5 situacijos, kai reikia kviestis automobilio spynų meistrą

1

5 situacijos, kai reikia kviestis automobilio spynų meistrą

Visiems kada nors yra tekę atsidurti situacijoje, kuomet labai skubame ir niekaip negalime rasti automobilio raktų. Tai gali sukelti didelį stresą, o raktų radimas sukelia euforiją. Tačiau ką daryti, jei tų raktų taip ir nepavyksta rasti? Tenka kviesti automobilių spynų atrakinimo specialistą.

Tačiau avarinis automobilio atrakinimas reikalingas ne vien dėl pamestų raktų. Pažvelkime į keletą galimų nepatogumų, su kuriais susiduria vairuotojai ir situacijomis kuomet automobilių atrakinimas su specialisto pagalba gali tapti jūsų vieninteliu išsigelbėjimu.

Pamesti raktai

Dažniausia priežastis, dėl kurios žmonės kreipiasi dėl mašinos atrakinimo, yra pamesti raktai.

Gal netyčia pametėte raktus apsipirkdami parduotuvėje, arba jūsų namuose pilna vaikų ir jie žaidžia su jūsų automobilio rakteliais ir nežinia kur padėjo. Arba yra galimybė, kad padėjote raktus kur nors saugiai, bet vieta neįprasta ir tiesiog pamiršote, kur juos padėjote.

Esant tokiai situacijai, kuomet tiesiog nebeturite savo automobilio raktų, turėtumėte paskambinti meistrui, kuris ateis ir atrakins jums duris bei pagamins jums raktų kopiją.

Beje, tam, kad būtų galima iš dalies išvengti tokių situacijų, turėkite atsarginį automobilio raktą, kurio nenaudojate, bet žinote, jog  jis yra namuose, tarkime, padėtas prie automobilio įsigijimo dokumentų.

Užtrenkti raktai automobilyje

Kartais išlipate iš savo automobilio, kad paskubomis paimti ką nors ir nejučia užtrenkiate dureles. Dalis automobilių, automatiškai užsitrenkia(suveikia centrinis užraktas) tam tikrose situacijose ir tai ką laikėte automobilio privalumu vieną dieną tampa trūkumu.

Tai gali būti labai apmaudu, nes jūsų raktai bus tiesiai prieš jūsų akis ir jūs negalėsite jais naudotis.

Užtenka vieno skambučio ir meistras atvyks atrakinti automobilio durų. Avarinis automobilių atrakinimas atliekamas visą parą, tad tikrai nereikės ilgai laukti meistro.

Nulūžęs raktas spynoje

Lūžęs raktas yra dažna problema su senesniais automobiliais, kai jie rakinami raktu. Stipriau pasukus raktą jis gali nulūžti ir rakto dalis lieka spynoje.

Tokiu atveju jūsų atsarginis raktas nepadėtų, nes apatinė rakto pusė vis tiek bus spynoje ir neištraukus jos, raktu nepasinaudosite.

Tam tikrai reikės automobilio spynų meistro. Jis galės įrankių ar magneto pagalba išsitraukti raktą, pataisyti spyną, jei dėl jos gedimo nulaužėte raktą bei pagaminti raktą jei neturite atsarginio.

Beje, šios problemos galima išvengti, jei tik pastebėjus, jog spyna rakinasi sunkiau, reikia naudoti jėgą, norint pasukti raktelį, iškarto kreiptumėtės į meistrą.

Įsigytas naudotas automobilis turi tik vieną raktą

Perkant naudotą automobilį yra didelė tikimybė, kad jis bus su vienu raktų rinkiniu. Bet kai teks dalytis automobiliu su partneriu ar draugu, bus nepatogu turėti tik vieną raktą. Taigi turėtumėte kreiptis į automobilio spynų meistrą, kad pasidarytumėte papildomą porą raktų.

Be to, kaip jau minėjome, svarbu turėti ir atsarginį raktą, taigi, net jei ir nesidalijate savo automobiliu su niekuo, visada saugu turėti papildomą raktą.

