Aiškėja, kaip keisis gatvės prie naujojo „Akropolio“ Vingyje

Aiškėja, kaip keisis gatvės prie naujojo „Akropolio“ Vingyje

Visuomenei pristatyti gatvių prie naujai iškilsiančio Akropolis Vingis“ ir daugiabučių kvartalo reVingis rekonstrukcijos projektiniai pasiūlymai. Rekonstruojant gatves daug dėmesio skirta pėsčiųjų ir dviračių takams bei želdynams. 

Planuojama Eigulių gatvės atkarpos tarp Tūkstantmečio, Geležinio Vilko gatvių ir Savanorių prospekto žiedinės sankryžos rekonstrukcija. Taip pat bus rekonstruojama ir Geležinio Vilko gatvės dalis nuo Savanorių prospekto žiedinės sankryžos iki Geležinio Vilko g. 25, sankryža tarp Geležinio Vilko ir Tūkstantmečio gatvių. Bus pertvarkyta į Vingio parką vedančios M. K. Čiurlionio gatvės dalis bei Gerosios Vilties gatvės dalis. Visi darbai bus vykdomi „Akropolis Group“ valdomos bendrovės lėšomis.

Susitikimuose su gyventojais jau buvo pristatyti gatvių rekonstrukcijų projektiniai pasiūlymai, projektuotojų įvertintos išgirstos visuomenės pastabos. Šiuo metu po visuomenės svarstymų ir pastabų projektiniai pasiūlymai pateikti įvertinti savivaldybei.

Rekonstruoti šį transporto mazgą prireikė dėl šalia atsirasiančių ir visiškai šioje vietoje miesto veidą pakeisiančių projektų: reVingis  keturių gyvenamųjų kvartalų šalia Neries krantinės (kartu bus tvarkoma ir krantinė) ir vieno administracinio pastato statybos bei Akropolis Vingis“  komplekso statybų. 

Geležinio Vilko g. ir Gerosios Vilties g. sankryžą planuojama pertvarkyti į žiedinę. Taip pat planuojamas  požeminis lengviesiems automobiliams skirtas įvažiavimas į daugiafunkcinio komplekso požeminę automobilių saugojimo aikštelę, po gatve  projektuojamas pėsčiųjų bei dviračių perėją po Geležinio Vilko gatve.

Projektuotojai  UAB „INHUS Engineering“ tikisi, kad įgyvendinus šiuos sprendinius sankryža taps nepertraukiamo eismo. Tai padidins eismo pralaidumą ir užtikrins saugų bei patogų susisiekimą visiems eismo dalyviams. 

Gerosios Vilties g. kaip ir ankstesnių rekonstrukcijų metu formuojama ramaus eismo gatvė, apsupta gyvenamųjų namų. Numatomi platūs pėsčiųjų takai, atskiras dviračių takas, žalieji plotai, esama medžių alėja papildoma naujais želdiniais. Didesni infrastruktūros mazgai gausiai apsodinami įvairaus aukščio želdiniais. Pėstiesiems projektuojama Gerosios Vilties gatvės atkarpa požemine perėja susijungs su M. K. Čiurlionio gatve. Tai bus pagrindinė Akropolis Vingis“ pėsčiųjų jungtis su Vilniaus miesto centru. 

M. K. Čiurlionio gatvė ves į Vingio parką ir gyvenamuosius kvartalus. Iš šios gatvės nėra numatytų įvažiavimų į prekybos pastato stovėjimo aikštelės. Dviračių takas projektuojamas kairėje gatvės pusėje. Šioje gatvėje esanti senų tuopų alėja išliks. M. K. Čiurlionio gatvėje kuriama apsisukimo aikštelė ir lankytojų išleidimo vieta, užtikrinanti automobilių pralaidumą siauroje gatvėje.

Eigulių gatvėje numatyta įrengti žiedinę sankryžą, pačią Eigulių gatvę pertvarkyti įrengiant papildomą eismo juostą nuo Neries upės pusės link daugiafunkcinio komplekso, dviračių taką taip pat patogius šaligatvius ir perėjas pėstiesiems. Kadangi numatomas intensyvus automobilių eismas, pėsčiųjų ir dviračių takai nuo važiuojamosios dalies bus atskirti želdiniais. Eigulių gatvėje nuo Geležinio Vilko link Elektrinės gatvės bus įrengta nauja dviračių tako atkarpa, kuri prisijungs prie rengiamo Elektrinės ir Eigulių gatvių remonto projekto. 

Eigulių gatvėje bus įrengiamas lygiagretus parkavimas gatvėje, kuris taip pat kurs fizinę kliūtį nuo važiuojamosios dalies.

Geležinio Vilko gatvė liks tranzitine, kurią pėstieji ir dviračiai kirs požemine perėja. Šioje gatvėje taip pat numatomos dvi autobusų stotelės, kelias iki stotelių numatomas kaip parkelis prie gyvenamųjų namų ir atvira viešoji erdvė prie prekybos pastato.

Gatvėse ir aplinkinėse teritorijoje bus pasodintas 491 naujas medis, įrengta beveik 9 tūkst. kv. m krūmų plotų, virš 10 tūkst. kv. m tvariai šienaujamų pievų, 941 kv. m žolinių augalų plotų ir 389 kv. m šlapbalių.

