuo oficialios sutarties pasirašymo – taip ir bus. Dirbame daug ir sunkiai tam, kad į naujus metus alytiškiai įriedėtų moderniu iš šiuolaikišku europietišku transportu ” – pasakojo UAB „Kautra” generalinis direktorius Linas Skardžiukas. “Alytuje keleivius veš vietiniai vairuotojai, kurie geriausiai žino ir supranta miestą. Kad ir kokiame mieste bedirbtume, visuomet keleivius veža vietiniai vairuotojai. Alytuje, administruodami autobusų stotį jau dirbame dešimt metų ir su vietiniais vairuotojais patirtis tikrai gera ”.   

 Pradėti keleivių vežimą planuojama dar iki Kalėdų, o įdiegti e.bilietus ir švieslentes – iki Velykų.

 „Keleiviai galės greičiau, paprasčiau ir pigiau atsiskaityti už kelionę elektronine bilieto kortele. 9 stotelių švieslentėse matys informaciją kada atvyks autobusas. Alytus turės modernų ir šiuolaikišką viešąjį transportą, tai bus žingsnis pirmyn. Tikiu, kad šis modernizavimas leis pritraukti ir naujų keleivių”, – pasakojo L. Skardžiukas. 

Sutartis dėl viešojo transporto pasirašyta septyneriems metams su galimybe pratęsti dar trejiems metams, teikiamas paslaugas įvertinus gerai. Viešojo transporto paslaugų vertė dešimčiai metų sudaro per 18 mln Eurų,  o technologinių sistemų – 1,4 mln Eurų.

Pranešimą paskelbė: Modesta Tarasauskienė, Alytaus miesto saivaldybės administracija

Kiti skelbimai:
 
Mocco Ultra Back Case 0.3 mm Silicone Case for Sony Xperia XZ1 Transparent
 
White Diamonds Liquid Plastic Case With Swarovski Crystals for Samsung G920 Galaxy S6 Transparent – Pink
 
Dux Ducis Light Case Premium High Quality and Protect Silicone Case For Apple iPhone 7 Plus / 8 Plus Transparent – Blue
 
Adriatica A1246.5216Q
 
Samsung EB425161LU Original Battery Trend S7560 / Ace 2 1500 mAh (OEM)

Berlyno siena Vilniuje

Nuo Vakarinio aplinkkelio Žirmūnų link nutįsusi aukštos įtampos elektros linija, šalia kurios – kažkada suplanuotai gatvei palikti laisvos žemės plotai. Ši apie 150 metrų pločio ir 6,5 kilometro neurbanizuota žemės juosta dalija miestą į dvi nelygias dalis. Iš čia – asociacijos su Berlynu. Vokiečiai, nugriovę sieną, Potsdamo aikštėje ir jos prieigose pirmiausia iškasė gilią daubą […]

  Straipsniai »
Lenktynių sezono įdomybės – „Auto Bazar“ parodoje

Lenktynių sezono įdomybės – „Auto Bazar“ parodoje

Lenktynių sezonas pamažu įsibėgėja – automobilių ir motociklų sporto renginiai jau kiekvieną savaitgalį vyksta įvairiausiuose Lietuvos kampeliuose. Gegužės 10–11 d. nemažai sportinės technikos bus galima išvysti vienoje vietoje – Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ vyksiančioje parodoje „Auto Bazar 2019“. Čia bus eksponuojamas Arūno Gelažninko KTM motociklas, Edvino Einikio daugiau nei 500 AG pasiekianti „Audi […]

  Straipsniai »
Stabdoma registracija į „Moterų ralį“

Stabdoma registracija į „Moterų ralį“

Iki „Moterų ralio“ likus daugiau nei savaitei, organizatoriai stabdo ekipažų registraciją. Šiemet į ralį užsiregistravo 20 procentų daugiau ekipažų negu pernai. Daugiau nei trečdalis ekipažų „Moterų ralyje“ dalyvaus pirmą kartą. „Maksimaliai ilgai laikėme registracijos kanalą atidarytą, kad tik kuo daugiau norinčių  moterų ir merginų galėtų sudalyvauti pramoginiame ralio renginyje. Pasiekėme planuotą dalyvių skaičių, todėl stabdome […]

  Straipsniai »
Lietuvos oro uostų metų pradžia: aptarnauta daugiau nei 1 mln. keleivių

Lietuvos oro uostų metų pradžia: aptarnauta daugiau nei 1 mln. keleivių

Po pirmų trijų šių metų mėnesių Lietuvos oro uostai fiksuoja kryptingą įmonės rezultatų augimą. Bendrovė aptarnavo 13,4 tūkst. skrydžių ir perskraidino daugiau kaip 1,322 mln. keleivių, o tai yra 7 proc. daugiau nei pernai tuo pačiu metu. Stabiliai augančius rodiklius siekiama užtikrinti ir toliau šiais metais. Prabėgus pirmajam metų ketvirčiui didžiausią perskraidintų keleivių rezultatą fiksavo […]

  Straipsniai »