Nusėdęs akumuliatorius

Kartais į automobilį nepavyksta į eiti, nes dėl kokių nors priežasčių nusėdo akumuliatorius ir spynos nebereaguoja. Jei automobilis neturi mechaninio atrakinimo funkcijos, tuomet atrakinti gali tik specialistai.

Ir pabaigai, internete galite rasti daugybę patarimų, kaip „įsilaužti“ į savo automobilį patiems (užsitrenkus ar palikus raktus automobilyje). Tačiau nepatyrusiems žmonėms tai baigiasi ne visada sėkmingai, o ir didelė tikimybė, įlenksite dureles ar pažeisite dažus. Meistrai tokius darbus atlieka greitai ir be pažeidimų automobiliui. Ir atlieka bet kuriuo paros metu, tada kada jums to reikia.

Kiti skelbimai:
 
REIMA Vipellys Lemon Yellow 26-29
 
Camper Iman K400299 Grey 38
 
Crocs™ Crocs CHERRIES G0734300-MU
 
REIMA Vipellys Neon Pink 30-33
 
ALTERCORE Katie Black 40

Rekomenduojame

Lietuvoje jau galima įsigyti ekonomišką iš tinklo kraunamą hibridinį „Tiguan eHybrid“

Lietuvoje jau galima įsigyti ekonomišką iš tinklo kraunamą hibridinį „Tiguan eHybrid“

„Tiguan“ – populiariausią „Volkswagen“ Europoje ir geriausiai parduodamą visureigį Baltijos šalyse – jau galima įsigyti ir su iš elektros tinklo kraunama hibridine pavara, kuri apjungia galingą elektros motorą bei 1,4 l TSI variklį. „Tiguan eHybrid“ galima važiuoti naudojant tik elektrą, tik benziną arba apjungti abiejų variklių galią. Pagrindinis iš tinklo kraunamo „eHybrid“ privalumas yra ypač […]

Pandemijos įtaka: lietuviai per karantiną vairuoja mažiau, estai ir latviai įpročių nepakeitė

Pandemijos įtaka: lietuviai per karantiną vairuoja mažiau, estai ir latviai įpročių nepakeitė

Pandemija pakeitė ne tik visuomenės bendravimo, bet ir vairavimo įpročius. Naujausio tyrimo duomenys rodo, kad 42 proc. Lietuvos gyventojų karantino laikotarpiu mažiau naudojasi automobiliu. Kaimyninėse valstybėse tendencijos priešingos – 57 proc. Estijos ir 48 proc. Latvijos žmonių transporto priemonę vairuoja tiek, kiek ir prieš pandemiją. Tai atskleidė draudimo bendrovės „Gjensidige“ užsakymu „NielsenIQ“ vasario mėnesį atlikta […]

„Audi A6 e-tron concept“ – naujas „e-voliucijos“ etapas

„Audi A6 e-tron concept“ – naujas „e-voliucijos“ etapas

„Audi“ ryžtingai vysto „e-voliuciją“ elektriniame mobilume ir 2021 m. Šanchajaus automobilių parodoje pristato pirmąjį inovacinės elektrinių automobilių šeimos modelį – keturių durelių „Audi A6 e-tron concept“, kurio gamybai bus naudojama visiškai nauja „Premium Platform Electric“ („PPE“) platforma. Jau 2022 metų pabaigoje bus pradėta serijinė C segmento, vėliau – B segmento modelių, turinčių „PPE“ platformą, gamyba. […]

Į miestus grįžtant spūstims, Žemės dienos proga „Bolt“ primena apie aplinkai draugiškus sprendimus

Į miestus grįžtant spūstims, Žemės dienos proga „Bolt“ primena apie aplinkai draugiškus sprendimus

Šalyje atsiveriant vis daugiau verslų ir ugdymo įstaigų, į miestų gatves piko metu grįžta automobilių spūstys, lemiančios oro užterštumą. Siekiant atkreipti dėmesį į tvaresnes kelionės alternatyvas, Europoje pirmaujanti pavėžėjimo platforma „Bolt“ Žemės dienos proga primena, kad gyventojai, rinkdamiesi elektra varomas transporto priemones, prisideda prie aplinkos tausojimo. Eismo užimtumą Vilniuje fiksuojančios navigacinės įrangos „Tom Tom“ programėlės […]