Su projektiniais pasiūlymais galite susipažinti: 

https://bit.ly/3wVLgIm

https://bit.ly/3X8mi2Y

Savivaldybė taip pat toliau vertins aplinkinės teritorijos plėtros perspektyvą, bendrus miesto susisiekimo poreikius ir planuos infrastruktūros plėtrą, kurios dalis bus įrengiama pagal su šia plėtra ir ateityje  sudaromas infrastruktūros plėtros sutartis.

Pranešimą paskelbė: Eglė Vankevičė, Vilniaus miesto savivaldybė

Rekomenduojame

NaudotosKnygos.lt
Susisiekimo ministerija nesutinka su Konkurencijos tarybos išvadomis dėl neva ribojamos  konkurencijos geležinkelių sektoriuje

Susisiekimo ministerija nesutinka su Konkurencijos tarybos išvadomis dėl neva ribojamos konkurencijos geležinkelių sektoriuje

Susisiekimo ministerija nesutinka su šiandien paskelbtu Konkurencijos tarybos nutarimu bei skirta bauda dėl prieigos prie perpildytos viešosios geležinkelių infrastruktūros suteikimo reguliavimo ir neva ribojamos konkurencijos pagal 2020 m. tuometinio ministro įsakymą šalies geležinkelių transporto rinkoje. Ministerija ketina Vilniaus apygardos administraciniam teismui skųsti šį tarybos sprendimą. „Visų pirma, sprendimai, susiję su viešosios geležinkelių sistemos infrastruktūros naudojimu, […]


„Avia Solutions Group“ trečiąjį šių m. ketvirtį koreguota EBITDA – 316 mln. Eur, pajamos augo iki 1,64 mlrd. Eur

„Avia Solutions Group“ trečiąjį šių m. ketvirtį koreguota EBITDA – 316 mln. Eur, pajamos augo iki 1,64 mlrd. Eur

„Avia Solutions Group“, didžiausia pasaulyje ACMI (orlaivių nuoma su įgula, technine priežiūra ir draudimu) paslaugas teikianti įmonių grupė, skelbia trečiojo šių m. ketvirčio finansinius rezultatus. Įmonės koreguota EBITDA palyginamuoju laikotarpiu augo 31% ir siekė 316 mln. Eur, kai pernai tuo pačiu laikotarpiu ji buvo 242 mln. Eur. Grupės pajamos augo 22 proc. iki 1,64 mlrd. […]


„Mercedes Benz“ E Klasės Plug-in – technologija sujungianti du pasaulius

„Mercedes Benz“ E Klasės Plug-in – technologija sujungianti du pasaulius

Mercedes Benz“ E klasės įkraunamas hibridas savyje talpina dešimtmečius vokiškos mechanikos raidos ir net IV kartos aukštąsias elektrinės pavaros technologijas. Tai automobilis, susirinkęs iš praeities ir dabarties viską, ką geriausią gali pasiūlyti „Mercedes-Benz“ inžinierinė išmintis. Nauja E klasė tiks dvejojantiems dėl visiško tradicinio kuro naudų atsisakymo ir tuo pačiu norintiems gyventi tvariai ir ekonomiškai.  Jau […]


Konkursas: „airBaltic“ kviečia kurti 50-ojo orlaivio apipavidalinimą

Konkursas: „airBaltic“ kviečia kurti 50-ojo orlaivio apipavidalinimą

Vilnius. Latvijos oro linijų bendrovė „airBaltic“ šiandien paskelbė dizaino konkursą ir kviečia asmenis iš viso pasaulio dalyvauti kuriant 50-ojo orlaivio „Airbus A220-300“ apipavidalinimą. „Augantis mūsų „Airbus A220-300“ orlaivių parkas aiškiai atpažįstamas iš žalių uodegų – firminio „airBaltic“ bruožo. Svarbių pasiekimų ir reikšmingų įvykių pažymėjimas unikaliomis spalvomis yra sena aviacijos tradicija, kurią jau matome ant keturių […]


„Volkswagen“ pradėjo išankstinius naujos kartos „Tiguan“ pardavimus Lietuvoje

„Volkswagen“ pradėjo išankstinius naujos kartos „Tiguan“ pardavimus Lietuvoje

„Volkswagen“ oficialiai pradėjo išankstinę ilgai laukto naujos kartos „Tiguan“ prekybą Lietuvoje. Patobulintas vienas populiariausių prekės ženklo modelių išsiskiria pažangiomis naujomis technologijomis ir charizmatišku dizainu. Trečios kartos „Tiguan“ miesto visureigį jau galima užsisakyti visose „Volkswagen“ gamintojo atstovybėse. Bazinės komplektacijos modelio kaina prasideda nuo 31 300 eurų. „Nuo pat modelio debiuto akimirkos tikėjome, kad „Tiguan“ gali tapti […]


Dar solidesnis ir pažangesnis naujasis „Audi Q8“ visureigis – jau Lietuvoje

Dar solidesnis ir pažangesnis naujasis „Audi Q8“ visureigis – jau Lietuvoje

Šalies gatvėse jau galima pamatyti naujus prabangius visureigius „Audi Q8“ – atnaujintas ir dar pažangesnis modelis jau pasiekė Lietuvą. Visapusiškai patobulintas Q8 modelis „Audi“ visureigių šeimos hierarchijoje užima aukščiausią poziciją. Sportiškas kupė silueto SUV modelis išlaikė charakteringą ir visur atpažįstamą išvaizdą, o atnaujintas dizainas ir pakeisti priekiniai bei galiniai žibintai išryškino jo šiuolaikiškumą. Q8 pirkėjams […]